Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

neodemčeno
a nebo to neumím
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ty neandrtálské geny (já vím, denisovanské, ale já do toho nevidím a v těch článcích denisovany komentují) jsou silně zajímavé. Jeden z nich chrání:

Závěry
Neandertálský haplotyp na chromozomu 12 chrání před závažným onemocněním v současné pandemii SARS-CoV-2. Je přítomen v populacích v Eurasii a Americe na nosných frekvencích, které často dosahují a přesahují 50 %. Varianty lokusu předků neandertálců OAS tak mohly být výhodné pro moderní lidi v celé Eurasii, možná kvůli jedné nebo mnoha epidemiím zahrnujícím RNA viry, zejména vzhledem k tomu, že bylo zjištěno, že haplotyp neandertálců byl shledán ochranným před alespoň třemi RNA viry (západonilská horečka, virus hepatitidy C, SARS-CoV). Na podporu této představy simulace prokázaly, že neandertálský haplotyp OAS byl u moderních lidí pod pozitivní selekcí (35).
https://www.pnas.org/content/118/9/e202 ... uHa4YkTY9M
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Denisovane se s neandrtalci plodne krizili, pokud si pamatuji, tak se to udalo určitě uz pred 80 tisici lety. Společne DNA je tam dost.

Antropologie je zase moje parketa, ale pro samotný fakt, že urcita část genomu zděděná po určité vývojové vetvi našich předků dava určité vlastnosti neni otazka Denisovanu podstatná.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Teda Maxime, koukám že dost pamatuješ. Ale furt vypadáš zachovale :yes :lol:
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

A co teprve muj profesor, jeho otisk obočí byl nalezen v nejstarších vrstvach jeskyně Kůlna :D
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

podle toho co pozuruju v okolí, tak koronáč si vybírá na genetickým základě. Těžký průběh mají rodič-dítě, bratr -sestra, přičemž rodiní příslušníci ve stejné domácnosti co nejsou geneticky příbuzní jsou v pohodě (manželka, nevlastní dítě)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Těch alel "podezřelých" nebo už snad i dokázaných, co způsobujou těžký průběh je už mraky. Proto je to tak nebezpečná mrcha, málokdo ví, co všechno zdědil. Proto taky osobně zavrhuju přístup "jsem zdravý/á, mám silnou imunitu, nic mi nehrozí".
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Apka na koronáč
diagnóza podle kašle
https://www.yookee.cz/konec-neprijemnyc ... -okamzite/
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Lepší postinfekcni imuntu maji lide z lehkym prubehem ci bezpriznakovi než ti s velmi těžkým průběhem:https://www.osel.cz/12083-jaka-je-imuni ... id-19.html
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

No, z této úvahy zjednodušeně chápu, že už ji měli i předtím.
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Výskyt omikronu v ČR podle výrobce testů Diana Biotechnologies + dalších laboratoří (výstupy z pětiny PCR v ČR)

Spolu s laboratořemi jsme vyhodnotili prvních 120 tisíc testů ze sedmi krajů a již první výsledky jsou vysoce znepokojivé:
Odhadujeme, že za 28. prosince bylo v ČR za den až okolo 500 nových případů.
Odhadujeme, že varianta OMIKRON aktuálně představuje 15 % všech nových případů COVID-19 v celé ČR a ještě více v Praze
Počet případů s variantou omikron se zdvojnásobuje každé 2 až 3 dny.
Dle našich aktuálních modelů varianta omikron v ČR převládne už na konci prvního lednového týdne a do 12. ledna už počet nových denních případů dosáhne 10 tisíc a bude dál růst.

https://www.dianabiotech.com/omikroncr/
omikron Diana.jpg

Jen v rámci zapojených laboratoří jsme detekovali zhruba 300 případů varianty omikron za 27. a 28. prosince.
Některé laboratoře v Praze vykazují podíl varianty omikron na pozitivních případech i 40 nebo 50 procent. Hlavní město je v šíření nové varianty asi nejvíce napřed. Podobně na tom bude Brno, které hlásí asi 15 procent. Ostrava má asi 5 procent.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... stu-184507
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem zaslechl na Radizurnalu prof. Omara Šereho jak říkal, ze na Omikron funguje jen asi 1/3 dosavadních antigennich testu. Jsem zvědavý, jestli do této třetiny patří ta hromada testu, co stát nakoupil na lednové intenzivní testování školáků.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Testy fungují na 100%, minimálně co se provize z jejich prodeje týče 8-)
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Ivana píše: 30.12.2021 21:43 Výskyt omikronu v ČR podle výrobce testů Diana Biotechnologies + dalších laboratoří (výstupy z pětiny PCR v ČR)
skoda, ze v laboratorni zprave zrovna od nich nepisou, jakou konkretni variantu nasli ...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Jak to myslíš? Že když od nich dostaneš svůj pozitivní test, že ti nenapíšou jestli omikron nebo delta?
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

presne tak, myslel jsem ze to tam bude
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak tam zkus zavolat, oni ten druhý test na variantu dělají jen když je to pozitivní. A pravděpodobně taky ne u všech pozitivních, oni to procento snižovali a možná zase zvyšovali, já už ani nevím u jakého podílu pozitivních to v tuhle chvíli dělají.
Jo, a jestli tam zavoláš dej sem zprávu, jestli ti to řekli.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

tak telefonni cislo jsem na jejich strankach nenasel, zkusil jsem formular a fungoval, potvrdili deltu
Odpovědět