Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Aha, tak to co má deník N je třetí R. Zajímalo by mě, jestli si to počítají sami anebo nějak hrabou do těch "tajnejch" dat mz.
Proforma: Jedno R počítalo a možná ještě počítá ministerstvo zdravotnictví a zveřejňovalo jen velmi zřídka. Seznamu to počítal Jan Kulveit, od toho "oficiálního" se to lišilo a byla to souvislá časová řada.

Edit: A na tom deníku N mají dokonce graf souvislé časové řady reprodukčního čísla jako byl na Seznamu:
https://www.covdata.cz/cesko.php#R
A oni to dokonce ze Seznamu přebírají, takže je to to Kulveitvo číslo, nikoliv ministerské. Na Seznamu to jenom schovali a já to neuměla najít:
https://www.seznamzpravy.cz/sekce/koronavirus-stopcovid
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Nejvyšší správní soud 11. 6. 2021 zrušil nošení rousek a respiratorů. Rozhodnutí zde https://stavbeznouze.cz/wp-content/uplo ... anonym.pdf
Našel jsem to u na webu nss.
Děsí mě, že se o tom v novinách vůbec nepíše.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Díky za odkaz.
Tím, že to nařízení již není aktuální, tak to asi moc noviny nezajímá.
To je velká chyba, v odůvodnění NSS velmi dobře a podrobně popisuje jak MZ na něj ve skutečnosti sere a vůbec nereflektuje jeho dřívější rozsudky a stále jede to své, jako by si bylo vědomo toho, že sice soud nařízení zruší ale buď mezitím nařízení skončí platnost nebo prostě vydáme nové, ať nám ho zas někdo napadne a stále dokola. :head
Je to k pláči, když stát nerespektuje rozhodnutí soudu a snaží se ho nějak obcházet ale u občana se bude domáhat dodržování všeho.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

A rozumím správně teda , že od 11. 6. Nahubky nejsou státem narizeny?
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Myslím, že ne.
NSS v rozsudku píše, že pouze rozhodl o tom, že nařízení bylo nezákonné, o zrušení nemohl rozhodnout protože napadené nařízení mezitím pozbylo platnosti.
Platí tedy následující nařízení, o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách. To je právě úplně k blití, MZ vůbec nepřihlíží k rozhodnutí soudu a vydává nařízení v evidentním rozporu s předchozím rozsudkem.
Jak to vypadá, tak není právní moc, jak MZ donutit aby soud respektoval.
Leda občanské žaloby o náhradu škody za koupené respiratory, ale komu to za to stojí.
Chybí tu právní (finanční) odpovědnost úředníků resp. ministra, něco jako neposlechneš, tak tady je rychlá pokuta.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Hledal jsem a podle mě nahubky pořád platí.
důvod : zrušené opatření má číslo 15757xxx49xxx. Dnes platí opatření 15757xxx53xxx. :(
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

:yes
Jo je to k blití. :head
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pripičkin »

K bliti jste tady akorat vy. Odrbat narizeni ktere nas chrani, to je pro vas asi tak jako kdyz cikan se nadre pri kradeni - vykopavani medeneho kabelu mnohem vice nez kdyby normalne makal za stejne penize na sichte - ale to je pro nej v poradku, pac odrbal gadza a to je pro neho to podstatny bonus...

Přestože mnoho tvých příspěvků má hlavu i patu a souhlasím s nimi, tak na hrubé urážky zde máme nulovou toleranci. Takže BAN. Fab
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Co to zase vystrašený Pripíčkine meleš? On tu někdo něco ojebává? Opět nechápeš debatu a potřebuješ se zbavit stresu viď?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

:yes Že na něj vůbec reaguješ.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Když já jsem prostě alergickej na sprostý hulváty, co se snaží léčit si mindráky napadáním ostatních.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... .seznam.cz

Za 1Q2021 klesl absolutni pocet obyvatel CR o 7 tis. lidi, a to presto, ze se narodilo 27 tis. deti, vice nez v predchozim roce.

Počet zemřelých od počátku ledna do konce března letošního roku dosáhl 46 400. Ve srovnání s prvním čtvrtletím o rok dříve šlo o počet o 16 200, respektive o 54 procent, vyšší, uvedli statistici.

Takze letosni (1Q) nadumrti 16 tisic, lonskych cca 10, oficialne mrtvych na covid 30 tis., celkem se blizime k 60 tis. Moc pekny cisla...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Nešálí-li mne paměť, tak těch 60K celkem koreluje s Flégrovým odhadem.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

A proč sčítat nadúmrtí a počet oficiálně zemřelých na Covid? To může být stejná skupina. Nadúmrtí 30 tis. může být právě těch 30 tis., co umřeli na Covid.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Protoze prostou matematickou operaci zjistime, ze shoda obou cisel je ciste nahodna.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Z tiskovky Vojtěcha:

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po jednání vlády řekl, že chce před začátkem července rozhodnout, zda lidé budou muset na určených místech stále nosit respirátor nebo už bude stačit chirurgická rouška.

„Zatím jsme o tom nejednali. Uvidíme, chci znát širší názor na tuto problematiku. Je pravdou, že respirátor je silnější ochrana, na druhou stranu podle studií, které jsou k dispozici třeba z Anglie, tak u těch chirurgických roušek ta ochrana je nižší, ale ne nějak signifikantně. Budeme muset zvážit přínosy versus rizika. Chci, abychom to rozhodnutí udělali týden před 1. červencem.“

Člověk by čekal, že po víc než roce v tom budou mít jasno. Copak je takový problém zadat studii, třeba nějaké vysoké škole? To stále musíme čekat co se kde vykoumá?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Problém je v tom, že ty studie vyjdou tak, jak si zadavatel přeje. Tak je přece jednodušší říct rovnou, co si zadavatel přeje všem :D
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Jakou matematickou operací? Je tu nějaké množství nadúmrtí a nějaké množství potvrzených úmrtí s Covidem. Ta čísla nemusí být z mnoha důvodů shodná, například potvrzených úmrtí s Covidem by mohlo být v méně, protože by nebyl každý zachycen. Nebo naopak více, protože dnes umřel s Covidem a jinak by umřel třeba na rakovinu. I když bych mohl snadno říkat, že podobnost těch čísel naopak ukazuje, že se jedná o tutéž skupinu. Nicméně já to nestavím na základě podobnosti těch čísel, ale na tom, že průnik je logický. Uniká mi proč to chceš sčítat. Možná jsem něco přehlédl, tak prosím o vysvětlení.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Když už bojujete s těmi čísly, může být souvislost, částečná, i s demografický vývojem? Tedy jako jeden z mnoha faktorů rostoucí věk? Byl někde zveřejněn průměrny věk úmrtí za roky třeba 2010, až 2020?
Udělám co musím
Odpovědět