eRouška 2.1

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od RedneckBear »

Aha! Tak to jo, diky za vysvetleni. Ja jsem zil v domeni, ze az na prechod na Google/Apple API jsou tam jen kosmeticke zmeny ...

Jinak text tam rika tutok, je tam zminena moznost kontaktovani hygienickou stanici, tak jsem nepredpokladal, ze k tomu nedojde:
photo_2020-10-24_18-16-43.jpg
The Emperor protects ...
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od pepaf »

Poslední aktualizace
2.2.666
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od vrabi »

Začala mě dost otravovat erouška, pokud nemám zapnuté GPS, tak na mne každý den vyskočí hláška (navíc anglicky).
Jestlo mne bude takhle otravovat dál, asi jí smažu.
Upozornění chápu, ale každodenní otravování mi vadí, když potřebuji GPS si zapnu, ale nevidím důvod mít ho zaplé neustále.
Modrozuba mám zapnutého pořád.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od proforma »

Ja jsem si ji smazala pred 14 dny. Byla jsem od ledna v Chebu, v dobe nejvetsiho promoreni vubec, starala se o covidaka doma, po uzdraveni s nim chodila k doktoru, kde v cekarne byli dalsi aktivni covidaci (sami to tam hlasili) a Rouska ani tuk. Proste nefunguje. A je mi jedno proc - jestli ma nejakou blbou nefunkci, nebo ji ma nainstalovanou malo lidi, to je ve vysledku jedno, proste neplni svuj ucel. Tak sla pryc.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od hrd »

Byl jsem velkým nadšencem této aplikace, ale smazal jsem ve chvíli, kdy se ukázalo, že data jsou zpracovávána neschváleným způsobem (https://dfens-cz.com/erouska-a-budovani-vlastni-cely/). Tím pro mě tato aplikace a obecně tyto aktivity ztratily důvěryhodnost.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od Paul »

Tahle naprosto zbytečná sláva nás stojí 1-3 miliony Kč měsíčně. 1 milion jsou náklady na provoz, zbytek jde na vývoj aplikace.

Za záři 2020 stál vývoj 1 632 910 Kč (verze 2.0). Slušnej výsměch, když se za 1,5 milionu se dají najmout 2 programátoři a 1 poskok na celý rok. Aplikace to je navíc poměrně triviální.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od Germanik1 »

Aplikaci jsem vůbec nenainstaloval. To, co po mě chtěla, nešlo akceptovat. A udělal jsem dobře.
Udělám co musím
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od pylorus »

Co jsem prodělal covid jsem eroušku taky vyhodil.... nikdy nic neoznámila. :ne
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od vrabi »

Tak včera na mne hláška o nezapnutí polohových služeb vyskočila 6x, aplikace nejde ani ukončit, aby přestala otravovat.
Výsledek je jednoznačný, díky přílišné vlezlosti aplikace skončila smazáním :(
Považoval jsem jí za přínosnou z hlediska mého i ostatních, které jsem mohl potencionálně ohrozit, byl jsem ochoten se kvůli tomu vzdát i části soukromí, vše má ale své hranice ...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od RedneckBear »

Mne od zacatku pripadlo, ze ta apka ma smysl, pokud stat stiha trasovat a lide se po kazdem kontaktu daji otestovat. Ale to prvni nefunguje a to druhe je blbost, to bych musel snad obden na test. PCR, ne nespolehlivy AG.
The Emperor protects ...
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: eRouška 2.1

Příspěvek od Paul »

Bill Masen píše: 19.09.2020 22:33
Paul píše: 19.09.2020 22:03...může ze strany státu vzniknout tlak, že každý dostane nějaké zařízení, které bude muset povinně nosit...
Stát nařídí nošení nějakého zařízení? Na základě čeho? A kde by ty zařízení vzali? Si mimo.
Úplně mimo jsem teda nebyl, akorát si každý musí dané zařízení obstarat sám.
K rozvolňování a bezpečnému chodu provozů dopomohou i informace o bezinfekčnosti, jimiž se návštěvník obchodu, služby, divadelního představení či třeba sportovního utkání vykáže. Jak už Právo informovalo, Hospodářská komora k tomu vyvíjí aplikaci do chytrých telefonů, která by snadno a rychle informace ověřovala.
zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... e-40357702
Odpovědět