Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
czech_t3xan
Příspěvky: 7
Registrován: 16.03.2020 9:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od czech_t3xan »

Tondo, nedá mi to, musím reagovat, předem se omlouvám za OT a "plkání". Pokud budu hodně OT klidně smažte.

Máš pravdu v tom, že lidé díky tomu mohou mít nějaký falešný pocit bezpečí, ale když budou mít roušky všichni, tak se alespon minimalizuje to, že ti, kteří jsou nakažení tě poprskají. Byl jsem teď v lékárně. Do lékárny vstup po jednom, pouze s rouškou. Kontakt minimalizován na dvě minuty "Chci XY" "Stojí to tolik a tolik" "Platím kartou" a šup ven. Venku před lékarnou lidé s rouškama. Bohužel ne každý má doma respirátory (které už se nedají sehnat), masky, atombordel apod. Přiznám se, že i já nejsem úplně rozpadlík, spíš "trochu zodpovědnější ovce" (která se sem přišla dovzdělat) a spíš než přípravu na "shit hits the fan" jsem vždy prosazoval co by mělo být normální - mít zásoby, mít nouzové zavazadlo, mít možnost se rychle sbalit a jet do prcic v případě požáru, povodní, útoku UFO. Na virus a opatření tohoto charakteru jsem připravený nebyl, tak jsem rád, že mě žena doma aspon ušila ten hadr na držku, který si ještě vystýlám kapesníkem. Nedělám si iluze, že by to byla bůhvíjak účinná ochrana (vlastně spíš žádná) ale i tak jsem za to rád. A stejně to za chvíli vypadá tak, že tě bez hadru na xichtu nikam nepustí.

O edukančím prvku celé téhle kauzy u většiny však populace pochybuji, přežijeme koronu, otřepeme se a za rok, dva jsme ve stejných kolejích....
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Trosku odlehceni...

https://zdarsky.denik.cz/galerie/vtipky ... 41&photo=7

OT = Ban na 24 hodin. Jako bych to zrovna včera nepsal :head Fab
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Mrkva píše: 17.03.2020 14:17 Ja hlavne nechapu, jaky je dlouhodoby plan. Ok, mame omezeni vychazeni, zavrene obchody, skoly, zadratovane hranice. A rekneme, ze se zadari, a do mesice prestanou pribyvat nakazeni.

Tak. A co ted? Uvolnit pravidla? Vzhledem k poctu asymptomatickych prenasecu to zas vyskoci nahoru. Bud politici vyhlasi 'jsme na to pripraveni", a nechaji to vybouchnout, nebo to zas zavrou. A co pak? Zit roky v "koncentraku"?
Ja myslim, ze po splosteni krivky a dostatku rousek se karantena zrusi a zavede se povinnost pro vsechny nosit na verejnosti rousku do doby, nez bude bude vakcina.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tonda píše: 18.03.2020 2:52 Chrání je jedině respirátor, nebo karanténa.

Já jsem zastánce opravdu funkční ochrany, nebo absolutní izolace. Polovičaté řešení se vždy vymstí.
Mám pro tebe špatnou správu. Každé řešení je polovičaté. Respirátor taky nechrání absolutně. Polomaska taky ne. A dokonce ani s celomaskou a nebo atombordelem nejsi v úplném bezpečí, protože provést korektně dokonalou dekontaminaci v improvizovaných domácích podmínkách skoro nejde, takže bys v tom musel i spát.

Najdi si instruktážní video jaký procesem prochází člověk, který se svléká , když opouští nemocniční pokoj pacienta s ebolou a zamysli se co z toho děláš ty a pak zkus s vážnou tváří nahlas říct, že rouška nechrání a chrání pouze respirátor.

Snažím se vymyslet si pro sebe "arabský systém", kde jedna ruka je nečistá a druhá čistá, protože už taková blbost, že v obchodě běžně oběma rukama manipuluji s platební kartou, terminálem a zadávám pin znamená, že se postupně obě ruce kontaminují. Tím pádem bude nutné desinfikovat platební kartu a vše čeho se karta nebo mé ruce dotkly - karta, nákupní taška, dveře od auta, lahvička s desinfekcí, ...

JIná než polovičatá řešení reálně nejsou možná. Moc se soustředíš na nedokonalost roušky a ignoruješ nutnost dodržet postupy, ochranu zraku a dekontaminaci rukavic, oděvu, rukou, vlasů - já to nedávám, a to jsem paranoik. Běžná nerozpadlická veřejnost nemá bez nalejvárny a tréninku šanci ani přijít na to, že mají problém, natož se ideálním postupům aspoň trochu přiblížit. Ale ono to nevadí. Kdyby každý měl roušku a rukavice a na vstupu do objektu každý desinfikoval ruce/rukavice, tak radikálně klesne kontaminace povrchů i vzduchu a do měsíce bude epidemie pod kontrolou, ikdyby v ČR nebyl jediný respirátor.
Uživatelský avatar
Dweit
Příspěvky: 5
Registrován: 12.03.2020 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Dweit »

Tak právě dnes je to asi 10 dní od doby, kdy jsem naposled musel mezi lidi do práce. Na sobě mám polomasku od Nanologix s FPP3 filtrem, Uzavřené brýle (bohužel díky masce tak úplně netěsní, ale asi lepší než nic) a na rukou rukavice. Reakce? K nezaplacení. :lol:

Jinak včera mi pod domem běhali zdravotníci ve skafandrech, takže už to mám nejspíše opravdu za humny.
V práci je dost lidí v rouškách, které mají samozřejmě srolovány pod nosem, 5x za hodinu je stahují na kuřárně, kde se srocují. No prostě my v Evropě jsme holt nadlidi, nám nic nehrozí stále. :angel
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

bacil:
K těm krevním skupinám. Píše se tam:
Lidé s krevní skupinou A mají výrazně vyšší riziko získání COVID-19 ve srovnání s krevními skupinami, které nejsou A, zatímco krevní skupina 0 má výrazně nižší riziko infekce ve srovnání s ne-0 krevními skupinami.
Čistokrevní Židé, ale i další rasy, např. Baskové, mají prý v drtivé většině krevní skupinu 0. Údajně i např. v Rusku nebo Polsku žije obrovské množství lidí s židovskou národností, a proto by tam mohlo opravdu být těch nakažených méně než třeba u nás, kde jsme už řádně pokřížení s kdekým kolem.

Máte někdo potuchy, která lidská rasa nebo národ má většinovou skupinu A?
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

musím si pořádně prohlídnout svůj frňák. Mám 0 a asi budu žid i když bych prokšeftoval i boty.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
czech_t3xan
Příspěvky: 7
Registrován: 16.03.2020 9:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od czech_t3xan »

@neviditelny: Nemusíme mít ani potuchy - je to na wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Blood_typ ... by_country

Typ A: Top 10 - národ + procentuální zastoupení v populaci
1. Sami (Ugro-Finové) - 63%
2. Havajané - 61%
3. Andamesáné - 60%
4. Maorové - 54%
5. Portugalci - 53%
6. Arménové - 50%
7. Norové - 50%
8. Švýcaři - 50%
9. Francouzi - 47%
10. Španělé - 47%

Pro zajímavost - Češi mají 15. místo s 44% populace s krevní skupinou typu A.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tenhle zajimavy clanek prezvykaly uz skoro vsechny zpravodajske weby, ja sem davam puvodni original. Vytucnena mista - ja.

https://denikn.cz/318600/vojtechuv-urad ... c/?ref=tit

Vojtěchův úřad neuměl z Číny objednat respirátory a roušky. Hamáčkovi pomohl Rusnok i kritizovaný velvyslanec
Jakub Zelenka, Lukáš PrchalLukáš Prchal

Do České republiky dorazí z Číny desítky milionů roušek a miliony respirátorů pro boj proti koronaviru. Deník N zjistil pozadí vyjednání této pomoci, která má dorazit tento týden.

Práce na objednávání ochranných pomůcek se mohla pod taktovkou ministerstva vnitra rozjet až v sobotu, kdy premiér Andrej Babiš předal kompetence v této věci šéfovi resortu Janu Hamáčkovi. Na vnitru pak vznikl tým, který začal po celé Číně shánět zdravotní vybavení.

„Zajistili jsme přes 30 milionů roušek, 6 milionů respirátorů a 250 tisíc ochranných obleků, brýlí a dalšího zdravotnického materiálu,“ napsal Hamáček v neděli na Twitteru. Pomůcky do Česka dopraví letadla společnosti Smartwings, také se jedná o zapůjčení ukrajinského letounu Antonov An-124.

Do věci se podle zjištění Deníku N zapojila čínská ambasáda v Praze i Česká národní banka pod vedením guvernéra Jiřího Rusnoka. „Od soboty na tom nonstop makáme, nastavujeme platební mechanismy, protože v této kritické situaci se musí platit okamžitě. My jsme dnes vlastně jediný státní orgán, který je schopný platit okamžitě,“ řekl Hamáček v rozhovoru pro Deník N.

V neděli šéf ČSSD zavolal guvernérovi ČNB a požádal ho o pomoc. Peníze za zdravotnický materiál se totiž mohou na čínské účty připsat až za několik dní a do té doby Číňané roušky a respirátory do letadla nenaloží.

V neděli se díky intervenci České národní banky domluvila dohoda s Bank of China. Vnitro peníze zaplatilo přímo v pobočce čínské banky v Praze, která tu působí od roku 2015, a zmizela tak prodleva. Proto bylo možné už v pondělí dodávky zaplatit. „Je to mechanismus, který jsme zajistili ve spolupráci s Českou národní bankou a s Bank of China. Místo abychom to řešili převodem do zahraničí, jsme to platili u nás. Složili jsme zálohy do Bank of China a oni vystavili potvrzení, že je to uhrazeno,“ popsal Hamáček. Česko podle něj zaplatilo zhruba miliardu korun.
(moje poznamka: a nejsou nahodou v EU zakazane hotovostni transakce nad 100 tis. €? ;) )

Česká národní banka nechtěla věc nijak komentovat. „Záležitosti našich klientů, stejně jako jiné banky, zásadně nekomentujeme,“ odpověděl Rusnok. Zdroj z jeho okolí nicméně informace potvrdil. „ČNB vyšla vnitru maximálně vstříc a ministerstvo za to poděkovalo,“ řekl Deníku N zdroj, který je s transakcemi národní banky obeznámen.

Roli sehráli také lidé kolem Česko-čínské komory vzájemné spolupráce pod vedením Jaroslava Tvrdíka. Ti v Číně pomáhali vytipovat největší fabriky a domluvit zakázky pro Českou republiku. Hamáčkova ČSSD má v Číně dlouhodobě kontakty, komoru spoluzakládal současný poslanec sociální demokracie Jan Birke.
Předseda představenstva CEFC Europe Čchan Čcha-tuo a Jaroslav Tvrdík. Foto: CEFC

Vše probíhalo v koordinaci s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Jeho zapojení potvrdil ministr vnitra. „Chci čínské ambasádě poděkovat, protože nám vychází maximálně vstříc,“ řekl Hamáček. Velvyslanci přitom hrozí odvolání kvůli výhružnému dopisu tehdejšímu předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi.

Dopravu do Česka zajistí zmíněná společnost Smartwings, která je z poloviny vlastněna čínským konglomerátem CITIC Europe Holdings Group. Jeho zástupce Tvrdík nechtěl vyjednávání komentovat.

„Problém není váha zdravotnického materiálu, ale kubíky. Pro milion respirátorů musí letět dvě větší nebo tři menší letadla Smartwings,“ upozornil vysoce postavený zdroj z Česko-čínské komory vzájemné spolupráce, který si nepřál uvádět své jméno.

Podobně se řešila koordinace i s ukrajinskou stranou. Ta má nakonec kromě povolení k přeletu a mezipřistání poskytnout i letoun An-124, což by dopravu výrazně usnadnilo – jeho využití pomohlo navíc vyjednat české ministerstvo obrany.

Čtyřmotorový An-124 Ruslan je letadlo, které snese označení „obří“. Jeho nákladová kapacita několikanásobně překračuje kapacitu Boeingů 737, které provozuje společnost Smartwings – je od základu určený k dopravě těžkých nákladů. Například na krátkou vzdálenost dokáže přepravit náklad o hmotnosti odpovídající čtyřem celým (ovšem prázdným) Boeingům 737.

Ministerstvo nevědělo co s nabídkou

Ministerstvo zdravotnictví podle informací Deníku N od minulého pondělí dostávalo z Číny nabídky na nákup respirátorů a roušek, nedokázalo se však zorientovat v čínském systému nákupu – nebylo schopné podat objednávku a zaplatit. „Nedali ani závaznou písemnou objednávku. Vytelefonovali si to a řekli, že by si přáli pět milionů roušek, ale tak se to nedělá. Musíte učinit závaznou rezervaci s razítkem vlády, ministerstva či firmy,“ popsal situaci zdroj, který rozumí čínskému byznysu a je obeznámen s vyjednáváním vlády.

„Bohužel je to tak,“ přiznal druhý zdroj z Úřadu vlády, který si nepřál být jmenován. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ani premiér Babiš na otázku, proč k této situaci došlo, nereagovali.

Odpověděl pouze Vojtěchův náměstek Roman Prymula. „Otázce nerozumím. V minulém týdnu byly zaplaceny nabízené rychlotesty. Deset milionů roušek bylo uhrazeno na základě dohody včera a tento týden již začne postupný dovoz do ČR. Opět jsme museli uhradit vše dopředu a udělali jsme to,“ řekl Deníku N Prymula.

Podceněné rezervy

O žalostném stavu státních rezerv se vědělo už v únoru, kdy Česká republika a firmy vypravovaly humanitární pomoc do Číny. „Celou dobu jsme upozorňovali stát, že ten problém vznikne. O problému s rouškami se vědělo už od doby, kdy se hledala humanitární pomoc pro Čínu. Nic z toho nebylo z České republiky. Tady jsme nesehnali nic. Všechno jsme kompletně stahovali z Francie i Polska,“ řekl Deníku N zdroj, který se v pomoci Číně angažoval.

Také soukromá společnost Home Credit, která spadá do portfolia nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, když před měsícem darovala Číně vybavení, nenakoupila jej v Česku.

Už tehdy se podle zdroje Deníku N vědělo, že ve skladech pro krizovou dobu je jen deset tisíc respirátorů. Tento počet mimo jiné potvrdil na dnešní tiskové konferenci i premiér Andrej Babiš. „Státní hmotné rezervy měly deset tisíc respirátorů, proč tam někdo nedal dva miliony?“ ptal se Babiš před novináři.

Šéf Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr ale řekl serveru iRozhlas.cz, že zásoby se nakupují podle požadavků jednotlivých resortů. „Ministerstvo zdravotnictví potvrdilo požadavek z předcházejícího období. I mezi lety 2017–18 byl stav zdravotních ochranných pomůcek stejný. Několik posledních ministrů nepožadovalo jejich navýšení,“ podotkl.


Můj komentář: Ačkoli se AB prsi, jak ted tu epidemii zvlada a div ze nerozvazi jednotlive respiratory po lidech, je to on, kdo od r. 2014 vladne. Za Sobotkovy vlady jako mistopredseda vlady pro ekonomiku (tedy ten, kdo urcoval, kam pujdou statni vydaje), od r. 2017 jako premier, pricemz ANO ma i ministerstvo zdravotnictvi. Jestli se tedy opet vymlouva, ze minule vlady zaspaly, je to on, kdo zaspal. Mistr manipulace.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jipii »

...standardní mezinárodní převod do Činy trvá kolem týdne - to už jsem si vyzkoušel. Takže proto ty akce s pobočkou u nás.

Ohledně té drobné objednávky, která stejně řeší jen zdravotnický a bezpečnostní personál na velmi omezenou dobu, je to aspoň 5x dražší než kdyby to pořídili v únoru. A v únoru jsme to my všichni tady v číně viděli, takže jsme se zásobili. Jakto že to neviděl stát se všemi jejich bezpečnostními/informačními službami? AB se opravdu vymlouvá a nese hlavní odpovědnost. Všichni chtějí funkce, ale odmítají odpovědnost.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

k té platbě přímo v pobočce Bank of China v Praze - včera na tiskovce Hamáček přiznal, že si je vědom, že v tomto procesu nejdenal zrovna dle nařízení a pravidel a že snad po té, co tato situace skončí a bude sestavena vyšetřovací komise, která bude zkoumat, kde kdo pochybil, tak snad na něho budou na policii hodní :) (přesně si ta jeho slova už nepamatuju)
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

proforma píše: 18.03.2020 10:05 Složili jsme zálohy do Bank of China a oni vystavili potvrzení, že je to uhrazeno,“ popsal Hamáček. Česko podle něj zaplatilo zhruba miliardu korun.[/b] [/i](moje poznamka: a nejsou nahodou v EU zakazane hotovostni transakce nad 100 tis. €? ;) )

Nevis nahodou, kolik muze byt zaloha z jedne miliardy ? :-)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Právě proto, že velké transakce jsou problém, tak se do toho musela vložit ČNB.

Jsem rád, že Hamáček má koule a nebojí se pohybovat se na hraně pravidel a předpisů. Jeho obava ze stíhání prý byla nadsázka, ale ona to až taková sranda opravdu není. Reálně hrozí, že před volbami se ho budou chtít zbavit a bude se hledat a vytahovat "špína".

Přidělené veřejné prostředky bývají účelově vázané, i takže akademie věd a university, které podnikají velmi rozumné a velmi nestandardní kroky dávají doslova krk na špalek. Pokud si jejich pracovníci nevzali dovolenou a nepronajali vybavení svých institucí, tak s vysokou pravděpodobností "zneužívají" účelově určení veřejné prostředky a vybavení pořízení z dotací, přičemž u mnoha dotačních zdrojů je přesně dáno k čemu se takové vybavení smí používat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vsak jo, to nebyla kritika Hamacka, ale tech pravidel, ktera je pri nouzovym stavu holt potreba obcas porusit ;)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

od proforma » 18.03.2020 10:05

Tenhle zajimavy clanek prezvykaly uz skoro vsechny zpravodajske weby, ja sem davam puvodni original. Vytucnena mista - ja.

https://denikn.cz/318600/vojtechuv-urad ... c/?ref=tit

...Česko podle něj zaplatilo zhruba miliardu korun. (moje poznamka: a nejsou nahodou v EU zakazane hotovostni transakce nad 100 tis. €? ;) )
Proč by ta záloha měla být hotovostní operace?
Všechny státní peníze a účty ( i ministerstev) vede ČNB, clearingové centrum pro bezhotovostní platby je také ČNB. Tak že se samozřejmě jednalo nepochybně o bezhotovostní převod. Bank of China je banka s registrací u ČNB.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Necetl jsi clanek? Bezhotovostne to do Ciny trva tyden. Nejde jen o CNB, jde to pred dalsi 2-3 mezinarodni banky. Takze to musela byt hotovost (nebo zlato, lithium, nefrit... :D ). Konec OT :)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Můj zaměstnavatel má s pokutami ze strany státního aparátu bohaté zkušenosti a těch pár případů, kde jsem viděl podklady, mi fakt hlava nebrala. Prostě dostaneš pokutu, protože se úředník blbě vyspal, zdůvodnění "prohřešku" nedává žádný smysl, odvolání je zamítnuto, aniž by to mělo hlavu a patu, musíš se rozhodnout, zda se budeš bránit dál, což v prvním kroku vyvolá hloubkovou kontrolu ze státního aparátu. A kdo zažil kontroly tak ví, že kontrola, když už přijde, tak se přetrhne, aby něco našla. Takže se stáhne ocas a flastr se zaplatí. Už jsem slyšel i větu, že množství soudních sporů, které jsme schopni vést se státem, je omezené, takže se pečlivě vybírá, kvůli jak velkému flastru to stojí za to a co se prostě "odepíše" jako škoda daná kvalitou státního aparátu.

Mírně upravený příklad (nešlo o nákup auta) toho, za co jsem "já" způsobil, že zaměstnavatel dostal slušný flastr: Do výběrka jsem nechal dát, že požadujeme, aby u auta výrobce garantoval záruční servis po Evropě - nabízí to kdejaká značka, tak v čem je problém. Šup a přistál nám flastr za to, že jsme diskriminovali dodavatele, protože do toho, co garantuje přímo výrobce je nám prý kulový. To prostě nepochopíš.

Takže já opravdu reálně očekávám, že až to přejde, tak soudruzi úředníci vyrazí do ulic, budou se hrabat v papírech, hledat co kdo kde během krize nedodržel a budou zaklekávat tak, až je z toho budou bolet kolena. Pokud nad laboratoří Tilia někdo z kluků, co spolu mluví, nepodrží ochrannou ruku, tak se taky můžou těšit - ostatně paní doktorka zmínila, že má echo, že se na ni chystají. Paní doktorka je optimistka a si nemá zkušenosti s tím, že kontrola, když nic špatného nenajde, tak taky může něco špatného podstrčit, aby se našlo. Stačí pohodit špinavý hadr někam, kde má být asepticky čisto. A dokaž, že hadr donesla kontrola. Přesně takovou zkušenost totiž měla má bývalá sousedka.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Vláda schválila zákaz vycházení bez roušek od dnešní 18. hodiny.
(Titulek ČT24 s odvoláním na denikn).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Já to kvituju. Ale zaslechl jsem, že to bude od půlnoci.

Ale ještě by to chtělo nějaké ty roušky taky zajistit aby byli ke koupi v lékárnách.
Řada lidí si neporadí, pokud jim to někdo nedá přímo před čumák.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 18.03.2020 12:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

výborně, jen trochu cítím problém ve vymahatelnosti a kontrole dodržování tohoto nařízení. Navíc tak nějak sleduji, že z ulic zmizeli policejní "pochůzkáři" a měšťáci. Takže většina lidí se na to opět a zase vysere

dotaz z jiného soudku: má ředitel školy právo na to, svolat v těchto dnech poradu kde vyžaduje fyzickou přítomnost zaměstnanců? Ředitel školy, kde pracuje má žena vyžaduje, aby se v pondělí dostavili všichni do školy, kde budou projednávat stav, plán atd. Bylo by jich tam 35 v jedné místnosti...

na msmt se píše že "Ředitel je oprávněn nařídit, aby zaměstnanci konali práci na pracovišti zaměstnavatele. Vzhledem k doporučení vlády se preferuje, tam kde je to možné, výkon práce z domova, tzv. home office."

můj názor je ten, že říďa je jenomchripkařsky píčus
Odpovědět