Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

To Ortvar: Vím, že bez teplot je to netypické, ale určitě jsou i u nás takové případy. Negativní výsledek by mi dodal klid, když jako poměrně klíčový zdravotník se vyskytuji v jednom domově seniorů. Představa, že bych to byl já, kdo přitáhne koronavirus mezi 70 seniorů v průměrném věku přes 80 let mě není zrovna příjemná a v ambulanci pak ohrozím další desítky pacientů . Bohužel při kritickém nedostatku personálu (výpadek slovenských pracovníků) se mi jen těžko bude "jen tak pro jistotu" zůstávat doma. Uvidím, co zítra na to hygiena.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Zdá se, že lékaři mimo nemocnice stále nemají žádné dodávky od státu (např. dentista zde https://www.facebook.com/martin.kudibal Semilsko), shání respirátory atd.

Naproti tomu lidi nosí profi respirátory na vycházku se psem. Chápu, že se tu každý snaží zabezpečit hlavně sebe, ale kdo má přebytek, někde to stále chybí a nejspíše i chybět bude.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Max: kolem začátku února jsem od několika známých slyšel podobný popis.. nástup byl rychlý, během pár hodin, bez rýmy, co nejvíc popisovali tak byla bolest hlavy, teplota 37, ale i bez horeček vysoká únava a bolest pohybu, a suchý kašel, někomu to připadalo jako průdušky, ale někdo mluvil o bodavých pocitech přímo na plicích, bez produktivního kašle, během 3 dní už jen únava, někdo jen s ibalginem, někdo s koldrexem

Mám pocit, že už i z bulovky šlo info, že u nás zatím lidi nemají tolik horeček jak se čekalo, ale nemám zdroj, nemůžu ověřit
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

dnes se začaly objevovat první články o pokutách pro ty, co venku chodí bez nějaké formy ochrany...

Teď je otázkou, zda přes víkend takových článků vyskočí více a v pondělí zkusí utáhnout šrouby ještě více nějakou další verzí zákazu vycházení. Nicméně to by se lidem už asi moc nelíbilo, protože ani stávající nařízení nejsou zrovna dvakrát vynucována a přes víkend bude "chatařů" plno a navíc lidi do práce musí.Představte si, že by před baráky nevyvezli 2 týdny odpadky.... Takže nejsou to jen zdravotníci.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Max, štaflík: tenhle odkaz je užitečný; dva lékaři z Bulovky popisují svoje čerstvé praktické zkušenosti:
https://echo24.cz/a/SzWuF/nejsme-schopn ... aji-lekari

V tvém případě bych s testem neváhal. Jinak bych u zdravého člověka pod 65 doporučil vlastní zodpovědnou karanténu trvající alespoň týden po odeznění příznaků. Jinak jak píše veve. Raději paracetamol než ibuprofen. Vitamíny.
Smysl má i částečná izolace v rámci domácnosti (množství infekční dávky).
Držím palce!
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

@Paul: Problém je, že přebytek je relativní pojem a nikdo neví co bude. Já ze svých pěti FFP3 dva rozdal: Jeden sousedce co dělá za kasou v Penny, druhej druhé sousedce co dělá pošťačku. Do obchodu máme dva Respilony. A ano, mám ještě dvě polomasky a pár filtrů, ale co já vím, kdy je budu potřebovat? Je mi líto všech, kteří jsou na tom hůř, ale taky mám dvě malý děti, nevím co mě čeká, a chci se k nim vrátit v pořádku. My všichni co sem chodíme se x let snažíme připravovat na tyhle chvíle a většina z nás to dělá hlavně kvůli vlastní rodině.

Nedávno jsem zpracovával výsledky nějakýho šetření mezi lidma, co podnikají v cestovním ruchu a z některých reakcí jsem fakt nemohl. Hoteliéři, kteří si jedou svůj byznys si tam stěžovali, že stát dva měsíce věděl, že jejich zaměstnanci nemají ochranné pomůcky a prý "na co kdo čekal?". Prostě když je dobře, tak já si dělám zisky, daně co nejvíc "optimalizuju", ale když je ouvej, tak státe pomoz mi.

Mám obrovskou úctu a nevýslovný dík ke všem zdravotníkům, vojákům, IZS, kteří se s tím teďka perou. Můj brácha je jeden z nich. A je strašná sviňárna, že obyčejná sestra nebo doktor ve špitále nemá ochranné pomůcky, protože soudruh ředitel musel katovat kosty.

Good luck všem, Maximusovi jmenovitě.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Tak s nastoupivším víkendem vidím další průser v nezodpovědných lidech. A zase jsou to Pražáci cestovatelé.
Bydlím v Českém ráji na samotě a v dosahu do několika málo kilometrů je pár chat a chalup, které jsou neobydlené, jen párkrát do roka někdo přijede na víkend či týden o prázdninách.
Dnes odpoledne "výsadky" před obchodem ve vesnici, Vietnamka, která tam prodává takovej kšeft neudělala za celej rok, protože chodili opakovaně s balíkama a taškama do aut, asi dokud bylo co brát. U těch chatek a chalup, kde za celej rok nikdo ani trávu neposeká, najednou stojej čtyři auta u jednoho, tři u druhýho a u chatek po dvou autech. Všichni s pražskejma SPZ. Všichni couraj po okolí bez roušek, protože jsou přece v divočině, a už vůbec nejsem nadšenej, že mi lezou k pozemku, aby si vyfotili jehňátka. :evil:
Asi dám zejtra k ohradníku cedule "KARANTÉNA - Zamořeno Covid-19"
A pak, že Češi mají k nákaze zodpovědný přístup.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Patrol píše: 20.03.2020 23:58Asi dám zejtra k ohradníku cedule "KARANTÉNA - Zamořeno Covid-19"
Spíš bych tam dal:

NEBEZPEČÍ! Hrozí smrtelná nákaza SARS-CoV-2! Biologicky nebezpečná zóna!

A doplnil obrázkem:
1024px-Biohazard_symbol.svg.png
1024px-Biohazard_symbol.svg.png (15.61 KiB) Zobrazeno 4608 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Patrole, tak normálně nadrzo zavolej policajty. Vím, že mají moc práce, ale alespoň oznámení, ať tam mají.

He, nebo vytiskni pár cedulí, že jste v karanténě kvůli výskytu covidu, a dej je po okolí :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Dneska jsme strávili dopoledne u studánky v lese. Akorát je problém, že tam ten les už není, jen pařezy a měsíční krajina. Příště tam bereme plynovej vařič a ešus.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Super napad doveden k realizaci: sdilenim sve polohy pomoci telefonu se dozvite, zda jste nahodou neprisli do styku s nakazenym clovekem (v praci, krame apod.). Chvalim Seznam a cely IT team, ktery s napadem prisel a pomohl realizovat 👍🤳

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chce ... y-cz-94659
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jako dobrá idea, ale čemu nevěřím a věřit nebudu (protože je to principiálně nesmysl), je že:
Polohová data uživatelů budou samozřejmě anonymní a oddělená od ostatních funkcí map
a
Všechna data o historii polohy uživatelů se společnost Seznam.cz, jíž patří i Mapy.cz, zavázala po skončení epidemie smazat. Data navíc budou po celou dobu fungování aplikace uchovávána výhradně v Seznamu. „Nebudeme je s nikým sdílet a po skončení epidemie je z našich serverů smažeme,“ zdůraznil Jeřábek.
Nesmažou. To vím na 100% protože jsem z oboru...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kechli8a5 »

je to opravdu fake nebo se neco chysta?
Policie se zabývá zvukovou nahrávkou ze sociálních sítí, podle níž má být v Česku v noci na pondělí nebo po dosažení tisícovky nakažených novým koronavirem zaveden zákaz vycházení.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... l-40317537
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Maximus:
já sem dva týdny na zpátek měl něco podobného. Byl jsem neustále unavejen, bolela mě hlava. Teplota občas jen zvyšená jinak spíše 36,5. Jeden den jsem si lehl a opravdu se vypotil až jsem byl úplně mokrej. Pak se to začalo zlepšovat.
Kouby mě nebolí nikdy a dušnost jsem neměl. Možná jen sem se více zadejchal. Kašel, rýma taky nic.
Třeba už jsem to prodělal. Ale nevím o nikom v mém okolí, že by měl podobné příznaky.
Což je v vzhledem k vysoké možnosti přenosu divné.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Kechli8a5 píše: 21.03.2020 6:04 je to opravdu fake nebo se neco chysta?
Policie se zabývá zvukovou nahrávkou ze sociálních sítí, podle níž má být v Česku v noci na pondělí nebo po dosažení tisícovky nakažených novým koronavirem zaveden zákaz vycházení.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... l-40317537
Babiš :
"Je to nesmysl," napsal Babiš na twitteru k obsahu nahrávky. "Nic takového nikdy nebylo na stole," dodal. Je to podle něj podobně vylhaná zpráva jako informace o karanténě pro Prahu. "Prosím vás, nedělejte to, neděste lidi, není k tomu důvod. Nebuďte zlí. Děkuju moc," dodal.

Proč by to měl být nesmysl, je to to nejrozumnější co jde teď ještě udělat. Proč by to mělo děsit lidí, Bavorsko to udělalo, New York a další taky a nic se vcelku nestalo. Potraviny jsou otevřené, lékárny taky a nic jiného člověk nutně nepotřebuje.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

dracekvo píše: 21.03.2020 6:36 Maximus:
já sem dva týdny na zpátek měl něco podobného. Byl jsem neustále unavejen, bolela mě hlava. Teplota občas jen zvyšená jinak spíše 36,5. Jeden den jsem si lehl a opravdu se vypotil až jsem byl úplně mokrej. Pak se to začalo zlepšovat.
Kouby mě nebolí nikdy a dušnost jsem neměl. Možná jen sem se více zadejchal. Kašel, rýma taky nic.
Třeba už jsem to prodělal. Ale nevím o nikom v mém okolí, že by měl podobné příznaky.
Což je v vzhledem k vysoké možnosti přenosu divné.
Podobně Já i žena minulý týden. Bolest svalů, lehce zvýšena teplota, jakoby něco na průduškách. Občas zakašlání. 4-5 dní a bylo to ok
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Liberecký kraj na svém FB dává podrobný info o případech. I když se to vládě zřemě moc nelíbí - https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... h-40317529

- všechno to je lyžovačka a nebo návštěva koncertu v Irsku
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

No kdyby to dali všichni bylo by víc informací čemu se vyhnout. Ještě bych doplnil ulice u obcí co je mají a je to jasné :) .
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Se mi zdá že moc netestují, na to že velkolabiny měli dát k dobru 4000 denně plus další malolabiny se zapojují a k tomu nějaký zvěrolabiny a rychlotesty sem čekal aspoň 10 000 denně a ono nic jen něco přes 2000 za včerejšek. Škoda že se neuvádí počet testů a protestovanost i na téhle stránce, ale třeba je někde aktuál info.

https://bnonews.com/index.php/2020/03/t ... rus-cases/
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Ulici doplnila místní "rozvědka" :) Ne, že by to teda k něčemu bylo.

Nárůst otestovaných v grafu je, ale to bude prostě někde jen lokálně špička - třeba ty uzavřený obce, u nás v kraji se prý stále otestovat prakticky nedá a svědčí o tom i počet případů - 9, přitom hodně lidí jezdí do Německa a sem z Polska za prací.
Odpovědět