Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Prošel jsem si uplynulý rok s ohledem na nejnovější poznatky a zjistil jsem že koronou jsem už musel být nakažen několikrát takto:
- leden - hnusný průběh a štěstí že jsem brzo odhalil počínající zápal plic a spal (no, spal se nedá říct, nedalo se spát) skoro v sedě na boku, údajně řádily enteroviry ale moc tomu teda už nevěřím, mimo jiné jsem taky chtěl umřít což kovidové popisují stejné myšlenky. Kašel byl naprosto vysilující, ale bez krve, jen takové krvavé "žilky" v hlenu.
- únor - léčím se na žíly, ještě relikt z toho ledna
- duben opět napuchlé a bolavé žíly (dlouhodobě problémová známá místa po bouchnutí), očí jsem si ještě nevšímal (poštipují mě i červené je mám každou chvilku)
- červen napuchlé a bolavé žíly, po lécích to za pár dní přechází
- srpen napuchlé žíly, opět léky
- říjen napuchlé a bolavé žíly (začínám brát léky na žíly soustavně), podezřelá stolice
- listopad napuchlé žíly a začínám si už konečně všímat i těch oči
- prosinec napuchlé oči, současně asi na den omezení citu na sladké, ztráta pocitu žízně, žíly v pořádku

Změnu kongitivních schopností potvrzuji, ano jsem blbější a pozoruji to. Jelikož něco kvalitního na nose nosím vždy a vím jak s tím zacházet (a nejen s tím) a dělám to, zřejmě se jedná o aerosol a nákazu přes oči přesto, že mám brýle. Odhaduji to na nákazu z WC v práci.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

A jsme zpatky na 15 tisicich. To uz tu dlouho nebylo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bakly1 »

to nic moc neznamená, je to způsobené antigenním testováním zdarma, jen se teď ukáže větší část nakažených, všimni si že zase klesá podíl hospitalizovaných.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nejsem takovy optimista. Podil pozitivnich testu se vysplhal na krasnych 38 %! A to v situaci, kdy se chodili testovat lidi "jenom pro jistotu", aby mohli na Vanoce na navstevu...

Pocet lidi v nemocnicich sice za vcerejsek klesnul o 160, ale z toho 112 je umrti. To na nejaky velky ubytek nevypada...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Na antigenní testování by měli chodit jen bezpříznakoví lidé, ale často se stává, že dorazí i někdo s jasnými příznaky, protože se může objednat přímo. Tedy lidé kteří měli být testování PCR testem jdou na antigenní a při falešné pozitivitě mají potom pocit jistoty a bezpečí.
Jsou i případy kdy je jeden PCR pozitivní a na antigenni test jde hned druhy den celá rodina. Taktéž falešně negativní protože jsou v inkubační době a mají být v karanténě.
U příznakovych to vychází pěkně, za jeden den 4 z 6 pozitivní. Pokud je jasně pozitivní, tak je výsledek vidět už během první minuty.
5D4F45BB-3D89-4B85-8032-736830E77A58.jpeg
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

V době kdy teď Blatný oznamoval datum slavnostního zahájení psíka č. 5 to ve zprávách zdůvodňoval tím, že kdybychom nezasáhli, tak budeme mít v lednu 15 tisíc nakažených!
To mě zase jen utvrdilo, že ten člověk i jeho poradci, (pro mě nepochopitelně) COVID stále podceňují.

Mimochodem pro výpočet hausnumera psíka se prý nehodí podíl pozitivních testů a tak bude v příštím updatu vyřazen. :moon

Já tipuji 20tisíc diagnostikovaných brzo po Novém roce. Co Vy?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Méně testů, méně diagnostikovaných. Jediné odpovídající čísla jsou - počet neschopenek a počet mrtvých, ten je ale s měsíčním zpožděním. Počet nechopenek býval na webu MZCR ale nemůžu ho teď najít.

Musíte ordolovat na graf dolů: https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Možná i víc než 20 tisíc. Jdeme nahoru strměji než v říjnu a to ještě ani nezačaly vánoční návštěvy.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Staci ze byly vanocni vecirky. U nas pry z cca 20 az 30 ucastniku minimalne 8 pozitivnich s priznaky ...
Kde neni rozum, tam radi Covid.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Kdo v tehle situaci porada vanocni vecirky? A kdo je ochoten na ne jit?? :shock:

Ono to po Vanocich zase klesne. Numericky. Protoze lidi prestanou mit duvod chodit na testy - ted chteli na navstevy v duchodacich... Takze nastane situace, kdy budeme mit oficialne nizka cisla novych pozitivnich (6-10 tis./den, s vyjimkou vikendu, samozrejme), nacez se to po 10.1. zase hezky rozvolni. Protoze lidi budou nervni na povanocni vyprodeje. Ze mezitim budou zdravotnici padat na hubu, to nikoho palit nebude, ONI v tech spitalech nejsou. A vysvedceni prijde detem mailem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od steve_michalik »

Ano, neoficiální večírky se pořádaly a účast na nich nebyla vůbec malá. Třeba klidně 80% firmy.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Vanocni vecirky poradali snad vsichni. A ucasti pomerne velke.
Ostatne to je nadherne videt na tech stavajicich cislech.
Predali si to na chlastackach v zasedackach a podobne, pro jistotu potvrdili v nakupacich anebo na pseudotrzich se svarakem v kelimku za ticheho dozoru policie, no a finalni tah dokonci navstevou pribuznych.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

U nás ve firmě žádný večírek nebyl. A pokud vím, tak ani žádný neoficiální.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Furt dokola testuje se málo, zájem by byl:
https://cnn.iprima.cz/testovani-v-ostra ... tvim-15886
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xajan »

cipis píše: 24.12.2020 12:21 Vanocni vecirky poradali snad vsichni. A ucasti pomerne velke.
U nás žádný večírek nebyl, ani nikdo z rodiny neměl. Takže rozhodně ne všichni.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Však jsem psal "snad" všichni. A že to nevíš, tak neznamená, že to neproběhlo. Tím se nikdo nechlubí (i proto ty zdroje nákazy ze statistik vypadají tak, jak vypadají), na to se přichází náhodou ...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

Vánoční večírek nebyl. Byla pouze odpolední schůze, kde jsme se dozvěděli o dění ve firmě a u toho se podávalo občerstvení. V Sedm večer byla schůze ukončena a následovala stejná schůze pro obchodní partnery. Ale žádný večírek :D
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

Na vánočním večírku jsem byl. V pátek. Cestou domů kolem jedenácté jsem potkal hloučky kravaťáků po celé Praze. Je to týden a nevím o nikom z práce kdo by byl nemocný. K prarodičům chodím normálně, jen si beru respirátor.

Když se někdo cítí blbě má si lehnout do postele a vyležet to jako cokoliv jiného a když bude mít tu smůlu a bude potřeba hospitalizovat tak musí doufat ve štěstí na volné místo. Na 99% bude v pohodě.
Ale pokud je někdo blb a jde si s horečkama stoupnout do fronty na testy, protože chce onanovat nad papírem, že je pozitivní, tak ať se nediví, že má komplikace.

Většina lidí žije normálně a z panikářů si nic nedělá. Spíš považuje za blázny lidi, co dobrovolně lezou na testy. Zbytečně jen přílévá olej do ohně a aby mohli blázni dál ničiti ekonomiku.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Ježíšku, přines všem slušným lidem dárky podle jejich přání. Ať má každý sucho v botách, plný žaludek a tchyni mimo dostřel. A ten koronavirus, ten už vrať tam, odkud přišel. Hezký Vánoce přeji.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Za zneni Rybovky polykame kosti. Myslim na vsechny zdravotniky, kterym i ted zase nekdo umira pod rukama. Kteri si preji, aby jako jindy resili jen ty kosti. DIKY A DRZTE SE!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět