Bělorusko

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2808
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Bělorusko

Příspěvek od Rafael »

"......Netuším zda volby Lukašenko a jeho podržtažkové nechali zfalšovat, ale leccos tomu nasvědčuje.
Na druhé straně pokud by vyhrála jen tak, z ničehož nic, na první dobrou, do té doby naprosto neznámá učitelka, bez jakékoliv významné předvolební mediální podpory, dá se to vysvětlit jen dvěma způsoby
1- jde o zázrak
2- Lukašonko je v zemi natolik neoblíbený a nepopulární, že by jej porazil kdokoliv, včetně kuchynského smetáku na podlahu, kdyby mohl kandidoval...."
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... ore-965494
*
Osobně na to dění tam nemám jasný názor. Jen co jsem viděl záběry z demonstrací..., tak většinou jen samí mladí svazáci...
A pak taky, že jsem velmi obezřetný vůči tomu co do mi do hlavy cpe mainstream....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Nightmare
Sponzor serveru
Příspěvky: 409
Registrován: 23.08.2013 19:12
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Nightmare »

Někde jsem četl, že její mrtvý manžel byl významný disident a že to vzala po něm
Paul
Příspěvky: 558
Registrován: 21.10.2017 23:15
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Paul »

Lukašenko má zřejmě pravdu, že se České republika vměšuje do suverenity jeho země a že je revoluce řízená z venčí.

Např. tato neziskovka, působí od nás a jsou v ní Češi. Financovaná Ministersvem zahraníčí (4 485 000 Kč) a pomocí The National Endownment for Democracy (956 531 Kč) , tj. americkou neziskovkou, která je financována Kongresem Spojených států.

https://www.civicbelarus.eu/wp-content/ ... a-2019.pdf
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
Příspěvky: 2357
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Bělorusko

Příspěvek od Nicotinick »

Šustrová, Ruml, Štětina, no co na to říct ..... :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 2752
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Bělorusko

Příspěvek od viktor »

Lukasenko je magor, jinak je to jednoznacne obrovskej pruser.
Belorusko zustane ve oblasti vlivu RF ( z Lukasenkem a nebo nez ) a to bud dohodou a nebo silou. V opacnem pripade si zacnete kopat kryty...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
Příspěvky: 2357
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Bělorusko

Příspěvek od Nicotinick »

Přesně tak. Rusko se vlivu v Bělorusku nikdy nepustí, za pár měsíců by tam byly základny vojenských, řekněme "poradců", z NATO . 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2808
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Bělorusko

Příspěvek od Rafael »

Podpory takových akcí ze spolku ČSSD se snad nikdo divit nemůže.
Už toho v takových směrech ti eurohujeři předvedli dost.
*
A AN0 Šéfovi se snad nikdo, zvlášť kdo zná jeho "pevné" názory které je schopen změnit i během jednoho dne a navíc po návštěvě z USA, asi taky nikdo mimo zarytých Koblihářů, divit nebude...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 578
Registrován: 24.08.2014 18:59
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Zapadlo »

Nemyslím že by si Bělorusko nechalo zorganizovat v Minsku další Majdan. Lukašenko je sice soft diktátor, ale na druhou stranu zemi vyvedl i když diktátorskými způsoby z nejhoršího svrabu devadesátých let. V době kdy šlo Rusko v čele s Jelcinem totálně doprdele a v zemi vládly mafie, korupce a rozvrat se Lukašenkovi v Bělorusku podařilo tyhle věci výrazně potlačit. Bělorusko má i mnohem menší míru emigrace než vpodstatě všechny okolní země. Zemědělství, energetika, komunikace, zdravotnictví funguje, výplaty a důchody chodí na účty, což v zemích kolem Běloruska zdaleka všude neplatí. Za mě osobně radši diktátor tohoto typu než bezvládí a mafie jako je tomu na Ukrajině, kde zvítězila pravda, láska a Upa. Lukašenko volby pravděpodobně zfalšoval, ale i bez toho zřejmě dostal podporu cca sedmdesáti procet voličů.
Uživatelský avatar
Jason
Sponzor serveru
Příspěvky: 507
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Jason »

dotaz - proc by falsoval volby kdyz by mel 70% ????
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Germanik1
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Bělorusko

Příspěvek od Germanik1 »

Nejspíš falšovaly obě strany. A teď se v tom čert vyznej.
Udělám co musím.
Zapadlo
Příspěvky: 578
Registrován: 24.08.2014 18:59
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Zapadlo »

Jason : protože volby jsou příliš vážná věc na to, aby se jejich výsledek nechal na libovůli davu :) Teď vážně : pokud falšoval, a já věřím že ano, dal k tomu pokyny v době, kdy mohl výsledek jenom odhadnout, takže vsadil na jistotu.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 763
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Maric »

Jde o to, že byl obviněn z toho, že volby zfalšoval, a ne že mu bylo dokázáno, že je zfalšoval. I kdyby měl podporu jen něco přes 50 procent (nebo i méně, vždy se najde poměrně velká část lidí, kterým je politika ukradená, a to za jakéhokoliv státního zřízení), je to pořád hodně silný mandát k tomu, aby ve své zemi udělal pořádek silou. A tím spíš, jestli má Putina za zády. Na nějakou demokracii kašlal desítky let, tak proč by se z ní měl teď podělat.

Tím ho nechci obhajovat, ale pokud se podíváme v jakých sračkách jsou teď země, do kterých byla násilím dotlačena "demokracie", tak bych byl raději pro zachování Lukašenkova Status Quo. Aneb radši soft diktátora, než další hořící bordel mezi Ruskem a námi. To už by nebylo jen takové pošťuchování jak na Ukrajině, ale Putin by se mohl definitivně sčuchnout s Erdoganem a udělat s těmi evropskými "vešmi v kožichu" jednou pro vždy pořádek.
bacil
Příspěvky: 2146
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Bělorusko

Příspěvek od bacil »

Nedá se prakticky zfalšovat víc jak 20% hlasů a to ani v případě kdy volby jsou delší než jeden den. Navíc OBSE odmítla vyslat pozorovatele, řekli to 2 týdny před volbama, jakože si o to pozdě zažádali. Tudíž by bylo velmi zajímavé vytvořit přehled všech žádostí o volební pozorovatele z OBSE, jak dlouho před volbami bylo o ně a kým požádáno.

Problém vidím ale jinde - menšina není ochotná akceptovat výsledky voleb. Čili příští voby za takových 3-5 let, budou všude "násilně revoluční", vlastně se jedná o rozšíření trockismu a permanentní revoluce (to jsou ty bludy Ruska). Tedy má smysl uvažovat o jejich zrušení a nahrazení konstitucí čli diktátorem , kterému jde o blaho národa a bude tvrdě potlačovat jakékoli trockistické projevy. BLM, milion chvilek, člověk v tísni, to všechno jsou anarcho - levice, někdy také neolevice, ale ve skutečnosti správný pojem je že jsou to trockisté.

Je to přirozený cyklus, který byl popsán už před nějakým více než tisíciletím a střídají se období demokracie a nedemokracie. Demokracie má totiž jednu velkou chybu - nedokáže vládnout dobře už jenom proto, že vládne většinový názor, který se v čase mění a výkyvy zesilují - toho jsme svědky dnes. Tudíž je to jako když lítá hadr na holi, něco nestabilního a pro většinu lidí i nežádoucího, takže si svobodně odhlasují tu tyranii, která v té době bude samozřejmě lepší, než stav demokracie v té době.

Změna demokracie k lepšímu by mohla nastat, kdyby právo na hlasování nebylo všeobecné, ale měli ho jen některé privilegované skupiny, zajišťující rozvoj a blahobyt společenství - tedy aby ho měli rodiče, kteří nejsou závislí na podpoře systému a důchodci (také rodiče), kteří mají odpracováno. Totiž v okamžiku, kdy o volbách budou rozhodovat ti kdo děti mít nechtějí, jsou nesamostatní (závislí na cizí pomoci), vždycky ty volby budou dopadat špatně, protože neproduktivní lidé nebudou myslet na blaho potomků, ale jen na okamžitý prospěch a požitky.

Počet protestujících a stávkujících tam v podstatě odpovídá výsledkům voleb - 20% má opozice.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Martysedlak
Příspěvky: 286
Registrován: 08.04.2020 13:09
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Martysedlak »

Zfalšovat volby v diktatuře jde poměrně snadno, prostě volební komise pošle číslo Lukašenko 80%. Archivace volebních lístků není.
Domnívat se že protestující jsou automaticky prozápadní není úplně správná teze. Já v tom vidím spíš protest proti osobě Lukašenka, mimoto už opozice deklarovala to, že na vzájemném vztahu s Ruskem nehodlá nic měnit. Putin nedopustí, ze strategických důvodů (zbrojní průmysl, obcházení sankcí) odklon od Ruska. To tam raději vtrhne.
Myslím si že to dopadne tak že Lukašenko skončí a nastoupí někdo, kdo bude schválen Moskvou a bude to v režimu "demokratické volby", nebo nastoupí zelení mužíci, kteří nemusí být Rusové, ale Bělorusové. Běloruská armáda je silně proruská.
Viz:https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/be ... f6b220ee8/
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Bělorusko

Příspěvek od Tonda »

Co se tam děje nám média popisují, ale jaký máte názor na to, co by se mohlo stát a jak by nás to mohlo ohrozit? To si myslím, že je tomuto serveru bližší téma. Přijde mi, že po celém světě se poslední dobou rozdmýchávají nesmylné konflikty a tohle by mohl být další pokus zažehnout oheň v evropě.

Dost mi to připomíná ty "demokraty" v celém světě, kteří jsou ochotni respektovat jen jediný výsledek voleb a to ten jejich. Nebylo to u nás to samé, v případě zvolení Zemana? A to si myslím, že tady diktaturu nemáme. Přesto se velká spousta demokratů nedokázala smířit s demokraticky zvoleným prezidentem a vymýšleli cokoliv, aby napadli volby a mohl vyhrát jejich kandidát. USA v bledě modrém...
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 763
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Maric »

A nebo se uspořádá referendum o změně ústavy, a Rusko a Bělorusko budou mít společného prezidenta. Když to tak může mít třeba Kanada nebo Austrálie...
Paul
Příspěvky: 558
Registrován: 21.10.2017 23:15
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Paul »

Martysedlak píše: 19.08.2020 9:50Běloruská armáda je silně proruská.
Viz:https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/be ... f6b220ee8/
Člověk z nějakého "think tanku" Baltic Defence College, který je zaměřený proti Rusku říká, že je armáda proruská. Navíc dostal prostor v Aktuálně/DVTV, které je objektivní asi jako Rudé právo svého času. Ten nám toho o dané zemi určitě poví hodně pravdy..
bacil
Příspěvky: 2146
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Bělorusko

Příspěvek od bacil »

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... sko-634033
české ministerstvo zahraničí podporuje penězi českých daňových poplatníků skupiny osob – neziskovky, které usilují o změnu politických poměrů v Bělorusku. Když se podíváte na výroční zprávy organizace, která se touto činností zabývá, mimochodem; jedním z přispěvatelů je také Kongres Spojených států amerických, tak tam najdete výčet následujících aktivit:

500 000 lidí zapojených do občanských kampaní, podpora 4 občanských kampaní
50 účastníků vzdělávacích workshopů ze 6 iniciativ, 7 účastníků finálního plánovacího workshopu
5 na míru šitých tréninků
5 monitorovacích cest
98 diagnostických a monitorovacích schůzek

A tady se musím ptát. Co znamená finální plánovací workshop? Co je na míru šitý trénink? Co jsou diagnostické a monitorovací schůzky? Do jakých kampaní se zapojilo 500 000 Bělorusů? Co to je za lidi, co to je za iniciativy? Nemůžu si pomoci, ale celé to až příliš připomíná svodku tajných služeb, které usilují o změnu režimu. A znovu připomínám, že to platí naše ministerstvo zahraničí penězi našich daňových poplatníků.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Martysedlak
Příspěvky: 286
Registrován: 08.04.2020 13:09
Pohlaví: muž

Re: Bělorusko

Příspěvek od Martysedlak »

V dnešní době nejsou objektivní média. Je nutné sledovat vícero médií a udělat si svůj názor.
Vývoj v Bělorusku spěje k odchodu Lukašenka, jakékoliv jeho držení u moci pomocí násilí, represí ještě více destabilizuje Bělorusko. EU USA se snaží o destabilaci oslabení Ruska potažmo Putina a Rusko naopak. Můj odhad je, že Rusko si Bělorusko nenechá utéct ze sféry vlivu. Je jen otázka jestli to bude stylem 68 nebo 89.
pracintl
Příspěvky: 358
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Bělorusko

Příspěvek od pracintl »

Před chvílí na ČRo1: "Mladíka vedle mne, který měl molotovova, strašně zbili".

A já se jim nedivím.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Odpovědět