Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

a pak přijde důležitý ouřada zkontrolovat, zda mají unavení zdravotnictví všechna lejstra v pořádku...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pl ... u-40340530

"„Neuvěříte!!! Zdravotníci i v naší nemocnici už fakt neví, co dřív. A tak je dneska přišly zkontrolovat dvě pracovnice z hygieny. Jestli dodržujeme všechna nařízeni ministerstva ke kovidu, máme všechny papíry a tak. Chtěly na i kovidjednotku, ale zapomněly si vzít ochr. obleky,” napsal evidentně rozhořčený exministr zdravotnictví a ředitel bohumínské nemocnice Svatopluk Němeček na Twitter."

"Pracovnice ostravské hygieny podle Němečka přišly kontrolovat dokumenty a řád k zacházení s covidovými pacienty. Navíc prý usilovaly o návštěvu covidového oddělení, počítaly však s tím, že ochranné pomůcky jim poskytne nemocnice. Když to Němeček odmítl s odůvodněním, že pomůcky má pouze tak akorát pro zaměstnance, tak se „urazily a odešly”.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Já bych se s tím nesral a obvinil je z obecného ohrožení. Každá hodina, kterou nenavolávají kontakty, tak je ve výsledku řada mrtvých za několik týdnů ...
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Dále v textu je, že podle ostravské hygieny, je tam poslali na příkaz Rážové z Prahy. Někdo chce na Němečka zakleknout. Je tady spojitost že schůzkou na Vyšehradě? Němeček byl ředitel FN Ostrava a na schůzce byl momentální ředitel Havrlant. Němeček svého času čelil obvinění že koupil předražený gama nůž, teď se řeší jeho náhrada. Náhoda?
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Nebudeme se asi divit, pokud při takové návštěvě někomu z personálu nebo pacientů příště ujedou nervy a situace vyeskaluje. Ředitelé nemocnic to s projevem vlastních názoru mají asi těžší, ale já být sestrou nebo záchranářem a na recepci vidět něco takového, tak budu TAK sprostej, až mi z toho řvu prdne a odlítne respirátor. :evil:

A rozhodně k tomu za žádných okolností nechci nikoho nabádat. :angel
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Je zajímavé, že v době, kdy se papírové náležitosti k čemukoliv, vzhledem ke stavu nemocnic, dají označit za zbytné, rozhodne hlavní hygienička, která má díky všeobecné situace hygienických stanic určitě jiné důležitější starosti, že je důležité je zkontrolovat. Uvědomuje si ta paní, že to jen nahrává spekulacím o "zakleknutí na objednávku" dotyčného ředitele nemocnice?
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

To je jen taková pitomá idea, navíc nevím, nakolik by mohla být kontraproduktivní, ale v pondělí bych těm dvěma škatulím zavolal, že při kontrole byly v kontaktu se zaměstnancem následně diagnostikovaným na CoViD, ať se pošlou do karantény ;) .
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Zdržoval jsem se veškerých komentářů na opatření vlády, ale co je moc je asi moc. Takové šílenosti co předvádějí a co tím sledují?

Viz. nějaké perly na její činnost posbírané na netu jsou tady:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ili-641894;
A určitě to stojí aspoň za zamyšlení...
Ale mi ne za to abych je citoval.
A většinu z těch přijatých vládních nesmyslů lze velmi lehce zpochybnit a vyvrátit.

Je to jen o tom, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá" aneb "salámová metoda vlády apod. Nemá podporu, bojí se, zprofanovala se a tak.
*
Čekají, mlží, nekonají a když už ANO, tak jen blbosti.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Další dobu sleduju diskuze mediků a doktorů na twitteru., abych si udělal obrázek o situaci. Docela mazec https://mobile.twitter.com/fuxit4/statu ... 2866126863
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Mě to přijde logické. Mají totiž data od mobilních operátorů (konečně mají to co google), takže vyhodnocovali co a jak zamezit. Nedělní prodej je zrušen kvůli lidem co chodili z kostela.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Bacíle nevím kde jsi toto vzal? Kostely omezili na začátku října prvně na 10 lidí v kostele a 20 venku a 14. 10. To snížili na 6 uvnitř i ven. Ten nedělní prodej jeho zákaz z tím nesouvisí.
luke777
Příspěvky: 10
Registrován: 25.11.2012 0:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od luke777 »

Dobrý den jako pasivní divák dekuju všem za příspěvky. Takže zkušenosti, kamarádka na mateřské zůstává doma a stejně se nakazila. V místní prodejně co mají na obci. Už chápu nařízení vysoké stropy. Co mě vyhodil Google jednu bakalářskoi studií tak velké supermarkety mají podle norem dáno nucené větrání podle plochy a podle počtu zákazníků a pokud to nekecalo tak tam bylo číslo 30m3/h na zákazníka. Takže pro mě vyhýbat se malým prodejnam v obci.Z mého okolí jinak lehké průběhy, jeden případ zápal plic z covid, teploty. Včerejší nakouknuti do místního Kauflandu sem utekl neboť lidi se připravovali na den volna, narvane nákupní vozíky.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tak jsem zvědav, jak to dnes dopadne...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lide ... domaci_lre

Protest na náměstí Republiky uspořádali pořadatelé podle vyjádření na Facebooku proto, že vládní opatření proti epidemii covidu-19 podle nich nefungují, zato likvidují životy a devastují stát. Stát podle nich lidi šikanuje a straší. Další shromáždění se mají konat na Staroměstském náměstí a na Klárově.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Chvíli jsem to sledoval online.
Jak bych to popsal. Sobecký lidi, které zajímají jen oni sami a jejich konzumní život.
A ty bláboly co tam řečníci říkají.
Doufám, že všichni podepsali revers, že se zříkají JIP v případě nakažení.
Segal
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2017 19:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Segal »

I co Vás nemá, stejně jak jsou halasní nyní, budou i v případě dožadování se lékařské péče....
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Oni mají pravdu (i když bláboly co můžou směle soutěžit se samotným Andrejem tam byly taky) :
republika je drancována
nejtěžší období nás čekají
nejsme sami je nás víc
propaganda je obrovská
je to hanba
jenom bič, bič a bič

To co přehlídli, je to, že ty války jsou dvě a teprve až vybojujeme tu první můžem začít tu druhou. Když mě honí tygr, nebudu řešit, že se v okolí poflakuje medvěd.....
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bak-ly »

Pár stran zpět jsem psal svůj příběh o tom, jak blbě funguje systém. Dnes jsem měl mít testy (10. den od kontaktu - poslední den, kdy to ještě má smysl a dělají se; stále nemám žádné přiznaky). Včera mi nepřišla žádná SMS zbývalo už jen 20 hodin do odběru. Takže jsem včera před zavíračkou volal obvoďákovi, jestli je to normální. Prý ano a někdy sms chodí až daný den. No nepřišla ani dnes. Odjel jsem tedy na testy, protože nic jiného nezbývalo. A zjistím, že mají dnes od 12:00 zavřeno. Společně se mnou to zjistilo dalších asi 15 lidí... Volal jsem tedy do nemocnice a jejich hygienička mi řekla, že jsem objednán na pátek (12. den od kontaktu). Nevím, jestli brečet nebo se smát. Není se čemu divit, že jsme v situaci, v jaké jsme. Nefunguje ani základ, který už má být minimálně půl roku ověřen praxí... Nedělám si iluze, že jiné časti fungují lépe.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

A potom říkají, že lidi co mají jít na testy na ně nechodí. Věřím tomu, že po podobné zkušenosti se jim na ten náhradí termín lidi vykašlou a už nikam nejedou.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DanBlack »

Jak to probíhá u nás...
Žena je od minulého týdne nachlazená, v sobotu ztrácí čich. V pondělí volá doktorce, ta vystaví el. žádanku (zadala do systému, nám nic nepřišlo) a my hledáme volný termín na testy. Najdem jeden hned na úterý, ale až v Chomutově.
Tam se na nějaké časy nehraje (objednána na 8:10, dorazila tam v 8h a už před ní bylo 20 lidí...přitom začínají v 8:00)
Večer kolem devátý dorazila SMS s výsledkem - pozitivní. :tmi
Dopoledne vyplňuje dotazník o sebetrasování, v poledne volání z hygieny - záznam o dotazníku nemají, takže všechno diktuje znovu. :wasntme
Ale pak už rychlá akce - za necelou hodinku volají i mě (mezitím už mám rezervovaný termín testu), vystavují el.žádanku na test pro mě a připomínají karanténu.
Na test jdu v sobotu takže uvidíme. :hi
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
mar00
Příspěvky: 27
Registrován: 31.03.2020 12:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mar00 »

Informace od známého lékaře z okresní nemocnice na jižní Moravě. Původní Covid oddělení plné, otevřeli další, personální situace složitá. Ve vážném stavu dva lidé 40+, jeden z toho s rakovinou a druhý kardiak s velkou obezitou, jinak 80+.
Uživatelský avatar
ARNY
Příspěvky: 38
Registrován: 27.09.2012 22:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ARNY »

Mám jednu myšlenku. Dočetl jsem nedávno knihu Třetí vlna. A jak dávám dokupy rozpočet na příští rok, tak mi běží hlavou. Kolik asi vln zvládne světová ekonomika bez razantního propadu životní úrovně? Vypadá to, že přijde ještě několik vln a vakcína asi vše nevyřeší....Jak to vidíte s ekonomikou? Zajímal by mě váš názor. Díky.
Odpovědět