Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

U nás se již přiostřuje. Jedno oddělení je aktuálně uzavřeno a celá kapacita je vyčleněna na příjem a hospitalizaci pacientů s CoViD-19 + stejně tak je upravena polovina druhého oddělení. To nebylo ani na jaře.

První pozitivní jsou již i lékaři. To na jaře také nebylo. Asi nemá cenu psát, že za těch 16 let, co tam pracuji, podobná situace nenastala.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Tady se dají taky pohodlně analyzovat základní trendy, je tam i logaritmická stupnice

https://ourworldindata.org/coronavirus- ... erSort=asc
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Sobota má našlápnuto na absolutní rekord v pozitivitě, v poločase zatim 1250 nakažených a odhaduju kolem 15000 testů (tradičně bývá minimálně o 30% méně testů proti pátku)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

MarS píše: 17.09.2020 11:24
viktor píše: 14.09.2020 23:58
ok, celkove smrtnost pada dolu, proc ? a proc je ve smrtnosti v ruznych statech velky rozdil...
ok vezmu v potaz ze It, GB, Francie ( cca 15 % )
- měli ohromny počet pozitivnich ale jen malo diagnostikovanych tim padem vyletla smrtnost strme vzhuru ? ( mozne, ci pravdepodobne )
Viděl jsem nějakej rozhovor s Flégrem, kde říká, že na jaře jsme díky lockdownu vyselektovali nebezpečný druhy covidu, který i zabíjejí a upřednostnili mutace, který nejsou tak nepřátelský. Vtip je v tom, že se ten nebezpečnej může kdykoliv zase vrátit až budou vhodný podmínky. To by mohl být jeden důvod. Další bych viděl v tom, že se s tim zdravotnictví po počátečním chaosu postupně učí zacházet, vylepšujou se postupy léčby, zkouší se experimentální léky, chodí nový poznatky z výzkumu atd...

K tomu rozdílu v jednotlivých státech. Nějak jsem to nestudoval, ale třeba když se dívám na Francii, Španělsko nebo Německo, pokud neberu jaro, tak je tam stejná smrtnost jako u nás, naopak třeba v Belgii nebo v Británii je skutečně setrvale vyšší. Otázka je proč. Co může hrát zásadní roli je, jak se vyhodnocuje, jestli bylo úmrtí s Covidem nebo na Covid, tam budou mezi státama rozdíly, musela by být asi jednotná metodika posuzování.

Z toho důvodu to podlě mě na téhle úrovni nemá smysl extra rozebírat a stačí brát zatim prostě nějaký jedno průměrný číslo pro celou Evropu nebo i svět.
Zapomněl jsem na asi hlavní důvod poklesu smrtnosti a to změnu struktury nakažených směrem k mladým. Starší lidi ví, že jsou riziková skupina, víc se chrání, zatimco mladý začaly žít víceméně normálně, jsou si vědomí, že riziko úmrtí je u nich prakticky nula a tomu odpovídá chování. S otevřením škol se tenhle rozdíl ještě umocní.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ze čtvrtka na pátek - opět syndrom náhlého uzdravení cca 2750 lidí... (Pozn - celkem bylo ze čt-pá uzdravených 3359, jenže dlouhodobý průměr je +- jedna setina z celkového počtu nakažených, tedy v současné době se denně uzdraví cca 600 lidí ale nikoliv 3359...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak jsme si ušili roušky a vyrobili dezinfekci a 3D štíty. Teď se budem sami trasovat. Dalším logickým krokem je výroba vakcíny samodomo.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

A to je špatně, že si lidi šili roušky, vyráběli desinfekci a štíty? Ty bys to všechno chtěla fasovat? to není moc rozpadlický myšlení.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

Ivana : kolik jsi ty osobně vyrobila štítů, "uvařila" litrů desinfekce a ušila roušek? Kdy budeš mít hotovou vakcínu ?
frantacech
Příspěvky: 7
Registrován: 19.03.2020 22:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od frantacech »

https://www.anti-empire.com/ex-chief-sc ... c-is-over/

Dr. Mike Yeadon , bývalý viceprezident a hlavní vědecký pracovník společnosti Pfizer již 16 let, říká, že polovina nebo dokonce „téměř všechny“ testy na COVID jsou falešně pozitivní. Dr. Yeadon také tvrdí, že prahová hodnota imunity stáda může být mnohem nižší, než se dříve myslelo, a mohla být již dosažena v mnoha zemích.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DanBlack »

Zapadlo píše: 27.09.2020 16:32 Ivana : kolik jsi ty osobně vyrobila štítů, "uvařila" litrů desinfekce a ušila roušek? Kdy budeš mít hotovou vakcínu ?
Tohle bych si teda nechal až na opravdový rozpad...
...nebo máte pocit, že na jaře došlo k opravdovému SHTF? 🤔

Očekával bych, že když stát něco nařídí tak k tomu i zajistí zdroje. Připravený byli jen ty paranoidní.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Stát nenařídil nic extra. Jen zakrytí dýchacích cest.
Šátek, šálu, či cokoliv podobného má snad doma každý.
Nejsme snad děti, aby nás stát musel vodit ve všem za ručičku.

V Praze dnes byla prý nějaká demonstrace proti nošení roušek. Že prý je to omezování osobní svobody. Větší partu debilů člověk jen tak nepotká.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

dracekvo: jj byla, jak to říct slušně, prostě čuráci

Organizátorem akce byla iniciativa Hnutí občanské nespokojenosti (HON).
Někteří z vystupujících vyzvali učitele a ředitele, aby se opatřením postavili a na školách je nevyžadovali. Jedna z řečnic uvedla, že své děti do školy nepošle, dokud nebude povinnost nosit roušky zrušena.


"Lidé na demonstraci s sebou měli české vlajky. Někteří si přinesli také transparenty, například s nápisy Demisi nebo defenestraci, Jsem pro imunitu, Prymula - ministr strachu nebo Nechceme vakcínu, chceme svobodu. Naprostá většina účastníků neměla roušky, lidé nedodržovali ani rozestupy. Demonstrantů se sešlo zhruba 400".

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/demon ... omaci_misl

co to udělat příště takto, každý z těch demonstrujících dementů podepíše prohlášení, že odmítá umístění na JIP a poskytnutí plicního ventilátoru jemu a všem členům rodiny, pokud onemocní kovid ;) Necheš, nemusíš
Přílohy
Screenshot_23.jpg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Čestně prohlašuji, že razantně odmítám veškerá epidemiologická vládní a hygienická opatření v souvislosti s koronavirem.

Jsou to jen opičárny omezující moji svobodu schovávající se za tzv. banální chřipkové opatření. Za obyčejnou chřipku, jakožto běžnou a neškodnou virozu která nikoho nemůže vážně ohrozit.

Tímto demonstruji i to, že bych v tom případě nechtěl bych nijak léčen, včetně mých blízkých a takto se k nám i přístupovalo.
A v případě, což úplně vylučuji, zdrravotních komplikací, jsem připraven se vzdát zdravotního pojištění a případné léčení své nebo svých blízkých budu financovat sám.
,*
*
Nějak jsem takové bilbordy na takových akcích nezaznamenal....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Tak ve Francii už korona opatření odmítá plnit i policie, čtu-li dobře. Policisté odhazují na zem želízka na znamení, že demonstranty nezatknou. https://twitter.com/k0gw89/status/13099 ... 94369?s=24
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrbodol »

V jistý středočeský nemocnici je na mikračce komplet vše s titulem MUDR nakaženo kovidem, takže veškerý testy co trochu zvládnou dělají laboranti a ostatek jde někam pryč. Pro zdravotní personál samodzřejmě karanténa není , to už by to všechno mohli zavřít.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Joe Azbest »

Informace přímo od zdroje.
http://dfens-cz.com/covid-z-prvni-ruky/
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Pro milovniky statistiky se mi podarilo dohledat reporty z daktely, je potreba rozkliknout ten obrazek :

https://koronavirus.mzcr.cz/chytra-karantena/

Velmi zajimavy rozhovor ktery dava odpoved proc jsme dnes v prusvihu:

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... pozde.html

To co se delo v KHSkach za posledni pul rok, z toho je mi nevolno. To ze se nam obcas uzdravi skokove par lidi je uplne nejmensi problem.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Byl jsem teď na rally Pačejov, samozřejmě v r-shieldu jsem byl za blázna, roušky nikdo i když na diváckých místech lidi namačkaný jeden na druhýho :head

https://www.facebook.com/ewrccz/videos/340660810579390/
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Teď na mě skočilo na Facebooku co všechno způsobuje nošení roušky:
Položení mozku-hypoxie, zvýšená acidóza krve, zvýšení krevního tlaku atd.
Tak se nějak divím že máme ještě nějaké živé doktory, některé operace trvají i mnoho hodin. :head a to mají na ústech roušku furt. A co lidí v provou kde mají roušky, respiratoru na puse celou šichtu.
Ach jo lidská blbost je nezměrná
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Mimochodem v dystopickém románu Adama Nevilla (Rituál) "Ztracená", z roku 2015 se objevuje koronavirus SARS Cov11 (tuším, že 11).
Další kronavirus, který globálně cvičí populací, "předpovězený" v beletrii....
Óðinn á yðr alla
Odpovědět