Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

dracekvo píše: 20.03.2020 13:44 Já mám libereckou značku a pražskou značku a ani jedna nemá pravdu odkud pocházím.
Ono od určité doby se značky na autech nechávájí.
Takže začít mi nějkdo nadávat do lufťáků, tak ho s úsměvem pošlu do zadele.
Jenže máš občanský průkaz. A jinak doporučuju mrknout na film Contagion, mně se to řešení moc líbí.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Parta hic z Lovosic aneb mikina jede:))...ještě dostanou přes držku diplomaticky od Číňanů.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Jsem tak koukal na webové stránky mé i okolních obcí a městeček....

Oni asi přímo povinnost tam zveřejňovat počty nakažených nemají a ani čas ani síly je rychle aktualizovat a tak...
*
Ale i tak jsem byl zděšen, kam všude, do jakých "prdelí" se ten virus už dostal..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nova zacina reprizovat Comeback, evidentne dosly dily Ulice (herci v karantene), ted teprv narod bude nastvanej! 🤣
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Přidám moje zamořené městečko, ocas to dovezl z Itálie a nerespektoval karanténu a zatím je potvrzených 5 lidí. Vesnice nejsou o moc víc chráněné. Skoro všichni jezdí do města na nákupy, protože v 80% vesnic se obchody zrusily. Dnes v 9.30 parkoviště před Kauflandem plné, protože fáma, že zavřou město do karantény.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Štaflík new - to je úplně irelevantní poznámka, asi na úrovni jako copak by chtěli měšťáci brambory, zeleninu, hovězí od nás z vesnice? :shock: sama mám typické městské povolání, ač bydlím na vsi. Směřovala ta moje poznámka k tomu, že bylo jasně doporučeno, ať se sedí doma na zadku.... Pokud chce někdo přečkat ve svém vesnickém domku blbý časy, tak se IMHO chová jinak, než to co jsem dnes viděla.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ten a jemu podobní by to měli dostat všechno k úhradě. A budou rádi, že je lidi nepověsí na nejbližší lampu ...

A štaflíku, takže ty, jako potencionální pozitivní, prostě jedeš nakazit další? Nebo tam máš tolik věcí, že 6 týdnů nemusíš vylézt?
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pekoz »

Sedím u krbu, popíjím Republiku, páskuji zásobníky

:yes
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Znovu bych rád poděkoval těm, jež přes upozornění vlády "museli" na lyžařskou dovolenou do Itálie, jež v tu dobu byla i pro mentálně retardovanou žížalu rizikovou zemí, a současně po návratu ignorovali karanténní opatření a pomohli akcelerovat prosycení populace virem. Zároveň bych v témže duchu vyzdvihl doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS, který svým profesionálním názorem utvrzoval nerozhodné a znepokojené dotazovatele v tom, že "se není čeho bát" a že nevidí překážku v tom, dovolenou v italských horských střediscích absolvovat...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tvl teď Babiš v telce s rouškou v duchu české vlajky, to bych mu dal hanobení státních symbolů. :head
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

FMJ: a také bych rád poděkoval všem co v tom nadále pokračují a přes všechna doporučení a opatření si prostě na víkend musí z toho Práglu ( a jiných ) odskočit do svého rodiště načuchat se vůně domova, za příbuznými na pokec, na chalupu od zimovat a na podobně velmi důležité a neodkladné výjezdy :head

Kéž tu Prahu ( a ostatní ) o půlnoci ze soboty na neděli zalígrujou,
nikoho nepustí nejen ven,
ale ani tam zpátky
a konečně všichni zůstanou sedět na prdeli . :devil
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Pez: a koho by jsi si tak prosím místo něj na jeho postu v současné chvíli představoval? Koho by jsi nemusel kritizovat za to, že měl na držce roušku v barvách naší vlajky? Někoho z pilátů, topky, nebo Drahoše? :head Povídej, kdo je ten tvůj vyvolený, který by současnou situaci zvládal mnohem lépe.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Takový "oslí můstek" - starý ftípek -
"Ty vole, když si uvědomím, jakej já jsem inženýr,
tak mám normálně strach jít k doktorovi..."
*
Aneb:
doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS
Ústav epidemiologie a ochrany veřejného zdraví ( Lékařská fakulta
)...

Jak je vůbec možné, že něco takového ještě pořád volně pobíhá po svobodě. Po tom co předvedl a na chatech kde nesvéprávné lidi nejen od camrání po nakažených oblastech nevaroval, ale nepřímo jim to i doporučoval....

Ve Wu-chanu a oblastech které to trochu zvládají, by asi dlouhou životnost neměl. A nejen profesní...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Štaflík nějak mi nesvítá, rozdělení na čistou ves a zamořené město jsi sem vnesl ty, nikoli já. Já pouze podotkla, že omezení volného pohybu osob na NUTNÉ cesty do práce, na nákup základních potřeb, za rodinou a k lékaři jsem pochopila jinak, než ti, co v pátek vyráží na chalupu či chatu. A stydět se za svoji paniku nebudu, podnikla jsem s velkým úsilím mnoho, abych ochránila nejen svojí rodinu. Ano, možná čas ukáže, že to bylo stále málo.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Chlapi ( a dámy samozřejmě taky), já jen nechci, aby měl někdo pocit, že "zásluhy" zmíněných upadly vlivem vývoje situace v zapomnění.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ibex »

pekoz píše: 20.03.2020 19:49 Sedím u krbu, popíjím Republiku, páskuji zásobníky

:yes
sedím u krbovek, poslouchám blues, popíjím jägera a čistím kosu 8-)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

devlop: nebudu sem tahat politiku, vadí mi ta vlajka, že je jen kvůli PR stejně jako tiskovka na letišti.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Já jako blbej ortoped jsem do Itálie nejel. I když Maďar radil užít si super sjezdovky. A zítra na urgentu budu 24 hodin vyšetřovat lidi, kteří samozřejmě nikde nebyli, nic jim není a nikoho nepotkali. A 14 dní je bolí koleno z lyžování. Fakt se těším. Pomůcky a OOP nejsou v dostatečném množství. Musíme vydržet.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Z logiky věci kdyby hustota osídlení ve městech nebyla vysoká, tak by se tam choroby nešířily mezi lidma tak snadno. Takže i z tohoto pohledu má přesun na chalupu smysl. Pokud se člověk s místními setkává minimálně, tak je riziko šíření mnohem menší, než třeba v rámci sídliště, kde je to hlava na hlavě. Navíc být zavřený v malém panelákovém bytě je na palici, když jsem na chalupě, tak ze svého pozemku klidně měsíc nevylezu a pořád mám co dělat.
Sídliště - vlhký to sen našich urbanistů - jsou při absolutně jakékoliv krizi holé neštěstí.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

štaflík_new píše: 20.03.2020 18:48 Jinak si myslím, že celá představa zamořených měst a panensky čistých vesnic je nesmyslná. I lidi z vesnice byli lyžovat a nejzamořenejší jsou u nás dvě městečka na moravském venkově a přilehlé vesnice plus jedna vesnička u Havlbrodu...
Máš recht. Tady kde žiju já, tak už všechny vesničky dokola mají po jednom potvrzeném případu. Ale to někdo musel přivézt. Zatím to jen byli turisti co prostě museli do Itálie a nebo turistu co to tu navštěvují (ví se to, tady se to neschová), teď když je celá republika v karanténě se k tomu přidají už jen navrátilci z měst, chataři a chalupáři. Oni si totiž lidi očividně pletou karanténu s rekreací.
štaflík_new píše: 20.03.2020 19:28 Nákaza ve městě je ok, ve vsi jsou übermenschové
Ne ale těch pár případů, to se dá odchytit. Když se to začne šířit, tak jediné co zbude je tyhle vesnice izolovat od zbytku světa. Hodně štěstí. Armáda má málo práce. Přitom by prostě stačilo sedět doma na zadku.
štaflík_new píše: 20.03.2020 19:28 Sedím u krbu, popíjím Republiku, páskuji zásobníky
No tak tam taky hlavně prosimtě zůstaň.
PeFi píše: 20.03.2020 20:29 Z logiky věci kdyby hustota osídlení ve městech nebyla vysoká, tak by se tam choroby nešířily mezi lidma tak snadno. Takže i z tohoto pohledu má přesun na chalupu smysl.
Ale máš prostě jedno prostorově lokalizované ohnisko na kterém se dá pracovat. To byla taky celá pointa při zamykání toho Wuhanu. Když se ti to rozleze do všech koutů země (ta naše je ještě malá, ale představ si tu Čínu), tak hodně štěstí.
Odpovědět