Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Maximus píše: 30.12.2021 22:05 Dnes jsem zaslechl na Radizurnalu prof. Omara Šereho jak říkal, ze na Omikron funguje jen asi 1/3 dosavadních antigennich testu. Jsem zvědavý, jestli do této třetiny patří ta hromada testu, co stát nakoupil na lednové intenzivní testování školáků.
Protože ve článku na irozhlas stejný muž praví, že se to týká všech výrobců, tak odpověď je určitě ano.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 302132_ako

HonzaH:
Dík za info. Jen pro potvrzení, Diana Lab, je to tak?
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

neni zac; ano, Diana Lab

v pondeli si zavolam na darovani rekonvalescentni plasmy, jestli to jeste chteji nebo uz se to nepouziva
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

dneska jsem mluvil se známým doktorek. Ptal jsem se na to jak je to s bony doktorům od pojištovny za naočkovanýho. Tak mi to potvrdil s tím , že na to prdí, že těch pár korun mu za to nestojí. Dělá to asi 300 kč/ks
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

HonzaH:
Myslím, že s rekonvalescentní plazmou je to už špatné.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/plazm ... va/2129780
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Ono je to o Covidu celkove, ale tyka se to i CR, tak to dam sem:
"Na základě vývoje „pandemie“ ve světě a v ČR je možno odhadnout, že v roce 2023 se již Covid-19 zařadí svou smrtností mezi obyčejné chřipky a většina světové populace již bude přirozeně promořena."

"Podle vedení Pfizeru se covid stane endemickým onemocněním plus minus v roce 2024.
Endemický znamená, že toto onemocnění tu bude již trvale přítomno s tím, že nebude již globální hrozbou, ale budou se objevovat lokálně a časově omezená ohniska s možností výraznějšího šíření. Podobně je nyní kvalifikována například chřipka."

https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... ore-977045
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Lidé s posilující dávkou netvoří v Česku ani procento nakažených
Lidé, kteří se nechali naočkovat posilující dávkou očkování proti covidu, tvořili loni v prosinci a listopadu 0,7 procenta nakažených, byť tři dávky má zhruba pětina populace. Lidé, kteří absolvovali dvě dávky očkování, představovali třetinu nakažených a lidé bez očkování přes 60 procent. Plyne to z dat ministerstva zdravotnictví.
...
Za tyto dva měsíce (listopad a prosinec 2021) skončilo v nemocnicích kvůli covidu-19 přes 29 000 lidí. Neočkovaných bylo více než 16 000 z nich, jejich průměrný věk byl 62 let. Průměrně o více než deset let starší byli očkovaní hospitalizovaní, za dva měsíce jich bylo asi 11 600. Průměrný věk 542 hospitalizovaných s posilující dávkou byl ještě o pět let vyšší, přes 77 let. Jejich podíl na všech hospitalizovaných byl 1,9 procenta.

Na jednotkách intenzivní péče (JIP) v listopadu a prosinci tvořili neočkovaní pacienti téměř dvě třetiny a lidé s posilující dávkou 1,3 procenta. Neočkovaným na JIP bylo průměrně 61 let, lidem s dokončeným očkováním 64 let a po posilující dávce 70 let.

Podle dat ze 2. ledna zemřelo v posledních dvou měsících loňského roku asi 5400 nakažených covidem-19. Počet ale nemusí být konečný, dohlašují se i několik dní zpětně. Průměrný věk neočkovaných, kteří za tu dobu nákaze podlehli, byl 74,5 roku a tvořili více než polovinu případů. Očkovaným bylo průměrně 78,9 roku a lidem s posilující dávkou 80,5 roku. Mezi zemřelými jich bylo 87, tvořili 1,6 procenta.
...

Stejně to bude zase jen nějaká propaganda, říkala Máňa z OPBH...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Pepaf: to musí být zfalšované, jediné pravdivé statistiky jsou přece ty, které hovoří o zbytečnosti, neúčinnosti a škodlivosti očkování... :P
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

omikron 1_1.jpg
omikron 1_1.jpg (40.25 KiB) Zobrazeno 2518 x
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Posilující dávka samozřejmě pomůže - ale doslova na par měsíců. Pro polymorbidniho pacienta, člověka s chronickým onemocněním či seniora je to par měsíců k dobru. Nicméně zde postovaná kanadská studie ukazuje, ze očkováni jsou vnimavejsi k nové mutaci než neockovani.
Přeočkování tou samou obsolentni vakcinou jen získává čas do dalšího přeočkování a pokud brzy nepřijde nova vakcina založena na novém S proteinu, tak situace těchto ockovancu bude horší nez neočkovanych (povětšinou už s prodělané onemocněním).


Pokud to budeme brát ad absurdním, tak tu vzniknou dvě populace - neockovana (buď přímo “antivax” nebo ti, co to po druhé dávce rezignovali), která získá postupně individuální přirozenou imunitu a systematicky preockovavana populace, která bude několikrát do roka potřebovat svoji “vcelicku” a doufat, ze Omega nepřijde.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Myslíš jako že máme brát smrtelně vážně něco, co je od viktora a z cz24.news?

Joo, už jsem našel i další odkaz...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Co ti brani si rozkliknout a prostudovat nezavisle odkazy na primarni zdroje, ktere tam v clanku o "kanadské studii" jsou a dle meho dosti seriózní?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Za vcerejsek temer 10 tis. nakazenych oproti 1 tis. z 1. 1. Uz se tesim na ty dalsi rozjuchane komentare, jak nam ta epidemie pekne ustupuje. Nebo ze by to bylo jen ruznym poctem provedenych testu? Ale fuj, to vypada prilis logicky!

A uplne stejny je to s tou vasi "kanadskou studii". Prestante tu pls do nekonecna pouzivat data, ktera ukazuji neco uplne jineho, nez tvrdite.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Samozřejmě že nízký počet testů ovlivňuje data, ve skutečnosti musí být počet nakažených daleko vyšší. A i za těchto zkreslených čísel jede reprodukční číslo od 28.12. prudce nahoru. Od včerejška jsme už zase nad jedničkou.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Mno... posloucham vladni tiskovku a nemam z toho dobry pocit... Bude veselo.

Zkraceni karanteny na 5 dni -> vypada to, ze se boji toho, ze nebudou lidi, resp. ze v karantene bude tolik lidi, ze by to mohlo zpusobit problemy.
Povinne Ag testy v praci 2x tydne, pozitivni vysledek znamena karantenu bez PCR konfirmace -> ocekavaji, ze nebudou testy.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já jsem z ničeho nepochopil, kdo mi zaplatí těch 5 dnů karantény doma. Jestli stát nebo zaměstnavatel
Udělám co musím
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Mam pocit, ze karantena je ekvivalentni nemocenske. Ja jsem zivnostnik, takze dostanu kulove...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Jenomže neschopnost ti někdo /po pcr testu lékař/ vystaví. Všechno je v systému. Kdežto tady se dliubeš v nose a voláš do práce. Trochu rozdíl
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To snad vystaví hygiena/obvoďák po oznámení od hygieny, ne? A do práce asi nevoláš, když ten test budeš dělat v práci před zodpovědnou osobou, tak, jak to bylo loni.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já to mám jinak. Test před cestou do práce. Takhle se s infekčním nepotkám. Tak jsem zvědav, jestli to bude vystavovat hyena, nebo jen doplní do systému a zas to hodí na obvodní lékaře
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To ale takto přece nejde - test mimo dozor (tj. mimo pracoviště) se neuznával.
Odpovědět