Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Celníci jim to zabavovali.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Ale oni ti zabaví všechno, co je tu vázané na lékařský předpis. Vyplívá to ze zákona o léčivech.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Delta v ČR 80-90% (szú, zpráva)
http://www.szu.cz/uploads/documents/szu ... _26.7..pdf

A proto rozvolňujeme, 7000 lidí venku a 3000 uvnitř
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/od-sr ... tr/2068270
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Myslím, že naprostá většina lidí už nějaký Covid-19 ignoruje, a přestala ho řešit. Natož aby se zabývali nějakýma mutacema.
Já osobně bych (možná až na roušky v obchodech a hromadné přepravě osob) všechno rozvolnil.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

A všimli jste si, jak dlouho se tady v tom hlasování drží 27%? Jenže rozvolnění není v očkovacím plánu. Vaky cínu se musí udat a jakékoli zmínky o funkčním léku se musí krutě cenzurovat. Vaky cínu jsou experimentální a schválené jen s podmínkou, že neexistuje lék.

Takže pokud Indka je už jen rýma - podle anglických statistik, tak nemá smysl držet jakákoli "opatření", možná jen pár z opatrnosti, viz výše.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

Tazi píše: 26.07.2021 22:52 Myslím, že naprostá většina lidí už nějaký Covid-19 ignoruje, a přestala ho řešit. Natož aby se zabývali nějakýma mutacema.
Já osobně bych (možná až na roušky v obchodech a hromadné přepravě osob) všechno rozvolnil.
Přesně tak. Většinu normálních lidí už nebaví pořád dokola se zabývat Covidem. Chápu odborníky, je to jejich práce, a určitě si i užívají svou "důležitost". Trochu chápu i rozpadlíky,... jsou to lidé, kteří se o sebe bojí více než většinová populace,... Ale jinak už tu čínskou chřipku nikdo neřeší ;)
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

A rozvolňujeme dál, těším se na podzim.

Soud zrušil nošení respirátorů uvnitř.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/resp ... domaci_knn
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Jééé, něco jsem zaspal? Co bude na podzim? Jo už vím, mrazáky plné mrtvol, přeplněné JIPky,...
Mám pocit, že někteří rozpadlíci se na katastrofy nejen připravují, ale i těší. A budou zklamaní, protože se žádné drama konat nebude. Ale na podzim se můžou "těšit" na jaro, na jaře na léto,... A vlastně můžou mít staženou prdelku už napořád :D ...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Cep »

Je třeba dodat, že soud to zrušil kvůli odůvodnění - a s odkladem 3 dnů. Když to do 3 dnů ministerstvo odůvodnění opraví, tak do MHD pořád s respirátorem. (Aspoň ti, co na to nekašlou už dnes.)
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

Žádný strach. Soud dal ministerstvu zdravotnictví dostatek času, aby povinnost nosit roušky platila dál.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Napadlo mě, když hlasuje sami o prodelanem covid-19 a to už dlouho, nešla by, prosím adminy za prominutí, udělat křivka v čase jako graf, jak mezi Rozpadliky postupovala nákaza? Případně s podobnou křivku státní promořenosti? Odchylka těch dvou grafů by mne zajímala. Jako v, sledek našeho snažení. Když tak díky.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

A k čemu to bude dobré? I pokud by se dalo věřit tomu co zde přítomní "zakroužkovali". Bude tu další graf vycucanej z prstu na základě neověřených informací, takže s nulovou hodnotou. Nechápu, proč má pořád někdo chuť se v tom Covidovým hovně šťourat a šťourat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Výsledkem by bylo porovnání křivky postupu covid 19 v populaci a specifické skupině. Jak v čase, tak v poměrném nakažení. Výsledek by byl informativní, ne repre. A obsahoval by výsledky našeho snažení se s šířením covid-19 vypořádat, nebo alespoň ho spomalit. Nevím, co tě pořád sere, Tazi. Nechci objevit nic svetoborneho.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Štve mě, že ten graf by mohl v lepším případě vypovídat o tom, co tu kdo napsal o prodělaném Covidu.
CO TU KDO NAPSAL! Ale budiž.
Spíš by mě tedy zajímalo jak se tu kdo vypořádával s Covidem, nebo jak ho zpomaloval ;) Myslím, že zde se spíš lidi vypořádávají se strachem z Covidu tím, že se o tom vedou nekonečné plky.
Jasně, nemusím to číst,...ale občas mě něco donutí odpovědět. Ale budu se příště víc ovládat-slibuji ;)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

V poho. Chtěl jsem jen vědět, jestli jsme za období od začátku epidemie jako skupina dopadli nějak výrazně lépe než populace. Jestli naše indivindy snažení mělo efekt. Alespoň orientačně ve vztahu k nákaze. Tím bych chtěl požádat ty, kteří se dosud nevyjadrili k nákaze ve statistickém hlasování tohoto tématu, aby zmáčkli některý puntík.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Mě osobně by to taky dost zajímalo, jelikož bych očekával lepší vývoj oproti majoritní části společnosti.

Na druhou stranu Tazi dobře upozorňuje na nízkou spolehlivost takto získaných odpovědí.

I tak bychom to mohli zkusit, v dobách začátku Rozpadu se dělaly výroční zprávy. A v té bych si třeba rád přečetl, jakým tempem přibývali nově registrovaní uživatelé na fóru v době před vypuknutím pandemie v ČR a po jejím vypuknutí.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

A já bych očekával vývoj nakaženosti u zdejších členů úplně stejný jako u majoritní společnosti, neboť mě nenapadá jediný důvod, proč by to mělo být jiné. Průběh onemocnění Covidem by měl být oproti zbytku společnosti mírnější, ale pouze kvůli věkovému složení zdejších členů.
Takže nic ve zlém, ale myslím že vytvořit nespolehlivý, nic nevypovídající graf, navíc jehož pravdivý výsledek se dá jednoduše odhadnout je ztráta času.
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

koukam ze slovaci uz maj vic hrdosti jak cesi
https://cnn.iprima.cz/slovaci-protestuj ... d=12823047
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Demonstranti podle slovenských médií vykřikovali, aby lidé nenosili roušky, někteří s sebou měli slovenské vlajky, další transparenty s nápisy jako „vakcína je vražda“ nebo „apartheid.“ „Roušky dolů, hlavy nahoru,“ ozývalo se z náměstí. Protestující uváděli, že bojují proti omezování práv a proti „genocidě národa“

edit:
Městská část Staré město upozornila, že protest nebyl předem ohlášený. Někteří jednotlivci napadali novináře, kolemjedoucí řidiče a bránili dokonce v průjezdu sanitnímu vozu.
Zdroj: Novinky.cz, 29.7.2021 21:24

Spíš demence než hrdost.

Je otrava nosit respirátory? Je.

Do jaké míry se musí svoboda jedince podřídit blahobytu většiny? Těžko říct, záleží, jesli je repondent z Číny nebo z ČR.

Ale srovnávat to s fašizmem je nehorázná drzost a neúcta k obětem okupuace a holokaustu. Občas sice dostane nějaký supersvéprávný rodič s dítětem na budku; Ne kvuli chybějícím oop, které naše vláda nařizuje protiprávně, ale kvůli tomu, že odmítl prokázat totožnost a neuposlechnul výzev k setrvání na místě...

A nevšiml jsem si zatím, že by se popravovalo nebo hromadně zatýkalo kvůli tomu, že někdo nemá roušku nebo očkování. Třebas takovou tu klasiku: "Pane Novák, Váš pubertální syn opakovaně odmítá nosit respirátor ve škole. Váš dům propadá státu a celá Vaše rodina bude doprovozena na nádraží do transportu."

Ale možná mi něco uniká. Máte prosím, někdo, odkazy na nějaké reportáže o opravách či hromadných deportacích do pracovních táborů? O tom kriminále za nepovolený návrat vlastních občanů do Austrálie vím, ale tady ve ČR, SR, V4 nebo EU zatím nic.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Klasický argumentační faul typu “šikmá plocha”. A nebo Fašismus hned ze startu začal popravovat a deportovat? A to opomíjím fakt, že fašismus a nacismus jsou v jádru různé ideologie. Jádro fašismu je antiliberální, antikonzervativní, vyzdvihuje roli silného etatického státu, demokratické instituce považuje za zbytné, má silné znaky sociálního inženýrství (tvorba tzv. nového člověka), potlačuje individualismus pro zájem celku. A to je docela příznačné.

A Etaistický (fašistický) stát je že nositelem suverenity společnosti nejsou občané, nýbrž stát a jeho představitelé.
Odpovědět