Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

To má z toho chození na fotbal, chlastání svařáku na vánočních trzích a řádění na hardrockových koncertech. :D
Možná si jen cucnul v sanitce do Lán. Mimochodem měl třetí dávku.

Tady si můžete otestovat svoje oko při čtení AG testů.
https://www.mistrantigenu.cz/
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Mě to taky přijde nějaký divný.
Celou dobu je v nemocnici, a nic, dnes ho pustili na reverz domů, a doma si hned udělal test?
Myslím, že nám zase tají nějaký ten přípitek;) .
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Od kdy se rika flasce covid? Spis to bude zase nejaka viroza :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Ulfhednar píše: 25.11.2021 19:28 Tady si můžete otestovat svoje oko při čtení AG testů.
https://www.mistrantigenu.cz/
Ehm, 6/10 :lol:
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Ulfhednar píše: 25.11.2021 19:28 To má z toho chození na fotbal, chlastání svařáku na vánočních trzích a řádění na hardrockových koncertech. :D
Možná si jen cucnul v sanitce do Lán. Mimochodem měl třetí dávku.

Tady si můžete otestovat svoje oko při čtení AG testů.
https://www.mistrantigenu.cz/
U mne skóre 8/10
Koukej tak, aby jsi viděl.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Všechny nás to přestalo bavit u desátého :) Také 8/10.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ulfhednar píše: 25.11.2021 19:28 Tady si můžete otestovat svoje oko při čtení AG testů.
https://www.mistrantigenu.cz/
To je teda drsné. A tohle vidíme rok po té co celý národ vyhodnocuje laické AG testy :head
(Tak to jsem byl falešně pozitivní už aspoň 4x, ovšem já to vždy vyhodnotil jako neplatný test a dal jsem si druhé kolo s testem kde na druhý pokus výsledek vypadal opticky rozumně.)
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od steve_michalik »

Já už toto, nebo něco podobného, hrál před půl rokem.
Helenak
Příspěvky: 2
Registrován: 08.03.2020 18:26

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Helenak »

proforma píše: 25.11.2021 19:56 Od kdy se rika flasce covid? Spis to bude zase nejaka viroza :lol:
Proč si z presidenta děláte v tomto relativně odborném tématu srandu, no jo už vím, zasloužilý člen může všechno ..., nováček nesmí nic nebo dostane ban ...

Že by spící agent? Fab
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

No jo, Flégr na konci tunelu, zářící štěstím, že si ho někdo všímá. Už aby projel vlak s Covidem a tohle světlo zmizelo.

Aktuální situace na zlepšení ještě nevypadá,https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
ale je jasný, že někde ten vrchol křivky být musí.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Joe Azbest »

Může někdo tady na fóru znalý počtů vyvrátit nebo potvrdit výpočty v tomto článku?
https://svobodny-svet.cz/co-bude-az-bud ... ckovanych/
Mám takový pocit, že to už probíhá v některých nejvíce proočkovaných státech (Gibraltar ...)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Nejsem tak zdatný matematik, abych to zkoušel spočítat, zda je to správně. Tak tomu budu věřit.
Autor se ale na konci článku ptá, zda má smysl proočkovat celou populaci, když by z nynějších 14,7% klesla nakažlivost na 12,4%.
Z tohoto pohledu to jako velký úspěch nevypadá.
Ale hlavní smysl vakcinace nevidím v omezení nákazy, (snad v budoucnosti se i toho dočkáme) ale v omezení těžkého průběhu onemocnění. V omezení hospitalizace a úmrtí.
Takže do tohoto výpočtu by se měl zahrnout ještě jeden výpočet, a sice o kolik procent snižuje očkování těžký průběh, hospitalizaci, a úmrtnost.
Teprve pak by měla přijít otázka zda má proočkovanost celé populace smysl.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Existuje prosím nějaká statistika nebo přehled o zdravotním stavu zemřelých? Tedy o úmrtí na covid a na něco s covidem? Myslím konkrétní diagnózy, ne jen na a s.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

mluvil jsem se známou v nemocnici. Přestávají dělat plánovaný operace a nemocnice se plní důchodcema z důchodáků, kterým nic není, jen jsou pozitivní.

To je ta přeplněnost nemocnic. Lehký případy vyházet a je po problému. V důchodáku dědoušky nechtějí, neb je s nima moc práce. Navíc se nakazili i přes to, že jsou očkovaní a veškerý personál taky. Návštěvy pouze po testu nebo očkovaní. Ten koronavirus se asi vytváří ze špatnýho počasí.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Germanik1 píše: 26.11.2021 5:35 Existuje prosím nějaká statistika nebo přehled o zdravotním stavu zemřelých? Tedy o úmrtí na covid a na něco s covidem? Myslím konkrétní diagnózy, ne jen na a s.
Myslím, že Covid není smrtelná nemoc. Za každým úmrtím, a těžkým průběhem stojí celkový zdravotní stav pacienta.
Na rakovinu umře i zcela zdravý člověk. Na Covid ne.
Takže statistika kdo umřel na Covid/s Covidem asi nebude tak jednoduchá jako třeba s tou rakovinou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Na Covid-19 muze samozřejmě umrit i do te doby zcela zdravy clovek. Stejně jako na chripku nebo dymejovy mor.
Věk nad 65+, obezita či komorbidita jen sanci na vážný průběh výrazně zvyšují.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

To asi určitě Maxime. Nejsem v medicíně odborník. Vlastně jsem uplný amatér, a doktory znám prakticky jen z televize ;) . Vlastně ani nevím jakým způsobem ten Covid dělá v těle neplechu :( .
Usuzuji jen z toho, že čím zdravější jedinec, tím míň ho Covid postihne.
Proto je asi těžké stanovit, na co člověk co chytil Covid vlastně umřel.
Ale třeba se pletu i v tom ;)
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

Chtěl jsem všem poděkovat za podporu během covidu.

Celkově můžu shrnout 14 dní horeček (38-39.5°C), covidové mlhy, zvracení a celkového oslabení organismu. Zlepšení až 15. den. Funkční na srážení teploty jen zábaly. Léčba kromě jedné kapačky a injekčního Fraxiparine (20 dávek, 1ml) na ředění krve žádná. Léky na srážení teploty mi ji spíše zvyšovaly, a nebo jsem je nasadil ve chvíli, kdy utlumily výrazný nárůst na výsledný + 1°C.

Neměl jsem problém se saturací krve. Po zlepšení ještě stále kašlu a v noci 3-4 měním prádlo a peřiny, protože jsem mokrý jako myš. Stále sotva lezu, ale to bude asi na týdny. Cpu se stále vitamíny, ale neumím posoudit, zda to nějak významně pomáhá (C, D, B, Zinek, hořčík).

Co bych dělal jinak:

- nástup covid byl pozvolný, hlavně ze začátku má tělo dost sil, takže do kopru to začíná jít tak 4-5. den. Takže doporučuji hned na začátku přestat dělat, dát se do klidu, žádné stresy. Já ještě 4 dny s horečkami dělal z domova a myslím si, že stres zrovna covid výrazně zhorší. Z rodiny jsem měl horší průběh jenom já, a nemám žádné zdravotní problémy. Děti 14-14-16 neměly v podstatě žádné příznaky kromě slabé rýmy a trochu únavy. žena co covid měla podruhé, pouze lehká bolest v krku, jinak nic. Přitom jsem to chytl přímo doma, takže kromě stresu jsem nenašel jinou diferenci. Sice mam slabou nadvahu (2m/114kg), ale tím to asi nebylo.

- z toho co jsem viděl za pár hodin v nemocnici si myslím, že značné procento pacientů je tam jenom z vyděšení, tj. mohli by být doma, ale raději se nechají hospitalizovat, protože co kdyby...

Celkově považuji vládní strategii za tragickou. Místo aby to vyznívalo směrem k lidem optimisticky a spíše ať jsou lidi doma, že to dají a kdo má problémy, at se hlásí, tak to staví na panice, stresu a řekl bych že dělají vše pro to, aby to zdravotnictví bylo přetížené.

A poslední: kdybych to byl býval věděl, dal bych se očkovat? Nedal. Pořád si myslím, že u lidí pod 60. let by to mělo být individuální. Doufám, že jsem získal komplexnější imunitu i vůči dalším mutacím, které přijdou, byť mě to bude stát týdny únavy. Pokud očkovat, chtěl bych Valnevu, ale tu prý nechtějí v ČR používat.Nechápu proč.

Z čeho mám totiž obavu je, že se pořád očkuje opakovaně "starými" vakcínami, které nereflektují vůbec mutace.Nevím, že by někdy masivně někdo zkoušel tělo vystavovat neustálé očkovací zátěži 3+ dávek, navíc kombinací mRNA a kde čeho (protože se vlastně už kombinuje vše). Jak bude tělo na neustálý přísun reagovat? A nebude se moci stát, že si v očkovaných vypěstujeme rezervoár neustálých mutací?

Navíc, jak ty vakcíny schvalovaly, tak jsou v třetí fázi klinických testů, což je např. z WIKI u vakcíny Johnson "V současné době není známo, jak dlouho ochrana poskytovaná vakcínou potrvá ani její účinky na asymptomatické (bezpříznakové) případy. Třetí fáze klinické studie věnující se dlouhodobým účinkům (i vedlejším příznakům) bude pokračovat ještě několik let." Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vakc%C3%A ... _covidu-19
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/teho ... ?zdroj=top

Tehotne neockovane zeny cim dal casteji konci v nemocnicich a potraceji. Az 4x casteji.

Je to bohuzel zamcene, muzete to nekdo odemknout?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět