Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Ivanko, pusti si prosím toho Prof. Turánka, co tu byl už dnes dvakrát postovaný, je to tuším vysvětlené už v první čtvrthodině.

To Quido: Matici máš příliš jednoduchou a tedy zavádějící. Vakcinace omezuje jen o něco a asi jen v řádu měsíců možnost přenosu, takže virus bude nadále přežívat i v hypoteticky plně očkované populaci a bude stejnak jen otázkou času, kdy nějaká mutace významně prolomí ochrannou funkci stávajících vakcín. Vakcinace v současnosti jen v prvních měsících snižuje riziko hospitalizace a možnost fatálního průběhu. Rizikoví jsou lidé 60+, morbidně obézní, polymorbidní a zejména rizikovaá je kombinace těchto faktorů.
Protiepidemická opatření, která jsou základem boje s infekčním agens jsou postavená na hlavu a tedy zcela špatně.

Postup lege artis je:
1) nastavit protiepidemická opatření do funkční podoby - základem je testovat i očkované v kontaktu, očkování se nesmí rovnat bezinfekčnost, vymáhat i represivně používání respirátorů ve veřejných prostorách, MHD, vlacích,...
2) zaměřit očkovací kampaň na skutečně ohrožené z řad 60+,...
3) navýšit výrazně testovací kapacity PCR a snížit cenu testů
4) začít pracovat s protilátkami po prodělání onemocnění
5) zlepšit primární léčbu pozitivních už doma - doporučit paralen s čajem opravdu nestačí
6) zdůraznit význam prevence - dostatek vitamínu C, D, Zinku, Selenu, pohybu a pozitivní nálady,...
7) přesvědčovat lidi k zodpovědnosti - v případě respiračního onemocnění zůstat doma, otestovat se, nosit poctivě respirator,...
8) navýšit výrazně trasovací kapacity a personálně navýšit a reformovat hygienickou službu do podoby jakou měla před cca 25 lety (všechny ty reformy hygienické služby po 89 do současnosti byla cesta nazpět, resp. do pravěku)
9) vakcínaci nechat čistě dobrovolnou a preferovat vakcíny technologicky ověřené
10) kontrolovat kvalitu dodávaných vakcín - překotná výroba jde často na úkor kvality - Japonsko vracelo skoro 2 miliony dávek vakcíny Moderna pro jejich kontaminaci a byli u toho i případy úmrtí (opravdu SÚKL testuje takto kvalitu zcela plošně podávaných vakcín, které mají stále status jen "dočšasně schváleno"???)
11) upravit a zefektivnit systém hlášení nežádoucích účinků vakcín a léků a zajistit jejich skutečně odborné a nestranné prošetření
12) zhodnotit efektivitu léčby některými léky, např. Ivermectin vs. Remdesivir
13) podpořit zdravotnické školství jak SŠ i VŠ a zajistit adekvátní vzdělání a ohodnocení i NZP
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Miláčku, nemůžu Petránka najít. Nemyslíš náhodou Turánka?
viewtopic.php?p=268229#p268229
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Jasně :lol: překlepy, automatické opravy a edit až na konec
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Všem, nakaženejm i očkovanejm nám budou škodit fragmenty spiku. Jdu psát závěť, dobrou noc.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

I kdyby byl spike tak démonickej jak popisujou v tom videu (a on i tak hodně je), tak to nevidím jako argument proti očkování.
1. Tvoří se u prodělanců i očkovanců.
2. Stejně se s ním setkáme dřív nebo později všichni, ať už na konci jehly nebo prostřednictvím bližních. Je už nad slunce jasné, že ten drahoušek se jen tak nevzdá a během vcelku krátké doby budeme opravdu nakažení nebo očkovaní všichni. Nebo ta třetí možnost.
3. Při nakažení budu mít v těle mnohokrát víc spiků než se mi dostane do těla očkováním.

Závěr: Jsou to argumenty pro očkování, nikoliv proti. A to i v tom případě, že se to všechno v budoucnu ukáže jako pravda, protože pak budeme v prdeli tisíckrát víc, než jsme teď. A budeme jako lidstvo svědky opravdu drsného přírodního výběru.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Tazi píše: 02.12.2021 14:05 Kdyby se lidi skutečně obávali o své zdraví, tak by nekouřili, nechlastali, nežrali tučné, nemilovali adrenalinové sporty,... lidi se o své zdraví nebojí.
Takže řešit nějak zvlášť další možnou příčinu problémů s Covidem... většinu lidí skutečně nezajímá.
Zde je právě problém, že činnosti uvedené v prvním řádku jsou osobní věcí každého člověka, kterou člověk nikoho neohrožuje (samozřejmě pokud nekouří v MHD či nepije za volantem). Nikdy se nepřetížily nemocnice kvůli horolezcům. Navíc kouření, alkohol, tučné, adrelinové sporty...nemohou zmutovat v něco, co pozabíjí desítky % populace.
Naopak anti-vaxeři ohrožují kapacity zdravotnictví. Bezrouškovci a odpírači trasování ohrožují životy a zdraví svých spoluobčanů a mohou vytvořit mutaci, která zabije polovinu Evropy (a Čína se svými deseti případy denně díky tvrdé eradikaci se bude smát).
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Abys mě špatně nechápal. Jsem samozřejmě pro očkování, nošení roušek,... koneckonců co jiného zbývá, a co jiného se nabízí.
Ale nemám kvalifikaci, ani chuť, se tím Covidem nějak zabývat.
Jsou lidi, kterým doktor napíše prášek, oni dlouze studují složení, nežádoucí účinky, uvažují čím ten prášek zapít,...
Pak je napadne že by se tím práškem mohli zalknout, a že by byl možná lepší čípek. Proč mi nedal ten doktor čípek, to bude nějaké spiknutí,...
A jsou lidi co ten prášek prostě spolknou, a jdou na pivo ;) .
Většina lidí (kromě hypochondrů a skutečně nemocných) se svým zdravím nijak zvlášť nezabývá.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

je vazne homorne jak se navazite do tvz. pochybnych zdroju ala otevrisvoumysl a spol. a pritom vam vubec nevadi tvrda cenzura co zadlo google a spol. vcetne dalsich "hlavnich" zdroju informaci a to zcela verejne, mizej letite blogy atd... nezakryte a tady ani slovo :D :D :D odkazy na ifiko info pro google jsem uz se m daval a klidne to zopakuju
viktor
ps : ockovani je vazne nutne
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

na volném bloku článek o epidemii noru v sevastopolu před 200 lety

https://volnyblok.cz/jak-se-historie-op ... 1828-1830/

asi jen dejavu
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

viktor píše: 03.12.2021 9:31 je vazne homorne jak se navazite do tvz. pochybnych zdroju ala otevrisvoumysl a spol. a pritom vam vubec nevadi tvrda cenzura co zadlo google a spol. vcetne dalsich "hlavnich" zdroju informaci a to zcela verejne, mizej letite blogy atd... nezakryte a tady ani slovo :D :D :D odkazy na ifiko info pro google jsem uz se m daval a klidne to zopakuju
viktor
ps : ockovani je vazne nutne
Ono je spíš tragické hodit sem bezmyšlenkovitě článek, který je na první pohled vymyšlená kravina,
ale zapadá do mé antivaxerské mysli, a obhajovat to tím, že tu lidem nevadí jiné cenzury, atd. protože se to tu málo komentuje :lol: Čímž si to završil další kravinou.
To je skutečně originální :lol: :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Tazi: Amen :hand
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tazi :yes

Jinak dnes po třech dnech reakce z hygieny. Po pěti negativních AG testech, jednom PCR negativním testu, absenci příznaků, očkování a prodělání jsem ... tadá... pořád nebezpečnou hrozbou a izolaci nelze zkrátit. Takže do prace chodím ilegálně večer, ale stejně přijdu o nemalou část odměn před Vánoci.
Na izolaci jim fakticky kašlu, jen jsem na tom bitý finančně. Tečka.
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 03.12.2021 1:01 I kdyby byl spike tak démonickej jak popisujou v tom videu (a on i tak hodně je), tak to nevidím jako argument proti očkování.
1. Tvoří se u prodělanců i očkovanců.
2. Stejně se s ním setkáme dřív nebo později všichni, ať už na konci jehly nebo prostřednictvím bližních. Je už nad slunce jasné, že ten drahoušek se jen tak nevzdá a během vcelku krátké doby budeme opravdu nakažení nebo očkovaní všichni. Nebo ta třetí možnost.
3. Při nakažení budu mít v těle mnohokrát víc spiků než se mi dostane do těla očkováním.

Závěr: Jsou to argumenty pro očkování, nikoliv proti. A to i v tom případě, že se to všechno v budoucnu ukáže jako pravda, protože pak budeme v prdeli tisíckrát víc, než jsme teď. A budeme jako lidstvo svědky opravdu drsného přírodního výběru.
To co Turánek říkal asi není argument proti očkování jako takovému, on to ale je celkem slušný argument proti bezhlavému plošnému očkování, jaké se tady razí - tedy "čím víc dávek, tím víc Adidas" a "perte to do všeho co se hýbe". Navíc "poločas rozpadu" u nákazy bude jiný, než poločas rozpadu komponent mRNA. Věřím, že s virem si díky evoluci tělo bez poradí, ale u syntetických nanotechnologií, které slouží jako transportní médium a mají Turánkem zmíněný "dlouhý poločas rozpadu" bych byl zejména u nerizikových skupin velmi opatrný.

(Lehce netypický pocit na hrudi po očkování se snažím přičítat své hypochondrii a nedostatku pohybu, nikoliv vakcíně a zánětu. No uvidíme.)

Pro mě bylo od Turánka taky zajímavé vysvětlení, proč nemá smysl přeočkovávat po vektorové vakcíně vektorovou vakcínou.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Zamyslel jsem se, zda omezení z důvodu covid politické nemoci v ČR bude mít konce.
Vzpomněl jsem si, že kecy vlády a omezení obyvatel a služeb v období 11/2019 - 11/2000 a 11/2000 - 11/2021 byly téměř shodné. Navzdory vyšší penetraci očkování obyvatel v druhém období, údajných nových mutací, nově nabytých znalostí z prvního období.
Vzpomněl jsem si, že nástin plánu nové fialovi vlády se významně neodchyluje od toho, jak to dělá Babiš a Vojtěch nyní v demisi.

Z této empirické zkušenosti jsem přesvědčen o tom, že dokud se nestane něco opravdu velkého (evropská stávka, v EU se špičky dohodnou že už mají dost vydělané, vyvrazdeni půlky parlamentu, apod jakýkoliv hybný moment) , v dalších letech bude život přesně tak, jak to známe teď, vše beze změny celý rok. roušky, omezené obchody, omezené restaurace, testování, očkování, kriminalizace neockovanych, lockdowny, omezení škol a sportovní činnosti, a společenské činnosti, apod.

Nic si nevymyšlím, učím se z historie.
Naposledy upravil(a) Audis dne 03.12.2021 11:51, celkem upraveno 2 x.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

PeFi:
Dobře, poločas rozpadu bude jiný (mimochodem by mě zajímal ten rozdíl v číslech, stejně jako množství spiku při očkování a při nemoci). Už jsem narazila na pár čísel, v tom videu bylo další + slovo poločas, zajímalo by mě, které to číslo platí. Je vcelku jasné, že se toho většina u očkovance rozpadne brzo, dřív než tělo nakažence nad covidem zvítězí, a tomu bude drahoušek produkovat spike déle a ve větších množstvích. Takže prodělanec prostě dostane vyšší dávku toho toxického spiku. A pokud spike škodí i ve vakcíně, tak je to stále volba menšího zla.

Očkovat kolemjdoucí není asi lékařsky správné, na očkování jsem měla silný dojem, že tam ten doktor sedí jen do počtu zaškrtnuté kolonky a to by asi nemělo být. Někdo si tady před nedávnem stěžoval, jak ho z očkovacího centra vyhodili kvůli zvědavým otázkám na vliv očkování na svůj zdravotní stav.

A pak ten exotický manželský pár s tím přenosem "čehosi" z očkovaných na neočkované děti.... (to už jsem před časem četla na aeronetu) a dvě pandemie - myslím, že by je vcelku rychle roztrhal schopný molekulární biolog.

Edit: Virtuální model koronáče v kapénce
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... ant-182498
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Poločas proto, že se docela dobře odhaduje kdy koncentrace dosáhne maxima a kdy klesne na polovinu maxima. A z těchto dvou čísel a předpokladu, že se to dá nějak rozumně modelovat (třeba diferenciální rovnicí prvního řádu) se pak dá spočítat kdy to z maxima klesne o 95%, 99,7%, 99,99..% ...

Takže poločas "rozpadu" je ve skutečnosti mnohem exaktnější údaj, než informace o úplné eliminaci, kde bychom napřed museli znát co se zrovna považuje za úplnou eliminaci.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

čekám, kdy Babiš zavede lockdown u nás. Na Slovensku se neosvědčil, tak je třebe to ještě zkusit u nás

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Nečekáš doufám, že v Pondělí se vyhlásí lockdown, v Úterý začnou čísla klesat, a ve Středu bude po Covidu :D .
Dej tomu čas jestli se osvědčil.
Ale vzhledem k tomu, že Covid je respirační onemocnění, tak se osvědčit (pokud se dodržuje) logicky musel ;) .
Co se na Slovensku neosvědčilo je očkování. Kdo chce kam,....
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Lockdown možná fungoval v první vlně, kdy lidi byli zodpovědní. Teď lidi nechlastají po hospodách, ale po barákách a garážích. V práci s respirátorem také člověk nevydrží 8 hodin v kuse.

S respirátory jsou obchody bezpečné, říká studie. Podle vědce nákaza hrozí doma
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stud ... omaci_vank

Lockdowny v momentálním pojetí slouží především v maximálním zkomplikování života neočkovaným, a zároveň si berou za rukojmí služby včetně gastra. Jediné omezení které má smysl aniž by nějak extrémně ničilo ekonomiku, je omezení mobility obyvatelstva (očkovaného i neočkovaného). Jenže to je zase obtížně vymahatelné.

Prostě je nutné smířit se s tím, že Covidem si musí projít celá populace (tak jak o tom už dlouho mluví prof. Beran), a očkování přijmout "jen" jako nástroj ochrany ohrožené části populace, a pro ostatní lepší výchozí pozice pro nákazu.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Pefi psal:
(Lehce netypický pocit na hrudi po očkování se snažím přičítat své hypochondrii a nedostatku pohybu, nikoliv vakcíně a zánětu. No uvidíme.)
Před týdnem jsem podlehl návalu informací o potřebě se očkovat, a že nikdo ani zde na fóru, nemá po očkování žádné problémy. Nechal jsem si píchnout Pfizera, hned mě tam i naplánovali druhý termín na další dávku.
Po první dávce jsem si dal dva dny klid, abych moc organismus nezatěžoval, ale pravda je ta, že mi bylo tak mizerně, že bych stejně nic nedělal. Už druhý den mě rameno docela bolelo a vydrželo to další tři dny. Přesně jak psal Pefi, mám trochu problém s dýcháním, ale nijak mě to neomezuje, jen nejsem ani po týdnu dost fit, abych vzal motorovku a šel řezat dřevo, což jsem dělal každý den před očkováním v pohodě. Chodím do práce, kde dělám v kanceláři, tak doufám, že si tělo dost odpočine a nějak se s tím srovná, ale myslím, že do další dávky už asi nepůjdu.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět