Koronavirus v SR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gadžo »

Pred rokom by si za ludovu tvorivosť označil reči o povinnom očkovaní.
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od grg »

Skôr som pod ľudovou tvorivosťou myslel to, že škôlky pýtajú niečo, na čo nemajú právny nárok. U nás trebárs na jar niekoľko týždňov pýtali kópie tých potvrdení o Ag teste rodičov, a až do usmernenia ministerstva si nevedeli dať vysvetliť, že predložiť (alebo ako to bolo) znamená, že to treba len ukázať.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Mali právo len nahliadnuť. Presne takto to bolo vo vyhláške definované, nahliadnuť znamená, že len to skontrolujú, pričom Ty to ani nemusíš pustiť z ruky. Rozhodne nemali právo robiť nejaké kópie.
Ale áno, pýtali to, dokonca to niektorí chceli nahrávať priamo cez ten školský systém, neviem ako sa to volá.
Vladimír
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od pepaf »

Připojit na ventilaci? Při selekci hraje roli věk i absence očkování, říkají slovenští doktoři

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

...
„Pokud má někdo respirační nedostatečnost na hranici přežití, je jedno, zda je nebo není očkovaný,“ řekl anesteziolog Pavol Török z Východoslovenského ústavu srdečních a cévních nemocí v Košicích.
...
Primář: Očkovaní mají lepší prognózu
Primář anesteziologie a intenzivní medicíny v nemocnici v bratislavské Petržalce Jakub Hložník se naopak domnívá, že očkovanost by měla patřit mezi kritéria při rozhodování o napojení nemocného na ventilaci. „Očkovaní mají mnohem lepší prognózu než neočkovaní,“ říká primář. Podle Hložníka očkovaní pacienti končí na ventilaci jen velmi zřídka.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví na sociální síti informovalo, že za poslední tři měsíce se na léčbu pacientů s covidem-19 vynaložilo celkem 40 milionů eur (zhruba jedna miliarda korun). Z této částky bylo až 37,5 milionu eur (954 milionů korun), tedy téměř 94 procent, využito na léčbu neočkovaných pacientů. Ze statistik vyplývá, že léčba neočkovaných pacientů je náročnější, dražší a vyžaduje víc personálu. Očkovaní pacienti mají většinou lehký průběh, vyžadují méně náročnou léčbu a v nemocnici jsou kratší dobu.
...
... skoro bez komentáře...ale nemyslím si, že v podílu poměru nákladů na léčení na tom budeme v ČR o mnoho jinak
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Kapo »

Celé to je blbosť. Ešte v 8 mesiaci machroval premíér, ako sa poučili z predošlých vĺn a ako sú hrozne dobre pripravený. Slovensko malo pripravených 1900 ventilátorov. Polovica obyvatelov preočkovaná, druhá prirodzene imúnna, po zdolanom covide.
https://spravy.rtvs.sk/2021/08/heger-tv ... -pandemie/

Prejdú dva mesiace, a zdravotníctvo zase kolabuje, "všetkých" 279 ventilátorov je obsadených, nie sú lôžka, nie sú ventilátory, nie sú lekári a sestry, nie sú peniaze...
https://domov.sme.sk/c/22788576/plucne- ... ensko.html

Pointa je v tom, že chorý sa u nás neliečia pri prvých príznakoch, ale až pri posledných.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Ak sa povie A treba povedať aj B. Ako neočkovaný sú uvádzaný aj očkovaný po prvej dávke a aj po druhej dávke pred uplynutím "ochrannej" doby. Štatistiku neočkovaný (vôbec), očkovaný len prvou dávkou, aj druhou dávkou pred uplynutím ochrannej doby a celkom zaočkovaný som nenašiel.
Navyše, dobre vieme ako sa robia štatistiky, pred rokom primátor Kežmarku "hľadal" pozitívnych v nemocniciach, ktorých do dnes nenašiel. Akosi sa to ututlalo. (pre tých, ktorí nevedia o čom píšem, skutočný počet pozitívnych v nemocniciach sa líšil - bol nižší - ako oficiálne číslo --- prišiel na to primátor, lebo si sám zisťoval počty priamo v nemocniciach). Preto si nerobím ilúzie, nakoľko presné sú tie štatistiky teraz.

EDIT: Kapo ma predbehol, inak :yes :yes :yes
Ja som reagoval ešte na pepafov príspevok.
Vladimír
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Ono tam nebude príliš veľký rozdiel plne očkovaní vs. po prvej dávke..
https://covid-19.nczisk.sk/sk
Snímka.PNG
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra
Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.
https://www.aktuality.sk/clanok/le18dm7 ... -decembra/
Vladimír
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od grg »

Moje znechutenie presahuje všetky doterajšie úrovne.

Máme tu "tvrdý lockdown", ktorý reálne skoro nikto nedodržiava, t.j. vo výsledku je to len "nekonzistentné zatvorenie niektorých druhov prevádzok" (hypáče praskajú vo švíkoch, keďže odevy predávať v špecializovanom obchode je veľmi nebezpečné...). Tak nariadime ďalšie opatrenia, ktoré opäť nikto dodržiavať nebude.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Lockdown navrhuje konzilium alebo Matovic? Posledne to vraj vybavoval mikromanazer Matovic.
Podľa informácií Pravdy minister financií a predseda mandátovo najsilnejšieho vládneho hnutia OĽaNO Igor Matovič mal obvolávať členom konzília a žiadať ich, aby odporučili zatvorenie škôl.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ria-skoly/
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Všetko je to jedna banda, aj to slávne konzílium je len "poskladanec" ľudí, ktorí majú ten "správny" názor. Na začiatku tam mali nejakého myslím doktora, ktorý mal ale iný názor ako väčšina, tak už tam nie je (meno si nepamätám).
Vladimír
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Grunt »

grg píše: 05.12.2021 15:30 Máme tu "tvrdý lockdown"
Vy máte tvrdý lockdown? Kde prosimtě?
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od grg »

Úvodzovky si si všimol?

(slovo "tvrdý" sa síce v oficiálnej komunikácii nepoužíva, ale je tu zákaz vychádzania - to je na papieri tvrdé dosť. No s toľkými výnimkami, že prakticky každý si vie nájsť tú svoju. A nekontroluje sa skoro nič a nikde.)
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Ale áno, máme tvrdý lockdown, keďže Ťa nepustia ani do práce. Som čerstvo po prekonaní/neprekonaní (manželka potvrdený covid, ja len tri dni bolesti hlavy, inak nič, test už negatívny, zjavne ešte silná imuna spred roka kedy som to prekonal - tiež test negatívny a potvrdené protilátkami v krvi), keďže test negatívny a protilátky už neuznávajú, tak nemám výnimku. V práci som sa odmietol testovať, nakoľko k tomu nevidím žiaden dôvod a odmietam to ako zbytočný medicínsky zákrok (na roentgen tiež nechodím každý týždeň), tak sedím doma. Som zvedavý dokedy.
Vladimír
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Grunt »

No já jen že první zmínky o lockdownu jsem si všiml až u rakušáků, mají to tam na cedulích. A do těch Rakous jsem musel přes SK a když byste mi to tady neřekli, tak bych si toho popravdě asi ani nikde nevšiml. Takže tolik k tvrdému lockdownu. Aspoň na zdejší straně vaší republiky na nějaký lockdown úplně každý kašle, takže fakt nevím kde ho máte zavedený. Asi někde hluboko v Tatrách nebo kde.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Napriklad po autobusovej stanici v Kosiciach behaju policajti a buzeruju ludi kto kam cestuje. V meste a okrajovych castiach som nic take nepostrehol.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od JOBU »

Pýtanie sa je podľa teba buzerovanie? :lol:
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Pokial som nuteny posktynut spravnu odpoved zo zoznamu tak ano.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Lengvarský rozbieha kroky k povinnému očkovaniu, neočkovaní si budú možno hradiť časť liečby
https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve ... ch-liecbe/
Vladimír
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Maximus »

Současný tlak na očkování za každou cenu ve mě vyvolává čím dál větší odpor.

Kecy o tom, jak by si neočkovaní měli hradit náklady za svoje léčení by byly možné, pokud by zároveň ty samé podmínky platili pro všechny obézní, alkoholiky, kuřáky a jinak drogově závislé. Kardiovaskulární choroby a zhoubná bujení způsobené nezdravým a "nezodpovědným" způsobem života stojí státní kasu mnohem víc než nějaký covid. Stejně tak profesionální sportovci a příznivci extrémních sportů - jejich úrazovost bude také vysoko nad celostátním průměrem. Prostě úvahy tímto směrem jsou chucpe a pokus zastrašit zcela nedemokratickým způsobem významnou část společnosti.

Pro mne je to jen další level šmejdských praktik, tentokrát v režii států a Big Pharma.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět