Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Možná bych zavedl pokuty za předčasný příchod do čekárny při objednání na určitý čas, taktéž pozdní příchod nebo nedostavení se :D
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Kdo by jako kontroloval, jestli pan či paní X žere bůček? Nějak takto?

babiszhajzl.jpg
babiszhajzl.jpg (40.49 KiB) Zobrazeno 1894 x
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ivano, treba na zaklade nejakeho BMI? Kdyz je vysoke, je v podstate jedno, jestli ses k nemu projedla buckem, propila pivem nebo prolezela na gauci. BMI neokecas. Jasne, argumenty o troustce z leku nebo z genu... To lze lekarsky zdokladovat a zohlednit.

Jo, system doplatku by byl jednodussi, ale to je prave to, co si myslim, ze by vedlo k daleko vetsi korupci, proto se mi zda lepsim resenim soukr. pripojisteni. System lze nastavit jednoduse: statni pojistenci = 1 statni pojistovna (uspora provoznich nakladu, jednotny siroky zakladni standard pro vsechny), komercni pojistovny pouze pripojisteni. Pojistovny by nesmely cloveka odmitnout pojistit na zaklade jeho zdravotniho stavu, ale mohly by ho zohlednit v pojistnem. Existujici pojistky by bylo mozne mezirocne zdrazovat pouze o inflaci, ne na zaklade zmeny zdravotniho stavu (aby se pojistovny nezbavovaly pacientu, u kterych se objevi nemoc s nakladnou lecbou). A jinak volny trh. To by lidi (alespon ty odpovedne) vedlo k peci o sebe sama dlouhodobe. A verim, ze jich neni malo. A zdravejsi populace by si zase snaz poradila i s mimoradnostmi typu covid...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Neexistuje nic jako tloušťka z genů, nebo léků. První termodynamický zákon platí a žádný "gen" nebo "lek" energii z ničeho generovat neumí.
Příjem musí být vyšší, než výdej. Sádlo není produktem perpetua mobile, ale žraní.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Celé je to o osobní odpovědnosti. Taky bych byl všema deseti pro, kdyby to nepřipomínalo ve výsledku přirozený výběr. Společnost obsahuje obrovské procento lidí nesamostatnych či lehce ovlivnitelnych. Tihle by byli vyselektovani svým špatným rozhodnutím či neschopností se rozhodnout.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

cipis píše: 16.09.2021 0:20 Možná bych zavedl pokuty za předčasný příchod do čekárny při objednání na určitý čas, taktéž pozdní příchod nebo nedostavení se :D
Však u zubařů už toto funguje. Objednáš se, nepříjdeš,...bum pokuta.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Germanik: ano. Lidi by si holt museli zvyknout byt zase zodpovedni sami za sebe. 3 generace vyrostly v tom, ze "stat se postara", bylo by to narocne, ale je to nutne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Ulf: ono vysoke BMI taky neni jenom sadlo, ale treba i ukladani vody (srdcari, ledvinaci) nebo lymfy. Vysoke BMI maji i nekteri sportovci (spousta svalu) nebo nekteri lide po transplantacich (kortikoidy)...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

Takhle paušalizovat podle BMI prostě nelze.
Sám mohu být příkladem, kdy jsem začal stavět dům a měl jsem 74kg, normální BMI, za 2 roky jsem nabral na 85kg a mám BMI vyšší. Ale lépe se mi kope, protože se mám o co opřít, lépe se mi tahají cihly, protože si je "položím" na pupek...
Podle tvé teorie jsem na tom hůř a měl bych platit víc, ale ve skutečnosti je to jinak.

Souhlasím s Andy.
Byl jsem letos 3x po ČR na dovolené. V hotelu s nanošátkem, v hotelové restauraci bez, co to má jako za význam? Pak se nedivím vtipům typu "COVID nechytíš když sedíš".
Lidé stejně na opatření zhusta kašlou a dodržují jen aby se neřeklo. Přes léto všude lidí, cestují, potkávají se a COVID nic, asi má taky prázdniny. Na podzim najednou děti ve školách, cestování nižší, ale COVID se nám tu rozlejzá - není to tak trochu divný?

Stejně tak souhlasím s Ulfem, jak tu před rokem bylo vax šílenství a kdo nechtěl byl špatný, teď je to přesně obráceně.

COVID jsem měl a jsem očkovaný. Na třetí dávku nepůjdu, protože již nevidím žádný důvod očkovat se proti staré variantě viru.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Krom toho šíření souhlasím.
To není létem, ale tím, že lidi nejsou pořád zavření vevnitř, ale jsou venku. Ten rozdíl je obrovský.
Když si s někým popovídáš uvnitř, tak to máš celkem jisté, když venku, tak na jaře to bylo 1:9000, že to chytneš.
Tohle ale platí o všem, co se přenáší vzduchem.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Nadpis, který asi antivaxery velmi potěší:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kazdy ... 11eca824ac

... a obsah velmi zklame.

Edit:není funkční odkaz. Maximus
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Zde:

Každý třetí na JIP s covidem je plně očkovaný. Vakcíny v čase slábnou, říká expert:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kazdy ... f6b220ee8/
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jo, oni ti Zidi nejsou blbi :-) Vedeli, proc prisli s konceptem 3. davky. Nicmene pokud jsou ockovane 2/3 naroda, ale ve spitalech tvori jen 1/3 na JIPu, porad to znamena nejakou 80% ochranu proti tezkemu prubehu. Neni to deklarovanych 95 %, ale porad slusny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Quido, doporučuji číst i obsah, nejen nadpis. Ono to spíš vypadá, že ty vakcíny fungují hodně dobře.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Nemyslím to jinak. Normálně bych k tomu nadpisu přidal zdroj a čas, ale i tak děkuji za podnět. Přiznávám, že takto to může být zavádějící. Na druhou stranu, kdo chce, tak si ten link rozklikne a seznámí se s jeho obsahem důkladně.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tady neco o vyvoji nemocnosti ockovani/neockovani na ceskych cislech (pomerne detailnejsi rozbor):

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/data ... .seznam.cz
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Je zajímavé, jak každá země má úplně jiná čísla. U některých očkování funguje, u jiných nefunguje. Například Izrael - ten ale nezaplatil, proto mu to nefunguje, žeano.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Reflex nečtu, takže nevím jestli se mu dá tak nějak věřit. Nicméně dva zajímavé články ze včera:

Epidemie politické zvůle: Reflex odhalil, kdo může za nezákonná covidová opatření MZ
https://www.reflex.cz/clanek/reportaze/ ... ni-mz.html

Proč té lhářce dáváte prostor? Babiš s Vojtěchem křičeli na reportérku Reflexu, pak jí vypnuli mikrofon
https://www.reflex.cz/clanek/reportaze/ ... rofon.html
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

S_CovigGQa IgG Quant COV-2 abs. 380,6 AU/ml

Co to znamená?
Máti jen řekli "máte toho hodně" ... A na dotaz, kolik je to z maxima "nashledanou".
Měla covid loni v listopadu (asi měsíc, sice doma, ale průběh teda "slušný"), bez vakcíny.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Můžu se asi mýlit. V řetězci znaků vidím "igg". Je to z protokol vyšetření na protilátky z krve?

Mám protokol z krve test na protilátky igg. Jednotka AU/ml. Na protokolu je deklarace pozitivity
:: pod 12 negativní
:: 12 až 15 neprukazne
:: nad 15 přítomné (protilátky)

Já měl 45. Každý to má jinak.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Odpovědět