Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Ulfhednar - To naštěstí nikoli. :lol: Myslel jsem to tak, že by před-žalobní výzva mohla znít stylem: "Okamžitě to přestantě prodávat jako oop a nabádat lidi, ať používáním těchto produktů obchází nařízení hygieny. V opačném případě bude následovat žaloba."


@devlop: Geniálně švejkovské :D Stejně jako ty děravé roušky výše. Nepřepočítali se ale? Vidím v tom klasickou soukromou akci. Jak uvádí článek, FAMU se od toho distancovala. Aby to nedopadlo jako adaptační kurz univerzit, který nepořádaly univerzity, ale jiný subjekt.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Quido - tak to zkuste, ale:
1.) Předžalobní výzva je prostě úkon, který se toho, co řešíte netýká. Jaksi je to o něčem jiném.
2.) Nemyslím, že se dopouštího něčeho trestného.
3.) Napsat jí, že je mentálně trochu insuficientní jistě můžete. Jenom se bojím, že na tyhle dámičky to nezabírá.

Poslední OT - přijde mi divné chtít někoho žalovat a zároveň se bát repostovat jeho nepochybně veřejný příspěvek. To jako ten zajíc, co udeřil na buben...
Takhle jste sem hodil fotku, z webu, na který se ani nemůžeme podívat. V podstatě bezcenné...
Óðinn á yðr alla
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Tyto roušky odporují nařízení vlády viz:
Všem osobám se s účinností ode dne 18. září 2020 od 0:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to:
zdroj:https://www.vlada.cz/cz/epidemie-korona ... ti-180234/
Každopádně je to vyhlášeno podle zákona 258/2000 Sb. a tam jsou sankce za úvadění nebezpečného výrobku až 3 mil. Řešit by to mohl SUKL. Takže když tak poslat podmět.
Paní se prohne.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Ulfhednar: to že bylo na obrázku zakryty kontaktní údaje, já kvituji Quido tím ochránil majitele tohoto webu.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak to udělejte. Vysmějou se vám. Ta rouška nebezpečná není. Přestupkem by bylo až její nošení v prostorách, kde je to nařízeno. Ovšem přestupky se neřeší predžalobni výzvou.
Nicméně zbytečná debata. Pokud si za tím stojíte, udělejte to.

Před čím chránil majitele webu? Není přeci trestné dát odkaz na veřejný web. Trochu právního povědomí...
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Kdo nosí takovou roušku ze "záclonoviny" v prostorech, kde je to oprávněně nařízeno, tak jen ukazuje jaký je to ignorat a obecní blb.

Osobně už chodím do obchodů jen v nezbytných případech s polomaskou a dodržuji rozumný rozestup. Někteří lidi se bohužel stále chovají tak, jako by žádný Covid-19 neexistoval :evil:.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

https://video.aktualne.cz/dvtv/machala- ... f6b220ee8/

"To, co jsme získali na jaře, jsme prohospodařili létem bez roušek. Rozvolnili jsme se víc než Švédi, ti jsou ale aspoň disciplinovaní. Samotné roušky už to zabrzdit nestačí, míní infekcionista Nemocnice Na Bulovce Ladislav Machala. Rádoby experti a profesoři, kteří toho o infekci moc nevědí, by si měli svoje slova odpustit. Sebekázní a racionálním přístupem si můžeme ušetřit peníze, dodává."

jen vsuvka, dnes v Bille, panička 50+, bez roušky. Napomenula ji pokladní, že jako kde má roušku, že to má napsáno i na dvěřích při vstupu. Panička se ohradila, že pracuje v sociálních službách a že nosí roušku celý den, tak si ji už nebude brát na blbej nákup...

Ignorace, sebestřednost, sobeckost. To nás povede do záhuby.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Že se budou vytvářet tábory nosičů a odpíračů i tady, to už je předvečer války.
Není zajímavé, že tam, kde jsou roušky povinné nejvíc (třeba v obchodech), není nakažených nijak moc?
Přiznávám, že jsem na jaře celkem vyměkl a přešel do fest rozpad režimu. Jediné, co mi to přineslo byl brutální bakteriální zánět dutin z trojkového respirátoru.
Po druhé už tedy ne-e.
Jsem hrdým majitelem balíku jednovrstvých tylových roušek, které jsou hodně ve stylu "chytré Horákyně".
A moc by mě zajímalo, jak by probíhalo případné správní řízení? Někde jsem zahlédnul, že policie definovala propustnost roušky 10 mikrometrovými otvory, což by znamenalo pokutu skoro pro všechny...
PS: nějaké oficiální parametry "home made" roušky jsem googlil asi 15 minut a nic.
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Ani u nás Vlakvedoucí(průvodčí) mají na stovky zaměstnanců po celé ČR jen několik pozitivních od jara a u nás na severu jsme stále na 0..

Často jednotky s recyklovaným nevětranym vzduchem
P. S. Sám nosím respilon či polomasku, jen mě to překvapuje aby to někdo špatně nepochopil :)
Naposledy upravil(a) TommyV dne 25.09.2020 19:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tvl kde se ti konspirativní teoretici uvěznění ve vlastní, sociální, minimalistické bublině, utvrzující se navzájem v tom, že když to nemám já a Venca s Frantou z práce, tak to prostě na celém světě neexistuje a je to jen výplod nadnárodních bosů, kteří nás chtějí uvěznit, pořád berou :lol:

edit: moje prababička byla Polka, přežila WW2 bez jediného šrámu - znamená to tedy, že by mohla tvrdit, že vyhlazovací tábory skopčkáků, kde umíraly statisíce poláků neexistovaly, protože ona to na vlastní kůži nezažila a ani neviděla?
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Rozhovor s Prymulou - ze čtvrtka. Hovoří v 27. minutě i o zavření Prahy. Že to technicky není možné - to je jasné. To jsou jednoduché počty - kolik je k dispozici vojáků a četníků. Ale s čím bych trochu nesouhlasil je že by to bez Prahy zbytek republiky nedal... :D To si ještě s panem plukovníkem musíme vyříkat. :D

A k příspěvkům výše mluví od 33 minuty - že lidi by si opatření měli vzít za své, jinak zdravotnictví zkolabuje.

https://www.youtube.com/watch?v=KjkPeMDRqH4
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jj, to bylo dost časté, řečičky o tom, že o nikom neví, kdo to má ... A když řeknu, že tady vedle na ulici borec ležel týden v horečkách, že to mají kolegové v práci atd., tak najednou vyvalí oči a je ticho. Řadě lidem zavřely hubu ty desetinásobná čísla, která tu jsou najednou vidět. Krom pár blbečků, co si neumí roušku nasadit nebo z ní nechají čučet nos, plus jednoho experta, kterému byl vidět i knír, tak vesměs v okolí vidím poctivě nošenou roušku, ať už domácí nebo ty čínské, či dokonce respirátor a také jsem zahlédl nějaký rshield, který nosím i já.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Já mám okolo hodně pozitivních (celá dcery škola, kde máme mraky známých, do toho zahučela ve velkém a je od středy zavřená komplet) a všichni v pohodě. Mládež zcela bez příznaků, či občasná boleníčka hlavičky, ale to mají stejně z čumění do mobilů, někteří kantoři si stěžují na nehoráznou únavu. Ale většina to má krátce, ještě se můžou rozjet. Dcera 11 let (netestovana, v karanténě) má pozitivní sousedku z lavice a jeden den si stěžovala na bolest hlavy. Ale to má celkem často. Odmítla i paralen. Na testy nejdeme. Kamarádka učitelka jedna z prvních pozitivních na škole, už je ok, a říkala, že týden byla fakt hodně unavená. Opravdu hodně. Rodina to od ní nechytla. Malý byt, izolace moc nejde, prostě jen čistota a rouška. Respirátory apod. nemají. A věková kohorta nakažené školy je tak do 55 let, takže relativně mladí.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha

Igor Matovič, za mě palec :yes

https://www.youtube.com/watch?v=meSu7D8-iOo
https://uloz.to/file/obVvsKQ47b5W/vf200 ... -pest2-mp4

"Zmínil i seniory, kteří „mají stokrát větší pravděpodobnost, že zemřou, než mladý ‚zasran‘ na ulici, který si řekne, že covid je nějaká chřipečka, nějaký soplík, výmysl nějakých židoještěrů nebo iluminátů z Ameriky“.
Naposledy upravil(a) devlop dne 25.09.2020 22:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Podle dnešního mezisoučtu v 18:00 (1 675), si myslím, že padne rekord z minulého čtvrtka. Našlápnuto je.
Flegrův více než exponenciální růst se nadále nekoná a doufám, že při tom zůstane. Myslim, že i stávající tempo růstu dá zdravotníkům zabrat. Vzhledem ke skluzu nakažení/hospitalizace si myslím, že příští týden bude významný hlavně nárůstem hospitalizovaných.
Navíc lůžka jsou (z klinického hlediska) často obsazována zcela zbytečně.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... ce.A200925_
Óðinn á yðr alla
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Koukám na to video s tiskovkou s Matovičem a říkám si, kdo by to tady takhle od boku a s upřímně rozrušeným hlasem řekl , že to je dost v hajzlu. A to mají 400 denně a my budeme pres 3000
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Moje informace z okresní nemocnice nejsou zrovna příznivé, řekla bych, že potíže začínají být již teď. Vyšší pracoviště jim už odmítají covid + pacienty se závažnými komplikacemi, z důvodu nedostatku kapacity. Takže mají i několik pacientů (podotýkám, že ve středním věku) v kritickém stavu, o které se musejí postarat "svépomocí" (doslovná citace lékaře té nemocnice).
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

tak za vcerejsek +2946 a co je zajimavy, tak uz v 1 rano eviduji 2 lidi za dnesek... tak bud stihli odebrat a vyhodnotit testy za hodinu, nebo mi prijde, ze nechteli presahnout 3tisice :roll:
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

U nás nepřímé důsledky, odložená operace, až se to uklidní. A to se čekalo od května až opadne nával z jara.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

tajfun píše: 26.09.2020 1:07 ... co je zajimavy, tak uz v 1 rano eviduji 2 lidi za dnesek...
Včera byly ráno taky dva.
Odpovědět