Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Co tím ale chci říci. Opravdu se nechci dohadovat, co a jak by udělala která vláda. Podle mně to není důležité. Měli jsme ale z minulosti dost precedentů, minimálně ten dramatický z roku 1918, jak se zachovat rozumně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Jaké byly plány za minulých vlad, zda špatné či dobré, nevím ale je to historie. To co se děje teď, je styl tahání králíků s klobouku. Vláda nejede podle žádného plánu a ani nikdy nejela, je to one man show, kdo bude nejlepší borec v televizi. Pak je logické že se zvedne odpor proti. Vzpomeňme si v březnu nás nutili chodit v rouškách v lese.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

vrabi píše: 20.08.2020 16:57 https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za ... .seznam.cz

zrovna ve velkých obchodech se mi zdá určitě větší riziko než na úřadě
spousta lidí tam stráví klidně hodinu a když jsou "rohlíky" v akci, tak je hlava na hlavě
chrchlalů a prskalů tam potkávám pravidelně celé rodinky
Ken už by se měl konečně sám ze sebe pozvracet a nechat místo pro Prymulu, ale to počká až těsně než budou volby, aby to vypadalo, že se něco dělá ...
Ve velkých obchodech, pokud tam člověk nejde vyloženě ve špičce a nemačká se u pokladny, bych neviděl takový problém. To bych spíš viděl v malých krámcích a prodejnách, protože tam jsou ty prostory menší. Hodně se v souvislosti s Diamond Princess spekulovalo o přenosu vzduchem, vzduchotechnikou, ale asi za to mohli fakt ti stewardi roznášející jídlo, protože pokud by to šlo tak snadno, budou počty kvůli těm obchoďákům daleko vyšší a v naší zapanelákované zemi (větračky) obzvlášť.
Jason píše: 20.08.2020 18:27 To je presne ono, v CR je to jak v curacim mlejne. Jednou tak, za hodinu zase tak a za den uplne jinak.

V nemecku jsou rousky uplne normalni v praci, v obchode, na urade atd. Lidi nosi sami uplne vsichni. Hlavne od zacatku to tady lidem vysvetlovali co a jak a proc. Uplne neco jineho nez u nas..
Pokud se nepletu, tak úplně od začátku ne. To se nejdříve rouškám posmívali a dívali se na ČR jak na exoty.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Máš auto? Jezdíš s ním?
Statisticky je mnohem pravděpodobnější že někoho zabiješ tím autem, než xichtem bez roušky. Tak jak si můžeš dovolit preferovat pohodlí a nechodit pěšky?

Asi takhle debilní to s rouškami je.

Chápal bych to tehdy kdyby tu roušky byly před a po pseudo epidemii Corony. Ale jestli kvůli Corony se nosit musí a až Corona přejde tak se zase nosit nebudou muset, tak to není opatření ale šikana.


devlop píše: 20.08.2020 18:36 CombatMedic: tento přístup vidím u stále většího počtu lidí - pohodlí mé je víc než zdraví a život tvůj :head
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Ze zacatku kdyz nekdo prisel do prace v rousce tak mu rikali atbsi ji sunda a nedela paniku. Ale po vyhlaseni narizeni se normalne nosi (v uzavrenych prostorech). Niko s tim nema problem - taky to neni vyhnany do extremu jako u nas - nosit rousku pomalu i v lese a pak zase nikde nic... Stejne tak ze na akci kde je 99 lidi nemusis a prijde jeste jeden tak si ji vsichni nasadi.. ruku na srdce ale je to jak u debilu
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Ano, každý snad chápe, že vzít si roušku, nebo ne roušku, nejlépe ffp2 bez ventilu do nemocnice, nebo domova důchodců je automatická věc.
Ale nutit lidi nosit roušky i v autě.. nemůže se pak nikdo divit, že se proti tomu lidé staví na zadní. Nemá to žádný význam a jenom to otravuje život a vzduch který přes tu roušku dýcháme. Statisticky nemá nošení roušek třeba v hypermarketu při boji proti pseudo epidemii žádný význam. Mnohem lepší by bylo kdyby se vláda postarala o bezpečí seniorů, než otravovat lidem život jejich debilními tiskovkami a vymýšlením buzerací.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Tonda: Sorry, tady to je něco jinýho. Když budeš mít například aids, tak je naprosto v pohodě se s tebou potkat, podat si ruce a pokecat o nesrmetlnosti chrousta - pokud se nebudem bratřit ve stylu Vinetoua a Old Shatterhenda. Stejně tak když budu řídit auto jak zběsilej na opačný straně republiky, tak tě to osobně moc neohrožuje, přestože můžu ve svý dědině rozšmelcovat někoho na silnici.

U této nákazy ale osobně vnímám ten problém v tom, že když zakašlu na opačné straně planety, můžeš to chytit při návštěvě pošty či obchodu, přestože jsme se nikdy nepotkali a dělí nás fyzicky tisíce kilometrů, a pak to přenést na svoji rodinu a někdo blízkej ti na to může umřít.

A pokud bychom pominuli všechny ty polymorbidní strýčky a babičky, tak vono ve chvíli, kdy bude ve státě chybět třebas 20% popelářů, instalatérů, lékařů a policajtů, tak může jít vo kejhák jinak zdravým lidem.

Závěrem bych dodal, že s tebou souhlasím s tím, že by mohla vláda dělat ledasco líp. Ale s tím tady toho moc nevymyslíme. Takže z roviny "mělo by se stát XY" bych spíš viděl užitečnější nastavení uvažování ve stylu "stalo se XY" a je lepší být připravenej na nejhorší, kterýžto pak nepřijde, než doufat v lepší zítřky a pak být mírně zaskočenej.
A jako nováček na fóru vnímám, že to je podstata fóra. Zkusit se na svět okolo podívat mimo mainstream, konfrontovat se s názorama a zkušenostma ostatních a udělat si z toho vlastní závěr.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Dovolím si dát jeden odkaz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cil-634313
Co řídit auto v Gasmasce? Zajímala by mě případná identifikace. :D
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CombatMedic »

Tonda píše: 20.08.2020 23:12 Máš auto? Jezdíš s ním?
Statisticky je mnohem pravděpodobnější že někoho zabiješ tím autem, než xichtem bez roušky. Tak jak si můžeš dovolit preferovat pohodlí a nechodit pěšky?
Ano, a dělám v autě vše proto, abych nikoho nezabil. Stejně dělám to samé teď. Nosím roušku. A to, že je to statisticky horší (můžu poprosit o odkaz na tu statistiku?) Neznamená, že se na to vykašlu a budu ostatní ohrožovat. Srovnáváš jabka a hrušky. Je statisticky horší, že někoho ohrozim jako bezpříznakový nosič bez roušky než s ní. 🤔 A znovu se ptám. Proti čemu bojujete jako odpírači roušek? Co je tou motivací ohrožovat ostatní?
Skilled And Resolute
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tonda píše: 20.08.2020 23:12 Statisticky je mnohem pravděpodobnější že někoho zabiješ tím autem, než xichtem bez roušky.
Za rok 2019 v důsledku nehod na silnici exlo cca 600 lidí (zaokrouhleno nahoru, protože svého času zkrátili celkem podstatně lhlůtu mezi nehodou a úmrtím, aby se to počítalo do dopravních statistik, které je taky potřeba lakovat na růžovo).

V ČR na covid/s covidem zatím zemřelo cca 400 lidí, rok ještě neskončil a první vlnu jsme brutálně zatlumili rouškami a druhá je stále ještě na začátku. Jak bychom na tom byli "bez roušek" ukázali švédi a briti - kdybychom první vlnu pojali stejně jako oni, tak už teď těch mrtvých máme cca 6000, tedy 10x víc, než úmrtí v dopravě - a to rok ještě neskončil a epidemie už vůbec ne. Nevím jak ve Švédsku,a le v británii se ve veřejných prostorách rouškuje v menších marketech jsou vyznačené jednosměrky a odstupy a v těch ještě menších iobchodech pustí dovnitř pouze jednoho nebo jen dva lidi.

To ses vážně 10x spletl, nebo si spíš "argumenty" cucáš z prstu jak se ti momentálně hodí a pravda tě zase tak moc netrápí?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ne, Tonda si leci to, ze na zacatku pro nektere vypadal jak pica, kdyz nosil masku a vsechni ostatni na to srali a ono se jim nic nestalo, tak si mysli, ze je to vsechno zbytecne a argumentuje jak ostatni jenchripkari a prudi tady ...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

CombatMedic píše: 21.08.2020 10:20 A znovu se ptám. Proti čemu bojujete jako odpírači roušek? Co je tou motivací ohrožovat ostatní?
Proti té demenci a bezvýznamnosti takového nařízení. Demonstroval jsem to právě na těch autech, ale nepochopil jsi, nebo nechceš chápat.
Jsou prostě násobně větší rizika, která by se dala vyřešit nějakým omezením života lidí, ale neomezuje se to, protože mrtvé, kteří při takové činnosti vzniknou jsme se naučili vnímat jako zanedbatelný dopad toho, že můžeme tu činnost vykonávat, že si můžeme zjednodušovat život. Prostě je to daň za pohodlí.

A najednou se tady kvůli jednomu koronaviru z tisíce zavádějí opatření, která v kontrastu s počtem objetí jsou naprosto debilní. A to lidi se*e.

A ta statistika :
https://bezpecnejsisilnice.cz/project/s ... cnosti-eu/
průměrně zemře na silnici 500-600 lidí ročně.
O dopadech na životní prostředí ani nemluvím, těch rakovin, postižení imunity, alergií, co to způsobuje....

Nepřijde Vám hloupé osočovat lidi co nenosí roušku z ohrožování života jiných a sami přitom sedat do stroje, který ročně zabije 600 nevinných?
Podotýkám, že zabije děti, mladé a lidi v produktivním věku, ne geronty. A umírají NA nehodu, ne S nehodou.


PeFi :
statistiky nehod na silnici jsou 100% správné. Protože nejde zpochybnit, že někdo zemřel na následky nehody, když ho sbírají do pytle.

Ale z těch tvých 400 mrtvých takových 390 zemřelo s COVIDem a 10 na COVID. Díky bohu, že aspoň tohle už se novináři naučili psát správně. Se podívej, jak se vě světě s těmi čísly zachází. To je cucání z prstu. Psát do statistiky všechny, kteří měli prokázaný COVID v době úmrtí. Je jedno, že se utopili, nebo je srazilo auto.

Že z vás dělá dementy vláda, s tím se nedá nic dělat, ale proboha, nedělejte je tady ze sebe navzájem.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

cipis píše: 21.08.2020 13:43 Ne, Tonda si leci to, ze na zacatku pro nektere vypadal jak pica, kdyz nosil masku a vsechni ostatni na to srali a ono se jim nic nestalo, tak si mysli, ze je to vsechno zbytecne a argumentuje jak ostatni jenchripkari a prudi tady ...
Ano já jsem nosil masku na základě v té době absolutně undergoundových videí z číny, kde se lidé váleli po zemi v pytlích a umírali za pochodu. Vypadalo to jako apokalypsa, někteří predikovali že to bude horší, než španělská chřipka. Rozhodovali jsme se na základě obavy z neznámého a radši být za vola, než něco zanedbat.

Teď, když máme k dispozici informace z celého světa a nikde se žádné hromadné umírání nekoná, tak je zase dobré nebýt za vola a nenechat ze sebe dělat šaška jenom proto, aby se stát mohl pasovat do role zachránce.

A jestli tady prudím, dejte mi už permantní BAN, ať se tady nemusím chodit rozčilovat, neb si připadám jak mezi duševně slabšími. Babiš říkal, Prymula napsal a v tabulce přece je... Tak to musí být pravda :roll:

Už jen čekám, kdy vláda zavede nový trestný čin popírání pandemie. Tady už se s tím dávno začalo.

EDIT : Mimochodem, celkem se mě dotýká to tvrzení pohodlí mé je důležitější, než zdraví jiných. Myslím, že se k tomu vyjádřilo už dost odborníků a každý, kdo má selský rozum snad chápe, že fungovat v létě s ušmudlaným hadrem na pysku není o pohodlí, ale o mém zdraví. Myju si ruce, nejsem prase. A proto mi vadí, že mám nosit na hubě špinavý hadr jenom proto, že vláda potřebuje říct, že proti té pandemii něco dělá.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CombatMedic »

Kolik lidí zemřelo na nošení roušky? Kolik lidí bylo hospitalizováno na onemocnění způsobené nošením roušek? Roušku nosím na směně 12h. A semnou tisíce dalších zdravotníků. Proč už není někdo mrtvý? Jak vám konkrétně rouška ublížila? K téhle problematice se bohužel vyjadřuje teď každý kdo má v zadku díru. Ideálně mimo obor hygieny a epidemiologie. 100 odborníků řekne noste roušku. 2 "odborníci" řeknou nenoste roušku, je pro vás nebezpečná. Proč si člověk vybere ty 2? Aspoň jste uznal, že jste ochoten ohrozit ostatní kvůli pohodlí.
Skilled And Resolute
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Rudolf Steiner píše: 21.08.2020 7:45 Dovolím si dát jeden odkaz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cil-634313
Co řídit auto v Gasmasce? Zajímala by mě případná identifikace. :D
Řízení v masce je úplně na pendrek. Zkoušel jsem to. Vidění je dost omezené a to periferní ani neexistuje (a právě to při řízení často využíváme mnohem více, než si myslíme). Dost nebezpečná hra, pokud si člověk nedává pozor na úrovni, na jaké by jej to nikdy ani nenapadlo.
Za to, aby si dělal člověk prdel z policejních kamer, to nestojí 😉.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Tonda píše: 21.08.2020 14:26 A najednou se tady kvůli jednomu koronaviru z tisíce zavádějí opatření, která v kontrastu s počtem objetí jsou naprosto debilní. A to lidi se*e.
Jenze... Kdyby se ta opatreni nezavedla, tak tu tech mrtvych nebude 400, ale treba taky 4 000. Nebo 40 000. A to je neco, co se neda moc dobre odhadnout. A je otazka, kolik to bude do konce roku i navzdory vsem opatrenim.
Tonda píše: 21.08.2020 14:26 Ale z těch tvých 400 mrtvých takových 390 zemřelo s COVIDem a 10 na COVID. Díky bohu, že aspoň tohle už se novináři naučili psát správně. Se podívej, jak se vě světě s těmi čísly zachází. To je cucání z prstu. Psát do statistiky všechny, kteří měli prokázaný COVID v době úmrtí. Je jedno, že se utopili, nebo je srazilo auto.
Stokrat opakovana lez se pravdou nestane. V prumeru clovek, ktery zemrel na covid prisel o 14 let zivota (u muzu, u zen 12). Viz https://wellcomeopenresearch.org/articles/5-75. Tvrzeni, ze se neumira "na covid ale s covidem" je taky lez, protoze prokazatelne umira(lo) vyrazne lidi nez je obvykle: https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps, a to i ve vekove skupine 15-44 let. Celkove se jedna v evrope o stovky tisic lidi, za obdobi jaro/leto. To ta fakta nevidis, bojis se si je priznat, nebo se ti to proste jen "nehodi do kramu"?
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Combatmedic :
Nemusím přece umřít, aby mi ta rouška poškozovala zdraví. Už pokud mi snižuje imunitu, nebo podstupuju riziko nějaké infekce, která mě nezabije, ale odstonám si to, tak je to ve srovnání s přínosem hrubě nevyvážené, poškozovat zdraví 10 milionů lidí kvůli pár jedincům s oslabenou imunitou, kteří se neumí, nebo nechtějí adekvátně chránit.

Něco jiného je to u zubaře, kde je to i otázka hygieny, aby mi někdo cizí neplival přímo do huby. Nehledě na to, že kapénkami a slinami z bezprostřední vzdálenosti se šíří i další nemoci.Proto to u doktorů chápu a to omezení má u nich smysl, potřebují to ke své práci.

A pokud tedy roušky pomáhají a jsou tak účinnou zbraní proti všem těm kapénkami se šířícím nemocem, proč tedy nebyly roušky povinné už loni? Proč je nezavést každý podzim? To jako ty tisíce mrtvých každý rok na respirační onemocnění nevadí?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tondo, proč ty roušky tak démonizuješ...
- každý rok od 1 stupně střední školy až po poslední ročník vysoké školy jsem po celé letní prázdniny pracoval jako brigádník v továrně Mölnlycke na Karvinsku (jak jinak, kvůli prachům, tedy nejlépe placená brigošcka v daném kraji). 8h směna s rouškou na xichtě v klimatizované a přetlakované hale s téměř dokonalou čistotou a nutností časté dezinfekce rukou (výroba operačních setů, mimochodem zajímavá práce, člověk se dozví o průběhu daného typu operace, jaký nástroj se v jaké fázi používá apod.). Po všech těch letech letních brigád nesleduji, že bych měl menší imunitu, nebo nějaké jiné, hrůzostrašné následky fyzické či psychické :chuckle A vůbec, dodal jsem své sémě a zplodili jsme s ženou 2 zdravé děti, takže ani na funkci "rostlináře" nošení roušky vliv nemá :lol:

Takže fakt nepochopím, když teď někdo argumentuje odpor k rouškám tím, že mu to sežere xich, vousy, sníží se mu imunita apod. když si ji na 30min max nasadí v obchodě nebo MHD :head . Za mne je to prostě neskutečně trapný, až dětinský přístup s výmluvami tahaných z prdele :chuckle
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Kdyby rousky byly tak skodlivy, polovina muslimek by umrela ve 30 letech. :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Rouška je problém, pokud zvlhne a zůstane vlhká, protože pak se v ní množí plísně a bakterie. Když si ji člověk nasadí před vstupem do obchodu a po 30 minutách vyleze ven a strčí si ji do kapsy, tak se dá použít opakovaně a problém není. Když už je po delší době rouška nebo respirátor K.O. tak začne být cítit, že vzduch není to co býval. Pokud člověk nemá v hlavě seno, tak ji vymění za čistou a jede dál. Už si nepamatuji, kdy jsem v nějakém obchodě strávil nakupováním víc než 30 minut - jdu tam nakoupit a ne zevlovat ...

U většiny lidí je to podle mě psychologický problém, u části lidí je to tím, že dýchají mělce a díky dlouhodobému nedostatku pohybu už nejspíš ani neumí dýchat pořádně. Při mimořádně mělkém dýchání se pod rouškou zvedá koncentrace CO2, ale tihle lidi se de facto dusí ikdyž žádnou roušku nenosí, akorát si na to zvykli. Právě tihle lidi by se měli sakra zamyslet, jestli ve svém zbídačelém stavu chtějí riskovat nákazu, protože právě oni jsou (spolu s důchodci a obézními lidmi) ta Covidem ohrožená skupina.

Jsem v zásadě kancelářská krysa, BMI mám přes 25, což už je trochu moc neboť kvůli nadbytku svalů ta nadváha rozhodně není, tj. moje fyzička stojí za starou belu. Bez problémů jsem v FFP3 (s ventilkem) uběhl lehkým klusem 2x 650 metrů (z jedné budovy do druhé budovy a po pár hodinách zase zpět). Strávil jsem 2x4 hodiny v kuse (s přestávkami na napití se vody) v FFP2 bez ventilku. Jo byla to otrava, ale dalo se to. Tak v čem je sakra problém s tím, že si mají lidi, když jdou do obchodu nasadit na 30 minut roušku? Pokud mám navíc roušku nasazenou volně, tak jsou dýchací odpory minimální, protože podstatná část nádechu i výdechu jde mimo roušku, nicméně i tak je minimálně částečně blokován rozlet kapének do okolí a i takto blbě nasazená rouška eliminuje šahání si špinavýma rukama na obličej.

(Smekám před svým zubařem, který dlouhodobě každodenně funguje v respirátoru s ventilkem a přes to má přetaženou roušku aby chránil pacienty.)
Odpovědět