Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

mart0: Je to přesně o tom, jak to říkáš ty - pokud nemůžu já něco, tak proč může někdo jiný něco jiného. Problém není v legálnosti. Tisk tenrát fikaně dal do jedné věty, že byl Prymula na fotbale a že před tím chtěl zpřísňovat. Jaksi pozapomněl zmínit fakt, že jednal v souladu s tehdy platnými pravidly. V tomhle spíš vidím účelovou manipulaci ze strany tisku a pokus o to budovat někomu názor. Jinak, opravdu je tady někdo, kdo si myslí, že pokud by se tady vyměnili kormidelníci a kapitáni, tak loď polpluje najednou zázračně tím správným směrem? Nebo se jedná jen o touhu frustrované mysli po tom, aby ti, co za to "můžou", šli od kormidla? Štve tě Prymula na fotbale, jaký dává přiklad. Mě štve, pokud si člověk své prohřešky vůči pravidlům omlouvá slovy: "...ale když oni, tak já taky..." nebo "..když oni, tak já přece nemusím..." I pokud by "ti nahoře" byli čistí, jako slovo Boží, vždycky se najde člověk, který si zdůvodní, proč něco nerespektovat. Obzvláště je to nebezpečné teď, pokud spirála nešťastného vývoje nezpomaluje.

PS v době, kdy byl Prymula na fotbale, jsi mohl rodiče normálně a legálně navštívit. Pokud se jedná o děcka ve škole, tak nic není horšího, néž pokud se na jedné hromadě sejdou děti "motivované" podobným způsobem "dodržovat". Je úžasné slyšet, jak ti 14-tiletí "experti" všechno ví a znají, slabý odvar toho, o čem se bavíme tady. Bohužel, náš obrázek o "vrchnosti" tvoří tisk, který tak nečiní nestranně.
Naposledy upravil(a) FMJ dne 28.02.2021 8:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

proforma píše: 28.02.2021 5:33 Vcera jsem se dozvedela o 7 nemocnych z okruhu mych znamych (nemocnych, ne jen pozitivnich) a 4 dalsich, kteri cekaji na test. Asi se to tu zacina fakt nepekne rozjizdet... Za chvilku si zacnu pripadat jako mensina...
Tak to jste tam (asi v Čechách) napřed. Včera jsem si zase volal s jedním, co má stále za to, že když se nebude testovat, tak nebudou nemocní.

Další teď zrovna nejezdí po demonstracích jen kvůli nedostatku času, ale jinak jejich bublině prý polovina všech lidí by ihned zcela rozvolnila.

Nepřeju jim to, ale dokud jim okolí nezačne padat, tak sami neuvěří. Pak asi přibyde sebevražd, až jim sebereflexi dojde, že tomu okolí radili ať na to dlabou.

S jinou, doposud velice opatrnou osobou z rodiny, co volí ANO, jsem se zase bavil o mutacích a očkování.
Dva důchodce v rodině máme po první dávce, ale k mému úžasu nikdo v rodině včetně jich ani neví čeho. Podle mě plebs dostává Astru nehledě na věk a zkušenosti odjinud. Na mou informaci, že je v Brně v komunitě jihoafričan proti němuž bude Astra k ničemu mi bylo řečeno, že prý nějaký vědec v TV teďka šíří, že Astra na všechny mutace funguje stejně a že nejsou smrtnější. TV sice nemám, ale nabývám dojmu, že tam teď začali vysílat nějaké reprízy odhadů z minulého roku.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

FMJ: Máš pravdu, že omlouvání svých prohřešků prohřešky jiných je nesmysl. I kdyby to tisk o Prymulovi takto nepsal, tak by si to většina lidí řekla stejně. Takový obrázek to tak jako tak vyslalo. A není to a priori o tom, že někdo něco smí a jiný ne. Logicky některé věci jsou zakázané a jiné ne. Je to o tom konkrétním, tedy že papaláši de facto povolili sami sobě na fotbal chodit, zatímco jiným lidem totéž zakazují. A dále o tom, že mnohem důležitější věci jako školy a návštěvy příbuzných se zakazují, zatímco na fotbal papaláši smí. Navíc můžeš přemýšlet i tom, co si řekne třeba 9 leté dítě, kterému zavřeli školu, zakazují potkávat se se spolužáky a chodit hrát na hřiště, zatímco někteří z těch, co to zakazují, sami sedí na tribuně.
Jinak já si nedělám iluze o těch, kteří je chtějí vyměnit u vesla.

PS Prymula už říkal, že se to musí zpřísnit. A sám si raději zašel na fotbal, kam běžný smrtelník nesmí, a který si ani nesmí zahrát.

Jo a mimochodem malé děti mají Prymulu za lháře a podvodníka už od doby jeho prohlášení o návratu do škol a výbuchu jaderné elektrárny.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

A Prymulovo následné vysvětlení v novinách tomu taky nepřidalo :D
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Pokud to bude takhle pokračovat, bylo by zajímavé, kdyby se některé okresy odrhly od zcela neschopné vlády, úředníků a zavedli vlastní správu situace.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

To je ten zasadni rozdil mezi nami a Nemeckem:

CR:
- Obcane, jak to, ze nemate rousku?
- Ale TAMTEN ji taky nema...
- Tak jdete...

Nemecko:
- Obcane, jak to, ze nemate rousku? 100 €.
- Ale TAMTEN ji taky nema...
- 200 €...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Elishka »

Ztratili jsme společenskou odpovědnost za vlastní činy. Od Prymuly po ty, co se nenechají testovat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Vot bumažka
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

IMG_20210228_123241.jpg
Přílohy
IMG_20210228_123228.jpg
IMG_20210228_123211.jpg
Udělám co musím
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Prymulovi se může nadávat jakkoliv, ale je to jeden ze tří lidí co se za poslední čtvrtstoletí v ČR aspoň obtěžoval napsat něco odbornýho o epidemiích. Pak už je to jen nějakej Flégr a ženská se spalničkama. Něco jako jet do Nagana s tím že Jágra neberem protože je děvkař a Haška pač je blbej.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

JIP píše: 28.02.2021 8:23 plebs dostává Astru nehledě na věk a zkušenosti odjinud.
Plebs zatím nedostává nic a Astry je naočkováno mimořádně málo. S kvalitou Astry mi to stále není jasné, ale ono to vůbec není tak jednoznačné.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Takže preventivní akce proti cukrovce byla úspěšná. Tetička už ji určitě nedostane. 🖤

Prababičky našly tvrdé očkovací kartičky. Ta od obvoďačky dle předpokladu Astra. Měla jen nezvyklou noční bolest hlavy.

Druhá registrovaná přes net a očkovaná v Havířově dostala Pfizer, takže super. Poučení zní registrovat se na velké místa.
Ivana píše: 28.02.2021 16:25 Plebs zatím nedostává nic a Astry je naočkováno mimořádně málo.
Možná někdo funguje a větší objemy čekají na učitele jiné mladší, ale ne zas moc klíčové.

Známá z firmy dodávající pro JIP má od kolegy z místa čerstvé info, že v Olomouci ležel v pátek na covidové JIP jen jeden pacient.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Každého po 14 dnech, či jak je negativní, překládají na normální oddělení, takže ze statistik vypadne. K té informaci, že tam byl jeden zákazník, tak by to chtělo i to druhé číslo.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Nasazena armáda a celní správa. Budou pomáhat policajtům v kontrolách dodržování opatření.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Mám trochu problém pochopit, jak bude vládní opatření fungovat na řádově statisíce cizinců, především Ukrajinců, Rumunů etc, kteří jsou v ČR, mají formální bydliště a pohybují se za prací. Bydlí na černých ubytovnach a musí do supermarketů pro jídlo. Nemoci a choroby zásadně zkoušejí přechodit.
Udělám co musím
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tvl teď Babiš v tv.
Už budeme schvalovat pokuty pro firmy, které nebudou testovat až 500 000,-
Na otázku ,kde firmy mají vzít testy tak prý od soukromých společností. Prý jim ze začátku pomůže stát. Mají pro žáky 1mil. testů, to není ani na jedno testování.

Nejsou schopni zajistit testování sami, tak to hodi na firmy ať se snaží.

Jak se tam kasal, že vláda vše super řídí, akorát lidi Češi jsou na hovno. Já bych blil.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Superpřenašeči
18% lidí vydechuje 80% aerosolu ve skupině (ze 194 lidí ve skupině produkovalo 80% aerosolu 35 jedinců)
velikost vydechovaných částic se u různých jedinců liší až o tři řády
počet částic roste s vyšší infekcí, se zvýšeným BMI a s vyšším věkem
https://nedd.tiscali.cz/tri-veci-ktere- ... idu-505382
https://www.pnas.org/content/118/8/e2021830118

Takže jako nejrizikovější vypadají starší a tlustí, kteří mají tendenci vytvářet více kapének. Zároveň se tam říká, že to není pravidlo, že superpřenašeči můžou být i mladí.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ještě obrázek: zemský ráj to na pohled
27_unora zemský ráj to na pohled.jpg
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Brno-město a Brno-venkov nebudou oddělovány, budou považovány za jeden okres.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-m ... zpravy_klf
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

A ještě jeden obrázeček aneb jak je to s těma dětma
děti.jpg
Odpovědět