Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

To myslím zcela vážně. Je možnost se očkovat, nosit roušky, respirátory, chodit na testy, a nechala bych to na dobrovolnosti každého soudruha. Jeho zdraví-jeho volba. Žádné příkazy, zákazy,...
Takže ano. Hodila bych už ten blbej Covid za hlavu, a nechala to na osobní zodpovědnosti.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Andy: a mezi tu "osobní zodpovědnost" zahrnuješ i možnost, že ten, kdo pro svoji ochranu udělá naprosté hovno, aneb "je to jen chřipečka, dám si bůček, 6 piv, večer telka, na vitamíny seru, opíchat se nenechám, sport jedině z gauče" by pak měl uvolnit dobrovolně místo na JIP a případné plicní ventilaci těm ostatním? Nebo je to jen alibistické "na vše seru, státní zdravotnická péče se o mě postará tak jako tak"? ;) Když už přijmu osobní zodpovědnost za své zdraví a nechci dodržovat žádná pravidla, tak snad už se vším všudy nebo ne? Srát na nařízení a spolehat se že "maminka se o mě přeci vždy postará" je trochu úsměvné.
Nebo že by přístup přes prachy aneb "když už si tu zdravotnickou péči platím z příjmu, tak to pokládám za samozřejmost, že pro mne bude vždy místo a full service a high tech zařízení bez odkladu"?
Buď je někdo hrdina a jede sám za sebe, nebo jen poloviční hrdina, kdy čeká, že když se to ouvej posere, tak se o něj ostatní dobře postarají ;)
Jan Novak
Příspěvky: 25
Registrován: 12.09.2021 3:04

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jan Novak »

...a kdyz hrdina zjisti ze se mama stat se z ruznych duvodu nepostara, spusti ryk :) Chce se mi z takovych lidi zvracet...
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Pak musíte zcela zrušit zdejší systém zdravotního pojištění, který je založen... Snad víte na čem.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Hmm, nad bůčkem, uzeným a pivem tu vzdychá polovina osazenstva. Drtivá většina lidí, zatěžujícich zdravotní systém ho zatěžuje svoji volbou.
Argumenty proti Andy by byly morálně a logicky integrální jen tehdy, pokud byste po stejném přístupu volali i u tlusťochů, gaučáků, kuřáků, alkoholiků...
Velká většina nemocí je otázka volby. Pokud je svoboda volby kurvit si zdraví bůčkem a mít pak právo na flek na koronárce nebo onkologii, proč by nemohlo být právo ničit si případně zdraví Covidem? Ono pravděpodobnost, že někdo zdravý s Covidem skončí na JIP je prostě daleko menší, než že někdo, kdo žije jako prase na JIPu skončí i bez COVIDU (natož s ním).
Já neznám 100% zdravého tlusťocha nad 55 let.

Proč se tvářit že žraní bůčku je jaksi morálnejší, a je na něj větší "právo", než třeba na práci místo lockdownu.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 15.09.2021 20:29, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Bůček je vakcína proti islamizaci.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Jan Novak
Příspěvky: 25
Registrován: 12.09.2021 3:04

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jan Novak »

Protoze bucek na rozdil od covidu neni nakazlivy :) Kdyz nekdo vedle mne zere bucek, je zcela a naprosto na me vuli, zda ho napodobim nebo ne. U infekci ne.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Stejně jako máte volbu ten bůček nežrat, máte volbu se proti Covidu chránit. V čem je problém? Rozhodně bych nikomu nezakazoval nosit gasmasku, očkovat se, cpát se Ivermectinem, užívat mandragoru... Prostě vše, co uzná za vhodné, že ho ochrání.
Když někdo vedle vás bude bez respiku, mate volbu si vedle něj nesedat, hodit něco účinného na čumák atd.
Znovu: spoléhat na to, že se o moji bezpečnost postará někdo jiný (svým netesnicim respirátorem) není rozpadlické. Se stejnými argumenty můžeme sebrat lidem květy, protože o jejich bezpečí se má starat někdo jiný (PCR).
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Dlouholeté žraní bůčku je trochu jiný level, než se vědomě a účelově z vlastního přesvědčení "odboje" bez ochran či prevence vystavovat přítomnému viru a nabízet se tak k nakažení a roznášení nákazy, a přitom spoléhat, že "stát se přeci postará, a pokud ne, tak to poženu k soudu!"... ;)
EDIT: buď a nebo: buď budu hrdina a na vše seru s tím, že seru i na zdravotní péči, pokud se u mě to, na co jsem sral, projeví tak, že budu doma chcípat, tak to vezmu jako chlap/andyamazonka a ustojím to nebo ne, nebo jsem jen polohrdina, budu mít hrdinské řeči jak na vše seru, ale pokud se něco posere a budu doma chcípat na to, o čem tvdím, že je jen chřipka, tak očekávám okamžitou lékařskou pomoc, sestřičky na JIP a plicní ventilaci...
Naposledy upravil(a) devlop dne 15.09.2021 20:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Devlop: já myslím, že ne. O tom, že dlouhodobé žraní bůčku vás poměrně spolehlivě přivede na koronarku, víme desítky let.
To, že nákaza Covidem vám v 95% nic hrozného neudělá víme také.
Roznášet covid můžete i jako očkovaný, i s FFP 2, respirátorem.
Óðinn á yðr alla
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

devlop píše: 15.09.2021 19:49 Andy: a mezi tu "osobní zodpovědnost" zahrnuješ i možnost, že ten, kdo pro svoji ochranu udělá naprosté hovno, aneb "je to jen chřipečka, dám si bůček, 6 piv, večer telka, na vitamíny seru, opíchat se nenechám, sport jedině z gauče" by pak měl uvolnit dobrovolně místo na JIP a případné plicní ventilaci těm ostatním? Nebo je to jen alibistické "na vše seru, státní zdravotnická péče se o mě postará tak jako tak"? ;) Když už přijmu osobní zodpovědnost za své zdraví a nechci dodržovat žádná pravidla, tak snad už se vším všudy nebo ne? Srát na nařízení a spolehat se že "maminka se o mě přeci vždy postará" je trochu úsměvné.
Nebo že by přístup přes prachy aneb "když už si tu zdravotnickou péči platím z příjmu, tak to pokládám za samozřejmost, že pro mne bude vždy místo a full service a high tech zařízení bez odkladu"?
Buď je někdo hrdina a jede sám za sebe, nebo jen poloviční hrdina, kdy čeká, že když se to ouvej posere, tak se o něj ostatní dobře postarají ;)
Každý strůjcem svého štěstí Devlope.
Ale asi jsi radši když ti někdo nařídí jak se o své zdraví starat. Jak žít a neriskovat, ... Je to určitě pohodlnější.
Možná by to chtělo zakázat všechny adrenalinové sporty, nebo výrazněji platit zdravotní pojištění. To samé pro kuřáky, pijáky, obézní žrouty,... Všichni co nesportujou, neládujou se zeleninou,... nepustit do nemocnice.
Nebuďte z toho Covidu už tak vyplašený.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

devlop píše: 15.09.2021 20:35 Dlouholeté žraní bůčku je trochu jiný level, než se vědomě a účelově z vlastního přesvědčení "odboje" bez ochran či prevence vystavovat přítomnému viru a nabízet se tak k nakažení a roznášení nákazy, a přitom spoléhat, že "stát se přeci postará, a pokud ne, tak to poženu k soudu!"... ;)
EDIT: buď a nebo: buď budu hrdina a na vše seru s tím, že seru i na zdravotní péči, pokud se u mě to, na co jsem sral, projeví tak, že budu doma chcípat, tak to vezmu jako chlap/andyamazonka a ustojím to nebo ne, nebo jsem jen polohrdina, budu mít hrdinské řeči jak na vše seru, ale pokud se něco posere a budu doma chcípat na to, o čem tvdím, že je jen chřipka, tak očekávám okamžitou lékařskou pomoc, sestřičky na JIP a plicní ventilaci...
Myslím že Andyamazonka nepsala že sere na ochranu,...myslím, že je i očkovaná,... jen nechce aby stát nařizoval jak se o své zdraví starat. Napíše "osobní zodpovědnost", ale očividně toho někteří tady nejsou schopni, a jsou radši když zodpovědnost nařídí stát. A z takových oveček se chce zase zvracet mě.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Ta zdejší dichotomie, kdy se tu na jednu stranu zcela odmítá očkování, či "neprodej" Ivermectinu, jako zásah státu-společnosti-autority do zdravotní integrity a svobody jednotlivce (což je jistě pravda), a zároveň se jedním dechem bojuje proti individuální zodpovědnosti, zdravotní integritě a svobodě jednotlivce je pozoruhodná.

Takže buďto nechte na lidech, ať se starají o sebe, nebo nekafrejte do toho, co vám stát nabouchá. Protože do kupy to nejde. Za mně tedy volba A.

Tazi: :yes
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Uz aby tu byla moznost priplatkove lekarske pece (soukromeho pojisteni). To by totiz zaroven umoznilo definovat ZAKLADNI peci, na kterou ma narok clovek platici povinne zdravotko, a priplatkovou, hrazenou soukr. pojistovnami. Pak by skoncily vsechny tyhle debaty, kdo ma, nebo nema narok ma ventilator etc. Pak by i veskery "hrdinstvi" (covidovy, buckovy...) dostalo i naprosto jednoznacnou financni hodnotu a kazdy by proste musel zvazit, na co ma a na co ne - moralne i financne.

Takhle to jsou (bohuzel) nekonecne debaty, kde dobrat se kompromisniho stanoviska obou pohledu je temer nemozne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak ono by to chtělo i nějakou spoluúčast, podle pacientem ovlivnitelného zdravotního stavu.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Takže brát to jako pojistku auta? Větší objem motoru = nadváha, morbidní obezita, chlast, nikotin = vyšší cena pojistky, protože větší pravděpodovnost nehody a nákladů na opravu?
Jenže takový přístup by nám západ nedovolil ;) Tam jsou přeci všichni soudruzi sobě rovni...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

To je samozřejmě pravda. Je to stejně nereálné, jako myšlenka, že můžeme mít tři prdele čisté a nijak zvlášť drahé energie (jaderné), kdyby se do toho necpala ideologie. Politicky neprůchodné.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Devlop: V podstate jo. Zakladni pojisteni = zivot zachranujici ukony, resuscitace do 30 min., obyc. sadra, amalgamova plomba, obyc. kloub, chemoska atd. Soukr. pojisteni resuscitace treba hodinu, ECMO, odlehcena sadra, bily plomby, titanovy kloub, biologicka lecba a kdo vi, co jeste. Pojistovny by se odlisovaly nabidkou (jako ted napr. prispevky na ockovani nebo lazne) a rizikovost klienta podle jeho zivotniho stylu by si taky nejak zvladly skalovat. Kdo by nebyl pripojisten, a presto by pri prusvihu chtel neco lepsiho, tak holt platba za ukon ze sveho. V podstate americky nebo britsky system s tim, ze zakladni pojisteni by bylo povinne. Zaroven by se u nej mohla snizit sazba (narok na levnejsi technologie a ukony), coz by zlevnilo cenu prace a pomohlo ekonomice.

Takze v pripade covidu by to mohlo vypadat treba nasledovne: ockovani zdarma ze zakladniho, ambulantni lecba a kyslik ze zakladniho, ventilatory a ECMO pro neockovane bud s pripojistenim, nebo za cash, pro ockovane v zakladu. Podobne zvyhodneni i pro ockovane napr. proti zloutence, klistovce, chripce..., proste jasna preference prevence. Variant na vyber spoustu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

ještě k Delopově filipice proti těm, co chtějí vzít svoje zdraví do svých rukou:
Já jsem na Covid doma "chcípal". Nebylo mi lautr nic a jakákoliv chřipka, co jsem kdy měl, byla 100x horší. Proč k tomu nemohu zaujmout "hrdinský" postoj? a vice versa - znám nejméně dva lidi, co na chřipku umřeli. Před cca osmi lety. jste pro, aby se všichni, kdo nenosí respirátor a nejsou proti chřipce očkovaní, nechali chcípnout, když by měli blbý průběh?
Mě ten váš selektivní přístup, kdy na pči má mít nárok jen ten, kdo situaci vidí tak, jako zrovna v daný moment vy, přijde dost kontraproduktivní. Abyste se jednou nedivil, že vás, s vašimi argumenty na rtech, někdo odpojí od přístrojů, protože jste spáchal nějaký zdravotní "hřích", který zrovna vám v danou dobu jako hřích nepřišel.

Než začnete někoho selektovat před JIPkou a odpojovat od přístrojů, zkuste se zamyslet, zda to nemůže jednou potkat vás.
Óðinn á yðr alla
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Nehledě na to, že pak vznikne úžasné korupční prostředí, se kterým se to stávající nedá srovnat. A také to zaměstná dalších x právníků a všeho možného okolo.
A přitom by bohatě stačilo zlegalizovat to, co se běžně děje (úplatky, úplatky, úplatky nebo se z toho zblázníš).
Asi něco na způsob RZ na přání.
Selektování na základě toho, kdo si jak uprdnul a jestli žere toto nebo tamto, je stejně naprd, protože to, krom teda té korupce, nepřinese žádnou výhodu, jen tunu papírování a práce pro práci. V průměru to bude furt stejné.
Ten stávající systém zdravotního pojištění, ať už má tunu chyb, tak je pořád jeden z nejlepších na světě. A asi bych si nechtěl zlámat nohu nebo rozbít držku někde v těch vyjmenovaných zemích ...
Odpovědět