Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

MFG píše: 18.03.2020 21:33 3M 9001 V je tam 3x s naprosto rozdilnym vysledkem ... nemam bryle, treba jentam nejaky priznak, ale nenasel jsem
Více je jich tam 3x ;) Je to za tři lidi (viz vpravo nahoře) co to testovali...
Naposledy upravil(a) bivoj dne 18.03.2020 21:42, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Různá barva sloupce - jiný tester. Navíc kterési masky testovali i po nějaké době používání, takže i to může být důvod.

Proč to vlastně funguje, ikdyž by nemělo, populárně naučně od výrobce filtrů zde:
http://donaldsonaerospace-defense.com/l ... 042665.pdf
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Máš naprostou pravdu, že elektrostatika na bavlně nebude nic moc. Možná i proto profi řešení používají radši polypropylen. Dostatečně provlhlá bavlna podle mě bude pro vzduch nepropustná (zkus dýchat přes mokrý hadr), tam bude potenciálně velký problém množení bakterií.
Ale co se mě týče, tak stále věřím že jakákoliv dostatečně tlustá tkanina je mnohem víc, než placebo.
Je pravda, že roušky nejsou ani trochu blbuvzdorné a to je něco, v čem média selhávají na celé čáře.

Místo aby si sehnali vědce/vývojáře filtračních materiálů, který filtraci rozumí (já to fakt nejsem), tak budou dělat o rouškách rozhovory s lékaři, kteří o OOP neví nic a fungují (bez urážky) jako laický uživatel v režimu cvičené opice. Běžný lékař není expert na OOP, u něj je úspěch, když umí OOP správně použít, ale nelze od něj čekat expertní stanovisko.

Ad HEPA: Jasně HEPA je něco jiného, ale je to slušný souhrn toho jaký mechanismu se pro jaké částice uplatňuje. Omlouvám se, už jsem tím zabil tolik času, že další a lepší zdroje hledat fakt nebudu. Já mám jasno a podle míry nebezpečí střídám roušku, respirátor a během pár týdnů dojde i na polomasku a brýle.

Coronavirus má mít 0,1 mikronu a v dokumentu od donaldsonu jsou grafy, které tento rozměr postihují.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Myslím, že drtivá většina lidí zde přítomných chápe, že veškeré manévry s rouškami a tak podobně jsou hlavně kvůli zploštění křivky, ne kvůli zastavení epidemie.

Jestli mají ústenky průměrnou úroveň ochrany kolem 15 procent, tak to je lepší než nula. Co mě ale děsí je, že většina národa považuje roušky ušité z bůhvíčeho za všespásné řešení, a s hadrem na obličeji vyráží neohroženě vstříc novým dobrodružstvím, jak by byli navlečení v hazmatu. Nejlepší řešení je pořád sedět doma na zadnici, a tím zplošťovat křivku. Vysoký počet nakažených v krátké době vede ke kolapsu zdravotnictví a kolaps zdravotnictví vede ke stovkám mrtvých, kteří by v případě ploché křivky zemřít nemuseli. A to včetně těžko nahraditelného zdravotnického personálu.

Třeba se zdejším rozpadlíkům podaří díky získaným znalostem a včas koupeném vybavení vydržet bez nákazy než bude vakcína, či účinný lék a v to tak nějak doufám i já, ačkoliv můj plán má nezacelitelné díry. Nezodpovědní členové domácnosti, nutnost opouštět domov kvůli práci, atd. Co ale bude za měsíc, za rok a dál je ve hvězdách, protože zatím nejsme ani na konci začátku.

No a nakonec, co se týká Koronaviru a ekonomiky, tak se začátek krize hodí na epidemii, a politici z toho aspoň částečně vyjdou jako vítězové, takže se jim to náramně hodí do krámu. A že ekonomickou krizi nezpůsobil virus, ale jen ji pořádně naboostoval, to zdejší rozpadlíci myslím také vědí už dávno.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od floky »

Članok a prispevky človeka, ktorý má koronavírus...

http://www.novarepublika.cz/2020/03/nem ... k.html?m=1

Stojí za prečítanie....
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CombatMedic »

Prosím nepodléhejte hoaxu o škodlivosti Ibuprofenu. Již jsem se s tím setkal i u kolegů zdravotníků. Jsou to ničím nepodložené fake news! Dokonce o tom informují i média jako novinky.cz nebo čt, s tím, že se odkazují na vyjádření WHO. Nicméně je to lež!

EDIT: Dohledal jsem i oficiální stanovisko WHO.
https://www.facebook.com/WHO/posts/2993 ... cation=ufi
Skilled And Resolute
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od euaqa »

Možná OT, ale týká se to koronaviru
Česká pošta přestává doručovat mimo jiné z číny, prý kvůli přetížení mezinárodní dopravy. :mrgreen: Čemuž moc nevěřím, jelikož začíná brutální ekonomická krize, je uzemněná hromada letadel. A popravdě přetížení mezinárodní dopravy není starost pošty ale mezinárodních přepravců, prostě by si zákazník počkal.. Takže se mi to zdá poněkud podivné a zajímal by mě skutečný důvod.
Zastavení doručování mezi vybranými zeměmi a Českou republikou.
Vybrané země z důvodu omezení mezinárodní přepravy a jejích nedostatečných kapacit přestávají přijímat zásilky z dalších zemí. Vyzýváme občany, aby nenakupovali zboží na zahraničních e-shopech v následujících zemích a ani si nenechali z těchto zemí od jiných odesilatelů nic zasílat. Z daných lokalit do České republiky s největší pravděpodobností v následujícím období zásilky ani neodejdou.

Zároveň Česká pošta od čtvrtka 19. března 2020 přestává přijímat do své přepravy jakékoli zásilky adresované rovněž do následujících zemí. Česká pošta nemůže garantovat jejich převzetí cílovou zemí. Jedná se o Čínu, Izrael, Írán, Jižní Koreu, Arménii, Azerbajdžán, Uzbekistán, Kypr a Gruzii.

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace nevylučujeme rozšíření seznamu zemí, kam Česká pošta nedoručuje a odkud zásilky do České republiky nepřichází.

Děkujeme za pochopení
zdroj: https://cs-cz.facebook.com/pg/Ceskaposta/posts/

Proč to píšu, Čína je jediná země kde jdou koupit relativně levně respirátory, masky a filtry. Příklad https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... chText=n95

A ještě doporučuji přečíst tento článek.
Měli jsme deset tisíc ochranných brýlí a stejný počet respirátorů. Roušky nebyly, říká šéf hmotných rezerv
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pa ... 171811_dok
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DeadMan »

Už od včerejška pozoruji i v Ostravě viditelné zlepšení v používání OOP a úbytku volného pohybu osob na veřejných prostranstvích.

Prostě pokud se to nenařídí, tak Baník pičo.......
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

jj, je to o dost lepší, OOP má tak 90% těch, co jsem včera venku potkal. Jen pár mladých lidí a stará babka bez.

Akorát, tato sorta lidí si myslím bude neřešitelný problém

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/korona ... pravy_krut

"Rizikovou skupinou ohledně přenosu nového typu koronaviru mohou být bezdomovci. Oblastní diecézní charita Brno, která se o lidi bez přístřeší stará, dokonce musela uzavřít jedno ze svých čtyř jihomoravských center, jelikož se bezdomovci nechtěli přizpůsobit novým bezpečnostním opatřením."

Jen malá část z nich si dá říct. Když jim vysvětlujeme, že se mají chránit a dodržovat nějaké zásady, neberou nás vážně. Někteří dokonce říkají, že by se rádi nakazili, protože v nemocnici o ně bude o postaráno,“ stýská si Oldřich Haičman, ředitel Oblastní diecézní charity Brno."

- ale jako dobrá taktika, nakazit se teď, dokud jsou místa a zdravotnická technika ještě dostupné...
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

A při řízení auta nebo spolujezdec je to jak? Sex jestli to tu už bylo zatím to vidím půl napůl po dědinách.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

OM10 vyzkoušena na návštěvě v nemocnici, reakce rozdílné - byli jsme s přítelkyní za exoty, 2 selfíčka od doktorů a přítelkyně to po dvou hodinách vzdala, blbě se jí dýchalo. Navíc nějaké poznámky že proti coronaviru to stejně nefunguje, což si nemyslím pár molekul VX je jistě menších než virus. Jinak maska pěkně podražila - za dva týdny o 150%.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Je to ot ale bojové látky se ve filtru pohlcují aktivním uhlím. Viry chytá filtr z textilií a nanovláken. Osobně jsem také toho názoru, že om10 má na viry jen malou účinnost.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

nerkde jsem zaslechl ze lide podporuji naší posilenou ochranu statni hranice, respektive ze policie a vojaci co tam slouží nemaj dost zabezpeceni a "domorodci" je podporuji, nevite něco o tom ?
respektive pokud bude moznost tak bych rad pro to něco udelal... je to nejak mozne ?
nemyslim ze bych behal po care jak drive, to by asi ani legislativne neslo, ale MTZ by mozna slo...
memate nejake info ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

viktor: našel jsem pár informací o tom, že lidé nosí na hranice hlavně jídlo, protože kluci nemají možnosti si během směny kde sehnat teplý jídlo a restaurace jsou zavřený.

Např.zde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/br ... y-40317133
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

Možná někteří z Vás četli podobné články ohledně Plicní Fibrózi i jinde než na novinky.cz, kde už se objevují opakovaně:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... a-40317141
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... e-40316507
i když se tváří, že se odkazují na reuters.com a podobně, společným znakem je, že neobsahují odkazy na zdroje, kde by byla nějaká statistika se specifikovaným počtem případů. Často se (pravděpodobně záměrně) zaměňují smysly např. procent jako: "... a v 50% ..." (a chybí zda všech výskytů / nebo případů v rámci daného symptomu) a podobné "polopravdy".
I když pak původní nebo jiný zdroj vydává upřesnění jako: https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2142B6 tato informace už převzata nikdy není. Holt online reklama je v dnešní době mocný zdroj příjmů.
Jen pro úplnost dodávám COVID-19: consider cytokine storm syndromes and immunosuppression:https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 0/fulltext odkaz na reálný zdroj o tzv. "cytokinové bouři" a jejích možných důsledcích na organismus, kde fibróza uvedena není. I když by se fibróza v některých případech nakonec rozvinula (viz. ARDS), nebude to řádově v týdnech, ale v měsících a déle, což zatím nelze dobře posoudit.
Chápu, že se mnou konspirační teoretici souhlasit nebudou (ale nejde o to co je možné, ale není nijak potvrzené), bohužel nejhorší smrt je strachy.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Tvrdí to i Soňa Peková, na svém posledním videu a to IMHO žádný anonymní konspirační teoretik není. Já takové články vítám, aby si lidé uvědomovali, že to nemusí být jen rýmečka a 3 týdny v posteli, ale že mohou skončit s doživotními těžkými následky.
Třeba to některým pomůže v rozhodování jestli vyrazí na nákupy, nebo do parku.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Jsem sice poněkud paranoidní (což samozřejmě neznamená, že po mně nejdou), ale napadlo mě:

Sice jednoznačně vítám jakoukoliv iniciativu ve smyslu projevů lidskosti a sounáležitosti v současných podmínkách - viz aktivita v zásobování složek IZS, Armády jídlem, nápoji....

ALE

myslete (a i příslušníci by měli myslet tím spíš) na prevenci, kterou by měl být úzkostně opatrný přístup ve smyslu "Nemohu se 100% jistotou tvrdit, že já, či osoba, s níž přicházím do styku, nejsme infikováni. Pročež bychom se ve vlastním zájmu a z preventivních důvodů měli k sobě chovat tak, jako bychom infikováni byli." Nemyslím si totiž, že přílišná opatrnost má na svědomí více zla, než nedbalost a liknavost. Proto doufám, že kluci jsou v dobré víře obdarováni pouze tím, co prošlo varem, pečením, párou atd.....
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

Tonda píše: 19.03.2020 11:24 Tvrdí to i Soňa Peková, na svém posledním videu a to IMHO žádný anonymní konspirační teoretik není. Já takové články vítám, aby si lidé uvědomovali, že to nemusí být jen rýmečka a 3 týdny v posteli, ale že mohou skončit s doživotními těžkými následky.
Třeba to některým pomůže v rozhodování jestli vyrazí na nákupy, nebo do parku.
Šlo mi spíš o podávání informací určitými médii, které využívají strachu lidí aby si zvýšila sledovanost a také hlavně o způsobu šíření informace, kde není jasný (uvedený) původní zdroj. Příklad, paní doktorka Peková, kterou uznávám jako odbornici ve svém oboru, je určitě důvěryhodným zdrojem informací, ale pouze pokud uvidím kompletní publikovaný článek/rozhovor, v četně faktů, na jakých svůj názor postavila, jinak takovou informaci dál šířit nebudu. Pokud to mám hodně odlehčit, nebudu věřit tvrzení, že Einstein řekl "Hitler je gentleman", pokud neuvedou (ověřitelně) kde a kdy to řekl a také nemusím věřit, že "Bůh nehraje v kostky" pokud to není podloženo faktem, i když to řekla uznávaná osobnost svého oboru.
Samozřejmě nebudu nikomu bohorovně radit v co věřit, víra není věc rozumu, ale citu. V případě šíření informací, je dobé uvádět zdroje a fakta.
Myslím, že jsem dohledal, rozhovor, na který jsi odkazoval: https://youtu.be/gG7oEmuVrH0?t=497
Začíná: "O Koronaviru se soudí, že vyvolává jakousi, přestřelenou imunitní odpověď, ... v závažných případech, dojde k destrukci výstelky, toho dýchacího stromu ... potom se má za to, že podráždí imunitní systém, který začne bojovat, proti tkáni vlastních plic, potom ti pacienti končí s plicní fibrózou, ... takže toto je NEJHORŠÍ MOŽNÝ následek této infekce". Pokud ignorujeme formulace jako "se soudí, že", tak určitě záměrně uvedla, že se jedná o nejhorší možný následek (pokud nepočítáme smrt). Pokud bych z toho chtěl vytěžit použitelnou informaci, zaměřil bych se na procenta, pokud možno z maximálního vzorku. Určitě je rozdíl, pokud řeknu "tisícovky nakažený Koronavirem umírají", nebo "při nákaze Koronavirem, je smrtnost pacientů 8-0,1% v závislosti na kvalitě podané zdravotní péče".
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jipii »

OT: ale užitečné info z ČVUT jak sterilizovat jednorázové respirátory:
https://zena-in.cz/clanek/odbornici-z-c ... -internetu
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Bill Masen píše: 18.03.2020 19:02...Protože většina těch, co jsem dnes viděl bez roušky byly senioři...
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/seni ... omaci_soch
Už si toho taky všimli.
Odpovědět