Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Od roku 2022 uz ta hlaseni bude EU chtit podle ISO normy, takze se nejspis prejde na ciselniky a pak budu verit, ze uz to opravdu muze fungovat.

Zajimave by bylo zjistit, kolik hlaseni CR do evropske databaze odeslala. Treba za jeden normalni necovidovy rok.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Popravdě řečeno, mám zas jednou chuť vzít stošestku a súklu ohledně těchto věcí napsat líbesbríf. Jenže když info nedávají ani senátorům, jakou mám asi naději.
https://twitter.com/dostalondrej?ref_sr ... r%5Eauthor
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Tak jedeme dalsi kolo! Syn dnes dostal pozitivni PCR test...

Ted resim taktickou otazku, jestli jako ockovany jit na test a riskovat izolaci (misto dobrovolne karanteny), ale mit jako bonus min 180 dni pokoj od statni buzerace. Nebo se na to vykaslat a cekat jak moc zkrati platnost ockovacich certifikatu?
Pochopitelne v pripade max mirnych priznaku. Dcera pujde na test nekdy o vikendu (driv nemuze), tak snad se nam to moc neprotahne.


Proforma: Co rika Tvoje kristalova koule o platnosti certifikatu? :)

Maximus: Ivermectin Ti napsal ofiko obvodak?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Co jsem četl nedávno, tak chtějí snížit platnost na 9.měsíců po očkování.
Ale Proforma je věci znalejší.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

EU se usnesla na 9 měsících, u nás se pokoušeli protlačit 6 měsíců platnosti očkování. Pořád je to v debatě v souvislosti s povinným očkováním. Ale jelikož má být od března, první očkovací vlna bude dávno out.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 290500_dok

Clanek o dlouhodobych nasledcich prevazne u mladych, po prodelani lehkeho covidu (zadna nebo domaci lecba). Vysledky rocni studie pracoviste v Hradci Kralove, v zaveru neco o psychiatrickych nasledcich podle americke studie.
2021-12-01-09-15-16-629.jpg
Shrnujici obrazek ze clanku.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

Líbí se mi , jak vládní bulvární deník Novinky.cz už před tejnem varovali, že u nás začne řádit Omikron. Asi mají křištálovou kouli, páč potvrzení u jený paní co přijela z Afriky bylo teprve včera.

A nebo si zakonspiruji a tipnu si, že to palebná příprava , aby vláda neměla svázaný ruce. Ten Omikron tu musí bejt mnohem dýl. V africe to je už skoro rok a že by to sem nikdo nezavlek? Stejně jako další X mutací? Tomu asi nikdo nevěří.

Osobně to vidím tak, že vakcíny fungujou tak 3-4 měsíce a proto musel přijít omikron, aby se to odůvodnilo.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Kolegy otec, očkováno před 5 měsíci, dnes test na protilátky, výsledek nula protilátek.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Varianta omikron: Jak je nebezpečná, se dozvíme do čtrnácti dnů, říká viroložka

https://www.forum24.cz/varianta-omikron ... virolozka/

Takové shrnutí.

RNDr. Helena Jiřincová je vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a jiná virová respirační onemocnění při Státním zdravotním ústavu.
...
Omikron je přímým potomkem téměř původního kmene viru, (přesněji B.1.1), který se rozšířil na počátku pandemie z Wu-chanu. Vypadá to, jako by někde žil a mutoval izolovaně, a pak se vrátil do lidské populace. Překvapivé je, že na jeho vývojové cestě nevidíme žádné blízké předky.
...
Proč tedy nastala taková panika?

Protože omikron je úplně jiný. Navíc se přidává obava z velmi vysoké přenosnosti. Jak píší média v Hongkongu, došlo tam k alarmující události: Omikron byl do Hongkongu zavlečen a nakaženého člověka umístili do karantény. Velmi pečlivě střežené karantény, dokonce pod kamerami. A přesto lze z některých zpráv usoudit, že se omikronem od tohoto pacienta nakazil člověk ve vedlejším pokoji, aniž by byli v přímém kontaktu.

Pokud by omikron tak přenosný opravdu byl, co by to znamenalo?

Jeden možný následek by byl pozitivní. Kdyby varianta omikron způsobovala jen malé zdravotní potíže jako ostatní koronaviry, které mezi námi kolují, a zároveň byla přenosnější, vytlačila by nebezpečnější varianty a koronavirus by se změnil v další typ rýmy.

A horší možnost?

Horší možností je, že by měl k té vysoké přenosnosti stejné dopady na závažnost onemocnění jako třeba dnes nejrozšířenější varianta delta. Naštěstí máme vakcínu, a ta se dá v případě potřeby upravit.
...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak mi dnes přišel výsledek PCR testu a jsem negativní. Takže buďto zvorali první PCR test, nebo tento. Nebo jsem ze sebe virus vypakoval za týden. Rizikový kontakt asi tři dny prvním PCR testem, podezřelý kontakt 4 dny a jinak skoro bez šance to chytit. Z rodiny všichni negativní. Jdu válčit o předčasné ukončení nařízené izolace. Je to celé legrační...

Co se týče obrázku od Proformy, musím potvrdit strašné následky Covidu, protože já ho prodělal na jaře 2021 a vlasy my vypadaly už někdy před patnácti lety. Tak strašná ta nemoc je.

Jinak mi přijde, že lékaři spíše vyzpovídávají hypochondry, kteří jim rádi odkývou každý příznak. V okolí už Covid prodělaly desítky lidí, a nějaký z popsaných dlouhodobých následků mají asi dva, tři z nich. Tak sotva 10%, a ne 80%. Asi jsme zocelený kraj. Sudety rulezz! :lol:
Óðinn á yðr alla
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

každý člověk je unikát, proto jsem osobně opatrný v hodnocení. hlavně po tom, co mě to na 2 týdny sejmulo a i potom jsem utahany a počítám ještě měsíc do nějaké kondice.

Mě osobně nejvíce vadí nedostupnost detailních statistických dat, což mi přijde jako největší shit od všech těch úřadů. Jak chcete něco řídit, když nemáte smyslupná data...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ještě k tomu testu, jak jsem slíbil Proformě: včera, hodinu před ofiko testem PCR v nemocnici jsem dal dceři ještě jednou antigen test Flowflex. Vyšel opět pozitivně. Dnes přišel výsledek testu PCR - pozitivní. Takže v našem případě zafungoval Flowflex na 100% dobře. Dcera již včera ztratila čich. Jinak je už téměř bez příznaků, bez zvýšené teploty, kašle, slabá rýma. Žena, která tam byla s ní si nechala udělat PCR také - negativní.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Situace je strašlivá. Je prakticky vyloučeno, že to nemocnice zvládnou, říká matematik Levínský

https://a2larm.cz/2021/11/situace-je-st ... -levinsky/

Celý článek je velmi zajímavý a pro toho, kdo chápe fakta a respektuje matematiku, i srozumitelný. Vypíchnu jen část o srovnávání situace v sousedních státech a o protilátkách
...
Máme tendenci vinit české politiky ze špatného řešení pandemie, ale vysoká čísla nakažených sledujeme i jinde, třeba v Německu. Rakousko zavádí lockdown. V čem je naše situace odlišná?

Třeba ve srovnání s Rakouskem je naše situace zásadně odlišná. Máme sice docela podobné incidence – nějakých tisíc lidí na sto tisíc –, ale Rakousko mnohem víc testuje. V nemocnicích mají momentálně asi 2500 lidí, my máme šest tisíc. Denně v Rakousku umírá necelých padesát lidí a v Česku už v průměru sto. Z toho vyplývá, že půlku té epidemie nevidíme. Ta čísla máme dvakrát horší. Když se podíváme na počet nadúmrtí a porovnáme to s Rakouskem, jsme za dobu pandemie téměř na trojnásobku.

A pokud to srovnáme s Německem?

Německo je na tom podobně jako Rakousko. Když vezmeme ze statistik jen covidová úmrtí, a ne nadúmrtí, v Česku zemřelo 3200 lidí na milion obyvatel. Pokud nějaký stát překročí úroveň dvou tisíc úmrtí, tak je to dost velké peklo, takových zemí je na světě málo. Rakousko má 1348 lidí na milion a Německo 1196. A to je téměř přesně třetina našich čísel. A takové Dánsko má 488 mrtvých na milion obyvatel.
...
Jak se díváte na uznávání protilátek? Nová vláda je asi bude chtít uznávat…

Je naprosto standardní, že uznáváme protilátky, a stane se to i s covidem. Je otázka kdy. Každopádně žádná z respektovaných autorit je zatím neuznává. Žádný stát na světě je neuznává. Chvíli je uznávalo Rakousko, které od toho ustoupilo. Teď o tom uvažuje Švýcarsko. Já to považuju za poměrně zbytečnou debatu, která jen odvádí pozornost. Nerozumím tomu, proč testovat protilátky, když je to dražší než očkování. Pro člověka, který nemoc neprodělal, je z pohledu snížení rizik optimální, aby se nechal očkovat. A pro člověka, který tu nemoc prodělal, je taky optimální, aby se nechal očkovat. U těch protilátek mi to připomíná situaci, kdy máme tři metry vysoké dveře a měříme lidi, jestli těmi dveřmi projdou. Proč měříme něco, co je pro tu situaci zcela irelevantní?

Dalo by se to nějak demonstrovat na datech?

Když se podíváme do dat ÚZIS na lidi, kteří nemoc prodělali, dvě třetiny z nich se nechaly očkovat. Skupina očkovaných rekonvalescentů je dvakrát větší než skupina neočkovaných rekonvalescentů. Když se ale díváme na reinfekce, je jich čtyřikrát víc v menší skupině neočkovaných rekonvalescentů. V poloviční skupině je tedy čtyřikrát víc reinfekcí. Celkový poměr rizika nakažení je tedy osminásobný. Když se člověk, který prošel nemocí, nechá očkovat, sníží riziko nákazy osmkrát oproti neočkovaným. Co chceme tedy měřit? V těch datech je to úplně jasné. Prodělaná nemoc ani protilátky nejsou kontraindikací očkování. Pokud se společenská hysterie kolem protilátek uklidní, když je začneme uznávat, tak dobře. Čistě racionálně z pohledu přírodních věd na to ale zatím nemáme dost dat. A proto uznáváme jen prodělanou nemoc po dobu 180 dnů. Když se dívám na data, nenamítal bych nic proti prodloužení této doby. Ať se klidně prodlouží na osm měsíců a nemusí se měřit protilátky.
...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

a2alarm bych nebral jako seriozní zdroj informací. Je to ultralevičáckej plátek. Takovej levicovej ku klux klan
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Od Tebe hodnocení serióznosti informaci neberu moc relevantně.
Pro mě důležitější kdo je autorem a fakta...
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gadžo »

jerry.mysak píše: 01.12.2021 13:33 a2alarm bych nebral jako seriozní zdroj informací. Je to ultralevičáckej plátek. Takovej levicovej ku klux klan
neviem prečo teraz vacsina ludi povazuje ultra liberalne slniečkarske platky za ľavicove. Za lavicove stranky povazujem napr. casopisargument.cz; noveslovo.sk; no určite nie slnieckarsko-liberalny a2larm
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

A2alarm lže. Ehm vydává desinformace.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Je zajimave, ze matematik Levinsky rika neco jineho nez matematik Furst.
Uz na jare ceska statisticka spolecnost vydala prohlaseni, ze poskytovana data jsou, mirne receno, chaba.

Za me, minimalne nektere otazky Tomase Fursta jsou polozene velmi spravne a naprosto na ne chybi odpovedi. I kdyby ve forme "jeste nevime". Mlceni (a mlzeni) neni odpoved.

Treba ty protilatky - OK, ted nevime, jestli funguji, kolik a jakych je treba, jak dlouho apod. Ale tim, ze se to nemeri, tak to nebudeme vedet nikdy.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Odpovědět