Nepokoje v USA (barevná revoluce)

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Paul »

Jo ten se už v bruselském rozhlasu neobjeví, soudružka je slušný peklo, už hned na začátku prej Biden vede o 7 % :)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Alstratt »

Koukam pan Neumann taky Pennsylvanec (tez z vychodni casti PA), do PA cimdal vic utika hodne lidi z okolnich statu vic nez z PA. Hodne se utika i do Texasu a nekterych dalsich. Nekolik let a cimdal se to stupnuje lide opousti New York, Commiefornii a dalsi. Ten zivot v tech nekterych statech (NY, CA ..) je cimdal drazsi, zakony a kdeco v nich cimdal horsi, hlavne v tech velkych mestech. PA sice neni buhvi jak mega uzasna ale ono se vsude neco najde. Je zajimave videt jak staty okolo PA jsou odlisne od PA politikou, zakonama atd. PA je swing state proto je nejklicovejsim statem v US pri volbach nebo jednim z nejklicovejsich. Jakmile ale prejedete do jinych statu vic na sever, jih a vychod tak je to najednou jiny svet co se tyka svobod, zakonu, politiky atd. Otazka casu kdy ti deme*ti pohlti i PA, doufam ze snad este dlouho ne nebo vubec.

Jo je to videt ze se dost lidi dava na stranu Trumpety, ne proto ze by ho mely nejak extra radi ale berou ho jako volbu mensiho zla pro takove a cast proto protoze si mysli ze Trumpeta to zlepsi. Bohuzel neverim tomu ze se to nejak o moc zlepsi. Za ty 4 roky Trumpeta toho moc nezmeni a vubec ne v urcitych castech. A vidim to docela podobne jako pise ten clanek, dokazu se s nim shodnout + -. Bidet by byl este v pohode ten by mohl byt v bilem dome vystrizen z plakatu a bylo by to stejne ale Harrisovou misto nej? To by uz asi prekrocilo veskerou mez a dopadlo by to dost mozne hodne blbe pro vsechny. Rikam vam pokud to prebere Harrisova tak je nemala sance ze zdrhnu radsi pryc nekam hluboko na aljasku mozna, do doby nez se to zas zlepsi.

Me na tom se*e ze clovek musi pak opustit misto kde to zna, kde ma hodne pratel a musi do toho zatahnout i deti. Nechci aby v takove spinave politice, smejdech na ulicich atd. me deti vyrustaly pokud to bude cimdal horsi. Nekteri pratele se odstehovaly do EU i kdyz jich moc nebylo co toto udelaly a myslim kdyby videly tu politiku a jine problemy v EU tak by to asi prehodnotily. Znama ted chce taky do EU a to do zeme kam by se mi fakt nechtelo. Mohu napovedet ze je to asi ten nejvic na zapade evropy stat. Dalsi moznost je florida co napadlo i me ale moc se mi do toho zatim nechce z vice duvodu. Napadly me dalsi staty ale ty jsou moc daleko a taky maji sve ..

Trochu si pamatuji kdysi davno na to kdyz jsme pokecaly s Bidetem, v te dobe mi prisel celkem pohodovy i kdyz byl zabrzdeny a ne uplne ok. Ale dalo se to pri pokecu s nim hlavne mimo politiku co si tak trochu este pamatuji. Ted je z Bideta loutka, je uz stary a ti sasci ho ted akorat zneuzivaji ke svym ucelum, asi tak.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Paul »

"Soudce zamítl obvinění z vraždy třetího stupně proti Dereku Chauvinovi po smrti George Floyda, ale stále bude čelit obvinění z vraždy druhého stupně a zabití"

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... ssion=true
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Paul »

Policajt v sebeobraně zastřelil dalšího kriminálního černocha (35 let, 17 let za mřížema)

https://mobile.twitter.com/livesmatters ... 4173577216

protestující lůzy se moc nesešlo https://www.youtube.com/watch?v=ABxw4fRDnPo
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Rafael »

Možná Alstratt doplní, nějak vyvrátí či opraví ten článek.
Já osobně ač jako naprostě neznalý tamních poměrů jsem si ten článek přečetl, zaujal mě a tak....
*
A protože patří do tzv. "placené sekce" a nevím jak to odemykání pro přátelé funguje, tak jsem si ho dovolil zkopírovat celý.
Premium

Americká cesta z města. Lidé utíkají z metropolí, bojí se chaosu po volbách

24. října 2020

Je to teď celoamerický trend. Na vesnicích a horách je to prý více bezpečné. V praxi to vypadá téměř jako příprava na občanskou válku, píše spolupracovnice MF DNES v USA Hedvika Millerová.

Pandemie koronaviru a strach z násilí kvůli politickému napětí během prezidentských voleb vyhání mnoho amerických rodin z populárních center metropolí. „Odstěhovala jsem se z centra města tady v Charlotte už v květnu, nejen kvůli šíření koronaviru, ale i kvůli vypjaté politické situaci, cítíme se v severokarolínských horách v bezpečí,“ říká pětačtyřicetiletá Alisia Thomsonová. 

Ona sama pracuje doma jako účetní, manžel je praktický lékař a dojíždí na služby do nedalekého městečka Ashville. Desetiletá dcera Jessica dokonce ani nemusela změnit školu, protože většina vzdělávání probíhá v Severní Karolíně už od března letošního roku online. „Myslím, že se do budovy školy dcera tento rok už nevrátí, i když je to velmi vyčerpávající a únavné,“ vysvětluje Alisia a dodává, že dcera bere online i lekce piana, a dokonce i trénuje virtuálně přespolní běh.

K přesunu do horského městečka Spruce Pine, které je vzdálené asi 140 kilometrů od metropole Charlotte, se Alisia s manželem rozhodli poté, co v Charlotte vypukly demonstrace za práva černochů a když začaly republikánské komunity vyhrožovat, že vyrazí do ulic s „pravými zbraněmi a kulkami“, aby nastolily pořádek, když to jinak nejde.

„Věděla jsem, že letos volby neproběhnou v klidu, a bojím se hlavně toho, co se stane po volbách. Prodali jsme ještě v dobrém čase náš byt a koupili domek v horách, měli jsme opravdu štěstí,“ vysvětluje matka desetileté dcery. 

V horách se celá rodina cítí dobře nejen kvůli tomu, že je zde minimální počet nakažených koronavirem, ale i proto, že je tam společnost naprosto jednotná. Téměř všichni v okolí městečka Spruce Pine budou volit Donalda Trumpa: „Nemusím se bát vyslovit podporu současnému prezidentovi, dole ve městě je ta atmosféra doslova katastrofální. Dovedeš si představit, že by sis dala na dům vlajku Trump & Pence 2020? To by ti ho také klidně mohl někdo podpálit“, říká s dávkou sarkasmu Alisia.

Vůbec nevycházet z domu
Musím jen dodat, že Alisia není daleko od pravdy. Předvolební atmosféra v Severní Karolíně, která je v prezidentských volbách klíčovým státem, je vypjatá tak jako nikdy, a to už tady bydlím 23 let a zažívám šesté americké prezidentské volby. Ocitáme se v situaci, kdy se v zájmu pudu sebezáchovy už lidé bojí říct na veřejnosti svůj názor a postřeh. A to téměř všude. Kvůli obavám z konfliktů. Kdo a koho bude volit, už si neřeknou sousedi, kamarádi, členové rodiny ani přátelé. Navíc se stále přetrvávajícími restrikcemi kvůli pandemii se už tito lidé ani nemají pořádně kde scházet.

Sama ve své umělecké škole zažívám situaci několika rodin, které od března neopouštějí svůj dům, děti mohou maximálně na zahradu, nezbytně nutné potřeby a jídlo si nechávají dovážet na zápraží svých domů. „Nevycházíme, bojím se o manžela, má cukrovku,“ zní odpověď jedné z matek našich žáků. Veškerý kontakt se světem zprostředkovává internet. A americká média, která jednoznačně upřednostňují zájmy demokratů a ujišťují, že Joe Biden ve volbách naprosto rozdrtí současného prezidenta Trumpa a že to je jediná cesta, kterou se musí současná americká společnost vydat.

Je jasné, že takové a podobné rodiny budou volit prezidenta vysoce doporučovanou korespondenční cestou poté, co si v gumových rukavicích vytáhnou obálku s hlasovacími lístky, vysprejují ji savem a pak ji teprve otevřou a zaškrtnou svého kandidáta. To není výmysl, to je smutná realita. Na druhou stranu se obavám z nemoci covid-19 a možného vážného průběhu u blízkého člověka nemůže nikdo divit.

Hlavně to hned zabukuj

Alisia se svojí rodinou není jediná, která se rozhodla z města odejít na klidnější vesnici. V současné době se jedná o celoamerický trend, kterého si naopak náramně užívají prodejci v tamějších realitních kancelářích. Své o tom ví Laura Waltersová, která prodává pozemky a domy v okolí severokarolínského městečka Bakersville.

„Ještě před rokem jsem byla ráda, když se mně podařilo prodat jeden dům za čtvrt roku. Byla to práce na poloviční úvazek. Teď to je doslova nonstop, lidé úplně šílí,“ vysvětluje s dávkou paniky i uspokojení Lauren. „Představ si, že se mi stalo, že některé rodiny zaplatily za pozemek ještě předtím, než si ho ve skutečnosti osobně prohlédly, aby tam mohly stavební společnosti přivézt materiál na výstavbu srubu, chaty nebo klasického rodinného domu,“ popisuje dále Lauren své zážitky se zákazníky, kteří ji prý po telefonu řekli, že nic nemusí vidět, hlavně aby měli prodej zabukovaný.

Důvod je zcela logický. Stavební materiál v USA den ode dne zdražuje, oproti roku 2019 je například cena za dřevo o 60 procent vyšší, podobně je tomu u cementu nebo cihel. Podle expertů nebude lépe, spíše naopak.

V kurzu jsou dokonce i obytné přívěsy, kde rodiny bydlí, než si najdou trvalý dům, nebo který si lidé kupují pro to, že je to nyní zaručená dovolená, kde můžete bydlet stále ve vlastním. „Prodej přívěsů se letos zvýšil o 300 procent, říká mi Cynthia Biehlová z centra pro rekreační vozy Tom Johnson Camping ve městě Marion. Mohu potvrdit jednoduchým pohledem, že Cynthia říká zcela jistě bez přehánění pravdu. Jedná se o obří centrum s obytnými přívěsy, kde jsem na rozsáhlých parkovištích každoročně viděla stovky trajlerů. Teď bych je mohla řádově počítat maximálně v desítkách.

Opuštěné a levné byty

Lidé, kteří utíkají z měst, pak za sebou nechávají byty, takzvaná condominia, která se snaží zase rychle prodat. Například v centru města Chicago se dnes dá pořídit jednoložnicový byt za neuvěřitelně nízkou cenu. Svůj sen bydlet ve vlastním si tak splnila Claire, která žije v ve větrném městě už 13 let.

„Platila jsem pořád jenom nájem a musím bydlet u středu, mám tady práci, dlouho jsem koupi bytu plánovala,“ říká šestatřicetiletá designérka, která pracuje pro mezinárodní společnost Rotary International. Nakonec se jí podařilo sehnat letos v září byt za neuvěřitelných 160 tisíc dolarů, což je asi 3 miliony a 700 tisíc korun českých. Typicky americké condo o rozloze 70 metrů čtverečných má na střeše hned dva bazény, grily, tenisový kurt a k populárnímu jezeru Michigan je to jen 10 minut klidné chůze.

V tomto případě by mohlo platit české přísloví o tom, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Chicago nepatří k nejklidnějším městům, demokratická starostka Lori Lightfootová řešila letos v létě dramatické protesty kvůli politice a rasismu. Chicago je vyhlášené také kvůli počtu zastřelených lidí, ale to se rozhodně centra města netýká. Podobně jednala spousta dalších mladých lidí. „Jeden můj kamarád si dokonce koupil celý dům hned u středu města, nepotřebuje ho, ale je to teď velmi výhodné,“ potvrzuje Claire. Tito mladší lidé se naopak nebojí a věří, že se situace uklidní a na letošní koupi nemovitosti v lokalitách, o které je teď menší zájem, naopak vydělají.

Vyprodané obchody se zbraněmi

Obavy z násilí se stupňují každým dnem. Mnoho lidí nevěří v poklidný průběh voleb. Americká média píší o „Trumpových samozvaných ozbrojených milicích“ které chtějí dobrovolně dohlížet u volebních místností a okolí, aby nedocházelo k podvodům a zmatkům. Veřejnost vystrašil i nepodařený únos demokratické guvernérky státu Michigan. „Mám doma asi 6 střelných zbraní, dělám si zásoby jídla a pití, je lepší být připraven než litovat, že jsem to neudělal,“ vysvětluje mi Michael Boyle z Atlanty ve státě Georgia. Je mu 45 let a přemýšlí tak prý spousta jeho kamarádů.

Legraci si určitě nedělá, zbraně jsou vyprodané i v oddělení loveckých potřeb Walmartů. Ceny se zvyšují i na internetových nabídkách. Pokud dnes zajdeme do kamenných spotřebitelských obchodů, je vidět, že buď stagnuje zásobování, anebo si lidé skutečně nakupují více, než v daný moment potřebují.

„Už aby bylo po všem, je to příšerná doba, letošní volby jsou naprostou katastrofou,“ stěžuje si pobouřeně Katya Woodwordová padesátiletá matka tří dětí. Dodává, že Ameriku nemohlo potkat nic horšího než pandemie a boj mezi radikálními levičáky s rozbouřenými republikány a příznivci současného prezidenta Trumpa.

„Je to smrtící koktejl,“ vykřikují komentátoři. Situaci pak náležitě zdramatizují média, která nakonec stejně ze všeho negativního včetně pandemie covidu obviní prezidenta Trumpa.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_cern

Autorka  Hedvika Millerová, spolupracovnice MF DNES v USA
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Ulfhednar »

Ashville- Vteřinu poté...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Lyster »

To bude nová série knih. Od 3. listopadu poté...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Alstratt »

Hele tech duvodu je vic okolo te migrace. Do PA a nejen do tohoto statu bezi vyssi pocet lidi z NY a dalsich statu z duvodu ze se u nich cimdal vic zdrazuje a to hlavne ve mestech. Tech duvodu je samozrejme vice jako treba i totalne stupidni zakony o zbranich a dalsi stupidni omezeni a zakony.. Ale uz nejake ty roky ve zvysene mire jsou to hlavne vyssi ceny. Ja tez volim radsi venkov kde mame jako rodina mnohem vice svobody a daleko vice vyhod nez v krimi, spinavem, omezujicm, stupidnim velkomeste. Na nasich pozemcich si muzeme delat co chceme a nikdo do toho neremca. Takze se nelze ani divit ze hodne lidi opousti New York, Commiefornii a dalsi stupidni staty. Jo v necem maji vyhodu/v necem jsou fajn ale jinak celkove stoji za prd. Kdyz budeme chtit do velkeho mesta tak si tam zajedeme ale bydlet tam fakt nepripada v uvahu natoz v tak stupidnich statech jako NY, CA atd. a to i presto ze mame hodne penez. Duvody jsou ruzne od mnohem vyssi kriminality po idiotske zakony atd. Da se o tom napsat toho spousty.

K tem obchodum se zbranemi, divi se tomu nekdo? Ja sice zbrane uz delsi dobu nekupuji ale za to doplnuji sem tam strelivo a nekdy kupuji lepsi doplnky na zbrane atd.

Jinak v US docela ted frcelo a frci dalsi retardovany zakazy a takovych zakazu ruzne retardovanych je spousty. Myslim ze neni potreba uvadet co jsou zac ti co podporuji a pozaduji takove zakazy. Je to ten nejstupidnejsi odpad, vsichni asi vime k cemu takovy zakaz by vedl, za jakym ucelem je veden a na co to i navazuje. Cimdal vic zaciname nenavidet demokratickou stranu a jejich priznivce kteri mivaji prave uplne ty nejhloupejsi napady. Vymysli tedy nejstupidnejsi zakony, omezeni .. tech zakazu a omezeni by se dala vyjmenovat cela rada. Ne ze by republikani byly svati to fakt ne, taky toho hodne po*raly ale stale jsou na tom lepe nez protistrana a to hlavne ted posledni dobou. To ale bezny cizinci nevidi. A to patrim mezi neutralni.

https://www.inquirer.com/news/tear-gas- ... 01009.html
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Rafael »

https://cs.gatestoneinstitute.org/16694 ... -ale-na-co
"....Doporučil bych každému z vás, abyste se ráno prošli po centru Portlandu... Nezametené ulice, všude se válí injekční jehly, otevřené a rozbité popelnice, všude po ulici roztříštěné sklo z rozbitých oken automobilů, parky zaneřáděné odpadky... vědomě zanedbáváte své povinnosti volených úředníků a neudržujete naše město v bezpečí a čistotě." — Z dopisu Grega Goodmana adresovaného portlandskému starostovi Tedu Wheelerovi a městské radě.

Kamala Harris* nicméně s úsměvem slíbila, že "protesty nepřestanou"... Protesty nepřestanou před listopadovými prezidentskými volbami a neskončí ani po volbách... Nenechají toho a ani by neměli..."
* - Současná funkce - senátorka USA, CA od 2017
V roce 2020 kandiduje na pozici viceprezident USA
*
P.S. nechal jsem si od toho spolku zasílat upozornění na nové články emailem. A za mě dobrý.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od guntroll »

Když v portlandu není policie, dá se dav rozehnat i jinak 8-)


https://www.youtube.com/watch?v=PRqLm_2U5rk
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od xgordon »

K tym drogam a ihlam po uliciach, jeden mlady chalan z CR co zije uz dlhsiu dobu v L.A. natocil toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=csa2terQwoU
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Lyster »

Sestry v Chicagu pobodaly ostrahu obchodu kvůli roušce
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40340799

To jsou fešandy... (kupodivu fotka v článku je.)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Hohepa »

Sem napřed myslel že zdravotní nebo řádové :head .....
Ale jeden pohled na jejich foto vše vysvětlil
sestry.PNG
sestry.PNG (389.42 KiB) Zobrazeno 6560 x
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Germanik1 »

Ježíš... 😳
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Rafael »

Myslím, že ta fotka z toho odkazu by byla TOP v "strášecím" vlákně Noční hlídka.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Lyster »

To byla taky jedna z věcí co mě napadla, když jsem jí uviděl. :devil
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Paul »

Kyle Rittenhouse (kluk co se ubránil antifákům v Kenoshi) byl propuštěn na kauci 2 mil. USD. Zřejmě to celé skončí na sebeobraně, stíhaný je ale člověk, který mu obstaral zbraň.

https://nypost.com/2020/11/20/kyle-ritt ... n-2m-bond/
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od L.C. »

Asi je to dost divoké, když o tom píšou i "hovinky.cz":

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... .seznam.cz
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Nicotinick »

Je otázkou jestli ten šílený nárůst není způsoben tím, že policie pod tlakem na snížení financování a mediálním tlakem nezačala "být vlažnější" aby ukázala, co skutečně nastane po ořezání financí. Nebo zda pachatelům z určitých skupin po všech těch BLM demonstracích a nastalému bordelu ještě víc "nenarostla křídla" a začali se cítit nepostižitelnými.

Od obojího to asi bude kus. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Nepokoje v USA (barevná revoluce)

Příspěvek od Liqid »

Ani se jim nedivím, být místní polda, tak nechám menšiny taky vyřádit, ať si obyvatelstvo a demonstranti uvědomí důležitost policejních složek pro společnost.
Odpovědět