Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

hrd píše: 21.03.2020 17:04 Máte prosím někdo odkaz na data, kolik lidí se denně u nás testuje? Jestli jsem to přehlédnul, tak sorry. Díky.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pandemie_COVID-19_v_Česku

Vpravo máš trošku níže (pod grafem rozšíření) tabulku Počet postižených osob v Česku podle dne a poslední dva sloupce obsahují to, co tě zajímá.

Pozn - je to Wiki, takže bez záruky!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Neviditelny: pokud ma jit o trestny cin, tak poplasna zprava musi byt nepravdiva. Jinak bys za sireni poplasne zpravy mohl obvinit celou vladu po vyhlaseni nouzoveho stavu 😄

§ 357 Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
japijana
Příspěvky: 7
Registrován: 13.03.2020 18:06
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od japijana »

hrd píše: 21.03.2020 17:04 Máte prosím někdo odkaz na data, kolik lidí se denně u nás testuje? Jestli jsem to přehlédnul, tak sorry. Díky.
Tu su data mzcr: aktualizovane 2x denne, 1x denne (rano) sa aktualizuje pocet testov za predchadzajuci den.

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

PaF píše: 21.03.2020 16:05 Tak se mi zdá, že ta čísla spíš predikují, kolik se bude testovat než kolik bude nemocných.
Je pravda, že ta křivka potvrzených nakažených koreluje takřka dokonale s křivkou testovaných.

Viz následující graf, kde jsem přidal křivku testování (je definována jako poměr testovaných vzhledem k poměru maxima testovaných a maxima nakažených (PT/(max(PT)/max(PN))), takže není "datová" - v maximu vždy sedí k max počtu nakažených 1:1 - slouží jen pro porovnání tvaru křivky testovaných a nakažených).

Kliknutím na graf se ukáže větší obrázek:
predikce-graph-with-testing.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Zcela hypotetická úvaha, naprosto volně plynoucí myšlenky:
Bude velmi zajímavé, kdyby nakonec, někdy v budoucnu, onen zákaz vycházení vyhlášen byl.
Pak by celé vyšetřování totiž padlo na ústa.
Ale teď bude velmi zajímavé i prošetřování celého skutku - zejména zjišťování, zda je či není v plánu odpovědného orgánu ten zákaz vyhlásit - jistě to podléhá vysokému stupni utajení. To prošetření je důležité - aby byla naplněna podmínka o nepravdivé informaci (objektivní stránka).
Prošetřování hypoteticky třeba spíš zjistí, že někdo porušil povinnost mlčenlivosti (pokud se zakládá na pravdě informace, že je to od "něčí mamky, pracující na ministerstvu")......
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

štaflík_new píše: 21.03.2020 18:26
K doporučování nechat se otestovat: kluci a a holky už to fakt nehulte
Ano.

Testování má (podstatný) smysl u lidí jako je Maximus, kde my mohlo dojít k přenosu na seniory. Ne u zdravých lidí v zodpovědně prováděné a dobrovolné karanténě.
Myslím dokonce, že pokud se podaří testování opravdu řádově rozšířit, vypukne ve společnosti a ve správních orgánech naprostá panika (zákazy vycházení do přírody, přestože ve volném prostředí je riziko mizivé, atd.), protože počty nakažených poletí vzhůru také. Podle mého názoru to, co je třeba skutečně dělat, je izolace rizikových skupin.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Máte někdo tip, co brzy dojde? Po bude chybět po rouškách, desinfekci a paralenu? Nějaké průmyslové zboží, léky nebo druh jídla?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Štaflík: Jo ta úvaha tu už zazněla, dokud mají na těžký průběh doktoři čas a prostředky.
Jak na potvoru bych nechtěl být mezi tím 1%.
A co kdybys tím prošel, jen s mírnými příznaky, bez vybudování imunity. Pak se znovu chránit nebo znovu nakazit.
Opakovaná expozice, třeba u doktorů, vede k těžším průběhům, tak bych úplně nechtěl na sobě zkoušet co tělo snese.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

Nepřijde vám to trošku podezřelé, že máme téměř 1000 potvrzených nakažených a ani jedno úmrtí? V tomhle stavu jiné země (vč Číny) měly už desítky úmrtí ve spojitosti s koronavirem. Aby to nebylo podobně jako s tím testováním.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Staflik: Taky jsem o tom premyslel, spise tedy jako teoreticke cviceni vy smyslu "na co cekame?"
Neznamych je tam na muj vkus prilis mnoho, pocitam s tim ze cast seznamu jsou jenom famy/nepotvrdi se. Napr:
- zalezi na mnozstvi viru (viz. pripad doktori)
- opakovane nakazy s horsim prubehem (nahla umrti v cine?)
- postizeni organu, pripadne i neplodnost (ok, neplodnost bych u sebe uz asi risknul :))
- tezky, potencialne fatalni prubeh (1% na sazku o zivot mi neprijde tak malo, na vyhru v loterii super)
- ani nakaza nemusi vytvorit imunitu (viz bod 1)
- udavana doba leceni az dva mesice

A odpoved na smysl karanteny taky uplne nemam - bud na zazrak (lek, vakcinu nebo aspon co nejvic info o zpusobu lecby) nebo na kolektivni imunitu tak aby zdravotnictvi stihalo - proste jsme vymenili cast ekonomiku za mene mrtvych a vazne nemocnych. Ktera cesta je lepsi tezko rozhodnout, s neuplnymi informacemi.

btw jsem rad ze jsi zpet! Nektere Tve posty jsem cetl velmi rad.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

štaflík_new: ještě je tady jedna věc - pokud by se něco posralo a někdo ze tvé rodiny nebo ty, by na tebou záměrně zanesenou nákazu nereagoval tak pohodově jak předpokládáš, musel by jsi s tím žít do konce svého života. COVID19 není něco, co je do podrobna prozkoumáno, nikdo zatím neví, zda i po té, co proděláš nákazu a vyjdeš jako vítěz, v tobě někde nezůstane a při nějaké další "chřipičce" nebo jiném onemocnění, tě to nesloží až do rakve (viz případ, kdy byl vir identifikován v mozkomíšním moku, aneb vytuněná encefalitida). Já bych do toho tedy v tuto chvíli nešel, je tam až moc proměnných (nikdy nevíš zda ty nebo někdo z tvé rodiny nemá nějakou vrozenou vadu (ledviny atd.) která zatím nebyla identifikována, protože nebyly provedeny cílené testy a člověk se cítí dobře)
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Grunt:
Ja vnimam jeste dulezitejsi informaci - pokud do medii prosakly vsechny pripady tezkych prubehu, tak zdravotnictvi zatim stiha a (snad) jeste chvili stihat bude.
Kolik jich je zatim na ventilaci, 6?
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Štaflík: No... Pak je prostě rozumné se lidem z rizikových skupin vyhýbat, pokud člověk cítí jakékoli příznaky nachlazení. Tady by se podle mě měla ta opatření "zpřísnit", totiž na minimum omezit kontakty s rizikovými skupinami. Plošně bránit lidem ve výletu do lesa je podle mě škodlivý nesmysl.

Grunt: A nemůže to být tím, že se prostě na SARS-CoV-2 netestují lidé průběžně umírající na LDN a obecně v nemocnicích? Denně umírá v ČR cca 280 lidí, teď na konci zimy to může být i víc. Většina z nich umírá v nemocnicích, většina je starých a většina je s "početnými ko-morbiditami", tedy sepsí, infekcemi, atd. Tak je to všude ve vyspělém světě.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

Novulk píše: 21.03.2020 19:06 Tak je to všude ve vyspělém světě.
Jenže všude ve vyspělém světě už měli dávno nahlášeny počty úmrtí.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Ne, sorry, myslel jsem ty sepse, atd.

Ale možná že to je za rozdílem v počtech úmrtí "na koronavirus" v Itálii vs. v Německu, u nás, atd.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tak je vůbec otázka jestli prohlašují za oběti jen předtím pozitivně testované.
Pochybují, že testují úmrtí, byť na zápal plic, na covid.
I bych řekl, že záměrně, přece si nebudou zhoršovat statistiku.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

to BiSon
ad vymen ekonomiky za mrtve
To mi pripomina tuhle filosofickou uvahu: Pokud Vam nekdo polozi otazku penize nebo zivot, tak jste prave ztratili oboji. Presne v te situaci jsme.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

Staflik new, jen jsem se chtel zeptat, jestli mas sourozence a v pripade kladne odpovedi zda jsou starsi. Predem dekuji za odpoved.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Pez píše: 21.03.2020 19:23 Tak je vůbec otázka jestli prohlašují za oběti jen předtím pozitivně testované.
Pochybují, že testují úmrtí, byť na zápal plic, na covid.
I bych řekl, že záměrně, přece si nebudou zhoršovat statistiku.
Jo.
Ale, je-li to tak, tak je to asi spíš dobře, ne?
ramm
Příspěvky: 48
Registrován: 17.03.2020 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ramm »

- opakované expozice
- záleží na množství viru

pokud je jeden člen domácnosti již nakažen (a zatím o tom neví), vystavuje opakovaně nákaze i ostatní členy a to poměrně vysokému množství viru každý den.
lze to takto chápat nebo to platí pouze u doktorů, kteří přijdou do kontaktu pokaždé s jiným (nakaženým) člověkem?
Odpovědět