Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

DanBlack píše: 08.02.2022 22:01 Jenom drobné zjištění ohledně funkčnosti antigenních testů... (PCRkem potvrzený pozitivní)
.
1644346089688.jpg
.
Ráno mi skoro nic nebylo a v poledne (po téhle testovací sérii) jsem sotva dojel z práce domu. Prospal jsem zbytek dne a dneska už to celkem ujde, asi jako když chlapa drtí rýmička.
Jo, musím asi potvrdit, ze začátku jsme ve škole používali ty "knížky" Lepu a zachytili toho málo (ale byla jiná situace.) Teď používáme přesně ty dva na krajích (Viva Diag Pro) a je denně dost pozitivních... a po pár hodinách nebo max 1-2 dnech (ještě než jim přijde výsledek z PCR.) začne být blbě (píšu o dospělých) a pak jim přijde z laborky, že to vážně mají... takže ty po stranách asi nebudou špatný.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Úvodem: Já vím, že mám držet hubu protože se jede Ukrajina, tak mi to sem prosím už nepište.

Pravděpodobně budeme mít další vlnu nebo vlnku, omikron BA.2. Trend posledních dní je nárůst, i přes drasticky snížený počet testů..
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... lny-192760
repro 10_3.jpg
procento 10_3.jpg
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Já vím, že paní Ivana mě nejspíš zabije :oops: , ale někoho to možná naopak zase pobaví. Dnes jsem vyjel vlakem jednoho soukromého dopravce na výlet. Jdu si koupit na nádraží do jejich uzavřené kanceláře jízdenku...a paní za pokladnou na mne začne ječet: "Roušku, roušku ...nasaďte si roušku! Já žádnou nemám, nezlobte se :? A zase spustila svou litanii: "Takoví jako vy"...ani vás nemusím obsloužit...atd. atp. :roll: Nakonec mi to teda prodala. Na závěr říká: "Jak vůbec chcete jet vlakem, když nemáte respirátor?" Já jsem jen ještě jednou poděkoval a kajícně poznamenal, ať už se na mě teda nezlobí.... Ve vlaku přišla vysmátá slečna průvodčí, samozřejmě bez roušky, podívala se na jízdenku, poděkovala a dojel jsem. Tam, tam i zpět. Tak to dělám už dva roky. Kromě verbálních útoků na mou osobu, jsem to zatím vždy zvládl. Když chodila ochranka, nebo policie, snažil jsem se vždy zmizet, nebo schovat. Na nádražích, v obchodech atp..... Spíš mě překvapila s přihlédnutím k datumu a situaci, ta dnešní razance tohoto kovidového svědka v sukních :o . Nehledě na to, že "Kovid už není" :D . Ještě jednou se všem omlouvám :oops: . Já vím, "že takoví jako já ....." :tmi

Odpovídám si sám: "A tím se jako chlubíš, jo :head ?"

Ale jo ;) , .... v době maximálního honu na čarodějnice, to někdy chtělo trochu té adrenalinové odvahy! (pseudoodvahy?)
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Rozklad státu v přímém přenos. I Idyž jsou opatření vlády řekněmě hodně diskutabilní, tak jsou zákonná... Mně se nelíbí platit daně,tak je platit třeba nebudu. A jsme zase u té vymahatalnosti práva...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

S přihédnutím k datumu jsem viděl, je to asi 2 týdny, pár v autě, oba stříbrné (ty šedé) roušky. V obchodech a u doktorů to mám kvůli úspoře času a nervů, ušmudlanou, 3/4 roku starou... Ale dokud byl kovid sekáč, tak jsem nosil poctivě polomasku a v kapse peroxid. Ale na obranu těch co nechtějí nosit - je to hodně velká změna k horšímu, mít polomasku a "kapsičku". Když jsem byl teď nemocnej, tak jsem si do toho párkrát málem nablil.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Reakce na "MartinaSk"
Všechna opatření byla nazákonná. Soudy mnohokrát shozená ze stolu. Když se moci chopí zločinci, je právem občana
vzdorovat tomuto příkoří. Za protektorátu u nás, a za nacistů v Německu taky byly "zákony" a "právo".
Rozumím vám, ale nemůžu v tomto souhlasit. V "Plzeňsko-právním" státě, tady "u Kolína" je to složitější :? .
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Ivana píše: 10.03.2022 13:53
Pravděpodobně budeme mít další vlnu nebo vlnku, omikron BA.2.
Dik za info. Nas od 1.4. nazenou zpet do kanclu na 2 dny v tydnu. Rousky nebudou povinne. Popravde ocekavam, ze nejvetsi covidiste ci jak je nazvat (ti co hystericky dodrzovali aktualni opatreni aniz by se zamysleli) mi budou chodit rikat, ze respilona v kantyne nepotrebuju. Urcite to budou stejni lide, co mi vynadali za to, ze nemam nic na hube kdyz sem na patre pro 100 lidi celej den sam..
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Montezuma »

Mukl, soudnictví v naší zemi je kapitola sama pro sebe. Mám takovej pocit, že spoustu těch soudních rozhodnutí vzniklo jen proto, že premiérem byl Babiš. Kdyby stejná opatření zaváděla Fialova vláda, mám takový tušení, že by s tím soudy a státní zastupitelství nedělaly vůbec nic. Ostatně teď se pod Fialovou vládou vesele porušuje svoboda slova a zavádí se cenzura, a nějakej kvikot soudců nebo státních zástupců jsem zatím nezaznamenal...

Podotýkám, že nad spoustou věcí, co Babišova vláda vydala, jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou. Ale do jaký míry byly Babišovy opatření skutečně nezákonný a do jaký míry se jednalo o aktivismus našeho soudnictví, to se asi nedozvíme.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Copak nějaké roušky. Ale co vysílání nájemných vrahů ..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

soudnictvi v nasi zemi....babis, fiala.. to s s tim v podstate nema co delat. K soudu si jdes pro rozsudek a ne pro spravedlnost. Tohle trva uz tak moc dlouho ze ani babis ani fiala na tohle nemai prakticky zadny vliv. Navic vyse uvedene pravidlo plati univerzalne po celem svete. Takze to MY ( jako cesi ) z tohp muzes klidne vynechat :D .
ale k vlaknu, rousku ci respirator nenosim ( tedy mimo kdy jsem fakt v prasnem prostredi, coz obcas sem pracovne ) uz delsi cas. Radove mesice.
Ve stredu asi v 6 hod rano jsem videl na prakticky prazdnem parkovisti jak si pan ve vedle stojicim aute, peclive nasadil rousku nez se odvazil vystopit ven. Kam az nas strach dokazal dostat. Jsou take lide kteri a ma minula druzka k nim patrila, ze sebevetsi kravinu dokazou absolutne dodrzovat ve svate vire ze to tak je spravne. I chytri lide, kde bys to necekal "vypnou" svuj rozum a zacnou dodrzovat jakekoliv narizeni, prestoze je uplne stupidni.
Jak to delaj nevim, ale delaj.
Uz je to fakt delsi cas kdy jsem poprve bez rousky proste vlezl do nakupaku asi do globusu a nikoho bez rousky jsem tam proste nepotkal. Bylo to divne, nemit nahubek ale c,lovek si zvykne :D Je to uz minimalne cca 3 mesice. Za tu dobu jsem se setkal pouze asi z 3 reakcemi, Jedna prodavacka me rekla ze nemam rousku tak jsem se ji zeptal zda mi obslouzi a obslouzila. Pak mi jeden stary pan rekl ze nam rousku, tak jsem mu rel ze ji nenosim, jak jsme se dal bavili tak to myslel dobre abych ja nemel problemy s ochrankou. No na jednou me ochranka co ji mela na brade rekl aze nema rousku at si ji nasadim, tak jsem ji vylovil z kapsy maskacu a taky si ji nasadil na bradu. Pak byl zcela spokojen. Chapu kamery bezi a byl by bit. Proc mu pridelavat problemy.
Prijde mi ted fakt humorne jak moc respirator pripomina tvarem psi nahubek. :D To jsem se jednou uz fakt neudrezel, stal jsem ve fronte k pokladne a za mnou asi hezka, mlada pani ci slecna. Nevim byly videt jen oci nad tiom nahubkem a takse na ni podivam a vypadlo ze me HAF, HAF.. tak se ty oci vytrestily tak se omlouvam ...ze s tim nahubkem vypada jak maly pudlik a ze jsem se proste neudrzel :D
Vis Ivano, presdnost diagnostiky a pocet mutaci je takovy ze si muzes davat varanty jake chces a kdy chces. Podle nalady a casu. Je to jak trosku s Ciemrmanem...... Cimerman prisel do Liptakova 11. brezna 2022 v 08,33 hod plus minus 200 let. Ale jestli ti pomuze ze budes verit na 11. brezen tak tomu klidne ver protoze vira tva hory prenasi.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

já budu respilonovat tak do května. ono mi to moc neomezuje, mam tu věc na hubě tak 20 minut měsíčně. Mladej je tedka mezi očkováníma a nechci mu k tý oslabený imunitě něco přitahnout. Prostě je tu nějaká mimořádná událost (můžeme se dohadovat jak mimořádná) a ten náhubek může pomoct a mě nijak neomezuje. 8h denně bych to nesnes. Ale jednou měsíčně na nákup to vydržim. Nicméně mi fakt baví lidé, kteří nemají problém přejít ulici a říct mi, že i na chodníku musím mít nahubek, a když je potkám za týden u řezníka, tak mi tahaj za rukáv a říkaj, že už to nosit nemusíme,at si to sundam..

Kolegové lítaj vpodstatě po celym světě, tak uvidim jak se budem v kanclu potkávat.

Mělo by to bejt na zodpovědnost každýho - nechce se ti nenoš. Vidíš přínos - noš. To nucení a prohlubování nesnášenlivosti mezi rouškařema a antirouškařema je špatně
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Montezuma »

viktor píše: 11.03.2022 8:36 K soudu si jdes pro rozsudek a ne pro spravedlnost.
Tak to dneska je. :yes :yes
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

Montezuma :D omyl, to neni jen dneska..... to bylo a je porad... za I rep. za okupace, za komancu, dnes ( vrchni statni zalobce CR je byvalej voj prokurator a samozrejme byvaly clen KSC, taky proc ne, co funguje netreba menit ) a neji to jen a jen u nas. Je to tak vsude. Vnemecku, v Chorvatsku, USA a nekde jeste daleko horsi..
viktor
ps, ale to uz jsme fakt OT :?
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

česká republika platí každý měsíc až do konce roku 2023 750 000 000 Pfizeru za vakcíny co neúčinkují a nikdo je nechce. Mohli by je alespon napíchat do Ukrajinců.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Joe Azbest »

Charta 2022 - profesor Beran o kovidismu
https://www.youtube.com/watch?v=0H3AaLgQ7mc
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

V Rakousku se vracejí respirátory ve vnitřních prostorách

Kvůli vysokým počtům nakažených koronavirem se v Rakousku vrátí povinnost nosit resporátory třídy FFP2 ve vnitřních prostorách.

Zdroj: Novinky.cz 18.3.2022, 20:33


Poznámka: dávám to sem, protože je Rakousko blíže ČR, než 've světe mimo EU'.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vysla statisticka data za rok 2021. Prestoze se v r. 2021 narodilo o 1 600 deti vice nez ve 2020 (zrejme dusledek lockdownu :-)), v absolutnich cislech byla nadumrti oproti dlouhodobemu prumeru jeste o 28 000 vice lidi nez v r. 2020, kdy nadumrti cinila 17 000. Pred ocistenim o snizeny pocet umrti u dopravnich nehod, pracovnich urazu, chripky, ktera nebyla apod.

Takze to mame za ty 2 roky nejakych 50-55 tis. zemrelych nad plan. Jsme borci, meli bychom si poklepat na rameno a usporadat zase nejakou velkou verejnou zranici...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Na pořádnou žranici to určitě je. Dosáhli jsme "chřipečkou" stejného výsledku jako "španělská chřipka" v časech poválečné bídy.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gonzo23 »

Viktore, velmi směšné... Co když ta paní na parkovišti má rakovinu, chodí na chemo/radio terapii a kvůli oslabené imunitě by covid nerozdýchala, tak je opatrná? Nebo má zrovna příznaky, jede si pro test, nakoupit zasoby a nechce nikoho nakazit? Třeba nechtěně nakazila někoho z rodiny a ten pak zemřel, tak to nechce znovu riskovat?.. Psí náhubek?.. Ne, je to prostředek ke snížení pravděpodobnosti přenosu nákazy. Až půjdeš někdy na nějakou operaci, zaštěkej na personál operačního sálu. Řekni jim, ať si je sundají. Určitě budou rádi za radu odborníka..
Nikoho to už nebaví, nosit respiky, ale když nevíš, tak nesuď a nedělej si prdel.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

proforma píše: 21.03.2022 15:49
Takze to mame za ty 2 roky nejakych 50-55 tis. zemrelych nad plan. Jsme borci, meli bychom si poklepat na rameno a usporadat zase nejakou velkou verejnou zranici...
a nadúmrtí ze zanedbané péče? Vím o několika doktorech co už 2 roky neviděli pacienta, jen občas vezmou telefon a pak tě stejně pošlou na test. osobně znám několik lidí co tu mohli bejt, kdyby lékaři fungovali jak mají. A kdyby dědoušci v pečovateláku nebyli jak v base bez kontaktu s blízkými.

Tohle nikdo nevyčíslí
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Odpovědět