Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Reccol »

Prymula teď konečně na tiskovce řekl, že je nežádoucí, aby veřejnost nosila respirátory s ventilkem, když už, tak pouze s rouškou přes.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Takže my, co jsme se včas zásobili kvalitními výrobky, budeme platit za neschopnost státu?
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Samozřejmě Fabe.
Jako by to bylo něco nového. Vždyť je to obvyklé.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Respirátor s ventilkem je ekvivalentem netěsnící roušky. Netěsnící roušku má bohužel většina lidí, včetně mě, protože ať dělám co dělám, tak se mi s rouškou mlží brýle. S respirátorem se mi mlží jen jedno oko - asi mám křivý obličej.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

No tak si přes ty polomasky hodíme shemag, rovnou i s hlavou, a bude ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

rita píše: 24.03.2020 15:12 Já jenom tak trochu nechápu proč je plánovaný počet nakažených, tj. 15 000 vykládán jako úspěch.... to je stejné jako kdyby Itálie měla 90 000...
On to bude úspěch, pokud těch kumulativně nakažených bude 15 000 na konci dubna a ne už v první polovině dubna. Je to i proto, že kumulativně nakažených bude přibývat, ale také bude přibývat vyléčených a při hodnotě 15 000 na konci dubna to bude znamenat přísun nemocných takovým tempem, že to naše zdravotnictví ještě bude zvládat - za předpokladu, že seniorů v tom bude 10% až 15% a ne podstatně víc.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

honzaH píše: 24.03.2020 15:35
J-e-n-n-y píše: 23.03.2020 14:31 Vzhledem k (ne)soběstačnosti ČR v oblasti potravin asi letos zasadím 10x tolik, co normálně, no a večer před spaním si opět pročtu Nezdolného zahradníka :?
Takže je možné, že brzy dojde k vykoupení semínek zeleniny na domácí pěstování?
Možné je všechno. Toho, kdo má doma vlastní semennou banku to naštěstí až tak netrápí. A pevně věřím, že takových je na Rozpadu většina ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Noste raději roušky, s respirátory nakazíte ostatní, varuje Prymula
Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátor. Chceme aby obyvatelstvo nevylučovalo virus do okolí,” vysvětlil Prymula po zasedání Ústředního krizového štábu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_remy
Pokud ten hadr na obličeji spíchnutej instagramovejma švadlenkama funguje, tak přece nositelům těch utěrek na obličeji žádné nebezpeční nehrozí. Nojo, ale ono to asi s utěrkama bude jinak.

Takže modelové situace

osoba A a osoba B

1- A i B mají respirátor, nakazí se někdo? Ne, i když budou s ventilem.


2- A má respirátor, B s Prymulou žádanou utěrku na obličeji. Nakazí se někdo? Pokud utěrka funguje, ne. Takže proč ten poplach.


3- A utěrka na obličeji, B šála na xichtě. Nakazí se někdo? pokud hadr funguje, tak ne. Ale spíš jo, jen má riziko nákazy nižší.

Problém je v několika věcech, hadr funguje trochu, když ho budou mít všichni, lepší než nic.
Stát zakázal koupit si lepší level ochrany.
Nemá ani nižší level ochrany. Ty fake respirátory, co jsme včera pomohli distribuovat jsou děs a doktory z nich klepne.

Takže aspoň dělá pocit, že něco dělaj.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cortes »

Tak co už, poradíme si..Ale to zase budou někteří na koni-))
Obrázek
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Ale ze nam jdou soudruzi prikladem...
Obrázek

A jeste je zajimave, ze na nejake tiskovce tusim zrovna Prymula prohlasil (tykalo se to dotazu co s tim maji delat lide co spatne slysi a umi odezirat), ze jako ochrana obliceje je pouzitelny i oblicejovy stit... Ale respirator je spatne!?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tak hlavně, že dva dny zpátky to měli všichni na letišti, místo toho aby sami šli příkladem a dali to doktorům. Jak psala Proforma, on to Prymula snad tady čte, protože zakrytí ventilku se tady řešilo včera a desinfekce nákupu taky.
Tak co bychom mu tak ještě poradili.
No nic, jdu zakrýt ventil na manželčině respirátorů a svuj na CM 6.

Edit: mrkva byl rychlejší
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

K tomu Prymulovi, celkem mne nasral - stačil měsíc, a otočil. U mne teda bohužel spadl do kategorie lidí, u kterých není jisté, co lze od nich čekat...

25.2.2020
http://www.mzcr.cz/dokumenty/namestek-m ... 693_1.html
Prymula:
"když budeme používat standardní roušku, úplně se neochráníme".
"Lidé, kteří si představují, že si koupí běžnou roušku a budou ji mít celý den na obličeji, skutečně riskují. Ve zvlhčeném prostředí, jak vydechujeme přes tkaninu, se naopak filtrují mikroorganismy z okolí. Představte si to, jako byste vyměňovali velmi zanesený filtr ve vysavači. Tam bude docházet k tomu, že viry a bakterie se mohou ještě pomnožit."

24.3.2020
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... u-40317898
Prymula:
"Lidé mají nosit roušky, respirátory jsou nežádoucí". "„Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátory, které mají ventil."
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od floky »

Prezumpcia viny a princíp - skapala koza mne, nech skape aj Tebe...

Osobne s touto alternatívou počítam...a výdychové ventily v prípade potreby dostanú "kapesníček"...

Každopádne, ak sa medzi "ovcami" rozšíri fáma o tom, že každý kto má plynovu masku / respirátor a má výdychový ventil "nejde s nami ale proti nám" ... vzniká nezanedbatelné riziko toho že sa človek môže dostať práve kvoli maske do konfliktu...

Tak ako sa momentálne dostávaju do konfliktu Tí, čo naopak teraz žiadne rúško alebo respirátor nenosia...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Je to tady, no. Psal jsem o tom nedávno, že mi z "rouška hype" vstávají chlupy na těle.
Svi*ě, co nosí přes hubu mokrý hadr týden v kuse se budou velebit a člověk, který se 3x denně od hlavy k patě dekontaminuje a používá celomasku bude nenáviděný nepřítel státu :head
K dokonání toho hrozivého scénáře už jen chybí, aby ty celomasky jejim nositelům policie znárodňovala.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Přišlo mi to hromadným emailem, takže bez záruky.
Ale co jsem tak koukal na pár webových stránek obcí tak to sedí.
90590732_2568816543435997_4211675669538537472_n.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

já se hlavně nestačím divit tomu, že epidemiolog řekne takovou sračku, že doma spíchnutá rouška ze starých trenek nebo prostěradla je dostatečná ochrana pro jednotlivce a preferuje ji před certifikovanými respirátory třídy FFP3 :head Takže Prymulo, až si někdo, kdo má nějakou chronickou nemoc, nebo jiné oslabení organismu, půjde na poštu pro zásilku, kterou mu pošťák nesmí doručit, a místo respirátoru FFP3 vezme na tvé doporučení obyčejnou roušku a díky tomu se nakazí a zhebne, jde to na tvé triko ty vole.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

To 2. vyjádření je nešťastně formulované, nicméně myslím, že není problém si zakrýt ventil kusem hadru a je to.
PS: být o 30 let mladší, tak roušku nenosím už z principu, jak nám to teď všichni ti, co se nám smáli, že děláme paniku a bojíme se chřipky, tlačí do hlavy, noste roušky, noste roušky...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Borci klid. To, že to z toho respirátoru jde přes výdechový ventil nefiltrovaný vzduch, to je fakt. Je pravda, že někdo může být nakažen a "trousit"? Je, přiznejme si to. Tím pádem by se měli přizpůsobit ale všichni, tzn. i ty tisíce zdravotníků, policajtů nebo hasičů. Předpokládám, že pro rozpadlíka by to problém být neměl, spíchnout si si nějaký textilní kryt na respirátor. Jasně, je to ojeb, ale je fakt, že já bych se třeba nerad nechal ošetřovat od lékaře, co má na sobě něco jen s výdechovým ventilem právě proto, že u něj je možnost nakažení ergo "trousení" řádově vyšší....

Edit: Pokud byl rozpadlík o několik desítek kroků před stádem, není přece důvod ztrácet náskok....
Naposledy upravil(a) FMJ dne 24.03.2020 17:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Podlě mě se tu zbytečně bouříte.
Nikdo nikomu nezakazuje nosit celomasku nebo FFP3. Jim akorát vadí, že výdechové ventilky nezamezí šíření kapének. Což je převážně funkce té roušky. Rouška chrání okolí, né vás. To tam myslím vše zaznělo.

Takže když máte ventilek, tak tam prostě nalepte přes něj tavnou pistolí kus hadříku a je to.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Souhlas, až na tu tavnou pistoli. Prostě si přes masku dát šátek a hotovo. Je to potřeba měnit, z úplně stejného důvodu, jak ty roušky. A souhlas také s FMJ, máme sice lepší ochranu, ale nulovou jistotu, že to netrousíme také ...
Odpovědět