Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Mě to zběsilé hledání toho, kdo za to může přijde nedospělé a nic neřešící. Gejzíry emocí, co smysl nemaji. Ok, možná úleva. Babiš nebo Prymula nemůžou za to, že se zdravotníci infikují doma. Nebo že si po těžké šichtě sáhnou do oka. Popírači (proboha kolik jich je a nakolik jsou to jen pózy na fejs?) nemůžou za to, že se učitelka nakazila od děcek, máma od dcery, nebo paní v nemocnici (všechno případy z mého blízkého okolí). Prostě je to nakažlivé jako blázen, ale většina populace nemá mentální setup chovat se jako při Ebole. Tak tam strčte Fialu, Bartoše, Feriho, Bursíka... Bude to lepší?
Óðinn á yðr alla
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Vzhledem k tomu, že psychopat Babiš žádný schopnosti nepředvedl a zároveň má nulovej vztah k této zemi a k nám tak ano, kdokoliv z jmenovaných by byl lepší a to asi tak ve všem.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Právě jsem přišel z venku. Venku jsem byl cca jeden a půl hodiny. A hádejte, kolik jsem tam potkal lidí a aut: nula a jedno.
Navečer jsme se vracel po směně domů. Za půl hodiny jsem lidí potkal minimálně 80, před Kauflandem se někteří houfovali u košíků. :|

Poté, co se problém s C19 začal zhoršovat jsem na procházky chodil hlavně navečer, v noci, případně ráno. Odpoledni jsem se snažil v rámci možností vyhýbat. Takhle se holt budu s ostatními promořovat ve dne.
A domácí pařiči, kvůli kterým to udělali si nejspíš přespí do rána. A další kolo můžeme očekávat úplný zákaz vycházení - ala Izrael. :punch

Přežije to všichni ve zdraví ( i psychickém). Nic jiného nám totiž nezbývá. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Má to jeden drobný háček.. Trochu OT. Nerespektování práva určitou skupinou obyvatel. Budu zvědav, jestli stát bude stejně tvrdý jako Izrael. Tam ortodoxní skupiny obkličili a jsou stále v izolaci. U nás můžeme čekat demonstrace. Nikdo si netroufne tvrdě zakročit, bez ohledu na vršení mrtvol. Komedie na Staroměstském náměstí před 10 ti dny to jenom potvrzuje. Stát mechanismy má, není schopen prosadit právo, tedy ochránit část obyvatel. Zatím vše lepí uplatkama.
Udělám co musím
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xajan »

Mrkva píše: 26.10.2020 21:40 Proc mi sakra prijde, ze vlada se snazi udelat maximum pro to, aby zakoncentrovala lidi na jednom miste. Misto, aby si lide sli nakoupit plynule po cely vikend, pujdou v sobotu. Misto, aby si sli nakoupit cely den, budou to muset stihnout do osme. Misto, aby se sli projit cely den, vcetne vecera, budou muset pres den. Ty rozhodnuti proste nedavaji smysl.
Přesně tak, vláda buď tyhle opatření dělá chaoticky bez zhodnocení reálných dopadů, což znamená, že to jsou nekompetentní blbci, nebo horší varianta, že to dělají schválně.
Nemám z toho dobrej pocit.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Z některých opatřeních mi taky není jasné na co vlastně cílí.
Noční zákaz vycházení? Proč? V noci se snad někde lidi hromadně houfujou? Zákaz nedělního prodeje. O to víc lidí půjde na nákup v pátek a v sobotu...
Cíl by měl být ty lidi co nejvíce rozprostřít a né je cíleně shlukovat.
Dále pak nechápu proč už nejsou dávno v platnosti hodiny v obchodech vymezené pro důchodce.
jahaman

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jahaman »

ZPRAVA z darovani krve (Jihomoravsky kraj):
1. Pozitivum: pry se nezmensil pocet darcu, plus minus chodi porad stejne
2. Negativum: uz na prvni pohled je minimalne pulka personalu zcela jina, nez jsem byl roky zvykly
3. Negativum: na optani: "a jak to vypada u Vas?", odpoved: "presne jako se doctete na internetu a ve zpravach ze to vypada v jinych nemocnicich, nemame lidi, covidovych pribyva hodne, proste uplne stejne jako v jinych nemocnicich".
4. Informace: Otazka "Byl jste nemocny?", odpoved "jo, na zacatku zari nejaka chripka a mate to v dotazniku". Otazka "A byl to covid?". Odpoved "nevim, zustal jsem 14 dni doma a nikam jsem nechodil". Na to odpoved "tak to jste dobre udelal, kdyby na vas neco vlezlo, zustane zase doma a nikam nechodte".
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Čekal jsem že budou více tvrdí. Je to jen otázka času kdy tvrdí být musí. Čím dřív tím lépe. Teď je to takové plácání. Už z ohledem na 28. Doporučuji izraelský scénář. Tam po cca dvou týdnech po zavření šla čísla poměrně významně dolů. Tady jen ztrácíme čas. Ale nejspíš na Facebooku jim v anketě vychází ze zavření lidí nechtějí.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

dracekvo píše: 27.10.2020 8:36 Z některých opatřeních mi taky není jasné na co vlastně cílí.
Noční zákaz vycházení? Proč? V noci se snad někde lidi hromadně houfujou? Zákaz nedělního prodeje. O to víc lidí půjde na nákup v pátek a v sobotu...
Cíl by měl být ty lidi co nejvíce rozprostřít a né je cíleně shlukovat.
Dále pak nechápu proč už nejsou dávno v platnosti hodiny v obchodech vymezené pro důchodce.
Mě nová opatření připadají jako: "Ty ty ty buďte doma, ale jen tak trochu aby jste se moc nezlobili".

Noční vycházení asi mělo být směrováno na pořádání soukromých nočních mejdanů, ale nějak to vzali za špatný konec. :roll:
Omezení prodejní doby vnímám taky jako hloupost.
Vymezení pro důchodce - O tom mluvil (ministr) Prymula, že je těžké trefit správnou dobu, protože ráno si stěžují pracující, že si nemůžou nakoupit svačinu a důchodci, že na ně nezbývají věci "v akci". Nehledě k tomu, že i když měli důchodci dobu vymezenou na jaře, tak stejně jsem je potkával v obchodě přes celý den. To je pak těžké.... :head

Osobně si myslím, že kdyby se vynucovala stávající pravidla tak se nebude muset pořád dokola tenhle taneček s přitvrzováním opakovat.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Když s těma starejma je to někdy těžký jim to vysvětlit, pokud mají třeba výpadky paměti, tak je to prakticky nemožné. Manželčinu babičku jsme převezli z důchoďáku ke švagrové na statek, ale po třech dnech to vzdali. naprosto vytěsnila z mysli, že by jí nějakej Covid mohl ohrozit. Vysvětlili jí, co je to za problém, a proto, že bude teď u nich. Ukázali jí i zprávy, a ráno - "Tak už mě odvezte domů, proč mám být tady? Covid, nákaza, ohrožení- "Ale prosím tě, jen nepovídej to by se o tom mluvilo" :head - Vysvětlení, ukázání zpráv - za chvíli totéž. :head Odvezte mě domů, už jsem tady dlouho - chci domů! Nakonec pomalu záchvat hysterie, volala tchánovi, ať jí odveze, že jí tam držej, a že zavolá policii, jestli jí neodvezou. Tak je zase v důchoďáku a chodí si na nákupy bez roušky.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

A to nechtějte vidět dušičky, nedejboze Vánoce. Oni jedou svůj stereotyp třeba 20 let. Jakákoli změna je pro ně nepochopitelná.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To nejde vynutit. Za a) máš mnohem míň policistů a za b) se lidi chovají opačně než na jaře.
Počet hlídek je nízký na normální stav, natož na tenhle blázinec.
Jediné, čeho jsem si všiml, tak jsou aktivnější v noci. Vracel jsem se z předávačky ntb a pc, no a hlídka mi oznámila, že mám štěstí, že je nouzový stav, že mi už zkončila platnost řidičáku. A další den, z další předávačky, tak jsem viděl, jak zase kontrolovali auta. Ale vše prostě už za tmy, večer, v noci.

Stereotyp, no, ano, má to dost vliv, nicméně alespoň u nás to fungovalo naprosto v pohodě. Dokonce se to otočilo, že radši šla nakoupit máti, protože v obchodě nikdo nebyl, než někdo z nás, protože to byly davy. A ten čas se tak nějak po té třetí nebo čtvrté změně ustabilizoval na dobrý kompromis.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

To by mě zajímalo, co budou dělat se mnou. Minulý týden jsem musel odfičet do špitálu ve čtvrt na jednu ráno. Byl tam výpadek, který se musel co nejrychleji vyřešit.

Doufám, že v tomto případě použijí zdravý rozum a pochopí, že v takových případech prostě zákaz/nezákaz, do té práce zkrátka musím.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

Do práce můžeš. A i kdyby byl totální lockdown, tak veškeré kritické profese budou mít na prokázání určitě výjimku.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Podle mě se ještě optimisti snaží držet linii co si vykopali před týdny. Ve víře že zafunguje prodávaj životy za čas na zhodnocení situace. Za tou línií toho už ostatně moc dobrýho není. Dokud nebudou dvě tři velký čísla za sebou tak žádnej ústup do předem nepřipravenejch pozic nehrozí. V mezičase se budou hrdě přebírat margialní opatření ze zahraničí (zákaz nočního vycházení, nelezte na baobab, nechoďte lovit tuleně). No a pak lockdown, zachraň se kdo můžeš, změna státního zřízení.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Neodhadli hranici, kdy se ještě dá doporučovat, žádat a prosit a kdy už je lepší omezovat, nařizovat, zakazovat a hlavně VYMÁHAT dodržování. Nemám iluzi, že Švédská cesta by u nás dopadla katastrofálně, protože sobecké uvažování je u nás mnohdy citelnější a viditelnější. Jen doufám, že lidi na obou stranách zítra, v místech vedle Staré celnice na náměstí Republiky, budou mít rozum, obzvláště s přihlédnutím k faktu, že opatření platí od zítřejších 06:00 hod..
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Ohledně darování krve, byl jsem před 14 dny a bylo to jako obvykle - akorát všichni roušky a měření teploty. Jo a dostal jsem v balíčku sušenky navíc :D
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Na tohle se tam pamatuje. I já jsem ajťák a počítám s tím. Nikdo nikdy neví, jak a co se kde posere. Jedeš na dvě hodiny a vracíš se zítra, no asi ti nemusím vysvětlovat :)

Jen si asi nachystám kopii pracovní smlouvy, ať je to rychlejší. Dost, že mě zdrží tím, že mám propadlej řidičák.
L.C. píše: 27.10.2020 11:01 To by mě zajímalo, co budou dělat se mnou. Minulý týden jsem musel odfičet do špitálu ve čtvrt na jednu ráno. Byl tam výpadek, který se musel co nejrychleji vyřešit.

Doufám, že v tomto případě použijí zdravý rozum a pochopí, že v takových případech prostě zákaz/nezákaz, do té práce zkrátka musím.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Jojo, to znám. Vždy, když mi někdo řekne: "To máte na pět minut", tak se o mně okamžitě pokouší infarkt, protože vím, že to bude fakt na ty dva až tři dny ;) .
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Otevíráme dalších 20 lůžek pro covid. Jako personál tam jde rehabka, oční, kožní. V celé nemocnici pouze akutní péče, jinak vše zrušeno.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Odpovědět