Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Já chych řekl, že se to vyplatí.
Stejně tak jako kuřáci. Na daních se vybere více, než stojí léčba. A léčba jde stejně z pojišťoven, kterou platíme my všichni, takže to stát ani moc netankuje.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

dracekvo, něco na tom bude
"Za léčení nemocí kuřáků se ročně spotřebuje v systému veřejného zdravotního pojištění asi šest miliard, přínos do státního rozpočtu z té daně za kuřivo je asi 60 miliard," řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger České televizi.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/be ... ger-118993
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pterodaktyl »

Hohepa píše: 10.12.2020 16:51 Kolik stojí léčba notoriků ? Je to někde vyčíslené ?
Bylo by zajímavé to porovnat vs. kolik stát na notoricích ušetřil, že se nedožili důchodu a žádný nepobírají.
V českém zdravotnictví normální občan čeká na operaci prostaty třeba i rok (můj nebožtík strýc) aby se dozvěděli, že už to je neoperovatelné.
By mě zajímalo kolik normálních občanů notoriků se dočkalo za posledních třicet let transplantace jater a kolik to stát skutečně stálo.
Co třeba několikanásobné léčení závislých na "odmašťovnách"? Výdaje sociálního systému( plus škody v rodinách) ? Náklady na jejich pobyt za mřížemi?
A otázkou je, kolik tito za svůj život přispěli na zdravotním a důchodovém pojištění? Pokud někdo nasává /fetuje od základky a v patnácti má za sebou první odvykačku, tak je to pak na 99% čistý příjemce...

BTW bych doporučoval některým aby si vyzkoušeli na chvíli mít odpovědnost za podobné jedince ve firmě: absence, zmetkovitost, zlodějny a chuťovka-pokud se dotyčný pod vlivem zmrzačí.
Hlavně pokud personalisti rezignuji, neb jednu smažku vyhodí a nahradí druhou.Bohužel tito "nevylizují" reklamace od zákazníků a nezajímá je , že se pár týpků ožralo a nenamáhalo se vůbec dorazit do práce.

To je ale offtopic-prostě si myslím, že hospody se z tohoto oklepou díky výše uvedeným dvěma faktorům poměrně rychle. A že budou jiná odvětví, kterých se uzavření dotkne více-akorát se o tom moc nemluví.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Možná to bude někoho zajímat. V listopadu jsem si vyrobila tabulku z údajů MZČR a z demografických údajů ČR, jelikož mě zajímalo, jak je zasažena ta která věková skupina. Údaje z MZ byly k 8.11. Údaje o počtu obyvatel byly k 31.12.2019, takže tam samozřejmě bude nějaká odchylka.
Na MZ je hloupé to, že údaje o počtu nakažených podle věku a pohlaví dávají v jiný den, než údaje o úmrtí dle věku a pohlaví. Ale já si to tehdy vychytala. Dnes jsem si vzpomněla, že bych si mohla po měsíci vyrobit novou tabulku pro porovnání. Bohužel jsem tentokrát nevychytala datum, takže údaje nakažených mám k 9.12., ale údaje o mrtvých mám k 6.12. Tím hůř, protože ta smrtnost za poslední měsíc začíná vypadat dost šíleně, a to mi vlastně tři dny úmrtí chybí. Posuďte sami:
Ke dni 8.11. bylo ve věkové sk. 25-34 let 59558 nakažených (od začátku pandemie) a ke dni 9.12. 78552 nakaž., tedy o 31,9% víc. Jenže mrtvých k 8.11. bylo 7 a k 6.12. mrtvých 12, tedy o 71,4% víc!!!
U dalších věkových skupin už to napíšu jen procentuálně:
25-34 let o 31,9% víc nakažených... o 71,4% víc mrtvých
35-44 let o 32,9% víc nakažených... o 65,6% víc mrtvých
45-54 let o 33,95% víc nakažených...o 87,8% víc mrtvých
55-64 let o 39,1% víc nakažených... o 85,7% víc mrtvých
65-74 let o 44,94% víc nakažených... o 81% víc mrtvých
75-84 let o 52,46% víc nakažených... o 72% víc mrtvých
85+ o 64,75% víc nakažených... o 78,3% víc mrtvých
*************************************************************************

No a pokud tedy někoho zajímá, jak je která skupina zasažena ve své věkové skupině (počty nakažených od začátku pandemie) - celorepublikový průměr je 5,25% nakažených
první údaj je k 9.12, údaj v závorce je k datu 8.11.:
00-14 let....2,75% (1,92)
15-24 let....5,81% (4,42)
25-34 let....5,71% (4,33)
35-44 let....5,78% (4,34)
45-54 let....7,07% (5,28)
55-64 let....5,65% (4,06)
65-74 let....3,53% (2,435)
75-84 let....4,44% (2,91)
85+..........7,68% (4,66).... tady je krásně vidět, jak jsou zasažené DD a LDN apod.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Pfizer v UK ma ochranu pred odpovědnosti za problémy a vse co způsobí vakcína včetně změny zákonů..

To moc důvěryhodnosti nebudí
https://www.google.com/amp/s/www.indepe ... html%3famp
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

@martuti zajimava cisla, diky

Minuly tyden se v jedne z vetsich nemocnic dostali do stavu, kdy jim na covidariu v podstate dosly “pytle” na mrtvoly. Berou jich cca 10x vice, nez bezne behem uplynulych let, presto byli na suchu. Nastesti se ten trend mirne zpomalil myslim tyden zpet, takze vyrobce zacal opet stihat dodavat. Nejsou to stovky lidi, ale zvyseni z jednotek na desitky, take jen treba brat v potaz, ze je to specializovane pracoviste, kam se dostavaji tezke pripady. Ale stejne me z toho trochu zamrazilo.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@ TommyV : Žádná vakcína na světě není bez vedlejších účinků. A kdybychom měli pořádně klinicky testovat všechno na 100%, tak se teď teprve dostávají na trh látky vyvinuté v 90. letech.

Neříkám, že je fajn rozjet business s něčím, co nemusí fungovat a neponesu za to žádnou zodpovědnost - sen každého entrepreneura / noční můra spotřebitelů. Nicméně jsme v nezáviděníhodné situaci, tak se to snad u této vakciny proti covidu-19 dá pochopit.

Bohužel se na to musíme podívat utilitaristicky. Pokud součet komplikací po podání vakcíny bude menší, než počet komplikací u lidí bez jejího podání, tak to prostě smysl má. A to říkám s vědomím, že aplikace vakcíny může klidně za pár dekád nasekat paseku na mém zdraví nebo zdraví mojí rodiny.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Pokud to tu někde je, tak se omlouvám a prosím o smazání (nečtu toto košaté vlákno), ale třeba se to někomu před Vánoci hodí:
https://www.dialekarna.cz/COVID-19-Resp ... oronavirus

Mzdr samozřejmě varuje, že strčit si špejli do nosu je nezákonné.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/az-90 ... f6b220ee8/

Zajimavy rozhovor s ceskym zastupcem ve WHO na tema s covidem, nebo na covid. Cisla v clanku.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od RedneckBear »

Rikal mi dneska kolega, ze jeho zena mela covid zrejme uz v zari 2019. Byli ve Spanelsku a ona po prijezdu domu mela vysoke horecky, bylo ji nekolik tydnu spatne a hlavne uplne ztratila chut a cich.
The Emperor protects ...
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

V létě 2019 to měli v USA - tenkrát to sváděli na e-cigarety. Ale laboratoř ve Fort Detricku kvůli únikům na čas
zavřeli ..
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Pojďme si shrnout PSA. Do vyššího stupně se mělo přecházet po třech dnech. Index 52 je od 6.12., do vyššího stupně jdeme v pátek, tedy za 12 dní.
Neumím počítat já, neumí počítat vláda anebo je špatně úplně něco jiného?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

To je zase ruleta náhodnejch opatření, shlukování do 6 osob, ale na sjezdovku kde je tisíc lidí můžeš.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od RedneckBear »

U dnesniho rozhovoru s Havlickem je v diskuzi napsano:

"Fitness v ČR jako obor, kde se covid šíři nejvíc? Okamžitě zveřejněte tu studii! Dle hygienické stanice v Praze se od jara do října nakazilo v pražských fitness centrech 11 lidí. Jedenáct!"

Jelikoz jsem na hledani statistik uplne levej, mohli byste me nekdo odkazat na misto, kde se takovyhle informace dejou? Na strankach prazske hygieny jsem to do takovych detailu nenasel ... :oops:
The Emperor protects ...
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jo, však právě proto vychází velká většina, že neznámé zdroje. Že byl někdo někde chlastat nebo cvičit a pak chlastat, to radši neříkají. Ta statistika je k ničemu ...
Když se za hodinu nakazí člověk v místnosti o objemu 54 kubíků, a to neseděly ty dvě tetky proti sobě, tak co se asi stane v místnosti, kde všichni funí jak tank ...

Paule, proč ruleta? 6 lidí je celkem rozumný počet na případné vytrasování. U té sjezdovky se nepředpokládá, že tam ti lidi budou x hodin v těsném kontaktu. Nehledě na to, že mají udržovat odstupy, nemají tam chlastárny atd. No ale že se na to bude srát, to je bohužel jasné ...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

Pár poznatků z mého okolí.

-Roušky v naší bytovce nenosí nikdo
-Roušky ve vesnici nenosí téměř nikdo.
-Roušky ve večerkách, v kantýně, na poště, na nádraží nemá skoro nikdo, pouze pokladní, za přepážkou je mají na bradě. (Naše vesnice).
-Autobusáci, jezdí k nám do vesnice pravidelně tři. Jeden nosí, druhý na bradě, protože má brýle a má věčně zafuněno (tohle bych možná uznal, lepší autobusák bez roušky, než s rouškou ale slepí)a třetí pod nosem.
-V práci rouška při přechodu vrátnice a při komunikaci s někým mimo náš tří členný kolektiv. (Druhá směna, kamioňáci, vedení). Jinak bez, nikdo to neudýcháme (sudárna).
-Návštěva oblastní nemocnice po pracovním úrazu. Že si s vyhozeným ramenem nenasadím roušku není problém, ale kde máte 90kč kupon? Sestřička roušku nasazuje jen když jde volat pacienta, jinak spolu s lékařem roušku na bradě.
-Náš pivovar musel nakoupit několik stovek nových 15ti litrových sudů, protože stávající zásoby, které v letní sezoně stačily, byly nedostatečné. A ve svém okolí znám spousty lidí, co se už na jaře složily na pivní chlazení, a pravidelně i několikrát týdně se scházejí v garážích, dílnách a podobně. A na tohle je ta patnáctka ideální. Lidi se scházej a chlastaj "nekontrolovatelně". Kdyby ty hospody nechaly být, mohlo se aspoň namátkově kontrolovat těch 50 procent kapacity a 6 lidí u stolu.
-Hospodář na farmě, kam jezdím makat na výpomoc prodal celkem dost živých prasat, takže společenská akce typu zabíjačka taky asi jede.
-Rodiče předdůchodového věku, oba pracují v jednom velkém řetězci. Jak to jen jde, utíkají z prodejní plochy "dozadu" a rouška dolů. Jinak hloučky lidí, bez rozestupů, roušky pod nosem.
-Pošťáci, kurýři, noční obsluhy benzínek, policista při silniční kontrole...roušky pod nosem.
-Kamarád covid pozitivní si mnul ruce. Nemocenská jistá, kontroly nechodí, tak hurá na dílnu, má ještě živnost tak si přivydělá navíc.

Absolutně nikoho nesoudím, ani ty co se chrání, ani ty druhé, sám mám máslo na hlavě, jen píšu jak to vypadá v mém okolí.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Nevím jak je to v jiných městech ale u nás - přicházím domů, a vidím totálně narvané parkoviště, auta stojící i na chodníku, v zákazech, průjezd pro hasiče nebo záchranku? Bez šance. Říkám si, co se děje, že by nějaká demonstrace na náměsti? Ne. Skutečná přičina - ve vedlejším domě je kadeřnictví, v autech před ním jsou sedící paničky, a dle zcela zamlžených oken tam už sedí notnou dobu. Kadeřnice si dnes vezme zřejmě noční (je půl šesté a čeká ještě cca 5 zamlžených aut). Schválně si pak dávám procházku kolem restaurací naproti - všude obsazeno, lidé čekají a pokuřují venku. Zřejmě si lidé z okolních vesnic řekli, že chtějí stihnout předvánoční setkání s kamarády a zachlastat (než to 18tého utnou) a dámy si musí nechat udělat hezké účesy (kadeřnictví mají pořadník dlouhý jak cesta do Moskvy, dost lidí to asi nestihne a budou na vánočních fotkách vypadat hrozně :cry: ). Prostě skutečná katastrofa tato omezení, kam se hrabou nálety za WW2 a Hirošima....
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Vládní skvost ala chytrá horákyně: obchody zůstanou otevřené (aby se ušetřilo na kompenzacích), ale lidi do nich nesmí chodit (aby se zabránilo šíření).
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/do-ne ... it/1971714
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

Spousta troufám si říct povrchních ženských během karantény řeší pouze to, že si nemají kam dojít na vlasy, nehty atd. Jinak ještě doplnění k mému předchozímu příspěvku. U manželky v práci přestali na vrátnici měřit při příchodu teplotu, protože 37+ má tolik lidí, že by nepostavili směny. Mě cestou do práce odchytl soused, a mezi řečí se zmínil že je doma, že čeká na termín testů, že mají v práci covid. Tak jsem to v práci nahlásil, že jsem byl v kontaktu s možná nakaženým a bylo mi řečeno, že to už nikdo neřeší a že by to mohl říct každý. A co teď. Většina lidí to má na háku, na testy nechodí, o očkování nechtějí ani slyšet. A obávám se že tohle a podobné bude u velké spousty lidí.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Já vím že by to mělo patřit spíš do vtipů, ale téma je covid. :lol:

Dnes vláda představila nová opatření. Ministr Blatný představil nový Proti Epidemický Národní Informační Systém, tzv. PENIS. Premiér Babiš požádal přítomné novináře a novinářky, aby si Blatného PENIS nebrali do huby, dokud nedokáže co umí. Ministryně financí se nechal slyšet, že jí Blatného PENIS uspokojil o něco více než jeho PES. Zároveň informovala o podpoře malých podnikatelů a živnostníků. Proto při Ministerstvu Financí zřídila Pomocnou Investiční Českou Agenturu. Premiér Babiš oznámil, že Blatného PENIS a Schilerové PIČA jsou základní pilíře pro boj proti Koronaviru. Ministr Havlíček pak sdělil, že Schilerové PIČU podrobně prozkoumal a že je dostatečně robustní, aby uspokojila většinou podnikatelů a živnostníků.
Odpovědět