Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Pouzil jsi PaFuv navod? Tedy krom nicnedelani i ty dalsi veci?
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Patrol: Já mám kompletní Comernaty: po první dávce OK, lehká únava; po druhé dávce lehká únava první den, druhý den horečka. Pro třetí dávku si půjdu a do té doby mám dost času na rozhodování, jestli a s čím to nakombinovat.

Přišlo mi to tak bezvýznamné a očekávatelné, že jsem tím nechtěl tehdá v létě plevelit vlákno a snížit se na úroveň vyplašených ezo matek. Že je lidem po očkování blbě, bolí je to v místě vpichu nebo mají horečku je normální.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Maximus píše: 02.12.2021 23:13

To Quido: Matici máš příliš jednoduchou a tedy zavádějící. [...]

Postup lege artis je:
1) nastavit protiepidemická opatření do funkční podoby - základem je testovat i očkované v kontaktu, očkování se nesmí rovnat bezinfekčnost, vymáhat i represivně používání respirátorů ve veřejných prostorách, MHD, vlacích,...
2) zaměřit očkovací kampaň na skutečně ohrožené z řad 60+,...
3) navýšit výrazně testovací kapacity PCR a snížit cenu testů
4) začít pracovat s protilátkami po prodělání onemocnění
5) zlepšit primární léčbu pozitivních už doma - doporučit paralen s čajem opravdu nestačí
6) zdůraznit význam prevence - dostatek vitamínu C, D, Zinku, Selenu, pohybu a pozitivní nálady,...
7) přesvědčovat lidi k zodpovědnosti - v případě respiračního onemocnění zůstat doma, otestovat se, nosit poctivě respirator,...
8) navýšit výrazně trasovací kapacity a personálně navýšit a reformovat hygienickou službu do podoby jakou měla před cca 25 lety (všechny ty reformy hygienické služby po 89 do současnosti byla cesta nazpět, resp. do pravěku)
9) vakcínaci nechat čistě dobrovolnou a preferovat vakcíny technologicky ověřené
10) kontrolovat kvalitu dodávaných vakcín - překotná výroba jde často na úkor kvality - Japonsko vracelo skoro 2 miliony dávek vakcíny Moderna pro jejich kontaminaci a byli u toho i případy úmrtí (opravdu SÚKL testuje takto kvalitu zcela plošně podávaných vakcín, které mají stále status jen "dočšasně schváleno"???)
11) upravit a zefektivnit systém hlášení nežádoucích účinků vakcín a léků a zajistit jejich skutečně odborné a nestranné prošetření
12) zhodnotit efektivitu léčby některými léky, např. Ivermectin vs. Remdesivir
13) podpořit zdravotnické školství jak SŠ i VŠ a zajistit adekvátní vzdělání a ohodnocení i NZP
Nevím, jak se k tomu postavit. S navrhovaným postupem teoreticky souhlasím, jeho reálná aplikovatelnost jakožto celku je ovšem mizivá.
Konkrétně vnímám, jak se to láme u bodu (7) - do té doby je to podle mě proveditelné. Sedmička už je hodně velké sousto. (8) a (13) jsou během na dlouhou trať.

Paralela k migraci (OT): Řešením je udělat státy, odkud se migruje, dostatečně atraktivní pro to, aby tolik lidí neodcházelo. Což nevyřešíme ani za rok, ani za deset, možná ani za sto let. Ale když teď teče v Polsku do bot, dává smysl tam poslat naši armádu, ať pomůže. Příčinu to nevyřeší, ale zmírní to symptomy. A ty potřebujeme (jako civilizovaná Evropa) řešit teď hned a to přímo tam - na hranici s Běloruskem, jindy to bude zase třebas u břehů Libye.

V tomto vidím tu paralelu s plošným očkováním tady a teď, což neznamená, že výše uvedený seznam doporučení je špatný. Naopak. Jen některé cíle jsou, dle mého soudu, extrémně ambiciózní. A ani plošné očkování není žádný svatý grál. Ale momentálně to dokáže státům vytrhnout trn z paty.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Maximus píše: 02.12.2021 23:13 6) zdůraznit význam prevence - dostatek vitamínu C, D, Zinku, Selenu, pohybu a pozitivní nálady,...
Je toho ještě víc: vitamín A (včetně β-karotenu), B6, B9 (folát), B12, C, D a E a minerál Zn, Se, Fe a Cu
https://www.cambridge.org/core/journals ... AAFC66E1FF
Quido píše: 03.12.2021 17:56 (8 navýšit výrazně trasovací kapacity a personálně navýšit a reformovat hygienickou službu...) a (13) jsou během na dlouhou trať.
Trasovat může zatím armáda.Ale jinak souhlas. Je to potřeba a je to běh na dlouhou trať.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

...U klientů, kteří onemocnění prodělali a zároveň byli očkovaní, byly hodnoty IgG i
virusneutralizačního testu** statisticky významně vyšší oproti těm, kteří byli pouze naočkovaní a
Covid-19 neprodělali. ...
Potvrzuje to, co už bylo prezentováno v "polské" studii tuším z dubna...
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Posílit trasovací kapacity může každý, kdo má denně hodinu dvě času. Např. Zde: operatorzdomova.cz absolvuje školení, musí přežít on line hejno operátorek a může trasovat, až by brečel...

Jedna osobní zkušenost, společná domácnost: covid domů donesla neočkovaná dcera, první nakažený jsem byla já, další nakažený můj pán, oba očkovaní. K dnešnímu dni dva očkování synové PCR negativní, a dva 70 + prarodiče, tři týdny po třetí dávce Comirnaty, antigenní test dnes taktéž negativní. U nás zatím nic moc průběh, praktická lékařka mi dneska nabídla monoklonální protilátky, tak po experimentální adenovirové vakcíně nejspíš v neděli ochutnám experimentální regeneron... Ke snaze nemocnou dceru separovat od prarodičů a synů jsme dospěli až 4 dny po objevení prvních příznaků. Do té doby jsme nějak doufali, že když mají ve škole všichni ( vesnická malotřídka) negativní test, tak je to jen podzimní viróza.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Pepaf:
Potvrzují to i aktuální data hospitalizací.

Del-in:
Tak se držte dál.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Ivano díky...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Týden před tím jsem už preventivně bral každej den D3 a zinek + Isoprinosil, protože dcera byla pozitivní. Zavřeli jsme ji na samotce, ale měla velmi pohodovej průběh. Já byl po týdnu na PCR testu negativní, tak jsem zašel na to očkování, dokud jsem měl ještě týden doma v karanténě klid. Vysadil jsem Isoprinosil a bral si už jen D3 a zinek. Snažím se pít dost tekutin. Teď už se to po týdnu začíná zlepšovat, a tak už jsem vysadil i to D3, protože mi došel zinek. Nečekal jsem, že mi něco krom bolení ramene bude, ženu jen bolelo rameno a byla asi 3dny hrozně unavená.
Tohle rozhodně nechci absolvovat pravidelně. To raději budu poustevničit, než na to najdou něco, co fakt funguje dlouhodoběji.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gadžo »

Najnovsi super rozhovor so Sonou Pekovou o covid-19
https://veci-verejne.sk/video-dalsi-skv ... bohatstvi/
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Del-in píše: 03.12.2021 20:16 Posílit trasovací kapacity může každý, kdo má denně hodinu dvě času. Např. Zde: operatorzdomova.cz a
To je trasování? Píšou tam:"Pro našeho klienta v oblasti energetiky budeme aktivně volat klientům s pomocí přechodu k jinému dodavateli."
Já bych trasovala, ale klient... přechod k jinému dodavateli... to by se mi nezamlouvalo.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

To jsem tam viděl taky, ale stačilo scrollovat níže. První nabídka je z energeticky, druhá pak na trasování.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Patrol píše: 04.12.2021 1:29 Tohle rozhodně nechci absolvovat pravidelně. To raději budu poustevničit, než na to najdou něco, co fakt funguje dlouhodoběji.
Budeš u svého praktického dr usilovat o výjimku z pokračování v očkování z důvodu vedlejších účinků?
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Ivana píše: 04.12.2021 1:41
Del-in píše: 03.12.2021 20:16 Posílit trasovací kapacity může každý, kdo má denně hodinu dvě času. Např. Zde: operatorzdomova.cz a
To je trasování? Píšou tam:"Pro našeho klienta v oblasti energetiky budeme aktivně volat klientům s pomocí přechodu k jinému dodavateli."
Já bych trasovala, ale klient... přechod k jinému dodavateli... to by se mi nezamlouvalo.
Já tam už tři neděle trasuju, tedy teď jsem mimoň, ale určitě je tam projekt chytré karantény...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Jen k tomu, že v mém okolí ale i tady cítím jakési zděšení a odpor k tomu, že je potřeba několika dávek vakcíny, že je to podivné a nenormální, vysmávají se "jedna tečka za druhou", že je to určitě jen kvůli prachům etc. etc., tak se podívejme např. na očkovací schéma proti virové encefalitidě:
Screenshot_245.jpg
Screenshot_245.jpg (57.65 KiB) Zobrazeno 1327 x
a to co rveme do dětí a děcka žijou a rostou už několik generací
Screenshot_246.jpg
nechápu to zděšení nad tím, že budou nutné vakcinační boosty, není to přeci novinka :roll:
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Alespon v mem pripade plyne neduvera v covid vakciny z toho, jak lziva je od zacatku kampan. Proc bych veril nekomu, kdo dva roky v kuse lze, nebo se neustale plete. Plus mne od nasednuti do pokusneho vakcinacniho vlaku odrazuji Maximovy pripominky. Kdyz to zjednodussim dat si se svou anamnezou soucasnou vakcinu ma pro mne stejne zdravotni prinosy a rizika jako se umyslne nakazit covidem. Hru s propustkou do bezneho zivota odmitam hrat.
A ano, mam na pameti, ze lide veri tomu, co si preji aby byla pravda, nebo se obavaji, ze by to mohla byt pravda.

Jinak moje maminka (52) mela mrtvici a je na JIP. Par tydnu zpet mela Pfizera. Loni bezela nekolik pulmaratonu. Souvislost s vakcinaci je pry vyloucena...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

vratnikp: upřímně, je mi líto tvé mamky, soucítím a držím palce, ať to dobře dopadne :F

celá ta kampaň měla být zcela jinak, to souhlasím, navíc se měly nežádoucí účinky vakcín prostě naférovku přiznat a podle mne, kdyby se zavedlo povinné předvakcinační vyšetření, kde ti obvoďák vnutí aspirin a řekne ti co máš před a po vakcinaci se svým tělem dělat (dostatečná hydratace atd.), bylo možná těch případů infarktů a mrtvic řádově méně. Od počátku chyba za chybou. Ale jak říkám, to, že to někdo vede totálně nachuja neznamená, že vakcíny nefungujou a nejsou cestou z této šlamastiky a že nebude potřeba přeočkování v N dávkách. Je to prostě jen další vakcína z N protivirových vakcín, které do sebe ať už dobrovolně či nedobrovlně pereme včetně našich dětí.
Bohužel, musíme si hrát s hračkami, které jsou právě teď a tady na trhu dostupné, že mají chyby a bugy je zcela zjevné. Ale nemíním roky čekat na superduper vakcínu, která bude vymazlená.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já jsem byl ochoten věřit sloganu "2 vakcíny a hotovo". Důvěra propadla vniveč. Po pravděpodobně prodelanem, 2x očkování, mnohonásobném kontaktu s nemocnými, necítím potřebu si rozházet stabilitu organizmu. Mimochodem, jsem nebyl 20 let ani jeden den práce neschopen. Poslouchám svůj organizmus. A teď říká Ne.
Udělám co musím
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Moje poslední 2 příspěvky o vakcinaci jsem nechal přesunout do Koronavirus Vakcíny - do správnějšího témata.
Odpovědět