Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

"To se ti vymsti, Jaromire, strkat ty sirky zpatky do krabicky..."

Takze tu mame klasiku, britskou, brazilskou a ted indickou. Mozna jsem jeste neco vynechala. Tak se holt kvuli neschopnosti vlady musime smirit s tim, ze Cechy budou hezkej tavici kotlik a ze se tu dost mozna casem vyvine nejaky "supercech"...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Ohledně hysterie některých rodičů proti testování dětí:

Jsem zřejmě nejmladší, kdo sem v poslední době přispívá, takže jsem v kontaktu s mnoha dětmi ve své rodině i mimo ni.

Dětem testování nevadí. To jen některým dětem blazniví rodiče nakukali, že je to jejich týrání. Většinou se jedná o stejné typy matek, které skrze děti vydírají otce či obviňují učitelé z neúspěchu jejich dětí či učitele fyzicky napadnou.

Konkrétní děti, se kterými jsme se o tom bavil:

Kluk, 14 let: Vůbec mu to nevadí a nechápe, jak to může někomu vadit.

Holka, 14 let: Testování jí nevadí. V její třídě proti tomu nikdo neprotestuje, spíš si z toho kluci dělají legraci.

Holka, 11 let: chat na WhatsAppu:
Já: Jak se máš? Jak bylo po dlouhé době ve škole?
Ona: Ty testy nebyli tak hrozný a sem negativní
(asi to píše, protože zřejmě někde něco přečetla, že testování je prý hrozné)
Já: Ty testy jsou v poho, toho se neboj. Určitě má ve vaší třídě někdo tátu s nějakou chronickou nemocí, v té škole by se to rozšířilo a někdo ze třídy by zbytečně přišel o rodiče. Test je v poho
Já: A vadí testy nějakým dětem? Podle mě jen těm, komu nakecali rodiče nějaké kraviny.
Ona: Ne , všichni to zvládali v poho
Já: Taky si myslím. Někdo má kecy, že to je týrání dětí, ale to je kravina.
Ona: Přesně :D

Já nevím o dítěti, kterému testování vadí. Vím jen o dospělých lidech, kteří se nechtějí v práci testovat a je jim ukradený lidský život. Každý by si měl uvědomit, že test je pro dítě mnohem méně nepříjemný než vědomí, že nakazilo spolužáka, ten to přinesl domů, v důsledku čehož mu zbytečně zemřel táta, a spolužák tak musí žít na ubytovně. Vzhledem k novým smrtnějším mutacím je v případě rozšíření v celé třídě riziko, že v důsledku toho někdo přijde o jednoho rodiče, cca 20 procent. Vzhledem k povinné školní docházce porušují odpůrci testování právo na život rodičů dětí, jelikož ti musí posílat děti do školy a nemají žádnou možnost se před Covidem bránit.

Naopak vím o dětech, které zbytečně přišly o prarodiče či dokonce tátu.

Každopádně je třeba zavést v práci a školách dvakrát týdně PCR test, stačilo by, aby ho mohly poskytovat soukromé společnosti, čímž by v důsledku jejich vzájemné konkurence došlo k prudkému snížení ceny PCR testu. Soudci, kteří bojují proti testování, nebojují za dobro dětí, ale chtějí dětem vzít rodiče a poslat je do dětského domova.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Tazi píše: 24.04.2021 11:40 Vždy když se nějaký živočišný druh přemnožil,objevil se nějaký predátor,nebo nemoc,a zredukovalo se to na únosnou mez.Možná jsme ten Covid potřebovali jak prase drbání.Slabé,neduživé a přestárlé to vyhubí,...populace se sníží,...příroda si vždy nějak poradila.
Covid za rok zabil oficiálně 3 mil. lidí, i kdyby to bylo 10 mil., tak je to nic ve srovnání s tím, že na planetě je 7,7 mld. a roční přírůstek na planetě je okolo 80 milionů. Takže aby to mělo nějaký podstatný dopad, tak by to musel být jiný sekáč. Covid nehraje ani župní ligu. A teď si představte co by se dělo kdyby se skutečně objevil virus, na který umře třetina lidstva.

CZ01:
Pokud někdo vyšiluje nad testováním ze slin, nebo přední části nosu, tak nevím co dělá třeba na odběrech krve.
Ale pokud jde o soudce, tak ti mají soudit podle zákona. Zveličování, že chtějí někomu vzít rodiče, je mimo.
Trotlik
Příspěvky: 21
Registrován: 23.04.2021 0:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Trotlik »

Mart0, za koho vlastne kopes ? Za ty co blouzni o tom ze o nic nejde, ze je to jen "chripecka" ? Jses potomek tech co rikavali po navratu z Mnichova ze donesli mir pro nasi generaci ?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Trotlik: dobrý nick :yes
Óðinn á yðr alla
Trotlik
Příspěvky: 21
Registrován: 23.04.2021 0:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Trotlik »

Jsem francouzskeho puvodu, tak bych spravne mel byt dejme tomu Trotlique :) Ale k veci : Ted ctu diskuze pod Flegrem na Seznam zpravy. Cista hruza, jaky lid to mame. Jiste, to neni reprezentacni vzorek, to jsou tzv. aktivisti, ale na min. 10 % populace hlupaku a saboteru to jiste vyda. A to bohate staci na to, aby mirna opatreni, nevymahana silou a tvrdosti, byla znefunkcena. Tim je receno vse o tom, co tady v pristich mesicich bude...
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Běžte do háje zeleného s opatřeními. Covid přes nás prošel, dost lidí pokosil a teď a je na čase věnovat se něčemu jinému. Třeba tomu, jak napřít síly do ekonomiky, abychom se nemuseli za pár let pást.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Trotlik
Příspěvky: 21
Registrován: 23.04.2021 0:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Trotlik »

A jejda, dalsi co si mysli ze popiranim vse vyresi alespon pro sebe... No tak si popirej, ale dodrzuj opatreni. Pokud to budes delat, je to jedno.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

pylorus píše: 24.04.2021 21:26 Běžte do háje zeleného s opatřeními. Covid přes nás prošel, dost lidí pokosil a teď a je na čase věnovat se něčemu jinému. Třeba tomu, jak napřít síly do ekonomiky, abychom se nemuseli za pár let pást.
V Manaus se během jara a začátku léta 2020 nakazilo 76% populace, pak tam vznikla varianta P.1.

Graf úmrtí je takovýto:
https://marlin-prod.literatumonline.com ... r1_lrg.jpg
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Zajímavé video - za mě racionální pohled na věc.
Otevřený dopis lékařů vládě:
https://vimeo.com/530548665
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

pylorus píše: 25.04.2021 12:17 Zajímavé video - za mě racionální pohled na věc.
Otevřený dopis lékařů vládě:
https://vimeo.com/530548665
Ono existuje úplně jiné řešení, jak ochránit ekonomiku i životy. Stačí se podívat na Taiwan či do Austrálie.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Chtělo by to stanovit podmínky kdy zakončíme s testama a vším, bylo by to dost motivující, když se bude dařit dodržovat a klesne to pod x lidi za den bo tejden...

Aby bylo jasne dany za jakejch podmínek mužem žít normálnějc, dost lidi by to mohlo motivovat,
Nonstop respiratory a testy nejde mít este dva roky, to dost lidem už prostě hrábne.. Ochota nosit a dodržovat už je celkem pryč.. V práci chodej kolegove na obed do hospody, nebo do Číny pac tu jsou 3 podniky který jidlo prostě varej a davaj a umoznujou u toho i posedet a tak. Bez jasnyho plánu a konceptu je to marný předem... Cca pulka kolegu se tesi na karantenu pac budou s detma a rodinou doma za peníze.. Ti co už byly si to chválej..

Ikdyz jsem optimista tak to vidim celkem marně..
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

To už jsme slyšeli několikrát, že se školy otevřou pokud nevybuchne jaderná elektrárna, že je tu systém PES... i kdyby vláda přišla s dalším slibem, tak se tomu nedá věřit.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xgordon »

TommyV píše: 25.04.2021 13:31 Chtělo by to stanovit podmínky kdy zakončíme s testama a vším, bylo by to dost motivující, když se bude dařit dodržovat a klesne to pod x lidi za den bo tejden...
Jedna vec co je na papiery, druha co si zmyslia vo vlade. U nas (na SK) je ten uzasny covid automat, ktory je sam o sebe neprehladny, ale aj tak sa nim neriadime. Je jedno aka farba v okrese, vsade treba 7 dnovy test, tlacia zamestnavatelov aby tiez ziadali 7 dnove testy, takze plosne screeningy ci ako to nazvali, sa tu deju kazdy vikend od zaciatku roka. Testuje sa do zblbnutia. V mojom okrese uz je to podla covid automatu v pohode, ale stale mi treba cerstvy papier lebo deti do skoly, lebo urad, lebo navsteva KRPZ.

Vysledky celej tejto pakarne su totalne ziadne. Ci sa testuje alebo nie, cisla lietaju hore dole podla faktorov, ktore nikto nepozna. Nemaju vobec ziadnu predstavu co sposobuje narasty a poklesy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Dneska na OVM byla dobra diskuse Kubka s Arenbergerem. Kubek navrhoval, aby se to povinne testovani a vsechno okolo (nahrady podnikatelum, ockovani...) hradilo z nejakeho zvlastniho vycleneneho fondu, aby byl prehled, kolik co stalo. V tom je mozna jadro pudla: dokud vlada hazi povinnosti na jine - testovani ve firmach nebo PCR ze zdravotniho pojisteni - jde to z cizi kapsy. Maji dojem, ze zdravotni pojistovny a firmy maji dostatecne rezervy, tak to prece utahnou, a klidne muzou prikazat testovani treba kazdy den. Kdyby na to museli vyclenit dalsi miliardy ze statniho, hned by byli uvazlivejsi.

Druha vec je, jak se bude vyvijet epidemiologicka situace. Nejsem optimista - zopakujeme si lonsky rok s uvolnenim, kdy se vsichni utrhnou ze retezu, aby dohnali, co zameskali, a po prazdninach, kdy k nam pricestujou vsechny mozne (i dnes jeste neexistujici) mutace si v zari (pardon, po volbach) dame repete. Se vsim vsudy.

Takze testovat se bude, na to si holt budeme muset zvyknout. Budeme mit stesti, kdyz se domluvi na nejakym rozumnym systemu, napr. plivaci nebo zvykaci PCR 1x tydne vsude (skoly, pracoviste). To by pak mohlo mit smysl - odpadne ta neprijemna cast a lidi by z toho meli uzitek, protoze by mohl fungovat relativne normalne nejaky spolecensky zivot. Ale to jenom za predpokladu, ze zaroven bude fungovat trasovani, kontrola dodrzovani karanteny a izolace a nejaka ta appka na prokazovani se negativnim testem. Bez toho to nepujde, at se nam to libi, nebo ne.

Jeste tak 2-3 ministry a mohlo by to fungovat...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Potřebu testovat nevidím. Mám ten pocit od začátku.
Objektivní doklad: všechny zavedené povinnosti testovat nedodaly vládě takový vysoký počet pozitivních, jaký si od toho slibovala. Doslova a do písmene.

Další osobní dojem : bude se testovat tak dlouho, dokud ty pozitivní někde nevystestujeme.

Beze mě tenhle blbakov. Se Proberte trochu.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já bych dal přednost samotestování. Není mi úplně ok, testuju. Jsem pozitivní, řeším svoje kontakty. Bohužel sebekázeň vymřela. Systém povinností bude vždycky nedokonalý. Znám několik blbců, co šli v posledním roce s potlačenou teplotou bez testování do práce. A nemůžeš je ubít, a nemůžeš.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Audisi, jenze to testovani ve skolach (i pri tom, jak antigenni testy spis nefunguji nez funguji) jenom za tech 14 dni odhalilo par desitek deti bez priznaku. Bez nej by se o nich nevedelo a pri pocetnosti skolnich kolektivu by to mohla byt dobra lihen pro nastartovani dalsich lokalnich epidemii. V praci totez. I pokud bychom pristoupili na Tvoji tezi "je mi spatne, zustanu doma", tedy ze vsichni priznakovi budou tak odpovedni, aby doma zustali, jak jinak odhalis ty bezpriznakove, kteri, protoze jim jic neni, vesele chodi, kam muzou, a trousi viry? Zatim nic lepsiho nez testovani neni, protoze jak uz je dostatecne znamo, i ockovani se muzou nakazit a nemoc sirit dal. Jak bys to tedy ve stavajici situaci resil Ty?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Kde byl ten článek, kdo nejvíc šíří vir? Pracující bez absolutně žádných příznaků ...
Ten, komu je fest blbě, tak nikoho nenakazí, komu je blbě trochu míň, tak nakazí jen trochu, ale ten, komu nic není, ale má naloženo, tak nakazí stovky/tisíce lidí, aniž by si toho všiml.
Proti tomuhle neexistuje nic jiného než opakované testování.
Kecy typu když jsem nemocný, tak nikam nelezu jsou k ničemu, když nevím, že jsem přenašeč.
Když má někdo rýmu, kašle, má skleněné oči či jakékoliv projevy, tak se dá nějak pořešit. Třeba i dotyčného vyhodím apod. Co se dá udělat s tím, co se cítí jak rybička a nic se u něj neprojevuje?
Manželka od kámoše měla reakci na první dávku vakcíny a při následném testu měla zjištěné obrovské množství protilátek, nevzniklé tou dávkou vakcíny. Tedy měla slušně naloženo a nikdo o tom neměl ani páru.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Cipis: nepřeháněj.
- dělám v kanclu. občas montáž. 1000 lidí potkám pracovně a soukromě (do 2 metrů), během tří let!
- to že je potkám (do 2 metrů mluvíme spolu) , neznamená že jim vyšlu dávku aerosolu k nakažení. P (pravděpodobnost) vyslání dávky aerosol = 0,5
- když jim tu dávku vyšlu, neznamená že vždy dávka je zasáhne a absorbují . Pabsorbace 0,3
- když ji vyšlu, zasáhne je a absorbují ji, neznamená že se jejich tělo s tím ihned nepopere a viry hned nezabije. nezabije začnou být nemocní p = 0,1.

Celková pravděpodobnost nakažení 0,5 * 0,3 * 0,1 = 0,015 . Tj. 1,5 procenta. že já někoho zanemocním.
V klidu.
=======

proforma:
v práci máme penetrasi antigen pozitivních 1 %. Děti ve škole poslední scan :-DDD .... 49000 dětí , z toho antigen pozitiv 28, z toho RTPCR 6 dětí .-DDDD . Ne, tohle není pandemie. ani epidemie. Všechno skončit a chovat se normálně.

To by byla vyšší šance kdyby děti měly vši nebo roupy (odhad nevím ve školce furt něco je.. )

Mi se to nezdá, že by vznikly lokální ohniska rozšiřování nákazy. Já mám pocit z toho roka pozorování, že občas k přenosu dojde. A když dojde, 9 z 10 se s tím tělo vypořádá samo bezpřízonakově nebo mírně. Problém není skoro. Je to vaření z vody jako v Praze na MZ nebo v PSP. Ale kdybych byl ministr, razil ybch tohle.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Odpovědět