Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

a to máš jaký rok?
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gravedigger »

Máte někdo zkušenost s užíváním Isoprinosine? Starší kamarádce, která ho nasadila v začátku, kdy měla příznaky, to asi pomohlo a měla mírný průběh.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Zkušenosti jen zprostředkovaně a opravdu vždy mírný průběh, taky ho mám pro jistotu doma :)

Jinak je stále ve výpadku, takže i když ti ho lékař předepíše, bude problém ho sehnat.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

devlope - letošek - pro aktuální predikce.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak jsem došla k názoru, že zas jedem nahoru.

1. Počty prokázaných nakažených stoupají
2. Aktuální počet nemocných roste
3. Roste reprodukční číslo
4. Počet testů stále klesá
5. Roste procento pozitivních z celkového počtu testů

A Dušek kolísá a zpomaleně zpomaluje. A všichni se radují z otevřenejch kšeftů. Navíc nedávno měnili metodiku (člověk si skoro říká že proto, aby to před těma vánocema vyšlo na otevření obchodů, neb lid chce nejen chléb, ale i hry).
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Nečekal jsem nic jiného, dokud se nezačne aktivně očkovat, tak ani jinak dopadnout nemohlo.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

A za jak dlouhou dobu se na postupu epidemie projevi znatelne ucinek ockovani ? V nejlepsim pripade se zacne koncem ledna, a potrva dlouho - za nezname ochoty lidi se ockovat a nezname ucinnosti...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Uvádí se 60-75% očkované populace. A to hned tak nebude. Účinnosti vakcín jsou aspoň přibližně známé. Ochota lidí nechat se očkovat není příliš velká a to je známo také.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pokud má někdo pozitivní test na protilátky a má jich hodně, nemá smysl, aby byl očkován. Zhruba polovina lidí už byla nakažená. Pokud podle počtu mrtvých je cca dvojnásobek populace nakažené, než je otestováno, při 80% "bezpříznakovém" průběhu tak vyjde zhruba půlka česka. Z nich ale 90% (ano 90%) má ale imunitu krátkou, jen v týdnech.

Ve firmách už lidi na nějaká opatření z vysoka kašlou. V roušce tak chodí jen nejužší vedení aby šlo příkladem a pár exotů. Pár jsou dva.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ty ses dobrej optimista. Pulka nakazena - zlaty voci, zbozny prani...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Presne tak, kdyz 15 % tak moooc...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

vystihla si to Ivanko zcela spravne :D
takova stlacena "kovidova pruzina" pod povrchem se hezky natahuje a lid se veseli :D
no tak to ma prece byt, tak o co jde ?
- nakupaky se otevřou a budou ksefty
- lide se zas pekne sejdou a umozni další rozvoj infekce, pokud ne tak se to vhodne podpori, napr nemcova na karlove moste...
- asi tak v polovine ci ve dvou třetinách ledna se rozjede tvz. 3 vlna.
- vláda prohlasi ze to cekala a avizovala uz předem, ale ze je vse v pohode ze je ta´dy uz ockovani a to bude pak v pohode :-)
- kdyby se nahodou něco nepovedlo tak "vytazenej" a peclive vybranej novej ministr zdravotnictvi ( o kterem nikdo nic před tim nic nevedel ) bude zas odvolan ci poda rezignaci z nejakeho dobrého duvodu a bude nahrazen zas nekym jinym

nevim cemu na tom nerozumíš, ma to same pozitivni dopady, snizeni naroku na socialni zabezpeceni , snizeni emisi CO2 atd... a kola buzinessu se toci dal :-)

viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Ono už je to celý marný i systémově u mojí Ex ve škole je pozitivní učitel a pár žáků.. Ale učitel prý s rouškou učit může dál, protože nemá příznaky...

Rodice nemaji zodpovědnost aby omezily nebo se vybavily OOP na Vanocni návštěvy dedecku a babicek..
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

No on už je majstrštyk ten termín testování pro civilisty od 18.12. - takže kdo bude pozitivní, bude na svátky v izolaci. A asi k němu nepřijde ani Ježíšek - protože ten pán co dělá v tuto chvíli ministra zdravotnictví, tak upozorňoval, že to platí i pro nadpozemské bytosti. Rozuměl bych termínu testování pro veřejnost od začátku prosince, ale to si fakt myslí, že přijde, když je to takto nastaveno, nějaký zásadní počet lidí?
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Psík se v noci utrhnul z řetězu a už ho cpou do boudy... Takže už asi volně pobíhat nebude.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Včera jsem se dostal do jednoho nákupního centra - ta ignorace základních pravidel je mezi lidmi šílená. Nezakrytý nos každý třetí či čtvrtý, rozestupy skoro nikdo neřešil. Leden bude zase v nemocnicích divočina :evil:

Jinak to vypadá, že koronavirus napadá i CNS. Nespavost, únavový syndrom a deprese po prodělané infekci pozoruji i u řady lidí (včetně těch mladých s velmi lehkým průběhem) ve svém okolí.

Zatím po více měsíci nemám v pořádku čich a ani chuť (hlavně v oblasti sladké a slané), suchý neproduktivní kašel (občas, ale vyznívá to hrozně pomalu), poruchy spánku (dřív jsem problémy neměl) a nepříjemná je hypersenzitivita kůže - většinou po přechodu z tepla do zimy mě začne silně svědit pokožka na odhalené části rukou - kromě dlaní. Když se mi to stalo poprvé, tak jsem netušil co to způsobuje. Naštěstí to po chvíli ustupuje. Pak jsem to našel mezi následky Covidu.

Jsem zvědavý, co ta "chřipečka" ještě dál způsobí :evil:
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Dneska bylo ze bary a hospody v x pripadech meli otevreno i po 22. hod, kdyz to prisli poldove zavrit, tak po jejich odchodu casto otevreli znova. Vice neni treba dodavat, Maximus je pogromista - banista :D ale ted mu musim dat plne za pravdu. Na strane druhe - tento narod ma vladu jakou si zaslouzi. Politikove nemohli ustat tlak na otevirani - asi jako kapitan na zachrannem clunu nakonec rezignuje a necha blbce at piji morskou vodu kdyz chteji...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Vůbec nechápu, proč si už nejméně podruhé otíráš hubu o Maximuse? Potřetí to bude už naposledy.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Tady negdo nema smysl pro humor :) To je prece take psychohygiena :)
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Janko Burka: (OT) Nechci být prorokem špatných zpráv, ale na zprávy admina se nereaguje jinak, než uposlechnutím. Jinak je to jako koledování si o ban. Chcete-li zde na platformě diskutovat, bylo by fajn se držet pravidel. K nahlédnutí zde
Odpovědět