Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

27.1. 2022 se konala 1. československá konference Covid-19 kde se sešli odborníci z obou stran řeky Moravy i z obou stran "barikád". Velice přínosný pohled na celou problematiku - https://covidkon.cz/program-konference/-

Samozřejmě v rámci obrany proti šíření "fake news", tj. jinému než mainstreamovému názoru, byl záznam konference na youtube smazán během několika málo hodin.

Proto celý necenzurovaný záznam najdete třeba zde:
https://www.svedomi-naroda.cz/2022/01/3 ... -covid-19/
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Maximus: diky za odkaz a za info.

Me na cele veci prijde naprosto nejsmutnejsi fakt, ze diskutovat na odborne urovni chce jenom jedna strana - ta co pandemii odmita. Jeji argumenty jsou bez komentare zadupany do zeme, mazany a cele toto rekneme odborne kridlo je hazeno do jednoho pytle s vyznavaci jestirku a podobnych silencu.
Jenomze oficialni verze maji taky trhliny, a z jejich strany, krome agresivni retoriky, nepozoruju zadny pokus o (vedeckou) diskusi. Minimalne ve verejnem prostoru ne.

Takze diky za prvni vlastovku a pokus o diskusi obou nazorovych stran.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

bison
ono je to tím, že protistrana nemá argumenty. Proto musí musí cenzurovat, likvidovat protivníky nálepkou konspirátora.

Nic jiného jim prostě nezbývá. Druhá věc je, že se do vedoucích pozic dostali debilové, kteří o problematice nemají ani tuchy a proto vydávají stupidní příkazy a rozhodnutí. A když se ukáže že udělali chybu, tak chyby se se co, Halík? Chyby se nepřiznávají!!
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

jerry:
Ja vim a je mi z toho smutno. Protoze prave toto (a druhy podobny priklad je green deal) podkopava same zaklady vedecke prace. Ktera ma byt zalozena na diskusi, odborne argumentaci, prace s fakty a peclivem mereni. Nikoliv na tom, kdo vic rve a ziska pozornost medii. Pripadne ohybani si vysledku tak, "aby mi to vyslo". Prikladu by se naslo taky dost.
A bez vedecke prace, ktera snese i odbornou kritiku, nebude zadny pokrok.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Je to tradiční boj o koryta a peníze - z Covidu si udělali Clondike, taková příležitost dobývat "nová území" se za stabilní situace hned tak nevyskytne. O seriózní vědecké postupy ve vedení státu nejspíš prakticky nikdo nestojí.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Demonstranti před sněmovnou: šest zadržených a zraněný policista

Před Poslaneckou sněmovnou, kde se od úterního rána demonstruje proti novele takzvaného pandemického zákona, několik účastníků protestu napadlo dohlížející policisty a jednoho zranili. Policie nasadila těžkooděnce, kteří přehradili přístup ke sněmovně. Kvůli incidentu zadržela policie nakonec 6 lidí a později jednoho člověka, který použil pyrotechniku.

Zdroj: Echo24, 1.2.2022, cca 13:51

V první vlně se možná eskalace situace ve společnosti zde na fóru řešila. Co na to říkáte?

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Za vcerejsek 67 tis. nove nakazenych, novy rekord. Co myslite, uz jsme na vrcholu, nebo vzhledem k tem demoskam apod. to pujde jeste nahoru?

Za lonsky rok o 10 tis. nadumrti vic nez v r. 2020. Ve 2020 bylo 30 tis. nadumrti, tj. ve 2021 = 40 tis., dohromady 70 tis. obeti covidu. 2x vic, nez je oficialne evidovano. To neokecaj, kdyz tyhle umrti snizily i statistickou delku doziti o temer 2 roky, poprve od valky.

Jsme fakt dobri, dokazali jsme to, musime si poklepat na ramena... :cry:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

Proformo nadúmrtí asi nikdo nepopře a že to má na svědomí covid asi taky ne. Jenže sám sem byl svědkem jak mě díky zanedbané přednemocniční péči umřel dobrý kamarád. Za tohle může taky covid, nebo doktoři? Kolik takových % lidí figuruje v té statistice?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle jsem tu popisoval během první vlny předloni. Obvodní lékařka, mimochodem výukové pracoviště pro studenty medicíny v Praze, rigidně dodržovala chaotické pokyny a ohrozila mne i syna, když nám nařídila karanténu v bytě s covid nakaženou osobou etc. Už v květnu jsme jí s ústním znectěním dali se synem kopačky. Totálně zmatená se slzami v očích po 20 letech osobní známosti nedovedl pochopit, co udělala špatně. Tím moje důvěra v lékaře, hlavně obvodní, velice poklesla
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Proba píše: 02.02.2022 6:32 Proformo nadúmrtí asi nikdo nepopře a že to má na svědomí covid asi taky ne. Jenže sám sem byl svědkem jak mě díky zanedbané přednemocniční péči umřel dobrý kamarád. Za tohle může taky covid, nebo doktoři? Kolik takových % lidí figuruje v té statistice?
Ano, i za tohle muze covid. Proto pisu o obetech covidu, ne o mrtvych na covid. Tem 70 tis. mrtvych je jedno, jestli umreli na covid nebo na zanedbanyho raka. Vsadim se, ze kazdej z tech 70 tis. umrit nechtel.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

ono se možná časem ukáže, že těch obětí zanedbaný péče je více než obětí na covid.

Už jsem to psal několikrát. Obvodáci fungují po telefonu a na základě pokašlání do sluchátka určí diagnozu. Případně bez negativního testu tě nikam nepošlou. V tu chvíli už měl kolega pěkně rozjetej zápal plic.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

V kazdem případě jsem zvědavý na klouzavy prumer nadumrti v časové skale jdoucim na dekady pred a za "kovid event".

Samozřejmě většina mrtvych jsou polymorbidni pacienti důchodového veku, u kterých Covid prostě zkratil delku dožití v radu jen nekolika let ci maximálně jedné dekady (bavime se o prumerech), takže cekam docela výrazné "vyhlazení' křivky.

Mam obavu ze zimní blackout v trvání nekolika týdnu by se v krivkach nadumrti projevil vic něž Covid, tj. Green Deal prosazovany EU je pro nas nebezpečnější než Covid-19.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

proforma
mezi oběti covidu se může počítat i bývalá kolegyně. Ted jsem mluvil s kamarádkou. Vzpomínáme na kolegy a ona mi říká " víš že Jana je mrtvá? (45 let)" Na jaře chytla covíka, nic moc jí nebylo, ale měla z toho takový deprese, že skočila z okna. Nebejt paniky co tu vládla, žila by.

Evidována byla jako zemřelá s covidem
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Mezi oběti Covidu se může tedy počítat i můj bývalý kolega.
Musel do služby jako náhrada za Covidem nemocného, a cestou do práce měl smrtelnou autonehodu.
Byl evidován v úmrtí jako dopravní nehoda,.... ale udělat mu test,...možná by posílil statistiku úmrtí "s Covidem".
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Zdá se, že medici dávali ve škole pozor - nesoulad mezi dobře podloženou teorií, kterou jim vykládali ve škole, a tím jak to tady "kluci co spolu mluví" vedou, se studentům nelíbí.

Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci
https://zmenamatrixu.cz/2022/01/25/stud ... votnictvi/

:yes
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Montezuma »

U španělské chřipky se vlastně taky ví, kolik bylo ve skutečnosti nadumrtí. To je jediné skutečně měřitelné. U covidu to dopadne stejně. Jestli lidi umřeli na covid, nebo na infarkt kvůli zanedbané péči, to už nebudeme podle mě úplně schopni ve všech případech zjistit. Jediné jisté je, že nebejt covidu, ty lidi by z rozličných důvodů pravděpodobně neumřeli.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Mimochodem jsem tenhle tyden cetla nejakej clanek, kterej se zabyval ruskou chripkou 1890. Kdyz soucasni vedci procetli tehdejsi zaznamy, priznaky apod., maji dojem, ze to nebyla chripka, ale covid :-) Ze pry je to hodne podobny, taky tehdy uz ztrata cichu a chuti + zapaly plic... Kdyby to byla pravda, tak by z toho ta wuchanska laborator byla venku. Ovsem nevim, kdo ten clanek financoval :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od grg »

proforma píše: 02.02.2022 21:30Kdyby to byla pravda, tak by z toho ta wuchanska laborator byla venku.
To by nič nedokazovalo, nevylučuje to, že niekde také koronavírusy získali a v labáku s tým robili nejaké machinácie.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

To se myslim vylucuje. Neni asi moc pravdepodobny, ze by po vedeckych machinacich mel ten virus ty same vlastnosti co pred nimi.

Ale ze tam s nimi pracujou, to je fakt.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Serža »

proforma píše: 02.02.2022 5:58 Za vcerejsek 67 tis. nove nakazenych, novy rekord. Co myslite, uz jsme na vrcholu, nebo vzhledem k tem demoskam apod. to pujde jeste nahoru?

Za lonsky rok o 10 tis. nadumrti vic nez v r. 2020. Ve 2020 bylo 30 tis. nadumrti, tj. ve 2021 = 40 tis., dohromady 70 tis. obeti covidu. 2x vic, nez je oficialne evidovano. To neokecaj, kdyz tyhle umrti snizily i statistickou delku doziti o temer 2 roky, poprve od valky.

Jsme fakt dobri, dokazali jsme to, musime si poklepat na ramena... :cry:
vymírají silné poválečné ročníky - táta je r.1940 a okolo se kácí o 106
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět