Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

quido: Co tak si napřed tak trochu zjistit co to ten fašismus vlastně je ... :lol:
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Maric píše: 30.07.2021 0:15 Klasický argumentační faul typu “šikmá plocha”. A nebo Fašismus hned ze startu začal popravovat a deportovat?
Ano. Vzestup fašismu v Německu: 1933; První koncentrační tábor: 1933; Noc dlouhých nožů: 1934. Buď mi prosím vysvětlete, v čem se tak ošlivě pletu... nebo nevím.. tohle mi přijde minimálně na omluvu.

@PeFi: Nechám se poučit, díky. :lol:
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

V Německu byl nacismus, Fašismus v Itálii. Omluvit by se měl učitel historie.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Omlouvám se především ostatním za OT jak vrata od stodoly:

Nacismus vůbec není fašismus s třešničkou na dortu. :roll: Asi napíšu adminům do encyklopedie holokausu, že to mají celé blbě, protože na českém rozpadlickém fóru si to někdo myslí jinak:

https://encyclopedia.ushmm.org/content/ ... /fascism-1

Aby nedošlo k mýlce: optikou dějin druhé pol.20.stol. se nacismus navíc opírá o teorii rasové nadřazenosti. To je jak ta nekonečná debata v ostatních vláknech, jestli byl horší Hitler, nebo Stalin...
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

A já snad tvrdím, že Nacismus je Fašismus s třešničkou na dortu? Nepodsouvej mi něco co jsem nenapsal. Ty dvě ideologie jsou v mnoha bodech rozdílné, a často stojí ideově v opozici, i když obě jsou z celkového pohledu zavrženíhodné. Ale nedá se je libovolně zaměňovat, a nebo napsat, že jedna vychází z druhé. A tím bych tento Offtopic z mé strany uzavřel.
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

koukam ze jsem prinesl slozite tema :D no doufam ze na aktualnim omezovanim prav a svoboty neockovanych se shodnem, na tom ze se zacina premyslet o nucenem ockovani naprosto neznamim svinstvem s kdo vi jak horsima nasledkama nez tahle chripka taky, co asi prijde dal, na povinne holeni hlav se tesim hlavne na leto
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Lidí je jak sraček. A je jich stále víc ;) . Svoboda je vzácná a neustále se okrajuje.
Takže přestože si myslím, že očkování má smysl, a chrání nás před nákazou a těžkým průběhem,... v žádném případě nesouhlasím s povinností očkovat, ani s jakýmkoliv omezováním práv a svobod.
Každý si může svobodně vybrat jak žít, zda marodit, nebo zda vůbec žít.
Ale stejně tak má každý svobodnou volbu zda do svého podniku, bazénu, firmy, ... pustí jenom očkované, nebo jenom neočkované, nebo jen bílé,... nebo jen lidi s holýma hlavama.
Každopádně si myslím, že co se Covidu týče, nejhorší máme za sebou, a už by mohlo být postupně lépe a lépe.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Líbí se mi ta nadsázka o povinném sestřihu dohola, ale trochu mi to zavání argumentačním faulem šikmé plochy, o kterém tu psal Maric.

O tvrzení, že následky očkování jsou horší, než následky covidu, bych si dovolil pochybovat. Uvážíme-li jako ukazatel přínosu očkování proti covidu pokles komplikovaných průběhů a pokles smrtnosti u očkovaných pacienů, vychází z toho očkování dost dobře. Dále je, jako obvykle, prevenece (onemocnění) levnější, než represe( = hospitalizace).

Souhlasím s tím, že nevíme, co se stane například dětem, které byly v lůně matky během očkování. Ale jinak mi přijde lepší neumřít / nemít težké komplikace v případě nákazy teď, než řešit, že možná vakcína způsobí za 20let něco... třetina národa kouří, skoro všichni chlastají a pětina spoluobčanů je obézní. Tady se omlouvám za oslí můstek, ale musím. Touto optikou mi přijde strach z vakcinace neopodstatněný.

https://imgur.com/a/azkEeRy

https://imgur.com/a/1M5Luxt
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Strach z vakcinace je živenej konspiračníma teoriema, a zdejší rozpadlíci jsou pochopitelně více nedůvěřiví, a více těmto konspiracím věří ;) .
Já si také myslím, že plusy vakcíny mnohonásobně převyšují mínusy. Pozitiva jsou prokazatelná už teď, a negativa do budoucna hádání a teoretizování. Ale každý strůjcem svého štěstí.
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

o tom ze to nejhorsi mame za sebou velice pochybuju, to nejhorsi se teprv letos zacne rozjizdet a to prave omezovani, zakazy a prikazy, ja odhaduju ze zas prijde politicka zimni vlna, zacne se poukazovat na neockovane jak za vsechno muzou a ze bez nas by to tu nebylo a teprv se rozjede poradnej utlacovaci masakr, no uvidime za nekolik mesicu
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

Strach z vakcinace nemám, očkovat proti Covidu se ale nehodlám.
Mám většinu dobrovolných očkování v sobě (Tetanus, bříšní tyfus, žloutenky atd.)

Covid nepovažuju za riziko a jako svéprávný člověk je pro mně akceptovatelnější nést riziko chytnout covid nebo chřipku, než poslušne naklusat a nechat si píchnout 2, 3. 4. dávku .... každý rok ode dneška až do smrti kvůli nemoci, která vlastně nic nedělá.

Pokud se někdo bojí má možnost pořídit si spousty ochraných pomůcek a nebo přizpůsovit tomu svůj životní styl a ne že se všichni ostatní musí přizpůsobit mojí maličkosti.

Další důvod proč Covid ne, je pro mně ten, že se mi nelíbí ten tlak ze strany vlády a spol. Očkování má být dobrovolné, má chránit mou osobu (nikoliv druhé) a měl bych si ho platit sám. Cílem očkování by mělo být abych neonemocněl a ne abych mohl na koncert.
Abych to shrnul raději si střihnu Covid než dát na názory dobroserů, kteří to se mnou "myslí" dobře. Ono totiž většina největších sviní historie se vyznačovala hlavně tím, že to s ostatníma myslela dobře.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ještě k té ztrátě svobody a možnosti volby, která některým bliká v hlavě, když v současné době slyší slova "povinné očkování"...
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/27 ... nestovicim

Spalničky, Záškrt, Černý kašel, Zarděnky, Dětská obrna, Tuberkulóza, atd.

Po devátém týdnu dostávají první dávku takzvané hexavakcíny, která chrání proti záškrtu, tetanu, černému kašli, dětské obrně, žloutence typu B a onemocněním vyvolaným původcem Haemophilus influenzae typu B. Vakcína se během prvního roku dítěte podává třikrát. Očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím pak dostávají děti od třináctého měsíce a druhou dávku mezi pátým a šestým rokem. Ve stejném věku je taky čeká přeočkování na záškrt, tetanus a černý kašel. To se zopakuje ještě jednou po desátých narozeninách, kdy se přidá ještě dětská obrna.

toto děcka dostávají již spousty let POVINNĚ. Je to podle vás také důkaz nesvobody, fašismu, nacismu, nebo racionálního přístupu, jak danou nemoc ve společnosti vymýtit ? :chuckle
Jaké počty nemocných dětí např. se spalničkami či záškrtem bychom ročně řešili, kdyby očkování bylo pouze DOBROVOLNÉ?

cituji
Covid nepovažuju za riziko a jako svéprávný člověk je pro mně akceptovatelnější nést riziko chytnout covid nebo chřipku
Tohle ale můžeš říci o jakékoliv nemoci, nebudu se očkovat protože a) nechodím tam a tam, b) dodržuju hygienu atd. Jenže nemoc si nevybíráš ty, nemoc si vybýrá tebe...
Takže počty zemřelých na Covid jsou zřejmě stále podle některých malé, když jej nepovažují za riziko... :wasntme
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Angelus: Tady nelze nesouhlasit s @devlopem.

Pomůžu si proto, s dovolením, další zvláštní metaforou: Dejme tomu, že na městském okruhu je povolena maximální rychlost 80km/h. To není proto, že třeba ostřílení řidiči jako Vy, já nebo x další tam nezvládli jet rychleji, ale proto, že ne každý je zkušeným řidičem s dobrým autem, které má zažité. Takže stát rozhodl, že bude fér x lidí za volantem omezit, aby se předešlo ťukancům či středním bouračkám lidí, kteří si za volantem ještě tak jistí v kramflecích nejsou. Jinými slovy, řetěz je tak silný, jak je silný jeho nejslabší článek.

Takže pokud má někdo takovou imunitu či aplikuje takové ochranné postupy, že se mu covid vyhne - nezbývá, než pogratulovat. Ale stačilo na podzim pár tisíc marodů a málem se rozpadlo zdravotnictví.

Dále však xy milých spoluobčanů nemělo to štěstí a po prodělání nemoci si odneslo trvalé následky. To se projeví na ekonomice, na vzdělanosti budoucích generací atd. Mohlo by jistě být hůře - covid není mor nebo mers, ale taky jsme mohli na situai od podzimu 2019 pozorovat, že to není něco, co stačí vyležet jak nějakou chřipku. Navíc lze očekávát, že kvůli covidové situaci bude následující chřipková epidemie horší, než jak by tomu bylo bez covidu.

Přiznávám, že to není jednoduché hlavně z toho hodnotového hlediska: Jakou legitimitu nás k něčemu nutit má stát, který leccos řídí s podobnou předvídatelností a efektivitou, jako banda dětí na pískovišti?

Tohle je třeba agrument, který se mně osobně dlouhodobě nedaří vysvětlit v rámci rodiny: To, že vláda stojí za :moon neznamená, že covid neexistuje, nedokáže v cukuletu zaplnit nemocnice a zdeptat i ostřílený personál a nedělá neskutečné ekonomické škody. Stejně tak snaha snížit riziko tím, že se budou občané nabádat k omezení kontaktů, nebo se neočkovaným zakáže chodit (např.) do bazénu (při dodržení férových kompenzací pro provozovatele těchto zařízení), není fašismus.


Závěr: Kdo může, ať se očkuje. Dělá to jak pro sebe, tak pro ostatní - ty méně rezistentní. Děti, důchodci, dospělí se zdravotními komplikacemi. Kdybychom na to šli (FUJ!) eugenicky a izolovali zdravé a silné od zbytku, tak se možná dostaneme v ČR na poměr 1 milion obyvatel ku 9 milionům. I šedesátiletý ředitel s vysokým tlakem, absolvent právnické fakulty s astmatem, řidič autobusu s cukrovkou a uklízečka, která denně vykouří krabičku cigaret, mají společnosti co přinést. A není to vůbec málo.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

K tomu bych přidal očkování proti chřipce, proti klíšťové encefalitidě, proti rakovině děložního čípku,... Těch očkování jsou mraky, a nikdo s tím problém nemá.
Ale očkování proti Covidu... to je panečku téma :D . Tam se každý ohání svobodou (přitom není povinné, a svobodu to nebere), tam se každý šprajcuje (jedna bába povídala,... že nás to naprogramuje, že nám dají čip, a nakonec nás to všechny vyhubí).
Nemám strach ani z Covidu, a nemám strach ani z očkování proti němu. Celej život do sebe peru nějaký svinstva, 35let si ničím plíce nikotinem, ... a za vše ještě platím. Očkování je zdarma, přináší mi výhody, a teď dokonce 2.dny volna navíc.
Co to všechno se mnou udělá za X.let? Kdoví, a je mi to jedno :D .
Pokud se někdo nechce očkovat, je to jeho svobodná volba, nikdo nikoho nenutí (jak někteří rádi tvrdí), ale neočkovat se ze strachu z vakcín? Nebo proto, abych byl svobodnější? To mi přijde úsměvné.
Očkovat jsem se nechal, abych měl klid, abych z toho měl jisté výhody. Tomu rozumím.
Očkovat jsem se nenechal, abych měl klid, abych nemusel nikam jezdit, někde čekat ve frontě. Tomu taky rozumím.
Ale jako projev strachu, nebo revolty vůči státu a snaha o zachování svobody??? Tomu nerozumím ;)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Quido: dobrý text :yes

ještě k tomu povinnému očkování dětí, mimochodem, už pár let platí, že:

§ 50
Zařízení poskytující péči o dítě do 3 let věku v denním režimu nebo předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní, nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

a totéž platí myslím i o školkách ;)

Vidíte nějaké protesty na Václaváku, nadávání na Bureše nebo totalitního státu? Kromě pár biomatek s chlupatýma nohama proti tomu nikdo zvláště nenadával. Však jsou to jen děcka a očkování je v tomto případě kupodivu normální fakt praktikovaný spoustu let.

Jak ale přijde zákaz, že dospělý, covid neočkovaný nesmí jít na plovárnu, tak je oheň na střeše a "Zlatí komunisti, ti po člověku nikdy nic nechtěli že jo" :lol:

V dnešní době, kdy mají lidé neskutečné možnosti cestování doslova za pár kaček po celém světě, se budeme i v budoucnu setkávat s novými typy zmutovaných virů, které díky přelidněnosti planety a výše uvedené skutečnosti, mají neskutečně mnoho žrádla a prostoru k šíření. Buď tedy přijmeme fakt, že abychom společnost ochránili a všas reagovali na nástup epidemií, budeme nucení přijmout nové typy očkování, nebo, půjdeme cestou depopulace a zcela volnému průběhu nemoci ve společnosti bez omezení. Jiné možnosti nejsou.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Já tomu neopak rozumím. Z člověka, který se nechce nechat očkovat proti koronaviru se stává nový třídní nepřítel se kterým je potřeba zatočit. Spousta těch opatření typu kovid pas, které určitě nikdy nebudou, se zavádí do praxe a podobně. Přitom fakt je jediný a to že vláda epidemii absolutně nezvládla. Pokud někdo tvrdí, že neočkovaný znamená náklady atd. Ok, pojďmě tedy u každého člověka prošetřit co dělá ve svém životě špatně a pěkně mu všechno naúčtovat a zavést opatření, aby to už nedělal.
devlop píše: 30.07.2021 11:57Spalničky, Záškrt, Černý kašel, Zarděnky, Dětská obrna, Tuberkulóza, atd.
Je koronavirus stejně nebezpečný jako tyto nemoce? Tady někdo měl apokalyptické vize spolu s indickou mutací a spíše to teda vypadá, že virus slábne. U nás byla kráce před koronavirem epidemie žloutenky. Nedali se o tom sehnat žádný informace a nikoho to nezajímalo. Bezďáci dál šmátrali svejma prackama na rohlíky v supermarketech a podobně.

Také tu je další skvadra nemocí, které už ovšem nikoho nezajímají jako třeba AIDS. Dneska to není téma, mimo jiné proto, že skupina u které se tato nemoc nejvíce šíří, je vyzdvihována jako nedotknutelná. Feťáci jsou až ve velmi slabém závěsu typu >10x méně.
Naposledy upravil(a) Paul dne 30.07.2021 13:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Paul: podle čeho lze hodnotit nebepečnost virového onemocnění prosím? Počet mrtvých od nástupu nákazy, nebo jaký parametr je určující k tomu že lze prohlásti "je to jen chřipečka" vs "je to kurevský zabiják"

cituji:
"Přitom fakt je jediný a to že vláda epidemii absolutně nezvládla"

opět fail, proč do toho zase tahat vládu a Bureše. Covid pass není náš vládní výmysl. Za covid nemůže naše vláda a nepřišel z laborek ukrytých v čapím hnízdě, je to celosvětový problém, jestli si někdo ještě nevšiml ;)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cov ... 202027_ako

Lidé chtějí cestovat, nechtějí se nechat omezovat. Dobrá, ale jak jinak v době "po"epidemické, než nějakým certifikátem v cizích zemí kontrolovat, zda je člověk potencionálně nakazitelný nebo ne. Čestným, ručně psaným prohlášením podepsaný krví, protože lidé jsou čestní a pravdomluvní? :chuckle
QR kód v mobilu je fakt prostě na některé lidi asi moc scifi na rok 2021. Normální pasy nevadí? Co občanky, zbrojní průkazy, nebo nedejbože Zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství!!!!, uff, samé omezení a kontrola že jo.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Rozdělení nemocí samozřejmě existuje.

Jasně, takže za situaci u nás vlastně nikdo nemůže, protože to je celosvětovej problém. V tom případě nechápu proč máme nějaký státní orgány, když nemohou nic ovlivnit.

Tak jsou lidi co si v totalitních nařízeních libují, většina toho co vláda nařídila byly kraviny. Až se vydaj pasy, kolik CO2 můžeš vydejchat tak to taky bude samozřejmě v pořádku, protože však tu už máme občanky, cestovní pasy, kovid pasy, zbrojáky..

Abych to upřesnil, opatření kvůli změně klimatu jsou také založené na něčem reálném. Tedy na tom, že člověk ovlivňuje svou činností podmínky na planetě. Nevíme ovšem jak moc, jak to bude vypadat za 10, 50, 100 let, co může člověk ovlivnit a jestli to je vůbec špatně nebo ne. Navzdory tomu vznikla obrovská nesmyslná totalitní lobby, která tu cpe nějaký CO2 povolenky, hromadu buzerací a chce drasticky ovlivňovat jak má člověk žít, co může říkat atd. Ohledně koronaviru mi to přijde dost obdobný.
Naposledy upravil(a) Paul dne 30.07.2021 13:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Paul: není třeba přehánět a hnát to ad absurdum že ano, v opačném případě je další debata zbytečná ;) Neříkám, že vláda za nic nemůže, ale nemůže za existenci covidu a celoevropských nařízení a dohod v rámci cestování občanů mezi státy, což antivax lidé podle mne nějak stále nechápou a pořád tam vrážejí emoce, nenávist a zlobu ke vládě, což prostě pořád nechápu. Jak říkám, covid pas není výmysl naší vlády, která ledasco posrala, to víme všichni.

add Rozdělení nemocí: máš prosím nějaký odkaz, kde lze dohledat nějakou škálů nemocí s ohledem na její stupeň závažnosti? Jasně že něco existuje, ale fakt bych to rád viděl jak si na tom covid vůči jiným nemocem, na které se očkuje, vlastně stojí.

EDIT:
zatím jsem našel jen porovnání pandemie covid vs ostatní pandemie v historii lidstva
DeadliestPandemics-Infographic-30062021.jpg
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Když vezmeme celou pandemii covid-19 jako velice realistické cvičení, pro případ výskytu většího virového lidožrouta, budou se muset lidé v reálu rozhodovat rychleji. Očkování nebo ne. A že jde o život se zjistí, až bude po všem. Mj jak v postapo filmech s nákazami.
Udělám co musím
Odpovědět