Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Nula bohužel nejsem :lol:

Pravě vyrážím na test, chvíli to trvalo, než se vše zařídilo. Naštěstí mi není hůř, ale ani líp. :ugeek:
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Za sebe take potvrzuji ty popisovane priznaky (viz predrecnici), po drsnejsim propoceni bez teploty (tak tri dny) se to zacalo normalizovat, ale to se bavime nekde o konci unora ... uz tehdy me napadlo ze to mame, kolega s celou rodinou v tom obdobi vysoke horecky a suchy kasel ... vzhledem k tomu, ze jsme v uzkem kontaktu s Asii by to odpovidalo ... jen mi prijde, ze od te doby se to trochu vraci, je to citit nekdy na pruduskach a nekdy i trochu jakoby pichne v oblasti plic, ale neni to omezujici ... spis takovy otravny pocit nedolecenosti ... no uvidime
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

FarmářJan: Co z toho konkrétně umožňuje firmě sdělit zaměstnancům, že konkrétně Pepa Novák má Covid-19? Hygiena to (bez ohledu na znění zákona) vytroubit může už proto, že vrána vráně oko nevyklove.

Jeden z problémů totiž je, že předpisů je už dávno tolik, že pouze když nic neuděláš, tak máš slušnou jistotu, že něco neporušíš. Všechny potřebné předpisy už dávno neznají ani právníci. Reálný stav je pak takový, že dáma z personálního se bojí poslat mi vnitrofiremním e-mailem informace, které já potřebuji ke své práci. Když mi data nepošle, mám problém já. Když mi data pošle, mohla by mít problém ona. Tohle je přebujelá legislativa v praxi, když dopadne na reálné lidi.

Na školení ke ochraně osobních údajů a GDPR jsem lektorce (právničce a advokátce), která se problematikou OOÚ profesně zabývá hodně dlouho a je fakt chytrá, předvedl takový výklad platné legislativy kolem GDPR, ze kterého jen zalapala po dechu a vyhrkla "Ale takhle to určitě nikdo nemyslel!". Na to jsem jen suše konstatoval: "Ale takhle to tam máte napsáno". Nenašla jediný argument, že je můj výklad špatný. Že to je blbost se ukáže pouze teleologickým výkladem a ten možná obstojí u nějaké vyšší soudní instance, ale zaručeně s ním neuspěješ při střetu s úředníkem. (O co jde sem dávat nebudu, abych nedával návod jak šikanovat firmy).

Takže ano, teoreticky určitě můžeš sdělit informaci o tom, že Pepa z konstrukce má Covid-19. Na tobě pak bude důkazní břemeno prokázat, že to jinak a "šetrněji" k Pepovi opravdu nešlo. A to může být stejně těžké, jako prokázat, že jsi vloni nebyl na Milešovce.
-----
Maximus: Držím palce a nenakaz se tam!
Batoo
Příspěvky: 17
Registrován: 03.09.2018 22:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Batoo »

:angel
MFG píše: 21.03.2020 14:45 Za sebe take potvrzuji ty popisovane priznaky (viz predrecnici), po drsnejsim propoceni bez teploty (tak tri dny) se to zacalo normalizovat, ale to se bavime nekde o konci unora ... uz tehdy me napadlo ze to mame, kolega s celou rodinou v tom obdobi vysoke horecky a suchy kasel ... vzhledem k tomu, ze jsme v uzkem kontaktu s Asii by to odpovidalo ... jen mi prijde, ze od te doby se to trochu vraci, je to citit nekdy na pruduskach a nekdy i trochu jakoby pichne v oblasti plic, ale neni to omezujici ... spis takovy otravny pocit nedolecenosti ... no uvidime
A nepocitujete priznaky alergicke reakce na pocatek kvetu?
Ja mam to same ale mel jsem to i minuly rok touto dobou vlivem kvetu stromu.
Jsem take 0, bez kasle, bez teplot, jen obcasne simrani na plicich jako u alergie.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jeden z predikčních modelů (čísla a graf):
predikce-numbers.png
predikce-numbers.png (6.07 KiB) Zobrazeno 4263 x
predikce-graph.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Ten je teda hodně měkký.
Be brave. Be honest. Be free.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Myslím, že je potřeba přitvrdit vzhledem k tomu, jaký je průběh nakažení podle věku u nás a ve světě. Mladí na to prostě serou.

- nedodržují ani základní hygienu
- chodí na návštěvy
- půjčují si věci bez dezinfekce

Tuším, kde je problém - v českých matkách. Je potřeba kampaň zacílit především na hysterky, které jakékoli opatření vůči druhým berou jako útisk sebe sama a tak vlastně jdou příkladem svým dětem - vypadá to že i těm čtyřicetiletým.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Spousta matek jsou ohromné špindíry. Těžko chtít aby jejich děti byly lepší.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

PeFi tyhle pism. jsou pro stát, že klidně mohli zveřejňovat konkrétní obec nebo firmu kde he nakaženej.
Pro firmy to h8e čl. 6 odst 1 písm. f) oprávněný zájem.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PaF »

Tak se mi zdá, že ta čísla spíš predikují, kolik se bude testovat než kolik bude nemocných.
Sám mám příznaky, které sice zpočátku prakticky na C 19 nevypadaly (např. žádná horečka) už od příjezdu z lázní koncem ledna. Postupně se to horšilo, začal zelený hlen. Po dotazu lékařky, zda jsem nepřijel z Číny (Itálie se ještě neřešila) jsem dostal ATB. Choroba jakoby odezněla, ale lehké nachlazení zůstalo doteď, skoro po 2 měsících. Navíc jsem alergik a v tomhle období se začínám dusit běžně, u nás na JM už kvete kde co.
Žena něco chytla minulý týden, po telefonickém dotazu jí sdělili, že ji určitě testovat nebudou, ať to léčí jako virózu ;) .
Když teď přehodnotili ty příznaky - horečka být nemusí, rýma může, mírný kašlíček je normální atd. atd...., můžeme to mít oba skoro za sebou, aniž bychom to věděli. A takových lidí kolem sebe vidím kvanta. Takže necelý tisíc nakažených je pro mne zcela nedůvěryhodná informace.
Ale 6k za testování ze svého fakt nedám...

A fízlování přes platební karty a telefony se mi vůbec nelíbí. To se snadno zavede, ale že to pak někdo zruší, nevěřím. Dost na tom, že to může dělat stát, pouštět do toho třeba MAPY.cz apod. mi připadá jako cesta do pekla.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Annele »

neviditelny píše: 21.03.2020 13:59 Maximus, znám dva lidi, co nikdy neměli teplotu vyšší, než 37°C. Oba mají krevní skupinu 0-,
Ja znam cloveka, co je taky Rh negativni a zvysenou teplotu ani horecku nemiva. Akorat neni 0.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Kdyby tím fízlováním usvědčili, odsoudili a potrestali ty, kteří ignorují karanténu, tak proč ne? Za mě, kdyby už pár lidí dostalo exemplární trest, tak je možné, že by si spousta dementů uvědomila, že zůstat doma má smysl.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

PaF píše: 21.03.2020 16:05 Tak se mi zdá, že ta čísla spíš predikují, kolik se bude testovat než kolik bude nemocných.

...

A fízlování přes platební karty a telefony se mi vůbec nelíbí. To se snadno zavede, ale že to pak někdo zruší, nevěřím. Dost na tom, že to může dělat stát, pouštět do toho třeba MAPY.cz apod. mi připadá jako cesta do pekla.

Proporce pozitivních testů je cca 5-8%, stoupá v průběhu března jen mírně. Z Itálie byly tyto informace dostupné naposledy někdy v prvním týdnu března a bylo to také 8%.
Problém se zahlcením JIP lze řešit zřejmě pouze důslednou izolací rizikové skupiny, tedy 70+, spíše ještě 80+, a pacientů v LDN a v akutní péči. Šíření v ostatní populaci probíhá zřejmě bez možnosti je zastavit. Ale zdůrazňuji, že se jedná jen o můj subjektivní názor.

K fízlování: Ano, v zásadě souhlasím
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

FMJ:
Exemplární trest dostane za všechny blbé lyžaře jen ta holka, co predikovala zákaz vycházení.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pokud ovsem do doby rozsudku nevyhlasi zakaz vychazeni :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Problém je, že dokud nebude pár exemplárně potrestaných, bude na to spousta lidí z vysoka však vy víte co. Až bude pár potrestaných, začnou to dělat "tajně". Teprve až budou mrtví, tak si začnou něco připouštět... Bohužel.

A ani tím si vlastně nejsem jistý, celkem si umím představit, že když bude pár mrtvých někde v Olomouci v nemocnici, tak je to pro většinu stejně nepředstavitelně daleko. Jen budou mít kecy tipu jak tam měli dodržovat všechny nařízení, ale stejně přece Babiš povolil procházky, tak já jedu na chalupu a až se cestou zastavím na benzínce a v krámě, tak si přece vezmu roušku, takže pohoda...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Tohle je takovej extrém, chtít fízlovat lidi a přitom opatření jsou divná. Opět na to doplácí ten koho by měli chránit, což je většinový obyvatelstvo, který za hranice jede akorát tak v létě když se zadaří a všechny ty kroky vesměs dodržuje, ulice jsou vymetený.

- na letišti bez selekce a bez odchytu, můžeš přiletět z jakýkoliv díry, nikoho to nezajímá

- jedinci co teda 14 denní karanténu mají tak to platí jen na ně a ne na domácnost

- furt nikdo neřeší lidi co jezdí do Reichu, akorát nyní budou mít razítko, to jsou něco extra?

- lidé z Prahy a dalších měst kde je nejvíce případů díky fluktulaci lidí a mezinárodnímu spojení se na víkend mohou rozlézt po celé republice
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

proforma:
Poplašná zpráva může být i pravdivá, to se přece nevylučuje. A nemusí mít ani žádné škodlivé účinky. Tady na fóru je o tomtéž, tedy o hrozícím zákazu vycházení, přesvědčena spousta lidí. Jinak bychom byli houby paranoici, ne? Přitom daleko fatálnější důsledky pro pandemii měla prohlášení jiných, osvícených celebrit, např. již mnohokrát zde zmiňovaného MUDr. Maďara.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

Máte prosím někdo odkaz na data, kolik lidí se denně u nás testuje? Jestli jsem to přehlédnul, tak sorry. Díky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

sphinx píše: 21.03.2020 15:19 Ten je teda hodně měkký.
Je to jeden z těch nejoptimističtějších modelů - je na něm vidět, že exponenciální nárůst by mohl vbrzku přejít do +- lineárního a na konci měcíce je vidět i počátek klesající tendence přírůstku nových případů. Prozatím je ale málo skutečných ověřitelných tvrdých dat a ve hře je i velké množství jiných proměnných.

Bylo by fajn, kdyby to tak bylo ale jak už jsem psal, jde o jeden z těch nejoptimističtějších modelů vývinu situace...

Zatím ale sedí dost přesně - jde jen o to jak moc se bude odlišovat od reálných dat do budoucna...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět