Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Večer má pan plukovník promluvit k národu během přenosu.

Jak to vidíte: bude to mentální příprava na zítřek a od středy lockdown, nebo se lockdown vyhlásí už dnes večer :?:
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pedro! »

cipis píše: 12.10.2020 12:22 Základní problém všech těch oxymetrů není přesnost, ale vlastně to, co to měří. Bohužel to nerozliší kyslík a oxid uhličitý,
uhelnatý! Nerozliší oxidovaný hemoglobin od karboxyhemoglobinu. Nedá se tím tedy zjistit otrava CO. Odlišit karboxyhemoglobin neumí ani běžné měřáky ve zdravotnictví. Si nepamatuješ, že okysličená (tepenná) krev je jasně červená, kdežto odkysličená (žilní) je tmavá? A to tyto oximetry odlišit umí.

$15 oximetr z Alíka spánkovou apnoi chytil velmi pěkně - 56%(!), tak bych je zase až tak nehanil.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak takový přístup je asi posledním hřebičkem do rakve

Lidé se vyhýbají testům, do práce ale chodí

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_chtl

Minulý týden nepřišlo na testy od pondělí do soboty téměř dvacet tisíc lidí.„Test nebyl proveden u 19 753 indikovaných osob. My vidíme, že se ty osoby z nějakého důvodu nedostavily na test, ale pak chodí do práce,“ řekl MF DNES šéf Chytré karantény Petr Šnajdárek.


vyhýbání se testům, lhaní praktikovi, nedodržování karantény, obcházení nařízení.... nevím no, která jiná země, jede v tomto režimu? :(
Naposledy upravil(a) devlop dne 12.10.2020 14:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

@Lyster prosim link na ten test na D vitamin, nejak to nemohu nokde najit a Mudr. ma ted jine starosti. Diky
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

To Devlop: Lidi se bojej o živobytí. Taky mě překvapil kamarád, když mi psal v emailu:
...hlavně nechoď na žádný testy pokud nemusíš, pokud budeš positive, staneš se občanem druhé kategorie, pokud do toho ještě budeš mít jiné i vážné zdravotní problémy nikdo tě neošetří a cela rodina půjde do karantény a to celé trvá cca měsíc v dobrém případě.To může být dost ekonomicky likvidační.
:shock:
Asi není jedinej, kdo to tak bere.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

MFG píše: 12.10.2020 14:47 @Lyster prosim link na ten test na D vitamin, nejak to nemohu nokde najit a Mudr. ma ted jine starosti. Diky
Test ti udělá skoro každá laboratoř, která bere samoplátce.
Synlab: https://kalkulacka.synlab.cz/

Do vyhledávání zadej, že název obsahuje 25-OH, a vypadne ti výsledek:
BIOCHEMIE, HEMATOLOGIE, IMUNOLOGIE Kostní metabolismus Vitamín D total (25-OH) 1474,- Kč

Doktoři to nechtějí dělat na pojišťovnu , protože je to drahý.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Patrol:
A prosimtě co teda bude dělat? Nejde na testy, pokud bude pozitivní, bude chodit do práce a roznášet to dál? Protože se bojí, že by ho zubař neošetřil, tak mu to radši neřekne a nakazí ho?
To ho nenapadlo, že tohle celé je ekonomicky likvidační pro spoustu lidí na celém světě? A pro některé i fyzicky likvidační? Nebo mu to je jedno?

Já neútočím na tebe, jen je mi takovéhle uvažování naprosto nepochopitelné.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

počty nakažených zdravotníků:
https://www.lkcr.cz/aktuality-322.html? ... =cz_100122
ty tabulky sem nejdou nějak rozumně dát.

Celkový počet hospitalizovaných/Z toho pacientů ve vážném stavu
4. 9. – pátek 197/50
11. 9. – pátek 297/69
18. 9. – pátek 516/94
25. 9. – pátek 809/168
2. 10. – pátek 1 198/245
9. 10. - pátek 2 085/408

stačí si jen představit jak to bude vypadat za týden a za 14 dnů.
U nás se ruší veškeré plánované operace, personál jednoho klíčového místa pro operativu je téměř kompletně nakažen a jsou v izolaci.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

vláda se chystá na kolaps...
v ulicích mohou stát mrazáky na mrtvoly...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cech ... aps-123911
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

bohužel co píší Patrol a Devlop, si některý lidi fakt posílaj mailama a na fb, ať nechodí na testy, jak je to omezí atd....
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Ivana: Článek pár stránek nazpět v tomto vlákně:

14.9.2020
"Pacienti ležící na chodbách nehrozí. Česko zvládne osmkrát větší nápor, zní z vlády"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zvlad ... 47ab5f122/

Nevím, proč to dělám - jestli jsem spíš pesimistický masochista s vyhraněným názorem na vládní garnituru, nebo naopak skeptický rozpadlík-začátečník. :lol:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Věříš tomu co říkali 14.září? Kdyby to byla pravda, tak proč se Andrej schovává a vyvolává o pomoc do sousedních států?
Jestli věříš v současné situaci tomu, co říkala vláda před měsícem tak jseš teda echt masochista. Ale nechápej mě špatně, nic proti tobě nemám, je to tvoje věc.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

To FarmářJan:

Tohle není hřebíček do rakve ale kudla do zad, tyhle mejly. Mně to zní skoro, jako Podněcování k TČ ve smyslu ust. § 364, TZ ve stádiu pokusu ve vazbě na TČ Šíření nakažlivé nemoci ve smyslu ust. § 153, TZ. Protože tuhle levárnu může vymyslet a šířit jen korunovaný imbecil. Samozřejmě, pokud tím způsobí škodu na zdraví či životě, tak pak jen skáčou odstavce.....
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

bohužel to nejsou vždy úplní tuponi, ale věří tomu dost lidí i inteligentních a někteří jedou finančně z hlouposti koncem měsíce nulu a bojí se propadu příjmů. Omezili jsme kontakt s několika známými přes děti a kroužky už v létě, protože měli tyhle blitky.

a tole je naopak z té kolekce tupoňů Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO a zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, která je ba naopak kontraproduktivní. Vy, co máte otevřené oči, víte. Nesmíte se bát chránit své děti, své zdraví, vaše životy!!!“ Csáková ... https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/i ... idicky_zar
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tuhle kampaň jedou mimouši z Alfa Centauri. Potřebujou novou planetu.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Ivana píše: 12.10.2020 15:58 vláda se chystá na kolaps...
v ulicích mohou stát mrazáky na mrtvoly...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cech ... aps-123911
Taky může z oceánu vylézt Godzilla a sežrat pár netušících japončíků. Seznam zprávy jsou naprostej odpad a prohlášení vládních vykuků také.

Pokud se banují chčipečkáři, měli by se banovat i podobný existence vzývající soudný den.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Ivana píše: 12.10.2020 16:17 Věříš tomu co říkali 14.září? Kdyby to byla pravda, tak proč se Andrej schovává a vyvolává o pomoc do sousedních států?
Jestli věříš v současné situaci tomu, co říkala vláda před měsícem tak jseš teda echt masochista. Ale nechápej mě špatně, nic proti tobě nemám, je to tvoje věc.
Podle dat z UZIS je porad jeste volnych cca 950 UPV. Od 14 zari jich cca 150 ubylo.

https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Což je asi 3 až 4 lůžka na špitál. U nás je covid plný, od zítra zdvojnasobujeme kapacitu na úkor jiných oborů. A to jsme zelenej okres.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Ivana píše: 12.10.2020 16:26 Tuhle kampaň jedou mimouši z Alfa Centauri. Potřebujou novou planetu.
Tahle antiockovaci a antierouskova kampan se hodne jede i tady na foru. Je to jednoduchy princip. Cemu nerozumim, to odmitam. V populaci je 50% lidi co maji IQ pod 100. S timhle IQ nedokazes vyhodnotit co je a co neni prospesne pro tebe a tve okoli. Tim jsem chtel rict ze tohle je prirozny stav spolecnosti a kazdy dobry ropadlik by s podobnym pristupem mel pocitat.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Ortvare, pochopil jsem ze pracujes v nemocnici. Nevis jak moc se v nemocnicich zamestnanci (doktori, sestry, lapidusi) testuji na Covid? Maji nejake pravidelne testy?
Odpovědět