Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Koronáč ani očkovaní tady nejsou déle než rok. Nikdo neví, jak dlouho po očkování vydrží imunita.

Jo a Blatný mě teda zklamal. Stačí si kliknout aby viděl odkud bere worldometers data (je to vlevo dole, zobrazí se po kliknutí na source vpravo dole).
worldometer.jpg
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Klikám jak vzteklý a ono to nejde. Asi jsem taky Blatný :D
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jj, já vím, to byl pokus o vtip :)
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Jsem zvědav jak dlouho asi jim (ehm teda nám) tento přístup a panák na postu ministra vydrží. :puke
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Řekla bych, že Blatný do srpna nebo do září. Uvědom si, že Andrej bude potřebovat obětního beránka, protože v říjnu jsou volby. A dřív - leda by ho někdo sestřelil jako Prymulu, a to bez Andrejova vědomí. Protože střídat ministry tak rychle nedělá dobrý dojem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

"Já si nemohu pomoct," odpověděl vážně Švejk, "já jsem byl na vojně superarbitrován pro blbost a prohlášen ouředně zvláštní komisí za blba. Já jsem ouřední blb."
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

JIP píše: 11.01.2021 20:15 Jsem zvědav jak dlouho asi jim (ehm teda nám) tento přístup a panák na postu ministra vydrží. :puke
Ivana píše: 11.01.2021 20:21 Řekla bych, že Blatný do srpna nebo do září.
Nevěšme hlavy, přátelé.
Jak už zde na platformě pravděpodobně nejednou zaznělo v sekci /Off Topic a zábava/Vtipy : Ještě dva-tři ministři zdravotnictví a budou zase Vánoce :lol:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Některé děti mají po covidu vážnou imunitní reakci. Nevíme proč, říká lékař
ttps://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus- ... omaci_chtl

Pan Prof. MUDr. Jan Lebl, CSc. je opravdu PAN DOKTROR!

Znám osobně, 14 let jsem se u něj léčil na Endokrinologii.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xgordon »

"Zatím se prokázal u několika desítek malých pacientů,“ poznamenal. Podle předběžných informací se syndrom vyskytne zhruba u jednoho dítěte z tisíce. "

Takze ak niekolko desiatok uz mali v nemocnici, a syndrom sa vysktyuje u 1 z 1000, tak uz bolo nakazenych niekolko desiatok tisic deti.

Myslim si, ze by bolo vhodne skumat co umoznuje casti populacie byt uplne imunnej (to su napriklad ti co nemaju vobec priznaky, neprepukne choroba ale su istu dobu prenasaci, pripadne aj niektore deti).
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

No paráda, tak už si stanovujeme dokonce cíle. :head :head

Cílem je spalovat až 800 těl denně

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/krem ... omaci_remy
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

xgordon - tak to jsme pak s tou promořeností dál, než jsme si mysleli. Jak píšeš, znamenalo by to desítky tisíc dětiček s COVIDem, tzn. desítky tisíc domácností, kde si to doma předávali mezi rodiči (a ti pak roznášeli dál, pokud nepracují jen homeoffice).
Mimochodem, nemáte zkušenosti jak je to s individuálním vzděláváním dítěte předškolního věku? Ředitelka školky nám poslala výhružný dopis, že nás bude nucena ohlásit na sociálku, protože malou necháváme doma, místo abychom ji denně dávali mezi ostatní, unudlané a ukašlané dětičky, kde se roušky nenosí (ani učitelky). Prezenční účast ve školce je totiž povinná.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

xgordon - přečti si to celé. Jenom FN Brno >20. Je tam jen pár nemocnic, chtělo by to obvolat všechny, to by asi byly úplně jiná čásla.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Rozehnat nedělní protest by bylo nebezpečné, míní Hamáček

Ve chvíli, kdy byla nedělní demonstrace proti vládním koronavirovým opatřením na Staroměstském náměstí v Praze nenásilná, bylo by rizikovější se ji snažit rozpustit než ji nechat dokončit. Uvedl to v pondělí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Já jsem si říkal to nějak smrdí, když tam ten kouzelník na konci nemohl z lidí, jimž děkoval, vynechat vyznavače různých jednotlivých bojových umění. To poté, co férově nabídl rodinám s dětmi a starým lidem, ať se dekují.

A přestože s formou demonstrace - bez rozestupů a většinově bez oop - nesouhlasím, tak za mě vnitro zaslouží pochvalu, že předešlo eskalaci situace. :yes

Zdroj: Novinky.cz 12.1.2020, 5:15
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nekde jsem cetla, ze celkovy pocet toho syndromu u deti byl za lonsky rok mezi 100-120. Ovsem nezda se mi to tvrzeni, ze to postihuje 1 dite z 1000. Zkusenosti z Anglie nebo Italie mluvi o nizsich poctech. Ale pokud nekdo dusledne netestuje vsechny vytrasovane deti, pak je jakykoli odhad na vode. Spis bych tedy hledala v islandskych zdravotnich statistikach, tam se testovalo fest, nebo potom Korea, Japonsko, Vietnam. Ale tam by mohly hrat roli odlisne geneticke predispozice.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Devlop:
Nejlepší je se dohodnout. Oficiální variantou je individuální vzdělávání s přezkoušením:
"- individuální vzdělávání dítěte, které se uskutečňuje bez docházky dítěte do mateřské školy s tím, že rodiče zajistí účast dítěte v mateřské škole ve stanoveném termínu u ověření úrovně osvojování očekávaných výstupů v jednotlivých oblastech;"

Jinak také:
"Vzhledem k tomu, že ze školského zákona neplyne žádná sankce za omluvenou absenci dítěte v povinném předškolním vzdělávání, musí ředitel školy omluvu přijmout. Mateřská škola neposkytuje stupeň vzdělání, proto není možné řádně omluvenou docházku ze strany mateřské školy neakceptovat."

https://www.msmt.cz/vzdelavani/predskol ... ualizace-k

Pokud není ředitelká úplná ..., tak je to jen o Vaší domluvě. A pokud je ..., tak dítě pořád omlouvej a ještě ji můžeš prudit tím jestli má v pořádku školní řád atd.

Ale zde je to mimo téma.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Individuální výuka (tj domácí vzdělávání) ve školce je možná. Akorát tam je ta komedie s přezkoušení,,. kde nikdo neví z čeho, namalovat sluníčko, řekni podle obrázku to je kravička, to je slepice atd.
Omlouvání je ale OK, sociálku by na vás poslat neměli. My omlouváním řešili i základku než dali online. A když jsme vyměkli v listopadu, dotáhl nám z první třídy Covid...

Ale více co bude další promořování- sčítání lidu v březnu. Vůbec se nepočítá s posunem termínu, pěkně obejde nakažený komisař s formulářem celou čtvrť nebo půl sídliště. Jsme zvědav, jak jim budu ochotně otvírat apod.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xgordon »

proforma píše: 12.01.2021 10:23 Spis bych tedy hledala v islandskych zdravotnich statistikach, tam se testovalo fest, nebo potom Korea, Japonsko, Vietnam. Ale tam by mohly hrat roli odlisne geneticke predispozice.
Japonsko by som prave za priklad nedaval. Cital som informacie od ludi co ziju v JP a udajne ich vlada isla strategiou netestujem, nemam nakazenych. Co potvrdzuje aj worldmeter, ked v JP spravili len nejakych 5mil. testov, pricom maju populaciu okolo 130mil. Takze za rok 5mil. testov je skoro nic. Velky tlak tam hraje aj presunuta Olympiada.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Sčítání lidu bude prioritně online..

Jen kdo nechce nebo nemůže tak dostane osobně papir, pošta už na to hledá brigádníky..

Vzdělávací plán předškolního věku je k nahlédnutí.. Stačí umět vše z něj.. Rovnou jsme přihlásili k individuálnímu studiu a nebyl problém.. Celkově povinný rok školky je výmysl na nic..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mame ... .seznam.cz

Polsky ministr zdravotnictvi uvedl, ze v Polsku detekovali tzv. ceskou variantu viru. Dalsi podrobnosti (napr. jak se lisi od anglicke, JAR, brazilske a dalsich) a proc to nazyva ceskou variantou vsak neuvedl.

No, jestli ten virus ma v ruce pullitr, tak by to mohl byt fakt. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět