Druhá vlna

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

Ukazuje se, že hospitalizaci ve skutečnosti potřebuje mnohem míň lidí v porovnání s jarem a létem. Pořád čekám, kdy se to procento dramaticky začne zvedat, ale to se neděje. Spíš než 4% je to něco jako 1-2%

Průměr za poslední týden počtu nově hospitalizovaných je 600. Na 4% by to muselo být výrazně nad 1000

Vidím to na kombinaci faktorů:

1) posun nemoci směrem k mladým
2) vyšší hladina vitaminu D na podzim
3) virulence viru neroste

Dnes přes 600 ukončených hospitalizací. Je vidět, že je snaha uvolňovat lůžka a nezahltit to.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá vlna

Příspěvek od JIP »

Zajímavé je, že na rozdíl od té první “vlny” (kdy nic nebylo) opatřením u nás nevěří ani majorita ani politici. :x :puke
Běžní lidi se chrání z důvodu povinnosti a ne kvůli sobě/rodině.
Omezení se navíc alespoň v mém okolí obchází domluvením omezené služby soukromě mimo systém. :head :moon
Nicméně na druhou stranu se nedivím, když vidím co řeší a jak se chovají politici... :head
Proč to podle Vás na Slovensku nebo v Německu tak pěkně jde a u nás jedeme spíš než Itálie scénář New York? :tmi
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Druhá vlna

Příspěvek od bacil »

Protože jsme švejkové.

Aktuálně hospitalizovaní 5 314 k datu: 24. 10. 2020 v 18.01 h
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Graf zemřelých v logaritmické stupnici (celkem a denní přírůstky): https://tinyurl.com/yyfkn6ng Co se lomí dolů, je na začátku dobré cesty.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ortvar »

Dle mého názoru je v nás zakořeněná nedůvěra v autority a vládu. Nedivím se. Rakousko, nacisti, komunisti, veklsacka 90 léta. Nikomu nevěříme. To je naše výhoda (migrace) i nevýhoda (virus). V Německu vláda řekne a většina poslechne. U nás.... Dokud nebude vážně nemocných a mrtvých tolik, že bude každý nějakého znát, nezmění se to. Vyjdu na terasu, jen v naší ulici dvě párty na zahradě. Nechápu. Jinak u nás v nemocnici i lékaři a sestry popírači prozřeli až se to definitivne posralo.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Wdog »

Bych to upřesnil, je to nedůvěra ve vládu a státní orgány. Dané historicky, přesně jak píšeš, a dále kdo má kratší paměť, tak stačí to, co naše vláda v souvislosti s čínským virem předvádí letos. Popírač či opatrný člověk, oba mají oprávněný pocit, že jim vláda akorát lže a předvádí totální neschopnost.

Naopak si myslím, že spoluobčané hodně dají na neoficiální autority, celebrity, známé lékaře, herce, sportovce. Takže, velmi cynicky řečeno, to většina lidí začne brát vážně, až to bude stát život nějaké podobné celebrity.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Druhá vlna

Příspěvek od honzaH »

Prirozena neduvera je dobra vec, ale tohle mi prijde neco jineho; pokud neduveruji nasi vlade, tak je spousta ostatnich statu kde je neco zavedeno jako u nas a presto se to tu obchazi. Spis je to takove svejkovani, delat natruc tomu, kdo po me neco chce. Akorat tady to nedava moc smysl, prece ty veci bych mel delat kvuli tomu, ze ochranim sebe a sve blizke, a ne kvuli tomu protoze to narizuje nejaky paňác ve telce...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ivana »

Ortvar píše: 24.10.2020 21:08 Jinak u nás v nemocnici i lékaři a sestry popírači prozřeli až se to definitivne posralo.
Jen tak pro zajímavost, to bylo kdy?
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ortvar »

Cca před 14 dny, když začal padat personál a začali z domu psát jak nemůžou ani z lůžka. A jak na Covid JIP před týdnem začali mít 3 úmrtí za den. Norma je tak jeden až dva za týden. To je taky důvod proč dýchače nejsou ještě plné.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Druhá vlna

Příspěvek od marabu »

Může fungovat ten plán přesunout lidi na doléčení mimo nemocnice? Kolik % z pacientů potřebují kyslík? Ty provizorní nemocnice s kapacitou řádově sta pacientů v Praze a Brně, pokud už je teď personál přetížený, předpokládám že tam budou lékaři z jiných oborů než intenzivní péče? ... Kéž by si ostatní lidé brzo uvědomili, že jejich lehkomyslnost, musí nakonec jiní těžce odedřít. Přeju hodně sil do dalších dní.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ortvar »

Jo může. Dokonce i kyslík se dá dát po krátkém zaučení i doma. Ale u nás to asi moc nepůjde. Jdu si na trhy, demosku, tajnou parbu, nakazim rodiče a prarodiče, ale tak je zachraňte, na to tu jste, já je doma nechci 😬
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ivana »

Přesně tak. Dnes jsem vedla rozhovor, týkal se kohosi, kdo je objednaný na plánovanou operaci v prosinci. Závěr rozhovoru: Přece si nemůžou dovolit ji/ho odmítnout!
A když to i některým doktorům došlo až před 14 dny....
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

Neděle:
18.10. 5059
11.10.3104
4.10. 1840
27.9. 1304
20.9. 984
13.9. 791
6.9. 410

Dnes se dá čekat 7500 - 10k
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

Jestli dobře počítám, tak za posledních 24h propuštěno z hospitalizace 560 lidí, 160 zemřelo, celkově hospitalizace +600. Dohromady 1320 nově hospitalizovaných lidí.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ortvar »

Může být. Ve státě je cca 100 nemocnic. V naší relativně malé jsme v pátek otevřeli dalších 20 lůžek, dnes plno.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Maric »

U nás (okres UH. Hradiště) dnes u Kauflandu i Lidlu ve 14 hodin narváno. Teda plné parkoviště aut před nimi. Dovnitř jsem nešel, nejsem sebevrah. Mylně jsem předpokládal, že v tu dobu budou lidi ještě v práci. Uznal jsem hluboký omyl, a nákup jsem odložil na příhodnější dobu. Lidi jsou naprosto nepoučitelní. Myslí si, že jednorázová, nebo hadrová rouška je všemocná, a ochrání jejich zdraví a život. V nemocnicích se ještě mají na co těšit.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Germanik1 »

Hospody jsou zavřený, ale pohřebnictví pokvete. První vlaštovka růstu 🙃
Udělám co musím
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ortvar »

Já byl dnes o půl čtvrté. Čekal jsem hrůzu. Ale překvapení. Pár lidí, rozestupy, roušky, většina rukavice. Možná je to tím, že dlouhodobě chodím do nejméně oblíbeného marketu v našem městě. Albert, draho, malé slevy, malé parkoviště.....
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Druhá vlna

Příspěvek od drigon »

V podvečer u Kauflandu bylo u nákupních vozíků pěkně narvano. Místní obsluha vozíků totiž nákupní vozíky z parkoviště stahujte do přístřešku u vchodu, kde se tak potkávají odcházející i přicházející lidé.
Jelikož se z jedním z obsluhy od vidění znám, tak jsem se ho zeptal proč vozíky takto stahují z parkoviště před vchod a houfují se jim tam lidé. Odpověď mne dostala: když jsme vozíky nechávali v kukaních na parkovišti tak na nás ječeli důchodci že musí zbytečně chodit na parkoviště.
Holt, kdo chce kam,...
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět