Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

otázky a odpovědi jak od pondělí, včetně vzorů formuláře...
https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Částečně to pomůže, lidé cestování omezí. Ale kdo bude chtít jet, tak stejně pojede. Dále se bude jezdit za rodinou. Ukazuje se jak je výhodné mít živnost, nebo firmu.

Myslíte, že třeba tady lidé budou řešit, na které straně ulice smí a nesmí stát?
https://en.mapy.cz/zakladni?x=18.397226 ... &id=585508
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Predikce na dalsi 2-3 tydny: Opatreni nebudou fungovat (protoze fabriky porad jedou), zkolabuje zdravotnictvi (resp. akutni pece) v nekterych mestech. Nasledovat bude bud jeste dalsi zprisneni (uzavreni dalsich obchodu, mozna dojde i na kvetinarstvi... to v pripade, ze Babis bude drzet linku ze "za to muzou lidi"), nebo konecne tvrdy lockdown vcetne prumyslu (pokud vlada dostane rozum).
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nightmare »

JIP: díky
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Tak dokud funguje tohle, tak se asi nic moc vlastně neděje:

"Co znamená výjimka v nařízení „Účast na hromadné akci“?
Jsou to akce povolené Ministerstvem zdravotnictví podle bodu VIII tohoto opatření, například významná sportovní utkání."
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Od pondělí se asi ruší jízda vozidel vpravo. Pokud hranice okresů prochází středem vozovky, tak musí obyvatelé jednoho okresu pochopitelně jezdit tam i zpět po té své straně a obyvatelé druhého okresu zase po té své druhé. Obdobně to platí pro chůzi. :lol:


Také by mne zajímalo jak si všichni ti zaměstnanci do pondělí zařídí potvrzení zaměstnavatele, že pracují v jiném okrese, aby se v pondělí ráno mohli prokázat.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pedro! »

Minireport z dnešního nákupu (aka Jak bylo dnes, Korona part)

Dnes jsem od začátku korony udělal první změnu - na výfuk z celomasky CM-5 jsem nasadil chirurgickou roušku (jednu) a pevně zajistil elektrikářským stahovátkem kabelů. Drží velmi dobře. Předtím jsem výdechový ventilek zakrýval jen hadrem.

Návštěva Alberta, ostraha neříkala nic, pak vyběhla za chlapíkem, co měl jen jednu černou roušku. Chlapík řekl, že je to nano a ostraha se s tím spokojila. Ostatní v respirátorech. Nejméně polovina lidí měla respirátory usazené správně a v rámci možností těsnící. Ono je to vidět, že respirátor trochu mění tvar podobně jako měch, když člověk dýchá. Menší "polovina" měla u kořene nosu 0.5 - 1cm mezery, kudy fučela většina vzduchu. Cizí paní spoluzákaznice mě dokonce požádala, abych jí podal láhev z vrchního regálu, kam nedosáhla. Byla úplně v pohodě.

Až u pokladny mladý kluk, asi brigádník, se mě ptal, zda začala třetí světová. V klidu jsem mu vysvětlil jak to mám (tedy že jsem se rozhodl ;) to svinstvo nechytit, že se v tom dýchá lépe než v rouškách a je to o třídu lepší ochrana atd.). On říká, že by nejraději nenosil nic, ale že v krámě musejí. Nedohadoval jsem se, dále needukoval, jen podotknul, že lidé prostě mají různé názory a že mi stačí, když se nebudeme mezi sebou prát. Více přesvědčování by nemělo smysl.

Učinil jsem poznatek, že výdechový ventil s nasazenou a těsnící chir. rouškou má znatelný odpor při výdechu a když jsem vydechl trochu rázněji/rychleji, vzduch mi začal fičet ven kolem tváří a to jsem měl masku docela dost utaženou.

O můj výdechový ventilek se ostraha nezaJímala; bylo ovšem vidět, že je zakrytý rouškou.

Musím tak dát za pravdu, že když jedna rouška dokáže omezit průtok vzduchu natolik, že vzduch začně fičet kolem tváří ve full masce, tak dvě roušky nasazené přes sebe a z principu těsnící řádově méně nemohou fungovat. Většina vzduchu bude fičet volně ven netěsnostmi, jen směr proudění bude rouškami korigován.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

A udělejme si pohled 12 dnů zpět:

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... a-40351101
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Když mám včelnici v jiném okresu, mohu tam jet na kontrolu?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Ne, a budes muset napsat vcelam cestne prohlaseni ze muzou letat mezi okresy.
Ale vazne - tyhle veci asi vypadnou az z plne textace, co vyjde ve sbirce zakonu.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Kotatko píše: 26.02.2021 20:44 Napadlo nekoho uvazovat nad tim co by bylo kdyby tady doslo k takovemu rozkladu, ze by prestala fungovat elektrorozvodni sit ?
V nějakém rozhovoru se k tomu vyjadřovala Drábová:
“Jaderné elektrárny od samého začátku mají něco, co bychom nazvali pandemickým plánem, takže vyčlenily dvě rezervní směny, které byly v praktické izolaci ne proto, aby lidé někoho nenakazili, nebo aby nešířili nákazu, ale proto, aby se nenakazili oni.”
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Kotatko píše: 26.02.2021 20:44 Napadlo nekoho uvazovat nad tim co by bylo kdyby tady doslo k takovemu rozkladu, ze by prestala fungovat elektrorozvodni sit ?
Omezení provozu jaderek z personálních důvodů bych se nebál, přesně jak píše @Maric.

Ale kdyby, jak se řeší v tomto vlákně: (i přesto) vypadl proud? Tak na hodinu během meetingu z home office je to otrava, na celý den je to romantika. Druhý den ráno začne být problém s ledničkou, mrazákem, odpadem a pitnou vodou a nechtěl bych být ve městě, kde nejde proud 3 a více dní. A pěkná inspirace z oblasti prózy se dá nalézt zase v tomto vlákně.

TL;DR: po dvou dnech ve městě bez proudu bugout.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Odpovidate na to co jsem jasne popsal ze se na to neptam. Mne zajima co by delali okolni staty, primo zavisle na funkcnosti nasi rozvodni soustavy. Trpi tady nekdo kognitivni disonanci, nebo co ?
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Kotatko píše: 26.02.2021 20:44 Napadlo nekoho uvazovat nad tim co by bylo kdyby tady doslo k takovemu rozkladu, ze by prestala fungovat elektrorozvodni sit ? Ted nemyslim na domaci, lokalni dusledky, ty zde byli rozebirany x krat, ale mezinarodni. Dejme tomu ze v Nemecku by jeste stat fungoval. Bez nasi rozvodni soustavy by byla tma i v pulce Nemecka. Co by delali ? Prisli by to sem vojensky obsadit aby to fungovalo ? Nebo jsou to zbytecne uvahy, pac neni predstavitelne ze v CR by byl rozklad o tolik rychlejsi a vetsi nez u sousedu ?
Co třeba: "Nabídli by nám pomoc s řešením situace"?

Chlapi, žijte trochu v realitě. To jako si fakt myslíte, že v Německu žijou strašidla a draci, nebo co?

PS: Když máš v německý firmě problém - tak ho prostě nahlásíš šéfovi. A když si šéf neví rady, udělá se porada, kam pozveš ty, kteří k tomu mají co říct. A když se tým usnese, že si neví rady, tak přizvou do týmu další experty, nebo aspoň někoho kdo má kontakty na další experty. A tak dále. A pokud nejseš psychouš, kterej se sám snaží vyřešit něco, na co nemá, tak se prostě rozdělíš o svůj problém s týmem.

Ještě něco z firemního testování:
Za poslední 4 týdny se přes testy protočilo cca 1500 lidí a z nich ukázal antigenní test 41 pozitivních a z nich 33 bylo potvrzeno PCR testem. Ti lidi chodili to okamžiku testu normálně do práce.
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Oskeruše »

Má tady prosím někdo představu, jak bude od pondělí 1.3. fungovat dálnice, třeba D1? Při cestě z Prahy do Brna 20 kontrolních stanovišť nebo jen při vjezdu a výjezdu?

P.S.: Včera uváděl pan Hamáček, že je vše nenapadne ( což tedy velmi jasně vidíme), tak to radši píšu sem :) .
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Na dálnici už kontrolní stanoviště máš - mýtné brány. Tím, že máš el. dálniční známku. Pak víš i jestli vozidlo slouží k podnikání nebo je soukromé. Stejně tak sledování dle pohybu tel. čísla.
Trochu Orwell ale nic co by nešlo pořešit a v budoucnu to jistě stát bude využívat.

Docela by me zajímala data mob. operátorů z tech uzavřených okresů, jestli opatření omezila pohyb občanů
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

velice jednoduse, co nebude kamion se proste nekde zastavi na namatkovou kontrolu, tak se dorava na D1 zasekne tak ze bys tech 200 km praha brno prekonaval i pokud bys mel duvod tak dlouho ze se na to radeji vykasles sam..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Pořád se smí cestovat z pracovních důvodů, převážet zboží, ve vážných případech za rodinou, lékařem atd. Takže podle mne provoz na dálnicích a silnicích bude celkem normální. Jen rozmístí kombinované policejně-vojenské hlídky a pokud někdo bude mít kola na střeše, pojede na Sněžku, občas náhodně, tak jej zkontrolují...
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Oskeruše »

Mě právě zajímá jestli na hranice okresu na dálnici postaví hlídky a cestou z Brna do Prahy bude potřeba projít 7 kontrolních stanovišť. Takže jestli běžně neprůjezdná a kolabující D1, kterou zhruba 9 rok opravujeme, bude na 3 týdny vyřazena z provozu :roll: .
Naposledy upravil(a) Oskeruše dne 27.02.2021 7:57, celkem upraveno 1 x.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Policie max bude řešit oznámením a chci vidět Obecní úřady, jak to stříhají na prestupkách. Když se tam znají a budou volby.
Udělám co musím
Odpovědět