Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ministerstvem zverejnena informace, tusim nekdy o vikendu, byla, ze denni kapacita se zapojenim univerzit a AVCR se zvedne o 4 tis. testu/den. Uni a AVCR se zapojily oficialne od zacatku tohoto tydne. Predtim pry byla deklarovana kapacita okolo 1 tis. testu denne. Z toho jsem vychazela pri stanoveni tech 100 tis. testovanych do puli dubna. Pokud by se vsude testovalo postupem MUDr. Pekove, ktery vyzaduje jen 1/3 materialu a reagencii oproti beznemu postupu statnich laboratori, tak toho materialu i chemie na tech 100 tis. testu mame dostatek.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Respirateur píše: 25.03.2020 13:19 Věřte, že není většího důvodu ke stížnostem, než-li je můj. OBI. Bauhaus etc. Mají povolen vstup a nákup pouze na IČO. Kontrola u vchodu. A co teď jako mám dělat? Mám si doma vodovodní baterii zplácat z moduritu? Roztavit písek a vyfouknout si zárovku s bambusovým vláknem? :head
Bez urážky, ale moc nechápu proč někdo do takových marketů chodí.
(Snad s výjimkou nějakých levných strojků v akci. Jinak je tam většinou vše předražené, nepřehledné a tak).
A v dnešní situaci už bych tam vůbec nevlezl.
Existuje spousta menších obchodů typu Domácí potřeby, Železářství apod. a ty díky širokému sortimentu mají otevřeno stále.
Dnes jsem v jednom takovém "vesnickém" byl. Po tel. domluvě, pač jsem netu, že mají otevřeno moc nevěřil a nechtěl jsem se zbytečně camrat.
"Ano přijeďte se vzorem, buď najdu nebo objednám"...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Na TUL v Liberci zvedli výrobu nanoroušek (zhruba něco jako ffp2) na 100 000/den, z předchozích 500 a pak 6000. Nyní chtějí zásobovat IZS v celé ČR. A možná dojde i na obyčejné lidi v lib. kraji.

Mimojiné je opravdu zajímavá cena.

Hejtman Půta: "Dokážeme tak sami zásobit zdravotnická zařízení, policisty, hasiče a další lidi v první linii a to nejen v našem kraji, ale i celé republice. A pokud všechno půjde, jak má, tak brzy i všechny ostatní občany Libereckého kraje. Chtěl bych ještě jednou moc poděkovat Technická univerzita v Liberci, společnostem Elmarco Sro, Drylock CZ a dalším firmám v našem kraji, bez jejichž obětavosti, píle a nasazení by nic z toho nebylo možné.

Cena jedné nanoroušky by neměla přesáhnout 10 korun, což je zlomek ceny, za kterou teď náš stát nakupuje roušky v Číně. Výrobu nanoroušek zatím financujeme z Krizového fondu Liberecký kraj, ve kterém máme pro tyto účely vyčleněno až 26 milionů korun. Zároveň věřím, že už se nikdy nedostaneme do situace, aby Česká republika, ve které se nanomateriál vyvinul, neměla výrobu na svém území."
Naposledy upravil(a) Paul dne 25.03.2020 16:53, celkem upraveno 1 x.
japijana
Příspěvky: 7
Registrován: 13.03.2020 18:06
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od japijana »

Nuwara píše: 25.03.2020 16:32 Proforma: Pěkná analýza a souhlasím i se závěry. Jen jedna taková výtka.
Možná jsem jen přehlédl potřebné informace a teď nemám zrovna prostor to dohledávat. Tenhle plán vyžaduje velkou denní kapacitu testování a hodně velkou zásobu testovacích sad. Má někdo nějaké relevantní informace jak jsme na tom?
V dakome rozhovore(max tyzden dozadu) bolo, ze testov/testovacich sad nie je az taky dostatok ako uvadza Proforma, ale prave tie labaky spadajuce pod AVCR by si mali poradit a vyrabat testovacie pomocky/sady na odbery zo svojho materialu, ktoreho maju dostatok. To video DVTV ? , uz urcite nenajdem.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

Nuwara píše: 25.03.2020 16:16 Události se dělí mimo jiné na ty, které já ovlivním a na ty, které neovlivním. Zabývat se těmi druhými je sice pěkné intelektuální cvičení, ale jinak to nic nepřinese. A momentálně to jen zahlcuje kapacity. Třeba komunikační kapacitu tohohle fóra.
Přesně takhle jsem to myslel, akorát jsem to tak výstižně nenapsal. Za mě má v tuto chvíli smysl řešit co se bude dít v rámci ČR, jak to můžeme ovlivnit a jak se na to připravit. Za mě v tuto chvíli největší riziko vidím v tom, že se nyní přijatá opatření uvolní nekoncepčně a příliš brzo pod tlakem nasraných občanů a ekonomicky zkomírajících podnikatelů. A epidemie se zase rozjede. Nerad bych zažil politiku odezdi ke zdi á la Boris Johnson, akorát v opačném pořadí. Další riziko jsou ekonomické a bezpečnostní dopady, které to vše vyvolá - viz samostatné vlákno.

Proformo, díky za tu analytiku, to je fakt kus užitečné práce. :yes
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
axiom
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2013 22:18
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od axiom »

Nuwara, Tygrsdrakem: tohle má podle mě hlavu a patu.
Proforma: Nejsem si zcela jistý, ale mám dojem, že někde jsem kdysi kdysi zaslechl, že těch náramků máme v ČR cca 600. A to myslím, že některé jsou už aktuálně nasazené na něčí noze...
Štaflík: Promiň, ale pro mě je to kňourání jak od hysterky. Ne vždycky, to bych Ti křivdil. Že máš vybavení - no to tady má snad většina z nás. A navíc urcitě i přípravu na několik dalších možných průserů. Jenomže teď řešíme ten, který nás aktuálně ráčil postihnout. Jo, nikde není psáno, že nepřijde dalších sedm ran egyptských, ale to je teď mimo hru. Jsem poslední kdo by vyšiloval, mám stabilně tep kolem 45 a věř, že mi ho málo co zvedne. Pojďme ale k věci, v rámci synegie třeba na něco příjdeme:

Jaké máme možnosti?
a) virus se dostane pod (skoro) absolutní kontrolu (dostupná vakcína bez bez vedlejších účinků, degradece viru, promořenost populace a získaná imunita atd.)
b) virus zůstane v nezměněné podobě a v opakujících se vlnách bude znovu přicházet
c) pandemie bude celosvětově horší než zatím myslíme (gradace viru v nakažlivosti a/nebo smrtnosti, masivní kolapsy zdravotnických systémů, masivní nárůst infikovaných bez imunizace, vysoké procento trvalých následků/poškození orgánů)

Ke každému bodu ještě můžete zvážit časové okno
1) krátké trvání - do 3 měsíců
2) střední trvání - do konce roku 2020
3) dlouhé trvání - více než rok

A teď Chucku Norrisi raď, jak se má rozpadlík zachovat v kterékoliv z těchto situací. Na co se připravit, co nepřehlédnout, jak se dál připravit. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že většina má čas a zdroje omezené...
Budoucnost má jenom národ, kde muži sází stromy i když ví, že v jejich stínu nebudou sami odpočívat.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

axiom : jen spekuluji, ale první a důležitá věc je, že zatím neznáme skutečnou reprodukční schopnost viru a samotnou virulenci. Již začíná být zřejmé, že není třeba kontakt s nakaženým, abychom se sami nakazili. Objevují se informace, jak dlouho přežije na jakém povrchu, ale troufnu si napsat, že stále je příliš brzy na exaktní hodnocení a nikdo zatím nenapsal, jaká koncentrace je nutná, aby se zasažený jedinec nakazil. Jednou z nejnakažlivějších nemocí je např. horečka Q, kde stačí jediný mikroorganismus, abychom onemocněli. Tuto informaci u SARS-CoV-2 nemáme.
Zatím bohužel nemáme ani relevantní data, jak vlastně dopadli ti, kteří se uzdravili. Objevují se zprávy o poškození orgánů, jako srdce (poškození perikardu, myokardu), ledviny, plíce (cystická plicní fibróza). To jsou většinou těžká a doživotní poškození.
Nevíme, jak, kdy a u koho dochází ke vzniku alespoň částečné imunity, případně, jaká je šance na reinfekci se stejnými, či horšími následky.

Tyto informace jsou vitální, protože dle nich bychom museli volit prostředky, jak se chránit. Místo toho v podstatě neustále tápeme.

Můj odhad:
Délka trvání v žádném případě nedosáhne tří měsíců a budeme opravdu rádi, když se ji podaří alespoň udržet pod kontrolou a pouze ZMÍRNIT dopady do konce září/října.
Do konce září/října bychom mohli získat alespoň částečná data, která potřebujeme znát a o kterých jsem psal výše.
Fuknční a ověřená vakcína pravděpodobně nebude dostupná do konce roku 2020!

Vyvstávavá zkrátka mnohem více otázek než odpovědí.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrbodol »

Tak v jedný nejmenovaný středočeský nemocnici od zítřka rozjížděj testování na koronu.Nejdřív musej zjistit jestli to jejich strojky zvládnou.Situace je taková že nemaj pořádný rukavice, na hubu roušky a jako protinákazovej oblek jim jedna místní nejmenovaná automobilka poskytne lakovácký kombinézy tzv. papíráky, protože jinak maj úplný hovno. Jediný co se jim povedlo prosadit je že budou už dostávat vzorky z odběrnýho místa a né že jim tam budou courat sami lidi.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

To staflik gratuluji k uzdraveni a jen mala otazecka jake znaky vykazoval ten strzeny kus, ze jsi urcil za predatora vlka. Predem diky za odpoved.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

proforma píše: 25.03.2020 15:59 Dala jsem si par dni grafovy detox, abych mohla vyhodnotit trendy. Tak tedy dneska dalsi varka barevnych car.

Z tohoto posledniho grafu jsem hodne rozladena.
Dík! :yes
Čekal jsem na tyhle Tvoje grafy - jak to porovnání s ostatními zeměmi, tak hlavně i ten poslední graf jsou velmi zajímavé.
Jistě, žádný důvod k optimismu v nich není, ale ten poslední graf je ze všech nejpodivnější.
Ta proporce pozitivních ku testovaným je pořád okolo 8%. Když odstraníš ten počáteční výkyv způsobený extrémně malým počtem testů, tak je to pořád 8%. Jak to??

To je jako když budeme mít pytel s 10 milióny kuliček. Některý jsou bílý, některý černý. První den vytáhneme 100 kuliček, z nich bude černých 8. Fajn.
Počkáme týden a vytáhneme 500 kuliček, černých bude 40. Hm.
Počkáme ještě týden a vytáhneme 1000 kuliček. A ejhle - černých bude 80...
Znamená to, že černých kuliček v pytli přibývá? Ne! Je jich pořád 8%...

To přece nevypadá jako rychle se šířící epidemie... Nebo jo? Dělám v té úvaze někde chybu? Jako třeba že výběr lidí k testování je nějak extrémně nenáhodný a to nějak podivně vede k tomu, že to vždycky vyjde plus mínus že 8% lidí "má koronavirus"? Nevím, prostě nevím...
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Ještě krátce k těm 8% pozitivních z celkových testovaných...
Musí to prostě být tou nenáhodností při výběru lidí k testování, čím jiným. Takže tohle klíčový číslo, ve skutečnosti důležitější než celkový počet nakažených, musí časem začít zřetelněji klesat. To bude důkaz funkčnosti těch opatření proti epidemii.

Tak snad se toho brzy dočkáme!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Novulk píše: 25.03.2020 20:29 Ještě krátce k těm 8% pozitivních z celkových testovaných...
Musí to prostě být tou nenáhodností při výběru lidí k testování, čím jiným. Takže tohle klíčový číslo, ve skutečnosti důležitější než celkový počet nakažených, musí časem začít zřetelněji klesat. To bude důkaz funkčnosti těch opatření proti epidemii.

Tak snad se toho brzy dočkáme!
Je dulezite si uvedomit, ze jde o %, tedy pomer. Dosavadni cisla rikaji, ze pri tom nenahodnem vyberu je pozitivnich 12 ze 100. Bude-li nenahodny vyber pokracovat, bude se tohle % zvysovat, protoze metodika zustane stejna, ale promorenost obyvatelstva roste. Naopak pokud se % zacne snizovat, to by ukazovalo na plosnejsi, neselektivni testovani. Takze snizujici se % by bylo dobrou zpravou ne kvuli poctu nakazenych, ale jako mozny dukaz toho, ze se tu zacinaji delat nejaka skutecna protiepidemicka opatreni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
axiom
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2013 22:18
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od axiom »

L.C.: O viru nevíme skutečně vůbec nic. Itálie po měsíci, na rozdíl od Číny, nevypadá, že by slábla. Jižní Korea - no zatím taky nevím, co si myslet. Odhaduji, že málokdo z rozpadlíků je připravený na opravdovou apokalypsu. Rozhodně chci věřit v to nejlepší a ať si kdo chce myslí o státní moci cokoliv, věřím, že je milionkrát lepší než případný chaos! Já jsem za naší vládu opravdu docela rád (a kritiku si nechám zase do klidných časů). Na druhou stranu nečekám, že se o mě bude stát/vláda starat, krmit mě a vodit za ručičku.
Štaflík: Nejsem na Tebe naštvaný? Nevidím žádný důvod? Norrise jsem myslel ve smyslu patrona rozpadlíků :D . Konec konců, každá skupina má svého patrona. Ale jinak mě Tvůj názor samozřejmě zajímá, i když popravdě, kromě té knihy (dík za tip) mě to nikam neposunulo. Moc Ti opravdu nerozumím. Všichni jsou podle Tebe ovce, ale sám máš hotovo a chceš pasivně čekat?! Že to bude ekonomický průser, tak to se shodneme. Ten by podle mě do roka přišel ale i bez coronaviru. Bohužel jsme malá exportně zaměřená ekonomika, naprosto závislá na Německu. I kdyby se všichni v ČR posr..., tak to ekonomicky fakt sami v téhle situaci nevytrhneme a že to zvládnou nějak excelentně Němci, tak tomu věřím ještě míň. Máš svůj názor a já to respektuju. Já mám jiný, tak to prosím taky respektuj. Jo poslední douška: na grafy nehraju, Sám jsem se před lety kouzlením s datama živil. Jsem rád, že je to za mnou. Obávám se, že surová relevantní data nemá ani BISka ;)

Můj odhad: Odhaduju to (virus) také minimálně do září (s tím, co zatím vím). Postupně uvidíme. Pokud to bude horší (b,c,2,3 + kombinace) budu rád, když zajistí stát vnitřní a vnější bezpečnost. Všechno navíc pro mě bude bonus. V každém případě to odnese ekonomika. Osobně bych zasadil cokoliv, co lze vypěstovat, sklidit a uskladnit na zimu. Když nic jiného, aspoň se státu odlehčí v zásobování. Makat na dobré fyzické a psychické kondici, udržovat a podporovat ve stejné formě i partnerky/děti/blízké osoby/blízké okolí. Možná, že za měsíc to už začne být fuška. Pokud tedy přijdou nějaké blbé informace. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že mi něco důležitého uniká...
Budoucnost má jenom národ, kde muži sází stromy i když ví, že v jejich stínu nebudou sami odpočívat.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

proforma píše: 25.03.2020 15:59 Z tohoto posledniho grafu jsem hodne rozladena.
Nebuď :P pokud budem uvažovat, že se testujou jen odůvodnělé případy, tak je fajn, že se to drží na cca 5-10%. Páč to znamená, že se testuje vzorek s vyšší pravděpodobností a i tak se natrefí na jednoho z 10 (20) a neroste to, asi jsme rovnoměrně promoření.

Horší by bylo, kdyby počet pozitivních rostl třeba k 90%.

Pořád jsem proti plošnému testování, nemyslím že je to logisticky a zdrojově zvládnutelné. Jeden test vzhledem k inkubačče nestačí, museli bychom se všichni testovat třeba každé dva dny.

Co by možná mělo smysl pro zábavu, vzít náhodné skupiny lidí a ty protestovat, to ale taky nepomůže aktuálně k řešení.

Jinak ta inteligentní karanténa je v podstatě verze řízeného nakažení populace.

Teď čekáme jak dopadnou opatření, pokud budou data a zdravotnictví ok, zjemní se zákazy, lidé se budou kazit trochu víc než v lockdownu, ale budou nachystané systémy a zdroje na trackování a odchyt lidí, na online sledování vytíženosti nemocnic, zásobování z číny, start místních výrobců atd. to by mělo být zúročení toho koupeného času.

Myslím že je to efektivnější, než jedna z variant co počítali britové, že by sledovali počet lidí na ventilátorech, a když by to vzrostlo, tak karanténa zapnout, a až by to kleslo tak vypnout, pořád dokola. 2/3 roku by byli zavření všichni.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Přesné statistiky z nepřesných čísel. Prognózy a věštění z lógru. Strach. Možná je to zrovna příležitost pro schopné... Štaflík má pravdu v tom, že nemá smysl řešit cokoliv ohledně vládního pindání. Každý ať se zařídí jak umí, s rozumným ohledem na ty ostatní. Na zbytečnou buzeraci, která se nebude slučovat se zdravým rozumem seru. Nikdo není povinen sledovat Burešoviny, Hovínky a podobně. Neznalost zákona sice neomlouvá, ale dokud mi policista slušnou formou nesdělí informaci, tak se budu chovat podle svého. Pokřik udavačů a samozvaných buzerantů ignoruji. Komický je zákaz shromažďování nad dvě osoby s vyjímkou rodiny. Jak to budou kontrolovat, když není žádný příkaz zdržovat se v místě trvalého bydliště. Respektive ten příkaz je naprosto nerealizovatelný, protože tisíce lidí bydlí ve svých rekreačních objektech a byty pronajímají. Nájemníci + stáda bezdomovců mají bydliště na obecním úřadě. To by se dnes strachy zahnědlí úředníci museli podělit o teplé kanclíky s ledajakými lidmi... :) Proto není problém, aby se libovolných xy lidí prohlásilo za spolubydlící. Dnešní doba, kdy na pohlaví nezáleží to docela usnadňuje... :D Na ulici si tři lidé nemohou povídat, ale v montovně na noční jich může 150 najednou sdílet jednu místnost, vzduchotechniku a sociální zařízení. Jestlipak víte jak to funguje ve Vodňanském kuřeti? Stejně jako Štaflík si teď opravdu užívám svou roli "smějící se bestie"...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.ceska-justice.cz/2020/03/mi ... -bydliste/

Vlada nejak prestava informovat o prijatych opatrenich. Vedeli jste treba, ze od vcerejska je zakazano jezdit na chalupy? Resp. je prikazano zdrzovat se v miste sveho bydliste? Podle clanku pry PCR take kontroluje hlavni vyjezdy z Prahy. Inu, zacina prituhovat...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

V citovanem narizeni se neuvadi trvale bydliste, ale bydliste. Jasne, pak je otazka, jak budou dokazovat, ze bydlistem neni chalupa, ale to uz je technikalie, kterou jiste napotreti uz trefi (jako ty doby nakupu pro duchodce) :)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Hamáčka jsem slyšel dnes v TV několikrát. A nic takového, o nějakém přísném zákazu návštěv chalup a chat neříkal.
Jen to, že to nedoporučuje, že kdo tam skutečně nemusí ať tam nejezdí!!!
A kdo musí, tak ať se tam necamrá po okolí!
*
Osobně se už 10-15 let v trvalém bydlišti nezdržuji. Nechal jsem to tam bráchovi. Se ženou pobýváme podle okolností buď u ní nebo na mé chalupě na samotě u lesa.
Teď díky mírné zimě a jiným okolnostem už skoro rok.
To jako budu za to sankcionován anebo deportován do úředního místa trvalého bydliště?
Edit: Přechodně nejsem přihlášen nikde...
Naposledy upravil(a) Rafael dne 25.03.2020 22:09, celkem upraveno 1 x.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Nikdo nebude za nic sankcionován. Vždyť jsou absolutně neschopní něco takového zavést. Znamenalo by to velké pohyby masy lidí. Složitou agendu a těžkou vymahatelnost. Domovské právo jako za první republiky by museli zavést zákonem, který by dělali 10let a pohnojili by si tím volby. Obecní pastoušky pro bezdomovce, policejní postrk, obecní pasáčci vepřů.... :mrgreen: Už se těším... Tohohle bych se opravdu nebál. Oni jen straší, protože ví jak stádo funguje... ;)
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

proforma píše: 25.03.2020 21:38 https://www.ceska-justice.cz/2020/03/mi ... -bydliste/

Vlada nejak prestava informovat o prijatych opatrenich. Vedeli jste treba, ze od vcerejska je zakazano jezdit na chalupy? Resp. je prikazano zdrzovat se v miste sveho bydliste? Podle clanku pry PCR take kontroluje hlavni vyjezdy z Prahy. Inu, zacina prituhovat...
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... u-40318091
Odpovědět