Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

No ostravští fotbaloví fanoušci jsou známí policii všude, se nedivím, že se jim tam nechtělo jen v malé skupince :D Jinak ale spíš za mě je to ok zpráva, lepší když je nařízení a policie si troufne i na nabuzenou skupinu v hospodě, než jen pokutovat mámy s kočárkem v parku a ignorovat zbytek protože ta otrava nestojí za to. Jako smysluplnost nařízení a v kolik hodin chodí covid spát, to je jiná kapitola.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

co říkáte na aktuální čísla v ČR.. nic moc tedy
za středu 247 nově nakažených, celkem 14 750 lidí

začínají uvažovat o opětovném zavedení plošných opatření
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vo ... i-40331313
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Čekám, kdy se vrátí roušky / respirátory plošně. Můj totálně amatérský odhad je takový, že další sadu restrikcí a nákupních horeček můžeme čekat ještě před obdobím podzimních respiračních onemocnění.

Jestli je to potřeba - to bych nechal na zvážení odborníkům. Žel asi všichni víme, jak to tady u nás v zemi funguje ( => navazující demonstrace v Ostravě), takže mám stále solidní podezření, že nás brzy(?) čeká další nekoncepční rozhodnutí "z hodiny na hodinu", typu: zajedete na otočku k sousedům a vzápětí se zase uzavřou hranice. Tam vás nikde neubytují a zpátky nesmíte. :head
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

ja jen cekam az v praze udelaji zas hezky dlouhy stul na karlove moste pro co nejvíce lidi .....minule se s virem loucili ted by zas mohli vitat :-)
když slysim o nejake hromadne akci,( festiky atd ) a jak se raduji kolik jim na ni prislo lidi...tak si tak rikam kde je poslední zbytek rozumu ....
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Včera jsem poslal balík peněz do polska... Jestli mi během 14 dnů zavřou hranice (musím pro to zajet osobně), tak už se na*eru a půjdu taky demonstrovat :lol:
viktor píše: 23.07.2020 10:21 když slysim o nejake hromadne akci,( festiky atd ) a jak se raduji kolik jim na ni prislo lidi...tak si tak rikam kde je poslední zbytek rozumu ....
viktor
Proč? Jaký je rozdíl v tom, jít na open air akci, nebo stát ve frontě v hobbymarketu? Někdo rád pěstuje kytky, jiný si zase poslechne hudbu a zatancuje, proč jeden může relaxovat a druhý ne? Samozřejmě nemám na mysli nějaké ožralé a vyfetované akce, kde se válí všichni po sobě, ale je spousta akcí, které probíhají ve vší slušnosti a přijde mi zcestné je zakazovat, když nákupáky frčí o 106.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Možná proto, že koncentrace lidí na 1 m2 je v nákupáku srovnatelná s koncentrací na hromadných akcích pouze těsně před vánocemi.

Jíst, nakupovat a fungovat lidi musí, ale festivaly jsou docela postradatelné - podobně jako veletrhy a sportovní utkání. Relaxovat je potřeba, ale asi bude vhodné volit takové formy relaxace, které nevytváří dobré podmínky pro šíření.

Podle mého názoru se trasování v našich podmínkách ukazuje jako neúčinné, takže je potřeba vrátit se k tomu co funguje a to jsou: odstupy tam kde to jde, zvýšené větrání místností, nošení roušek v uzavřených prostorách kde je víc lidí a častější desinfekce rukou a povrchů.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Chodím do obchodu skoro denně a lidi tam stojí v řadách na kasu 20cm od sebe. Kdyby se to šířilo jak se to údajně šíří, tak už jsme dávno vymřeli.
Prostě podle mě jsou ta čísla jenom o tom, že někdo začal testovat. Za poslední 2 měsíce jsem kolem sebe neslyšel nikoho ani kýchnout, ani zakašlat. Tak kde je ta pandemie? Pravidelně na podzim kolem mě skuhrá každý. Zvláštní, ne?

Navíc, jaký je problém, nařídit na těch akcích FFP2 a nemuset je zavírat? Co třeba restaurace? Kde se žere bez roušky a nikomu to nevadilo a nevadí?

Podle mě je to normální schválnost, jak co nejvíce omezovat a perzekuovat lidi, aby si zvykli, že je to normální.

Podle mě jediné účinné řešení je aktivně chránit ohroženou skupinu. A to jsou jen domovy důchodců a LDN. Jedno primitivní opatření (zajistit a dobře zaplatit zdravý personál) a všichni by mohli z huby sundat hadr a začít normálně žít i pracovat a tím podporovat ekonomiku.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

to mas sice Tondo pravdu, ale problém je jednak mira a potom zbytnost ci nezbytnost akci. Jinak to asi bude silne houpačce a to asi nikdo nechce.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Quido píše: 23.07.2020 10:14 ... Můj totálně amatérský odhad je takový, ... že nás brzy(?) čeká další nekoncepční rozhodnutí "z hodiny na hodinu"...
Kdo by to byl čekal!
Novinky.cz : Celé Česko se musí od pondělí připravit na nová opatření
ČTK : Pokud budou nová opatření, tak od pondělí, řekl Vojtěch

Že oni ti orgáni to tu stále čtou a snaží se napravit reputaci.. :D
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Virus se u nás teď šíří dost rychle, ale mrtví tolik nepřibývají .... co se děje?

Zdá se, že pravdu měli ti odborníci, kteří na jaře předpovídali, že virus časem zmutuje do formy, které se bude více šířit ale méně zabíjet.

Pokud by to tak bylo, mohou být současná opatření mírnější než na jaře. Trochu problém je, když virus promoří nějakou větší část zdravé populace, která to vydrží, tak se zákonitě dostane více i do nemocnic, důchoďáků, LDN, kde ale ty oslabené a staré dost zmasakruje.

Tonda: rizikem je, že při promoření zdravé populace brzy nebudou k dispozici nenakažení doktoři a zdravotní sestry, které potřebuješ v těch ohrožených nemocnicích a LDN.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Proto jsem psal, že je musí pořádně zaplatit. A pokud jim pořádně zaplatí, tak není problém, aby se tam střídali jednou za x měsíců. Pak po návratu od rodiny testy a zase šup na x měsíců do práce. Jako se jezdí na montáže do zahraničí. Ale to nebudou dělat ošetřovatelky za 15 tisíc, žejo. Ale pokud by to někdo spočítal, tak i kdyby jim platili 50 měsíčně, vyjde to na zlomek toho, co dnešní ekonomiku devastující a IMHO úplně zbytečná a neúčinná opatření, protože dnes jsou ty důchoďáky COVIDu plné. I když všichni poctivě nosíme hadr na hubě. Tak k čemu taková opatření jsou?

Mimochodem, znáte jediného člověka, který by prokazatelně zemřel na covid a ne s covidem? ;) Snažil jsem se najít a nenašel jsem.
Naposledy upravil(a) Tonda dne 23.07.2020 13:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jenže on se už dávno z celé věci stal problém nikoliv epidemiologický, ale politický. A Babiš dobře ví, že restrikce občany prostě naserou. Proto se to snaží držet bez omezení, jak to jde, i když současná situace už překonala peak z 11.4.2020 a vypadá to, že růst nakažených se v brzké době jen tak nezpomalí... Rozvolnění totiž přišlo příliš rychle a příliš nesystémově. Teď se teprv může stát, že se to u nás pořádně rozjede...

Viz:
active-cases.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

někdy minulý týden jsem zachytil zprávu, že v USA se nyní šíří třetí kmen COVIDu, první byl v Asii, druhý v Evropě a při propuknutí v USA a nyní dominuje třetí nejnakažlivější a zároveň nejméně smrtný. Někde bylo psáno, že se vir kopírováním vyčerpává. Zároveň jeho cílem není zabíjet hostitele, ale co nejvíc se šířit.
Tonda: argument jestli někdo umřel na Covid nebo s Covidem je stejně smysluplný jako tvrdit, že nikdo nezemřel na AIDS, protože většinou člověk s AIDS dojede na zápal plic, nebo že se vlastně nikdo nikdy neutopil, protože se vlastně udusili.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Fabulous píše: 25.04.2020 10:29 Opět a donekonečna se tu řeší, zda je to chřipečka anebo není. Už je tím zadělané skoro celé vlákno. Takže vás vyzývám jednou provždy ke konci této veskrze debilní debaty. Jinak budou padat bany a nejlépe trvalé.
Jen připomínám!
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Snad nebudu eliminován za drzost, ale jen se zeptám - ten příspěvek je z dubna. Od té doby se nijak nevyvíjel tvůj pohled na tu údajnou pandemii? Přece jinak člověk každou věc hodnotí před a jinak po, když už má nějaké zkušenosti a nadhled.

A neměli bychom se kriticky zamýšlet i nad tím, jestli data, která nám dodávají média a stát odpovídají realitě kolem nás? Jestli jen nemáme klapky na očích? V minulosti už bylo zakázáno pochybovat a jen stát měl pravdu. Ve všem. Kdo pochyboval, byl nepřítel státu a lidu.

Snad je to jen snaha zabránit ohnivému flame, což chápu, a ne obava z toho, co by se mohlo stát, kdyby se dostalo někam výš, že tady pochybujeme o tom, že stát má vždycky pravdu. Události kolem nás denně dokazují, že už dlouho se nevyplácí ventilovat veřejně svoji schopnost kriticky myslet.

A tak už radši budu :x
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tondo, Tvuj problem neni, ze bys kriticky myslel...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Tonda píše: 23.07.2020 13:06 Proto jsem psal, že je musí pořádně zaplatit. A pokud jim pořádně zaplatí, tak není problém, aby se tam střídali jednou za x měsíců. Pak po návratu od rodiny testy a zase šup na x měsíců do práce. Jako se jezdí na montáže do zahraničí. Ale to nebudou dělat ošetřovatelky za 15 tisíc, žejo. Ale pokud by to někdo spočítal, tak i kdyby jim platili 50 měsíčně, vyjde to na zlomek toho, co dnešní ekonomiku devastující a IMHO úplně zbytečná a neúčinná opatření....
No to by ses musel zeptat těch doktorů a sestřiček, zda se nechají dobrovolně na dva měsíce zavřít v práci. Já ti nevím.
Taky se mi zdá, že s těmi penězi bys musel přitlačit daleko víc, 50 tis. měsíčně už ty sestřičky v nemocnicích možná mají teď a doktoři dvojnásobek.

Obecně ale souhlasím, že opatření státu nejsou individuálně efektivní, to stát nikdy nebyl. Stát má výhodu v plošném nasazení s podporou legislativy a represivního aparátu.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Sestričky v nemocnici nejsou problém. Ani covid v nemocnici není problém, až na pár oddělení. A sestra v domově důchodců má maximálně 20. Ani v nemocnici neberou víc (ty mladé i méně). Věřím, že nabídnout jim 50, museli by si ze zájemců vybírat.

Když to vynásobíš počtem sester, bude to určitě levnější, než všechny ty programy na prodlužování agónie (umělé udržování zaměstnanosti). Navíc by to bylo opravdu funkční. A to není dobrý marketing pro vakcíny, že jo.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Wdog píše: 23.07.2020 13:00 Virus se u nás teď šíří dost rychle, ale mrtví tolik nepřibývají .... co se děje?

Zdá se, že pravdu měli ti odborníci, kteří na jaře předpovídali, že virus časem zmutuje do formy, které se bude více šířit ale méně zabíjet.
A co když je to jenom tím, že člověk má po zimě imunitu na nule. Teď máme za sebou několik slunných měsíců a nejlepší období pro budování imunity.

A tady jsou k tomu data
https://socialnipolitika.eu/2020/04/beh ... roce-2019/
Všimni si grafu, kdy umírá nejméně lidí. Takže současný vývoj je zcela přirozený a nemá s COVID nic společného. Prostě umírá méně lidí s covidem.

Neboj, od září začne mrtvých přibývat, panika může začít :-) Přesně podle grafu.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Což vůbec nic nemění na tom, že nás čekají vánoce, jaké svět neviděl. Nevím jak moc zahalení chodí lidi v izraeli, ale tam podle mě mají sluníčka hodně, ale podělali to ještě víc, než my tady, takže tam teď mají druhou vlnu jako hrom včetně odpovídajícícho nárůstu úmrtí. Jednu dobu na tom byli srovnatelně s ČR, ale teď mají 2000+ nových případů denně a z těchto lidí necelá dvě procenta zemřou. :head
Odpovědět