Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Tazimu bych přál pár týdnů na Covid oddělení:)Tak tohle slýchám pořád dokola:)Je to jako nějaká mantra či co. Netvrdím,že Covid neexistuje,tvrdím,že jediné co pomůže je proočkovanost a promořenost.Nebo má někdo pocit,že čísla klesají protože jsou lidi víc zarouškovaný,zalezlí doma,atd.?Opak je pravdou.Lidi na to už víc kašlou,...ale promořených a proočkovaných je už dobrá polovina populace né-li víc.Tvrdím,že bez ohledu na to jak je člověk připosranej,zarouškovanej a schovanej,dřív nebo později to chytne,nebo se naočkuje.Tvrdím,že tím projdem všichni,ať už strach máme nebo ne.A kdo má špatnou imunitu,nebo je na tom zdravotně zle,tak to prostě nedá.To není bezohlednost,ani nežiju v bublině.To je realita.A fakt se to nezmění jestli polezu na čumendu na Covid oddělení,nebo jaká budou světová data,a co já vím co ještě:)Nemyslím si,že na Covid umírají jen lidé co na to kašlou a nebojí se toho.Umírají i lidé co se toho bojí,a vše dodržujou,...nebo se pletu?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Mimochodem...zubátá řádila i v mém okolí,v mé rodině,...a můj názor (který mám už od začátku epidemie) nevychází z "mě se to netýká".Tahle epidemie skončí až se lidi proočkujou,promoří,získají imunitu,...až si tělo zapamatuje jak s tím bojovat,...a vše ostatní je jen zpomalení.Když mě bolí zub,můžu žrát brufen,dávat si ledové obklady,bušit hlavou do zdi,...hrát o čas,...ale nakonec pomůže až ten zubař.Je mi líto lidí kteří ten závod s časem prohráli.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

Tazi :
Devlop má pravdu, ty ten pobyt na covidáriu potřebuješ jako prase drbání.
Vždyť Ti tam ten pobyt přece taky jednou skončí, jako skončí epidemie.
Povím Ti však jedno sladké tajemství.
To jestli budeš dodržovat omezení má kurva vliv na to, JAK to pro Tebe a tvoje okolí skončí...
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Já si myslím, že teď na sklonku jara čísla klesají z důvodu změny počasí. Přes den většinou slunce, teplo 10 až 20 stupňů Celsia. Identická závislost je u chripek (na jaře nejsou). Identicky to bylo loni touto dobou. Já tam vidím, že vir se neřídí opatřeními ČR, ale dostatečnou slunecnosti dne a teplotou dne.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Audis: tak to řekni covidu v Indii, Maháráštra, slunečno, cca 30°C
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Koukám,že to chce občas hodit do diskuze vidle:)Jako státní zaměstnanec mám samozřejmě možnost "covidárium" vidět.Stejně tak plicní oddělení s tuberama plný malých dětí s plícema jak řešeto,...atd.Krizovej štáb a Zdravotnické zařízení MV mám v baráku,...A světe div se nejen že za tu epidemii nemůžu,ale ani to nemění můj názor:) Tvrdím,že epidemii zpomalí očkování a promořenost.Nikde jsem nepsal,že nenosím respirátor,nebo nedodržuju opatření.A to že nejsem vystrašenej?A jako pomohlo to někomu?Viděl jsem už tolik bolesti a utrpení,...a mrtvých,...že už to na mě až tak nepůsobí.A i když to zní divně,...ze smrti strach nemám.Z bolesti a umírání ano,ale smrt není zlá.Po mé smrti budou trpět moji blízcí,já ne.Takže to je můj přístup k tomuhle Covidsvinstvu.Dělám to co vy,akorát nejsem vystrašenej.Ale vidím,že některým zde to očividně vadí,a to že se nebojím si vykládají tak,že na to seru.Když jedu autem,zapnu si pásy a jedu střízlivej a ...ale strach z jízdy autem nemám.Tak se mě nesnažte vystrašit:)Je to marný,je to marný,je to marný:)
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Devlop :
tomu rozumím. Ale neberu Indie jako protikus k porovnání. Neznám v ohniscich : tamní hygienu, tamní národní důchod (jestli mají dost peněz aby jedli zeleninu vitamíny apod), jak dělají statistiky. Bohužel není partner k porovnání teď pro mě (pro ČR).
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clan ... .seznam.cz

Lekari v CR detekuji nekolik pripadu, kdy se zenam po covidu vratila rakovina prsu. Podobnou studii zverejnili i nekde v USA.

Jestlize prodelany covid muze aktivovat nejaky spici rakovinne bunky, jak je to s ockovanim? Tj. muze je aktivovat vir covidu (pak by ockovani asi melo byt zvazeno?), nebo celkove oslabeni organismu po nemoci (pak je otazkou, proc podobny jev nezaznamenavaji po jinych nemocech)?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

A je jisté, že by se jim nevrátila i bez Covidu?
Remise jsou bohužel relativně běžná věc.
Óðinn á yðr alla
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Článek na technetu o Covidu, možnostech dosažení kolektivní imunity v závislosti na R0 a účinosti vakcíny...

https://www.idnes.cz/technet/veda/pande ... 8_veda_mla
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od colek »

Tak už to mám taky.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Uchlastat to, Čolku, uchlastat…
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od colek »

Čau, to jsem dělal loni, flaška danielse furt na lince , žena tvrdila že to nepomáhá, já že to určitě neškodí. Teďkom jsem to nějak podcenil. Ale dobrý, zatím nic , co by se nedalo vydržet. Bylo mi už hůř. A pro zajímavost, v pátek attest neg, v neděli blbě.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Já první dny doplňoval vitamín B z Plzně a rozhodně to neuškodilo. Blbě mi bylo až asi 7 den, paradoxně jsem byl ten den na PCR testu (s mírnou teplotou, slabý jako moucha) a už jsem vyšel negativní :D

Abych úplně jenom netlachal, doporučuji na Zwyrtek-Hamplovou u Kociánové - kupredudominulosti.cz
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Já to vyléčil dvěma flaškami rumu, 6ti kubiky dřeva a koupáním v ledovem rybníku. Breberce zůstaly oči pro pláč...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Já na ty igg protilátky šel mj z důvodu, abych věděl jestli jsem to už měl. Nález pozitivní (45 jednotek). Strašně mi to zvedlo sebevědomí že už jsem to měl a že mi reálná nákaza může políbit (_! _) a je na mě krátká.

Sice mě to ve světle státních nařízení abych měl úlevy nepomohlo (stát prodelani dle usnesení akceptuje jen pozitivní a poté negativní RT-pcr test) , ale i tak jsem rád že jsem si to udělal. Nález v pdf v mailu skladuju, kdyby si stát svůj náhled rozšířil.

Moje imunita je založena na cibule česnek kefír zelenina pivo rum procházky. A to jsem člověk kterého by ze zdravotních důvodů na vojnu nevzali.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Já měl 90 AU/ml a pro vytěžování krevní plasmy chtějí alespoň 80. (Samozřejmě jsem daroval) Mám radost, že přirozená imunizace funguje a po obdržení výsledků se moje připravenost k dodržovat opatření výrazně snížila
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tak ještě udělejte test, který tohle řekne dopředu ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 10.05.2021 15:00 Lekari v CR detekuji nekolik pripadu, kdy se zenam po covidu vratila rakovina prsu. Podobnou studii zverejnili i nekde v USA.

Jestlize prodelany covid muze aktivovat nejaky spici rakovinne bunky, jak je to s ockovanim? Tj. muze je aktivovat vir covidu (pak by ockovani asi melo byt zvazeno?), nebo celkove oslabeni organismu po nemoci (pak je otazkou, proc podobny jev nezaznamenavaji po jinych nemocech)?
Posílám trochu "fake news":

Já si myslím, že v rámci boje s covidem tělo provádí apaptózu (zabití buněk napadených virem). Podobně tělo bojuje s rakovinou - apaptóza, aneb tělo vypíná buňky, které se porouchaly a začaly se množit. To vypnutí tělo realizuje nějakými prostředky a pokud tělo potřebné látky na apaptózu spotřebovalo na boj s virem, tak prostě aptóza v případě rakoviny už nefunguje tak jak by měla - nejsou suroviny. Na každý mechanismus má tělo několik variant jak ho provést, nicméně jeden ze způsobů je závislý na dostupnosti jódu.

Můj soukromý tip je že zvýšený výskyt rakoviny může souviset s deficitem jódu. Jeden z mechanismů, kterým tělo umí apaptózu, totiž nějak souvisí s jódem, takže na některé rakoviny jód zabírá. Rakovina prsu je jedna z nich.

Že má jód zásadní vliv se tak nějak tuší, ale jelikož se na jódu nedá vydělat ranec, takže výzkum tímto směrem moc nepostupuje, ale občas někdo na toto téma něco napíše.

https://cancerres.aacrjournals.org/content/63/16/5065

Mimochodem, velkými dávkami jódu léčili nemoci před tím, než nastoupila moderní chemofarmaka. Dříve také prý býval jód v chlebu, takže typický příjem jódu býval ještě před 100 lety podstatně vyšší, než dnes. Iodizovaná sůl je jen kousek od placeba.
Odpovědět