Nepokoje v USA (barevná revoluce)

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4295
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Maximus »

Alternativou k BLM a Antife je prece demokracie a dodrzovani Ústavy a zákonů. At se to "demokratické straně" strane libi ci nelíbí, tak Trump je legálně zvoleny prezident USA a dokud mu nenajdou zadnou vylozenou lumparnu, tak mají narok pouze na pokojme demonstrace. Soucasny stav v Americe je tezce za carou a "demokraté" to doufam schytaji na cele care ve volbach i u soudnich procesů, az ty jejich spinavosti a jejich zodpovednost za ně vylezou na svetlo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 184
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od marabu »

Tak to cítím já. V podstatě jen rozvedu, co říká Viktor. Všechny tyhle "náklady" společnosti jdou od spoda. A pokaždé je to podobné. Lidi pamatují že bylo lépe, ale v danej moment je jim hůř. Pak se najdou "dobráci" s jednoduchým vysvětlením proč to tak je a kdo za to může: židi a okolní státy (fašisté), kapitalisti (komunisté), milionáři (konspirátoři), stará vláda (populisté), ...
Ale "vůdci" v danou chvíli působí jen jako katalyzátor pro uvolnění napětí. Je to jak část vody, najednou jsou tam bubliny, ale voda nevaří kvůli bublinám, to je důsledek.
Černá/Hispánská a jiné komunity, se dostali pod tlak, protože bílej Američan se dostává do menšiny a volí si Trumpa, ten slibuje, že zadrží nezadržitelné a splní nesplnitelné. Je to jen odklad konce, ale Americká volba je legitimní názor, zatím ještě úzké většiny. Nechme stranou jestli je lepší liberalismus nebo konzervatismus (pravda bude jako často někde mezi). 45% menšina je naštvaná, ve velkých státech už je to i většina (díky volebnímu systému). Pak stačí jiskra jako kauza Loyda a začne hořet. Liberalismus je v tomhle případě názor nehomogenní skupiny lidí, kteří jsou idealisté, pouze protože věří, že změna povede k lepšímu, začnou ji podporovat, někteří i zištně. Konzervativci věří, že změna k lepšímu nepovede, někteří taky zištně, protože nový systém je pro ně horší. Já se snažím být realista, co sice tuší, že změna nepovede k moc lepšímu, ale je časem nevyhnutelná a vím, že přežívá ten co včas pochopí situaci.
Paul
Příspěvky: 341
Registrován: 21.10.2017 23:15
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Paul »

marabu píše: 04.08.2020 10:36Já se snažím být realista, co sice tuší, že změna nepovede k moc lepšímu, ale je časem nevyhnutelná a vím, že přežívá ten co včas pochopí situaci.
To není realismus, ale odevzdanost a hloupost. Buď můžeš sledovat jak nějací extrémisté rostou a nebo proti nim zasáhneš a vývoj zvrátíš ve svůj prospěch. To může vyústit v občanskou válku, ale pokud racionální strana není úplně neschopná jako opozice rudých v Rusku, tak to vyhraje. Viz. např. Sýrie prosti islamistům.
Woody Crafty
Příspěvky: 242
Registrován: 09.04.2020 13:19
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Woody Crafty »

viktor píše: 04.08.2020 9:16 jen se trochu obava, ze jisty Hitler byl produktem doby. Proste v kazdem okamziku a ve vsech spolecenstvich se nachazi x Hitleru, kteří za normálního stavu nemaji sanci. Proste v kazdem zdravem tele je i pritomno zhoubne bujeni ( rakovina ) ale zdrave telo ji neustale likviduje. Pokud tuhle teorii vezmu za pravdivou a společnost ja jaka je, tak je jen otazou casu kdy a kde se zas nejaky "hitler" vynori. Proste odstraneni Hitlera by ve sve době nic podle me nevyresilo, proste byl by někdo jiny a mozna o par let jinak, ale stejne by k tomu doslo.
viktor
Jistý Hitler byl produktem britských tajných služeb a 3.říše pak společným projektem těchto služeb a amerického a britského bankovnictví které tuhle extrémně drahou věc zafinancovaly. Plus ještě masivní podpora amrerických průmyslníků jako Ford apod.

Je pro mě nepochopitelné, kolik lidí stále věří té hloupé naivní pohádce o tom, jak se během 10 let z totálně rozvráceného poválečného ožebračeného Německa s hyperinflací stala najednou sama od sebe supervelmoc která málem dobyla celý svět. A to pod vedením vzteklého knírkatého rakouského neuspěšného malíře a občasného prostituta, co se v 1.světové ještě načuchal otravných plynů.
Tohle je jedna z největších blbostí jakou jsem kdy slyšel.

Tím se ale dostáváme k dnešní supervelmoci (dnes spíš obra na hliněných nohou) kde to vře jak v papiňáku a hledají se všemožně nesmyslné zástupné důvody proč tomu tak je.
Ty nepokoje jsou zcela opodstatněné, protože tamní vládnoucí nelidský systém, kdy horní 1% neskutečně ožebračuje a odírá spodních 99%, kterým díky bankovní lichvě nezbylo v lepším případě už prakticky nic, v horším dluhy a nesplatitelné hypotéky. Jen hrsta bělochů co si ještě dokázala vydělat před 30 lety nějaký majetek žije ve virtuální iluzi, že je i dnes možné opakovat americký sen, přičemž reálně lidi zažívají americkou dluhovou noční můru.
A nejhůř to dopadá na ty nejmíň vzdělané kteří se bouří a šílí, protože už nemají co ztratit.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 184
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od marabu »

Paul píše: 04.08.2020 12:02 To není realismus, ale odevzdanost a hloupost. Buď můžeš sledovat jak nějací extrémisté rostou a nebo proti nim zasáhneš a vývoj zvrátíš ve svůj prospěch. To může vyústit v občanskou válku, ale pokud racionální strana není úplně neschopná jako opozice rudých v Rusku, tak to vyhraje. Viz. např. Sýrie prosti islamistům.
Neni to ani odevzdanost ani hloupost. Jakou sanci by asi meli zidovske rodiny pred 2 svetovou valkou v Nemecku? Emigrace a podpora z venku bylo rozumne reseni. Naopak v priade IS to byla intervence z venku, tj. jina situace. Chytri Kurdove, se zformovali na severu a vedeli, ze nebudou bojovat bez podpory.
Situace v US je zase neco jineho, tam by to mohlo v extremnim pripade koncit obcanskou valkou proti zapadu USA. Takze american konzerva, volic Trumpa, by mel bedlive sledovat situaci a necekat, az ho vykouri z baraku a povesi na kandelabr. Schvalne by me zajimalo, co by jsi na jeho miste delal Ty?
Co jsem chtel rict koncem toho prispevku je, ze pri povodni si musis predem rict, kdy stehovat veci do patra, nebo stavis hraze z pytlu pisku a kdy beres nohy na ramena a smerujes k nejblizsimu kopci (pokud pomoc neprichazi). Snazit se v takovem stavu o strategii maximalizace zisku (tj. hrat na to, ze vysledek bude pode tvych predstav), je jako cpat korkovy spunty do praskajici hraze.
L.C.
Příspěvky: 261
Registrován: 26.06.2018 7:51

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od L.C. »

Maximus píše: 04.08.2020 10:15 Alternativou k BLM a Antife je prece demokracie a dodrzovani Ústavy a zákonů.
Alternativou ano, ale stejně tak je i alternativou k tzv. radikální ultrapravici a obdivování Adolfa. Problém je v tom, že BLM a Antifa je krajní extrém a já chtěl napsat, že protiváhou k jednomu krajnímu extrému je druhý krajní extrém a nikoli v podstatě rovnovážný stav.

Další problém pak nastane, když je jedna strana téměř beztrestná a druhá pronásledovaná kde to jen jde. Viz. BLM (USA) a Antifa (Německo), proti kterým se nikdo neodváží zasáhnout, protože by byl za rasistu, fašistu a dobří Bohové jen vědí, za co všechno. Na druhé straně může být nějaký ňouma, co sbírá válečné memorabilie, nebo se mu zkrátka jen nelíbí multikulturalismus, genderismus, militantní feminismus apod. A jak to vypadá, aktuálně stačí, když odmítne klečet před černochy.

Obyčejný člověk je postaven před volbu, které zlo je pro něj vlastně to menší. Jistě, že žádné, jenže to v daný moment nehraje roli. To, co předvádí BLM a různé neomarxistické bojůvku všude možně jen pomůže k tomu, aby se ten novodobý Adolf někde objevil. A pokud se tak stane, tak nebude potřebovat hodně a zastánců bude mít až až.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Germanik1
Příspěvky: 569
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Germanik1 »

Svatá pravda, hrůzné východisko z hrůzy
Udělám co musím.
L.C.
Příspěvky: 261
Registrován: 26.06.2018 7:51

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od L.C. »

ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
L.C.
Příspěvky: 261
Registrován: 26.06.2018 7:51

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od L.C. »

Fašistická americká policie zákeřně zaútočila na demonstranty pokojně demolující a rabující obchodní čtvrť.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/polic ... .sznhp.box
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
JirkaK
Příspěvky: 297
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od JirkaK »

„Vraťte černochům jejich domov!“ Black Lives Matter volají po vystěhování bělochů z černošské čtvrti

https://echo24.cz/a/S63cx/vratte-cernoc ... .sznhp.box

To se už ani nedá komentovat. Ale možná by nebylo špatné vyplnit jim jejich přání a poslat je do jejich domovin v Africe. :lol: Tam by asi takhle neřvali.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 314
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od lagardere »

Jenom to ne, to by byli za chvíli tady v Evropě.

No, vemte si, jste černoch v Americe. Jste rád, že jste vychodil základní školu, dál jste nešel. Nemáte nic, o zaměstnání nezavadíte, protože nic neumíte. Dostáváte dávky. Teď vám nabízejí odškodnění, protože váš praděd možná byl na plantáži. Nabízejí vám lepší dostupnost zboží (rozuměj možnost rabovaní bez trestu). Teď byste mohli dostat bydlení po bílých, které vyženete. Ideální, to se hezky poslouchá a masy podobných ynteligentů (to tvrdé y je tam schválně) na to slyší. No a potom už jsou jenom samá pozitiva a sociální jistoty.
No a když se toho chopí politici, velké korporace, tisk, herci, máte vyhráno. Ať uděláte cokoliv, děláte to správně.
Germanik1
Příspěvky: 569
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Germanik1 »

Tuhle zkušenost má svět za sebou. Když Castro obsadil Habanu, nalezli revolucionáři do hotelů... A ono nic. Personál si tam lehl taky. A zlí kapitalisti místo aby makali a obsluhovali, tak opustili Cubu.
Udělám co musím.
Zapadlo
Příspěvky: 427
Registrován: 24.08.2014 18:59
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Zapadlo »

zrovna Kuba není typický případ. Režim se i přes nevůli okolí udržel a život se řadovým kubáncům taky zrovna nezhoršil. V některých faktorech : gramotnost, dostupnost a kvalita zdravotní péče, délka dožití, ale i šance že vás režim popraví si za Castra jednoznačně polepšili (Batistův američany podporovaný a a světem uznávaný demokratický režim povraždil nebo nechal zmizet za kratší časové období víc kubánců než Castrovci za celou dobu své vlády). Obdobně by se dalo polemizovat v delším časovém horizontu i o škodlovosti vlády bolševiků v rusku. Ti totiž svými metodami dostali v průběhu padesáti let svou zemi ze středověku na oběžnou dráhu. Cena byla hrozná, ale kvalita života obyvatel (tedy těch kterým byl život ponechán) šla neskutečným způsobem nahoru.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2193
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od devlop »

tak LA už to má spočítané, bílí pracující město opouštějí

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... 0E2DFB4699
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 615
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Maric »

V New Yorku to není o moc lepší...
https://youtu.be/kb8yDhPBoaw
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2193
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od devlop »

i NY, tak to je děs, a k tomu stačí jen to, když se do vedení dostanou "pokrokové", skuníčkové strany

"Kalifornie je asi nejsluníčkářštější stát USA a podle toho se tam dělají rozhodnutí. Například stany a spacáky bezdomovců v Los Angeles jsou legální a policie s tím nemůže nic dělat. To přitáhlo lidi bez domova i z jiných států".

„Když jsem před čtyřiceti lety přišel, voněly tady pomeranče,“ řekl listu Daily Mail známý publicista Ed Lozzi. „Teď je všude cítit moč.“


reálný náhled do ulic
https://www.youtube.com/watch?v=GHo_K3vYiP4
Germanik1
Příspěvky: 569
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Germanik1 »

TOHLE ukazujou v Rusku místo snídaně. Nejlepší propaganda a zadarmo
Udělám co musím.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2193
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od devlop »

jj, jenže smutné je, že to není propaganda, ale skutečná realita, kterou vidíš, když vylezeš v NY nebo LA na ulici

srovnej s videi typu "Walking streets" z Moskvy
https://www.youtube.com/watch?v=wi_3WwCvzo8
nebo St Petersburg
https://www.youtube.com/watch?v=PBLFHJhc6ZY

když se odprostíme od minulosti, politiky a nenávisti, tak za mě bych se s chutí a pocitem bezpečí prošel se svou rodinou raději centrem Moskvy, než centrem Los Angeles nebo NY a myslím, že nebudu sám...

takže až na takové dno to za ta léta dokázal západ dovézt, velmi smutné. A dá se lehce dedukovat, čím to je, ale bych bych rasistu a rusofila :chuckle
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 615
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Maric »

Ono to snad ani není za léta, ale mnohde i jen za letošní rok. A pokud vládu v USA převezmou demokraté, tak se z toho stane nová realita bez vyhlídky na zlepšení. Však stačí se podívat, jak se za deset let změnila centra západoevropských (především německých) metropolí. Velmi se divím, že to občanům (podle výsledků voleb) tak vyhovuje.
Germanik1
Příspěvky: 569
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Germanik1 »

Dyk je to prča. Atomová velmoc nechá zlobit pár barevnejch dětí s tím, že čeká na křik národa, aby se udělal pořádek. Křik národa, ne křik křiklounů. Takhle se rodil v Evropě ve 20tych letech fašismus
Udělám co musím.
Odpovědět