Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pro mě je důležitější tento graf z https://covid-19.nic.cz/cs/editor/
vývoj.jpg
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Nechápu proč je pro tebe důležitější. Stejně musejí přebírat data z ministerstva zdravotnictví, protože jiná data nejsou k dispozici.
Nebo to podle tebe nějak dokazuje ty dodatečné změny v datech?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

V KV kraji kolabuji nejen nemocnice, ale uz i krematorium. Nezvladlo napor a porouchalo se...

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... zpravy_zdo
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Ivano, data se zpětně doplňují už od jara i přes elektronizaci hygien a je to často i o telefonu. Porovnat si je můžeš tady, kde je i historie stránek kterou ministerstvo prostě nemůže jednoduše vzít zpět.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0abl ... dy_tabulka

https://cs.wikipedia.org/w/index.php?ti ... d=19568194

Dej Ctrl+End. Rozdíl je tam v počtu pozitivních (mírně) a v počtu provedených testů (hodně). Pokud data přebírali před doplněním, je důvod jasný. Prostě poplašná zpráva.

Výskok v hodnotách ze dne na den je o ničem, muselo by to být soustavně. Proto je lepší sledovat grafy s filtrem, ikdyž na rovinu, ty filtry jsou nic moc (nová škola, co bys chtěla), ale je to lépe vypovídající.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Dík za tabulky.

Co myslíš poplašnou zprávou? Že ty data upravují? To samotné by bylo v pořádku, pozdní hlášení, opravy chyb a překlepů a podobně. Mě ale zaráží, že pokaždé to byla úprava směrem dolů, teda míň nakažených, menší procento pozitivních z testovaných. Pokud by to byla oprava chyb, muselo by to být někdy i naopak.
S daty o zemřelých je to přesně opačně. Málokdo si všimne, že často vyletí počet mrtvých zpětně za deset-dvanáct dní i o padesát nahoru.
Můžeš mě označit za paranoidní, ale co tady od začátku předvádějí s daty ve mě fakt nebudí důvěru. Včetně těch několika pokusů o utajování.

Jinak ta data samotná mají jen přibližnou vypovídací hodnotu. Když je podíl pozitivních kolem 30% tak je zcela jasné, že oficiální počet nakažených závisí na počtu provedených testů a neodráží skutečný stav.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

cipis píše: 05.03.2021 21:01 Samozřejmě, dohledej si testy materiálů ... Nanorouška dosahuje požadované účinnosti, na rozdíl od hadru.
No právě že vím, jak se to testuje. Rouška s centimetrovou mezerou pod očima je úplně stejně neúčinná jako kus hadru. A je jedno, je-li náno ..
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

proforma píše: 06.03.2021 14:15 V KV kraji kolabuji nejen nemocnice, ale uz i krematorium. Nezvladlo napor a porouchalo se...

To jsou zase bulvární jobovky á la idnes.
Pokud někdo dlouhodobě zanedbává údržbu (krematorium), resp. kašle na personál (viz katastrova v KKN), tak se při sebemenší krizi dostane do vážných problémů a přesně toho jsme svědky v Karlovarském kraji. Mimochodem Chebskem již lady Diana (B1.1.7) prošla jako nůž máslem a pokračuje skrze Sokolov a Tachov /aktuálně katastrofální situace/ směrem ku Praze. Incidence nákazy v okrese Cheb v současnosti dramaticky klesá (viz https://www.kurzy.cz/koronavirus/okresy/). Pikantní je, že ty (nemámslušnéslovo) z MZDR nepovolili převoz nemocných z bezprostředních příhraničních okresů, ale jakmile začalo přituhovat v Práglu, tak škemrají u sousedů o pomoc :puke
Takže Keep Calm and Carry On
nic jiného nám nezbývá :cry:

EDIT: mimochodem prostořeký vousatý sympatický primář ze NemSok Martin Straka již doprimářoval....
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Dnešní zkušenosti z cesty skrz okresy na trase Olomouc-Valašsko s tím, že o papírové nezbytnosti cesty by se dalo polemizovat. Bylo vyhodnoceno, že bude nejlepší se hlídkám vyhnout zcela.

Vzhledem k dosavadním zkušenostem z okolí se nabízely dvě varianty:
1) Plán cesty dle appky Waze a použití hlavních cest https://www.waze.com/live-map
2) Cesta po místních komunikacích.

Konečná volba byla na řidičce a v průběhu jsme dostali zhruba takovýto report:
"Tak jedu trasu po místních a je to skoro na offroadové auto. Zrovna ve chvíli, kdy jsem jela skoro po polňačce a říkala si, že tady v životě nikdo nepojede (žádné auto jsem za celou dobu nepotkala), tak v poli Policajti. Tak mě samozřejmě brali. Ale dobré. Fičím dál. Příště už po dálnicích. Toto je hrozně nápadné, když jedu takovými prdelkama.".

Takže asi dostali info o tom, že to lidi objíždějí.

Na Waze se nedá spolehnout na 100%. V jedné osobě je tedy dle mého už takový přesun nerealizovatelný.
Ve více osobách a možnostmi bych viděl leda možnost využití předjezdce na lehkém-enduru s trvalým telekomunikačním spojením nebo dron.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

@JIP a než FAC v hejkalu nebo dron ... není lepší mít prostě odpovídající papír?
Ale jako simulace / cvičení dobrý :yes
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Když se chci vyhnout nějakému policejnímu stanovišti, je lépe to udělat v čase než v místě 🙂
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak severní Čechy - LIberecko, Ústecko, stáli jen na hlavních. V pátek 6x cross okresu, dnes 4x.
Óðinn á yðr alla
flp
Příspěvky: 9
Registrován: 01.02.2020 23:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od flp »

Tady je web, kde lidé hlásí policejní hlídky:
https://kontrolnibody.cz/
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Pylorus: ja ty titulky nevymyslim :-) Ale pokud ted v krematoriu jedou na dvojnasobek toho co obvykle a kvuli tomu treba zkracovali nebo nedelali technologicky pauzy, tak se to porouchat muselo. Pro mne podstatna a relevantni informace z toho clanku je prave ten pocet zehu, ostatni si inteligentni ckovek dokaze odfiltrovat, ze... :-)

Jak vis, ze Straka doprimaroval? Ve ctvrtek jsem na nej koukala u Jilkovy, tam jeste primar byl :-) Je to reakce na ni, nebo na vsechna jeho vystoupeni, nebo se z toho sesypal? Ani bych se nedivila...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Takže asi dostali info o tom, že to lidi objíždějí.
Fascinuje mě poměrně rozšířená představa, že policajti jsou idioti bez znalosti místních poměrů a bez účtů na sociálních sítích :)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Ivano. On to dobře vystihuje Omar Šerý, který dává přehled, kolik je z nakažených samolpátců a kolik tam poslali doktoři.

Poplašnou zprávou jsem myslel vyhodnocovat data, která nejsou úplná. Kdo neví, jak se tato data přenáší a zpracovávají, tak pro něj to může být podivné. Já to vím, tak mě to nepřekvapuje - ani to že přibudou bez testu, prostě to bylo na jiném papírku (třeba zrovna ti samoplátci, nebo z míst, kde je toho málo). Klidně ti přibudou mrtví o skoro celý rok zpět, protože někteří to posílají až na závěr roku, nebo zabordelili nějaký papír. To že to UZIS dává s měsíčním odstupem, je princip že "asi tak většina dat už tu může být". Kdyby jim ty přehledy fungovaly, tak by se nemuselo dělat sčítání lidí, stačilo by dát každému rodný list. Jasně že vláda důvěru nebudí, ale bude ji víc budit ta příští opoziční?

Tady totiž jede plnohodnotná informační válka. Podívej se co se děje kolem Ivermectinu na CIA PRIMA NEWS. Vždyť tam vůbec nikdo nebere fakta, snaží se už od jara jen aby bylo víc mrtvých Čechů, takový je totiž plán, jako za Reichu. Kdo plánu nevyhovuje, je odstraněn.

Podívej se i k bratiam Slovákom, jak třípísmenkovým západním agenturám vytřel zrak onen proklínaný Matovič a jaký řev bestií způsobil. A ještě když pak řekne něco o tom že vymění Sputnika za kus Ukrajiny :D

Mě to do celé sebe zapadá jako puzzle. Bohužel je to s námi živá hra, něco jako Hunger Game, kdy ale dostaneš los když se nakazíš...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Tak se také hlásím k infikovaným, manželka potvrzená v úterý, já dnes :cry:
Kluk měl den teplotu, tak to snad má za sebou, testovat ho vzhledem k věku nebudu nechávat.
Průběh by se zatím dal označit za lehký, bolesti svalů, kloubů, nechutenství, bolest hlavy, průjem. Spal bych 24 hod denně.
Chuť i čich zachován.
Dopuju se vitamínama a stacylem, obvoďák mi odmítnul napsat cokoli kromě paralenu.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

honzasl píše: 06.03.2021 20:43
Takže asi dostali info o tom, že to lidi objíždějí.
Fascinuje mě poměrně rozšířená představa, že policajti jsou idioti bez znalosti místních poměrů a bez účtů na sociálních sítích :)
to ne, ale proc takove manevry, jako by se hledal nejaky masovy vrah, kdyz se pres tu hlidku dostane kdokoliv se spravne napsanym papirem?

Chapal bych, kdyby byla uzavirka par okresu a jejich plna uzavirka s policajtem na kazde ceste, ale kdyz se to resi zase pozde, takze nelze hlidat vsechny cesty a jezdit se stejne muze se spravnym papirem, tak si nejsem jisty jak to chapat, protoze tohle je takovy typicky vlk se nazere... (to aspon v Irsku maj zakaz vychazet dal nez 5 km od bydliste).
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ale není to typické vlk se nažral a koza zůstala celá.
Ono to kupodivu funguje. Každý normální s normálním důvodem má papír a nemusí se bát kolem těch policajtů projet. Takže to objíždí naivní pitomci, no a ten zbytek opravdu zůstal "doma", tak, jak bylo cílem tohoto opatření.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Re honzasl : nikdo nepochybuje o tom, že policajti jsou o generaci mladší než většina z nás. Ale PČR je organizace s jistou setrvačností a svázaná vlastními pravidly. V celé ČR se střídají směny den/noc ve stejnou dobu, navíc s + časem odjezdu/dojezdu na stanoviště. V souhrnu zjednodušeno, když bys střídal pevné hlídky na kontrolní pozici, s odjezdem, odjezdem včetně výstroje ní by ti vyšla delší pracovní doba pro zúčastněné policisty atd. Navíc ta doba střídání koreluje s ranní a večerní špičkou cest do práce většiny lidí pracujících ve směnách. Tohle asi není žádný státní tajemství. Kdo byl zastaven mezi 19.00 a 20.00 ať se ozve 🙂
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

To samé ráno mezi 07.00 a 08.00. Tímto nechci nic obcházet, vycházím z vlastní zkušenosti a pozorování situace v okolí Prahy
Udělám co musím
Odpovědět