Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Ivana: Tyto dvě varianty (můj komentář a Vaše reakce) nemusí být nutně ve výlučném vztahu.

K úvaze uživatele @Mrkva bych si dovolil ještě připomenout vykupování oop v globálním měřítku, zatímco Čína / WHO ujišťovala svět, že s nic neděje a vše je pod kontrolou.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Česká televize možná odpálila bombu, ale asi pro ty, co neumí absolutně počítat.
Když to zase mermomocí chce porovnávat s chřipkou, tak by měl porovnávat správné údaje.
Když dle obrázku výše tvrdí, že umřelo 1500 lidí z 1,1 milionu, tak by měl počítat 1000 lidí ze 120 000 lidí, což je řádově krapet jinde. A to ještě se nebere ohled na to, že za a) nekončí počítací rok (ještě máme k tomu tak 5 měsíců) a za b) je to při přísných opatřeních.
Holt prostě asi budou někteří přesvědčení o své pravdě do doby, než budou hrát hlavní roli v tom seriálu mrtvých.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

To rozesílaj všichni operátoři na žádost vlády. Nebo někoho, každej to píše jinak. https://www.lupa.cz/aktuality/operatori ... e-erouska/
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nevím, jestli z té zprávy mám mít radost, že existuje koordinace, nebo být nasranej, jako člověk po zbytečné karanténě a dvou negativních odberech. Až budu pozitivní, budu instalovat. Teď je mi to nanic. Chovám se zodpovědně. Negativní karanténa je toho důkazem
Udělám co musím
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Az budes pozitivni, bude pozde.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Naser se na koronáč (né že by to pomohlo) a jinak měj radost.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Nitnelav píše: 13.10.2020 16:27 VIDEO: Česká televize odpálila nechtěnou bombu...
No, myslím si že úspěšně kráčíš k banu a to pouze po devíti příspěvcích...

Jinak kdokoliv, kdo má v hlavě mozek si snad dokáže spočítat, že když má klasická chřipka smrtnost kolem jednoho až dvou promile, tak že z milionu nakažených prostě bude ta +- tisícovka až dvě mrtvých. Podle všech dosud známých dat je na tom Covid cca 10-20x hůře (smrtnost mezi 1-2%), takže kdo tohleto porovnává je buďto debil nebo úmyslně trolí.

Ale koukám, že na pravou míru to přede mnou uvedl už i cipis...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

bivoj, je to marný, i v dubnu 1945 se v ulicích Berlína našli lidé, kteří bytostně věřili tomu, že Německo ve válce zvítězí a vše bude zalité sluncem a vlajkou s hákovým křížem, a to, co slyší v rozhlase, jsou jen konspirace a lži, protože ta čísla jsou úplně jiná :chuckle

Je to podle mne určitá směska kognitivní disonance a neschopnosti chápat věci v komplexním měřítku. Už to, že si někdo nedokáže spojit fakt, že když v roce X umřelo na obyčejnou chřipečku Y lidí, přičemž v roce X nebyla stanovena žádná omezení, která by šíření viru jakkoli omezovala, a následně v roce T (který ještě neskončil) umřelo na COVID19 Y mínus N lidí, přičemž v roce T byla stanovena brutální omezení osobního a společenského života, že právě onemocnění COVID19 je rizikovější než "chřipečka", při které žádná omezení nebyla, znamená naprostou neschopnost chápat logickou posloupnost událostí a predikci budoucího vývoje.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Před chvílí měl "bratr plukovník" projev. Za mě dobrý počin, začít víc vysvětlovat lidsky, jednoduše a promluvit v tomto mnohdy až pokorném duchu. Neshledal jsem žádné výmluvy ani mlžení, jednoduché a věcné.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Také jsem se koukal, i když jsem nestihl začátek. Nejjasnější a nejsrozumitelnější projev, jaký jsem zatím slyšel. Pro někoho možná dost nekompromisní, jenže přesně takový, jaký je teď potřeba.

Jeho i celé zdravotnictví čeká čas těžkých zkoušek. A obávám se, bohužel, že i dost špatných zpráv pro mnoho lidí.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Zažíváme test společnosti, co vše si ještě necháme líbit. Nastala chvíle, kdy je třeba říci dost. Nejde o válku s covidem, ale válku s podivnými mezinárodními organizacemi, s celosvětově propojenou politickou a mediální frontou a s mocnými byznysovými zájmy. Vše probíhá podle jednoho vzorce, týká se to celého světa, ale vinu a odpovědnost u nás nesou konkrétní domácí politikové.

Václav Klaus a kolektiv IVK, 13. října 2020
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

ad Prymula:
Konečně něco úplně jiného než blábolení. Mám z toho dobrý pocit a doufám, že má dost síly nikomu nedovolit, aby mu do toho kecal.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Je zajímavé jak teď zase většina lidí věří, že omezení brzy zmizí. ☀️
Navzdory zjištěným denním počtům, procentu pozitivních a faktu, že nemálo lidí i celých firem to neřeší a pokud jim to nezavřou, tak ani ty roušky nosit nebudou.😷
Nemocnice to teprve čeká... a provozovatelé zavřených podniků v nájmech platí dál jak mourovatí místo, aby se dohodli na podmínkách v době uzávěry nebo odešli jinam :moon kde se dohodnout půjde :hand . Je to přece i v zájmu všech..

Čím asi je, že lidi věří v konec s aktuálně vyhlášenému termínu a nevidí, že návrat k “normálnímu” bude zřejmě trvat mnohem déle? :x Nebylo by lépe toto co nejdříve akceptovat jako novou realitu a hledat cesty jak se na to adaptovat? Proč s takouvouto variantou nikdo neoperuje? :tmi
https://www.osel.cz/11402-35-let-vyzkum ... tejte.html

Těšme se na krásné léto, dbejme na zdraví a svoje blízké. Soustřeďme se na aktivity, které nás uživí. :F
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Jak se projevila opatření proti covidu na chřipce
Opatření proti šíření SARS-CoV2 pravděpodobně ovlivnila v příznivém slova smyslu chřipkovou sezónu na jižní polokouli ve smyslu, že v některých zemích ani o chřipkové sezóně nelze uvažovat.
...
Přes velmi nízkou aktivitu virů chřipky na jižní polokouli v sezóně 2020 nelze předpovědět situaci v Evropě a ČR v nadcházející sezoně
http://szu.cz/uploads/documents/CeM/ARO ... n_2020.pdf
chripka.png
JFM... jsou měsíce (leden, únor, březen,...)

Reinfekce virem SARS-CoV-2
http://szu.cz/tema/prevence/reinfekce-virem-sars-cov-2
Shrnutí dostupných dat k reinfekci virem SARS-CoV-2. Souhrn z textu ECDC, který byl publikován 21.9.2020. Reinfection with SARS-CoV-2: considerations for public health response, 21 September 2020, ECDC.
...
Proti jiným druhům koronavirů se hladiny protilátek časem snižují (rozmezí: 12–52 týdnů od nástupu příznaků onemocnění) a byly prokázány reinfekce. Hladiny protilátek proti SARS-CoV-2 vydrží až 94 dní [4] po infekci a nedávné studie ukazují, že hladiny protilátek dosahují maxima mezi třetím až čtvrtým týdnem po infekci a zůstávají relativně stabilní až 4 měsíce po stanovení diagnózy [25]. Aktivita neutralizačních protilátek ale v průběhu času významně klesá
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Jakubski: no to snad ne, názory pana Václava Klause.... :D
Václav Klaus je prosím světový imunolog, epidemiolog s desetiletými, celosvětovými zkušenostmi, nebo jen starý, prolhaný ču*ák, snažící se ve svém mozku najít poslední spojení ganglií a vyplodit něco ve smyslu - za vše může aštar šeran, zeman a babiš? Jeho názory a mluva má pro mne stejnou hodnotu jako kdyby po mne chtěl cigoš v Trmicích "půjčit" 50kč, protože se fakt potřebuje dostat vlakem domů a jen náhodou mu někdo ukradl peněženku.

mimochodem, jak se to kolo historie stále otáčí a otáčí.... Lidé jsou prostě stále stejní, i po 250 letech.
Leopold Mozart, 1764
"Snaží se mne přesvědčit, abych nechal svého chlapce očkovat proti neštovicím. Jak jsem však dostatečně jasně vyjádřil svou averzi vůči této impertinence, nechávají mne na pokoji. Tady je očkování největší módou. Já však tuto záležitost s důvěrou ponechávám v rukou Božích. Záleží jen na jeho milosti, zda ráčí zachovat Své veliké Dílo, zázrak tohoto světa, který stvořil, nebo zda se rozhodne vzít ho zpět k Sobě."

sorry za OT
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Prohlášení Institutu Václava Klause k výhružkám a strašení pánů Babiše a Prymuly
https://www.institutvk.cz/clanky/1628.html
.1. Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula na dnešní tiskové konferenci, je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací.

2. Nestrašme se. Nepoužívejme výroky typu, že u nás nastal exponenciální růst počtu nakažených. To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených (nemluvě o tom, že to není počet nemocných) exponenciálně neroste.....
Pan Ex-Prezident má bohužel jedinou pravdu v tom, že se nejedná o exponenciální růst. Tady jsou vyhlazené denní přírůstky v logaritnické stupnici o základu 10. Tedy 2 je 100, 3 je 1000, 4 10.000. Modrá čára je proložení, středem grafu z poslední doby. Pokud aktuální hodnoty směřují nad tuto čáru, průběh je horší než exponenciální, pokud jsou přesně na čáře, je právě exponenciální a pokud jdou pod čárou, tak méně než exponenciální růst = ano, pak bude líp.
logaritmická stupnice.png
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Ad projev ministra ... rozhodne to nedelal sam, ale s bandou profiku ... nic lepsiho myslim vymyslet neslo, jen mi na konci chybela ta avizovana data, to by tomu dodalo vahu.

Prosel jsem diskuze na tradicnich webech a dost me to vysokovalo, cekal jsem vstricnejsi/rozumnejsi reakci i od odmitacu, to co tam je videt je fakt hodne smutne. Budu doufat ze je v te populaci vetsi cast pricetna a zacneme to spolecne nejak otacet.

Ad Klaus ... chlapec ma noty odjinud, v tomhle se doplnuji ze Zemanem a tou jeho partou, akorat hrad ted kope za Chinu, Klaus zustal u puvodniho lenniho pana (mozna to maji od Kelnera rozdelene). Jen me mrzi, ze mu porad davaji tolik prostoru, fakt uz dost skodi posledni dobou.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

pepaf píše: 13.10.2020 10:48 A článek na téma Exponenciální růst a reprodukční číslo

Nepřesně si to můžete představit tak, že za měsíc se počet nakažených z počátku měsíce šestkrát vynásobí hodnotou R. A 1,1 na šestou je zhruba 1,8. Ovšem 1,25 na šestou je 3,8.

Nebo si můžete R představit jako indikaci toho, za kolik dní se denní počet zdvojnásobí.
Prymula v projevu zmínil, že aktuální reprodukční číslo je 1,5.
Tedy 1,5 na šestou je 11,4. Řekněme 4000 nakažených dnes, za měsíc je to x11,4= zhruba 45500/denně, když se nešlápne na brzdu.
Řekněte mi, že se mýlím, to je dost drsné.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

D9659F79-1889-4D02-B7BB-7F08946E0C4E.jpeg
Proč to v Irsku jde? A my opět vymýšlíme kolo?
Odpovědět