Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Tak jsem udělal ještě jeden snad ochranný preventivní nákup, ale protože si nejsem ještě jistý zda mi to odešlou i zda to není jen moje myšlenkové placebo tak si to nechám zkritizovat až to dojde. Doufám že už tedy zase nekupuji něco co mě za tejden zakážou a ještě nazvou nepěknými přívlastky.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Dneska jsem obětovala spoustu času, abych dohledala, kolik v Itálii ročně umře lidí na sezónní chřipku. Totiž někde jsem četla, že nějaká italská vědkyně vykřikovala, co lidi blbnou, když jen za minulý týden měli 217 úmrtí na normální chřipku. A hned jsem taky dohledala, kolik úmrtí na chřipku je u nás. Jsou to směšná čísla, a to jak u nás, tak v Itálii. U nás je tabulka za posledních 10 let. V Itálii to byl velký problém, protože jim zpracování trvá 2-3 roky a dělají to tak, že do tabulky chřipka píšou veškerá úmrtí a pak to zpětně třídí. Takže mám údaje jen za tři sezóny (a to jim tam ještě chybí sezóna 2015/16, jsou to prostě bordeláři neskuteční).
2013/2014..... 77 vážných případů..... 16 úmrtí
2014/2015.....485 vážných případů.....163 úmrtí
2016/2017.....162 vážných případů......68 úmrtí

tady namátkou sezóna 14/15:

https://www.epicentro.iss.it/influenza/ ... 015-17.pdf

a úmrtí u nás v ČR za deset let jsou zde na 5. stránce:

http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie ... _Kyncl.pdf

- dneska jsem neměla čas dočítat příspěvky, tak jestli už sem tyhle údaje někdo třeba postnul, tak sorry.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Jinak nakažených sezónní chřipkou jsou v Itálii samozřejmě miliony,takže úmrtnost z celkového počtu nakažených (nikoliv vážných stavů) je nula nula prd. U nás bylo v sezóně 2018/19 nakažených chřipkou cca milion lidí, z toho 195 zemřelo. To je tedy 0,02%!!!!!! Takže pokud u koronaviru by to byly 3%, byla by úmrtnost 150x vyšší.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

Dnes píší v novinách, že stát zakázal volný prodej FFP3 respirátorů. Copak asi odpovědní lidé dělali několik posledních let? Co na to hmotné rezervy a další? Nepřipraveni jako vždy. Dalším krokem už pak může být jen konfiskace...
Cílem je zajistit dostatek respirátorů pro lékaře v nemocnicích, lékaře v terénu, sestry, lékárníky, hygieniky, záchranáře, policisty, hasiče či armádu, a zamezit tak šíření tohoto onemocnění a udržet v případě vypuknutí epidemie bezproblémový chod kritických složek státu,“ uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/resp ... omaci_lesa


https://domaci.ihned.cz/c1-66728710-zak ... koronaviru
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

„Riziko šíření pitnou vodou je minimální. Co se týče odpadní vody, všichni víme, že se nejedná o sterilní prostředí, a musíme ochránit naše pracovníky, kteří přicházejí do styku s odpadní vodou,“ říká Lenka Vavrušková, manažerka útvaru úpravy vody PVK. Nákaza totiž podle Státního zdravotního ústavu v kanalizaci přežívá. „Při vyloučení močí může virus přežívat dva dny. Při vyloučení stolicí asi týden,“ dodává Vavrušková."

https://www.seznam.cz/

Cili presne to, co jsem rikala, jakmile se v Cine objevila informace, ze nemocny vylucuje viry vsemi myslitelnymi zpusoby. Tak ted jeste cekam, kdy reknou, jake davky chloru nebo ozonu to spolehlive zabiji a jake davky pouzivaji na cistickach. Bydlet ted nekde "pod Prahou", tak asi zacnu pit jenom balenou nebo dukladne prevarenou vodu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Tak jsem se na to ještě mrknul. V tom opatření MZdr je zakázán pouze prodej. Není zakázáno je nabývat a dale není zakázáno je převádět jiným způsobem než prodejem. Takže směna nebo dar jsou ok. S tím uz se dá pracovat.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

no o odpadních vodach a cistirnach si muzem klidne pokecat :-)
ale k věci,
co tece do cov ( cistirna odpadních vod ) je proste spinava voda, proste mix vseho, takze tam není moc ani stolice v klasicke forme ale mix s vodou silne naredeny a uz z casti rozlozeny..¨
nez voda projde celou cov je to par dni, cisteni vody je zalozeno na bakteriologických procesech s naslednou separaci kalu ( proste zbylého bordelu z vody ) zbylej bordel se jmenuje cisterensky kal a jeho produkce je cca 1 t/hod ( 25 % susiny ) na 100 tis obyvatel, obsahuje na co si vzpomenes a ještě něco navíc.
kal prozene cov vyhnivacima nadrzema a vznikly bioplyn spali v motorech a vyrobi elektrinu. To je největší zisk cov. Nakupuje "normalni" levnou elektrinu a prodava "zelenou" drahou elektrinu, z rozdilu zije. Cisteni vody je vedlejsi zalezitost. Kal pak "nekde" zahadne zmizi. a to doslova. Proste u nas vznikne kazdou hodinu cca 100 tun tehle sracky a zmizi :-) protože skladkovani je zakazano a jiné zpusoby nedokazi pokryt nutnou kapacitu. Odpady jsou v rukou nadnárodního kapitalu a Ceska inspekce zivotniho prostředí do toho nemá co kecat. Takze az vas nekdy bude otravovat nejaky agent z ČIZPu tak mu reknete něco o cistirenskem kalu a zjihne jak beranek a urcite se domluvite :-) Ale k věci myslim si, to znamena ze to s jistou nevim, ze odcahazeji vody z COV pokud se nekde nepotkají z kontaminouvanou vodou na vstupu budou z hlediska viru asi v pohode. Nicmene se nabízí otazaka co udelaji COV respektive jak si poradi s obrovskym mnozstvim desifenkce při plosne desinfekci jak je občas videt ze zahranici. Protože velke množství desinfekce muze podle me narusit procesy cisteni odpadních vod.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

devlop píše: 03.03.2020 10:46 Gel na ruce v jiné drogerii (v DM nejsou a nebudou) - vyprodáno...
Ohledně těch gelů - asi ještě průběžně doskladňujou, protože jsem si včera podle PSČ nechal vyjet tu dostupnost a v jednom blízkém městě měli okolo 150 kusů, dnes už méně než 50. Pokladní říkala jedné starší paní přede mnou "berte, dokud jsou!". Na druhou stranu v jiném městě, kde včera byla 0, dnes mají přes 60 kusů. Takže nějaké zásoby ještě mají. Pokud tam někdo ještě cokoliv shání, tak je dobré si tu dostupnost na mapě vyhledat a případně odzoomovat a mrknout, jak jsou na tom okolní pobočky.

Perlička na závěr - nejdříve jsem volal do nejbližší prodejny, jestli si můžu pár kusů zarezervovat, než tam dojedu (na webu měli na prodejně nějaké kusy skladem), paní mi sdělila, že už nemají nic. Takže buď fakt ta podpultovka, nebo má ten jejich systém pozdější odezvu na provedené nákupy.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

jo ještě k respiratorum. cala rada respiratoru ( ty lepsi ) mají vydechove ventily.
nevim jestli si to lide uvedomuji ale to znamena ze vydechovany vzduch jde rovnou ven, tj není filtrovan.
Resoektive pokud si takovy respirator nasadi nemocny siri kapenky vesele dal ...
to znamena ze "zdravi " s ventilkama a "nemocny" bez ventilku... a kdo to rozlisi ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Respilon ma prave par kousku "satku" v e-shopu. Tedy kdyz ja jsem pred chvili kupovala, bylo jich tam 5 :-) Cena stala, 900 Kc/ks + postovne. Jedna se pouze o specialni bilo-zlatou edici, ostatni designy stale out of stock...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

proforma píše: 04.03.2020 8:20 Respilon ma prave par kousku "satku" v e-shopu. Tedy kdyz ja jsem pred chvili kupovala, bylo jich tam 5 :-) Cena stala, 900 Kc/ks + postovne. Jedna se pouze o specialni bilo-zlatou edici, ostatni designy stale out of stock...
uz nema
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Uz nemaj :-D To tedy byla rychlost!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Priznejte se, kdo z vas to byl? :lol:
89195617_10157795648566893_8540852848202612736_n.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

proforma píše: 04.03.2020 8:20 Respilon ma prave par kousku "satku" v e-shopu. Tedy kdyz ja jsem pred chvili kupovala, bylo jich tam 5 :-) Cena stala, 900 Kc/ks + postovne. Jedna se pouze o specialni bilo-zlatou edici, ostatni designy stale out of stock...
A zaplacená objednávka z minulého pátku, kdy se to tam taky na chvíli objevilo, stále čeká na expedici a dle informací po telefonu to bude možná až dva týdny. Asi toho bylo i během té chvilky hodně, jinak si nedokážu vysvětlit takovou dobu na odeslání.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Pan ministr zdravotnictví hodlá vydat stejné mimořádné opatření pro desinfekce. Zdroj - přímý přenos BR státu...
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Ted ministr zdrav. na tiskove konferenci-
stejne omezeni jako na respiratory vyda na desinfekce....
Jak jsem cekal.
Hromadne akce omezovat nebudou.
Sasci.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CombatMedic »

Za mně je to racionální krok. Nedovedu si představit, že bych šel na odd a nebyla by kvůli stresařům dezinfekce nebo roušky atd. To samé pokud bych měl hlídat uzavřené město.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

CombatMedic: racionální krok kterému předcházel zcela iracionální krok - rozdání zásob ČR jiné zemi a obsolutní nepřipravenost. Teď to chtějí dohnat tím, že ojebou občany. To se ti zdá OK? A nikdo z nich ani náznakem nepřizná, že selhali na celé čáře.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Ano, až nákaza zaúřaduje se vší silou, tak se ukáže, že král je nahý. Na všech úrovních řízení státu.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak zřejmě 6 případ prokázané nákazy virem v Praze (Jde o matku dítěte základní školy v Praze 6. Vybrané třídy dotčené školy proto budou dočasně zavřené, informoval ve středu primátor Zdeněk Hřib) na idnes
Odpovědět