Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

A pohyb uvnitř Číny mezi provinciemi je dnes také navrdo omezen?

Vy prostě nějak neřešíte, že z vnějšího pohledu je Evropa jediným státem, který by se do Číny vešel s velkou rezervou.
Pouštět sem Evropany by byla čistě ideologická záležitost.
Jenže ona to není ideologická záležitost, dnes reálně cestují jen ti co musí. Na vejlet se nikam jet nedá.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

honzasl píše: 15.04.2021 12:50 Jenže ona to není ideologická záležitost, dnes reálně cestují jen ti co musí. Na vejlet se nikam jet nedá.
Jenže ono nic není nezbytné, kromě přepravy zboží. Říšští komisaři a poslanci mohou jednat online, podnikatelé také, dělníci mohou zůstat v cizině. Kvůli brazilské mutace je polovina hospitalizovaných mladších čtyřiceti let. V Německu je 62 známých případů, v realitě víc.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Zajimavy vyvoj nazoru imunologa Horejsiho. Jeste minuly tyden "vsemi ctyrmi" ujistoval ze vse speje k dobremu, ze do dvou mesicu tady bude normalno temer - a dneska v Seznam TV uz mluvi uplne jinak, o dvou mesicich do nove vlny kvuli brazilske mutaci. A podle mne se velice kroti (a krouti) - protoze uz nynejsi globalni grafy za cely svet prekracuji to nejhorsi co zatim bylo - prosinec 2020. https://www.televizeseznam.cz/video/zpr ... -internetu
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xgordon »

Presne to sa cudujem....v mediach uz riesia rozvolnovanie, kampane typu "zasadme covidu posledny uder", "udelejme tecku...." a worldmeter ukazuje druhu vlnu a znova cisla letia nahor. Ak je to vsetko kvoli brazilskej mutacii tak sa v podstate vraciame o rok naspat a cely boj zaciname znova. Nemam pocit, ze by sme sa poucili, nieco zistili. Vsetky tie opatrenia su len ku*evsky drahe kupovanie casu, ktory sa nevyuzil na nic rozumne.

Mam obavu, ze leto nebude v znameni rozvolneni a ked sa to nepodchyti, tak jesen a zima budu krute. Do toho zdeptana psychika ludi, diletanti vo vlade, prazdna statna kasa, bordel vo svete cez rozne lokalne konflikty.....Vidim to tak, ze 2021 bude este vacsi bordel nez bol 2020.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Mas uplnou pravdu. Ja s udesem sleduji drtive prevazujici nazor na diskuzich ze jde o straseni, ze dolu s vladou a tim se vse vyresi, chceme zit normalne, chranme jen rizikove skupiny, atd. Priroda si nenecha porucit a my ji dlazdime cestu k nasemu zniceni - nu coz, nebudeme prvni civilizace ktera padla. Akorat ze co Rimu trvalo 200 let, ted stihneme za 2. Ale k veci : V domove duchodcu v Turnove jsou 2 pripady jihoafricke varianty - nikdo nema potuchy kde se tam vzali...
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Pardon, NE v Turnove, v Tovacove.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.stoplusjednicka.cz/ceskoslo ... d=11298328

Spanelska chripka 2018-20 zabila v ceskych zemich cca 80 tis. lidi. Za současného stavu bádání o chřipce jsou údaje o počtech obětí pandemie chřipky let 1918–1920 možné pouze formou velmi hrubé aproximace. S pomocí pěti různých metodických odhadů na bázi demografických statistik se podařilo zrekonstruovat, že v českých zemích zemřelo v letech 1918 až 1920 na následky španělské chřipky asi 44 000 až 75 000 civilistů. K tomuto počtu je třeba přičíst zemřelé na chřipku a zápaly plic v působnosti vojenské správy, jejichž hrubý odhad činí 2 000 až 5 000 osob.


Kdyz vezmu udaj o nadumrtich, ne oficialni cisla, zabil covid za pulku doby pulku lidi co chripka...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Prichazi nova vlna, uz i pred tydnem optimisticky Horejsi se mota a mlzi, priklad Indie a Brazilie ukazuje co nas ceka...
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

proforma: jojo, uz par tydnu vsude rikam, ze se covid pomerne jiste dostava do intervalu pravdepodobnych obeti spanelske chripky v ceskych zemi. A nikdo mi to neveri, spanelska chripka prece byla neuveritelna katastrofa a covid je jen takova chripecka, na kterou umiraji jen duchodci.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

V letech 1918-20 zemrelo v ceskych zemich (9,95 mil. obyv.) na spanelskou chripku 60-80 tis. lidi.
Za 12 mesicu trvani covidu v CR (10,5 mil. obyv.) mame temer 30 tis. evidovanych umrti = cca 40 tis. vcetne neevidovanych nadumrti.
Zda se, ze pred 100 lety zvladali ty epidemie lepe.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 540
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Britská varianta, brazilská varianta, kalifornská varianta… Čím se liší a proč se o nich tolik mluví?
Zajímavé souhrnné informace k danému tématu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nove ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

To jsem pred pul hodinou davala do svetoveho vlakna. Prece jenom je to dost cestopisny :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 540
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Ano, jen s tím rozdílem, že já odkazuji na varianty a Ty na mutace ...;-)

Varianta, nebo mutace?
Pro označení různých linií viru se používá slovo „varianta“, jde například o tu britskou. „Mutace“ pak označuje genetické změny viru, ty často vlastní jména ani nemají.

Různé varianty viru mohou mít také více názvů, a to jak zažitých hovorových – v případě britské mutace je to například jméno „Brigita“ – ale také vědeckých označení. Dělí se totiž podle softwarových nástrojů sloužících k dozoru nad šířením patogenů a tyto nástroje pak mohou využívat každý své vlastní označení.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Mně připadá nesmyslné, nelogické, pro zdravé nebezpečné, špatná idea, nespravedlivé, proč ve usneseních ministrestva zdravotnictví, jsou nařízených testování ušetřeni lidé po vakcinaci.
I státní garnutury experti uvádějí, že vakcinace chrání proti těžkému průběhu nakaženého. Nechrání nakažení jedince, který bude roznašečem.
Tj. i vakcinovaní by měli být testovaní jako nevakcinovaní, protože můžou nakazit ostatní!

Příklad za mě: mám Igg protilátky nálezem z laborky. Nemám pozitivní a negativní RT-PCR test, abych vyhověl liteře absence testování. Podle mě já jsem hůře nakazitelný a méně pravděpodobný přenašeč než vakcinovaní. Nechápu proč mám já nařízeny pravidelné testy.

Jak je garnitura zděšena, proč je málo dětí pozitivních. Stálo by chytře garnituře za to, aby udělala dobrovolný zjišťovací průzkum na lidech, ze vzorku obyvatel na Igx protilátky. Jeden z očekávaných výsledků bude, že 1/2 obyvatel již protilátky má. Stane-li se tak, covid problém neexistuje. Takže šílená opatření nejsou potřeba.

edit: ano vidím tam garnitury požadavky na rozšířenou moc, rozšířené prachy, pocit všemocnosti, snadné vládnutí. A ten Arenberger s tou hláškou jestli češi budou zlobit, mě dost urazil. Vidím tam mrakodrapový pocit nadřazenosti.

PS: pro odreagování z tohohle českého blbákova doporučju se podívat na film Světová válka Z.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Smrtonosná varianta z Manaus dělá reinfekce. V Manaus loni na jaře umíralo 100 lidí denně, nakazilo se 76% populace, kolabovaly nemocnice. V prosinci a v lednu byl kvůli variantě P.1 ještě horší kolaps, 200 mrtvých denně.

Netestovat vakcinované je samozřejmě nesmysl.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vypada to, ze uz jsme na tom tak dobre, ze muzeme prestat testovat...?
2021-04-18-08-35-46.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Jeden z očekávaných výsledků bude, že 1/2 obyvatel již protilátky má. Stane-li se tak, covid problém neexistuje. Takže šílená opatření nejsou potřeba
Nesouhlas. Pokud je promořená pouhá půlka populace, znamenalo by to, že bez dalších opatření by nás čekal další rok se třemi vlnami zahlcení nemocnic.

Teprve pokud bude významná část nepromořené populace očkována, pak ma smysl rozvolnit...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jakm ... .seznam.cz

Rozhovor s O. Serym o brazilske mutaci. Mj. rika, ze ucinnost protilatek (po prodelanem covidu nebo ockovani) je 6-10x nizsi nez proti puvodnim variantam.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 540
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Ano, je to závažné...a také, mimo jiné, v rozhovoru upřesňuje:

Co zatím o brazilské mutaci víme?

Musíme říci, že se vlastně jedná o tzv. brazilskou variantu, nikoliv mutaci. Protože varianta viru obsahuje několik mutací. Některé z těchto mutací brazilské varianty jsou společné s těmi britskými i jihoafrickými variantami.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pekoz »

Odpovědět