Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Zajímavé - výzvy veřejnosti aneb názory mějme, ale argumentujme fér.... názor lidí z oboru infektologie, hematologie, imunologie, genetiky atd. a výzvu 11 lékařských kapacit, aneb jejich názor je politický, ne odborný...

https://cuni.cz/UK-6311.html?news=10034&locale=cz
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Boužel současná situace lze hodnotit až za 14 dní kdy už bude značně neaktualní. A kde jinde by to měl člověk chytit když né v nemocnici. Nemůžu si pomoct ale mě učili ze že ochrana před prostředky biologickýho napadení je maska a né prostěradlo na pusu a 2m rozestup.
Batoo
Příspěvky: 17
Registrován: 03.09.2018 22:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Batoo »

V masce chodim do uzavrenych prostor kde je hodne lidi, potraviny, apod a zatim nevidim duvodu proc to menit.

Jo a vestu nenosim.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Takovou výzvu/petici jsem na škole zažil taky. Učitel vběhnul do třídy s vykulenejma očima a papírem v ruce že prý musíme reagovat na nějakej pitomej článek v novinách. Ošíval jsem se, mrmlal že jsem ten článek nečet a že mi je vlasně u pr.... co kdo píše, ale podepsal jsem, jako celej zbytek třídy protože jsem si nemohl dovolit dělat problémy. Pak někdo přišel s tím že ten učitel za komanču zorganizoval tryznu za Brežněva. Normalizační zkušenost v době hlubokýho kapitalizmu - k nezaplacení.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

no, tak trochu začínám mít dojem, že "pendleři" lze zařadit do stejné kategorie jako "italský lyžař"

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/koron ... -zpravy_vb

"Výstražný protest chystají na pátek pendleři na Folmavě. Češi sice už mohou denně cestovat za prací do ciziny, ale každé dva týdny si musí zaplatit testy na koronavirus, nebo po návratu zůstat v karanténě. Pendleři to považují za diskriminační. Pokud se situace nezlepší, chtějí zablokovat přechody."

někdo je nutí jezdit si vydělávat do Německa?

Mimochodem, zablokovat si hraniční přechody, když chci jezdit za hranice za prací, to už chce fakt fištróna... :chuckle
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Já třeba nerozumím tomu, jaký je rozdíl v tom, jestli někdo jezdí do fabriky v německu, nebo sedí na kase v obchodňáku. Diskriminace v rámci jednotlivých opatření je čím dál šílenější. S uzavřením hranic jsem nadšeně souhlasil, ale situace kolem nás je velmi v pohodě, nevidím problém v tom, aby lidi, kteří za hranice musí tam mohli. (samozřejmě výlety a dovolené si můžeme ještě chvíli odpustit.)
Povinné testy jednou za x týdnů jsou úplný nesmysl, vzhledem k inkubační době. Chápal bych povinnost mít zapnutý mobil a kontrolovat, zda za hranicemi jezdí jen do práce. To by mělo nějaký význam. Takhle ty lidi dostanou do existenčních problémů a přitom úplně zbytečně.

Čím více takových pitomých opatření, tím více lidí bude naštvaných, budou bojkotovat nařízení a bouřit se. Na začátku si vláda vedla skvěle a s každým opatřením jsem souhlasil, ale teď už je to kocourkov.
Naposledy upravil(a) Tonda dne 27.04.2020 21:57, celkem upraveno 1 x.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

develop: No, a ted si predstav, kdyby chteli testy (ktere by sis samozrejme musel zaplatit), kdybys jezdil za praci do vedlejsiho mesta, okresu, kraje... Tvaril by ses na to stejne?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Mrkva - pokud to chceš takto interpelovat tak ano, pokud by v sousedním okrese, městě, kraji, bylo 158tis lidí nakažených a 6006 mrtvých na COVID19, tak bych se při dojíždění za prací do těchto míst klidně nechal testovat i dvakrát týdně. Ba co více, vysral bych se na to a do těchto míst bych v zájmu svého zdraví, zdraví rodiny a okolí, vůbec nevytáhl paty. Ale co, money making is a wonderful thing, a o to jde... ;) :cash

EDIT: Tonda: "Chápal bych povinnost mít zapnutý mobil a kontrolovat, zda za hranicemi jezdí jen do práce"
to jako fakt? To by právně prošlo? Našel by se milion chlívek, kteří by toto označili za policejní totalitu, diskriminaci, zásah do soukromí, diktaturu, a s žalobami na stát od pendlerů by se dal vytapetovat 3+1
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Toho, kdo vymyslel, ze hlavni prezentovana cisla budou bez normalizace na nejakou rozumnou jednotku bych vzal rakoskou pres prsty. CR ma na 100k obyvatel cca 70 nakazenych a cca 2.1 mrtvych. Praha cca 130 nakazenych (6 mrtvych)/100k.
Treba sasko ma 112(4)/100k. Bavorsko je na tom vyrazne hur: 316(12)/100k, ale sasko-anhaltsko ma zas treba 69(2)/100k.

Mimochodem, netusite nekdo, kdy budou vaznou vysledky s te studie, co probihala?
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Ja tem “pendlerum” rozumim, maji velmi rozumny prijem v porovnani s mistni realitou, tomu budou odpovidat mesicni vydaje, vypadek bude dost fest bolet ... to neni o hamiznosti, ale o snaze prezit, cim vyssi je prijem, tim vyssi bude rezije. Oni se tam nejedou napakovat, ale hrozi jim krach ... stejne tak lidem co delaji tady, ale ti take porusuji vse mozne, aby si dosli pro prachy, jen to neni tolik videt a riziko zvedaji podobne.

Me se zatim dari vydelavat “na dalku”, ale velmi rychle se blizi moment kdy budu muset vyrazit, ne jen tady do firmy, ale i do zahranici. Delam co mohu abych to oddalil, ale jednoho dne to uz nepujde a budu muset. Vlastne se zaradim do te nenavidene skupiny riskeru ... mam jedinou alternativu a to je prestat pracovat a tolik vydelano nemam. Takze hodnotit s rozumem a pochopenim souvislosti prosim.

Az vyjedu tak si samozrejme testy udelam, ale jak tu nekdo zminoval, smysl to moc nema, urcite se zavru na dva tydny doma, ale mohu si to dovolit, protoze to mame tak nastavene ve firme. Nekdo mozna nebude moci.

No nic, jdu zkontrolovat filtry na masce abych mohl jit zitra nakoupit :D
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

Mrkva a kde myslíš, že dělají ti, kteří to zatáhli na Domažlicko a Prachaticko - Sasko to asi nebude. Souhlasím, že 14 denní karanténa, při které si můžeš odskočit do Reichu na jeden den bez prodloužení je k hovnu. Do 24 hodin se nenakazíš ale 24 hodin a jedna minuta šup do karantény - stejné jak při návratech z IT.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Osobně si myslim že v budoucnu bude i vnitrorepublikový omezení pohybu. To že se dělá šaškárma hlavně na hranicích je dáno spíš historicky a momentálníma kapacitama. Podle toho jak budou přibejvat mrtvý bude možná problém i pohyb uvnitř jednoho města. Soukromej sektor už částečně takhle momentálně funguje - nikdo si nechce zamořit svojí zatim čistou zónu - což by znamenalo finanční a personální masakr. Jak přestane uspokojivě jednat stát začnou o to víc jednat kraje, okresy a města.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Uzivatelské Jméno píše: 28.04.2020 10:43 bude i vnitrorepublikový omezení pohybu.
This is the end...

Ekonomika je zalozena na pohybu - lidi, materialu, vyrobku. Pokud to zastavis, tak posledni zhasne.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

A kdo to chce zastavovat? Jen se prostě ten pohyb přizpůsobí, upraví atd. Ale nikdy se nezastaví.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

díváte se na komedii ve sněmovně, kde se teď schvaluje prodloužení nouzového stavu?

Kalousek: "málo odškodňujete!", po pár větách "moc utrácíte!"
Jurečka: "evropská unie je připravena obrovsky finančně pomoci všem členským zemím, říkala to Ursula Leyenová a Sebastian Kurz. Jo a nechápeme, proč jsou omezeny bohoslužby jen na 15lidí, vždyť kostely jsou obrovské"
atd. atd.

kdyby to nebylo k pláči, tak je to k smíchu
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Napadá mne parafráze jedné slavné věty: Kdyby blbost nadnášela, to by bylo kosmonautů ... .

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

Kdyby blbost nadnasela, tak znacna cast Rozpadu je jen jednim vlaknem na renomovanem serveru kosmonautix.cz :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Chápu správně, že zde urážíš členy Rozpadu?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

OT: Promin Fabe za OT, ale to co napsal hulvath je příspěvek, který ho měl okamžitě odeslat do banánového ráje, nejlépe natrvalo. Naprovokoval se tu už myslím až dost. :puke
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Čekal jsem jen na jeho vyjádření. No nic.

Hulvath: trvalý ban, bod 4. pravidel.
Odpovědět