Demonstrace, chuligáni a spol.

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Zbytečně konspiruješ. Zpravodajec nebo osoba pracující v utajení by se nástupem do pomalovaneho služebního auta pracovně zničila. Pravděpodobně šlo o agilního pracovníka SKPV.
Udělám co musím
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od golem »

Já respektuji, že každý člověk je jinak chytrý, ale co je moc, to je moc... :roll:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Daleko zajímavější je, že věděl kdy bude sprchování a raději vypadl. Prostě celá akce budí dojem ochotnického divadla na téma "razantní zákrok proti výtržníkům a osobám nerespektujicim protiepidemiologická pravidla. Správně by to mělo ale proběhnout tak, že ani k narušení veřejného pořádku, ani k zákroku, by nedošlo.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Patrol »

Jak říkal Bacil už v úvodu tohoto vlákna, neměl by tu být návod, pro bitkaře, ale stálo by za to shrnout jak se zachovat, když se na takovém místě ocitnete.
FB je teď plný videí a komentářů, že ti, co chtěli odejít neměli kudy, protože všechny cesty byly uzavřeny.
Nemám zkušenost z takových radovánek.
1. Uzavře policie oblast ještě během demonstrace, nebo až po oficiálním ukončení organizátory, či zákazem?
2. Jak a kdy jsou demonstranti upozorněni, že demonstrace byla ukončena a za chvíli se zavírá?
3. Jsem-li v uzavřené zóně, co dělat, abych se dostal ven? Pomůže stát někde stranou?
4. Nechává policie někdy nějakou cestu jako otevřenou, kde se může dav přirozeně rozptýlit,nebo je cílem všechny zablokovat?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od BiSon »

Zkusenost kamarada, ktery se kdysi davno ocitl uvnitr takoveto policajty uzavrene oblasti, tusim MMF.
Prej vypadal jinak (oblecenim a chovanim), navazal vcas ocni kontakt s velitelem zasahu a kordon ho normalne nechal projit pryc.
Obecnou odpoved neznam. Snad jen nebyt v centru deni a tam kde se neco deje.

ad 4 - asi zalezi, kdo tomu veli a jake ma noticky.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od MartinSk »

Ještě jedna věc k zamyšlení - před demonstrací byli prohledáváni příchozí účastníci zájezdu - tak jak se tam potom vzaly ty rachejtličky...?
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Dobrá, malý manuál jak se ne dostat pod nářadí pořádkové jednotky.
1)Pokud se ocitnete v místě většího shromáždění osob, nesnažte se davem projít do svého cíle
2) Vraťte se na okraj davu, kudy jste přišli a zeptejte se, co se tam koná /vyhodnoťte
3) pokud je váš cíl za prostorem demonstrace, obejdete velkým obloukem. Pokud cesta není bezpodmínečně nutná /nákup apod., seberte se a běžte domů.
Konflikty se přelévají, policisté i demonstranti jsou nervózní, agresivita všech roste.
4) Pokud se stane, že se v davu ocitnete třeba po východu z nákupního centra, metra apod, okamžitě manevrujte zpět, nebo alespoň na okraj davu. Využijte vchody do domů, prodejen, úřadů.
5) Nemanevrujte v ulicích, kde to neznáte, použijte bod 4. Jinak riskujete slepou ulici, dav či kordon z opačné strany.
6) Policie, před ní svolavatel či pracovník obecního úřadu OPAKOVANĚ vyzývá k rozchodu. Policie by měla i uvádět, kterými koridory.
7) Pokud vás dav vleče směrem k pořádkové jednotce, zapněte si kapsy, držte zavazadla. Máte li zbraně, pridrzujte si je rukama přes oděv.
8)Pokud už jste měli tu smůlu, že jste se dostali k pořádkové jednotce, křičte o pomoc, chraňte si oblecej a věci a hlavně neklást odpor. NA vysvětlování bude čas mimo dav.
9) Než vyrazíte do měst jako je Praha, Brno a Ostrava apod, mrkněte na internet, jestli se tam něco takového nekoná. Obecní úřady, potažmo Magistrát mají oznámená shromáždění s datem místem a cílem na veřejných vývěskách/stránkách

Jestli jsem něco zapomněl, prosím staré střelce o doplnění
Udělám co musím
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Wdog »

Příchozí účastníci zájezdu byli prohledávání jen na určitých místech, a určitých komunikacích, a zřejmě i výběrově. Takže se toho prostě dost podařilo pronést až na místo akce.

K otázce "jak přežít bez úhony":
domnívám se, že aktuálně v tuzemsku stačí vhodné mimikry a styl chování. Všimněte si prosím, že to vzdáleně připomíná starořímské gladiátorské hry. Při všech podobných akcích je vždy přítomno velmi mnoho čumilů, kteří stojí bokem a natáčí na mobily. Zasahující úřední bijci i jejich protivníci si jich většinou nevšímají. Zbytečně by tříštili síly a obrátili veřejné mínění proti sobě, kdyby udělili pendrekovou masáž i těmto nezúčastněným čumilům, protože už vždy existuje důkaz - fotky a videa.
Který z účastníků si chce být jistý 100% přežitím ve stylu "já nic, já muzikant", ať si vloží do kapsy složenou reflexní vestu s nápisem PRESS.
Toto vše je možné, pokud je prostor. Pokud vás někam namáčkne dav, už je to horší.
Naposledy upravil(a) Wdog dne 19.10.2020 16:53, celkem upraveno 1 x.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Jinak klasickým příkladem prostoru uzavřeného pořádkovými jednotkami bez možnosti odejít byla v R. 89 Národní třída. Proto tam uvádím únikové cesty jako obchody, vchody do domů, úřady, atd
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Re Wdog: materiál si skuteční výtržníci nenosí ssebou.
A hlavně a především!!! Zákonná výzva velitele opatření k opuštění prostoru a zanechání protiprávního jednání se VZTAHUJE NA VŠECHNY OSOBY V PROSTORU. Tedy i zůstat je přestupek a rozhodně nedoporučuji.
Udělám co musím
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Paul »

FMJ píše: 19.10.2020 10:39Vzhledem k tomu, že demonstraci svolávali ostravští hools a ostatní kluby se přidaly
Demonstraci organizovalo jakési hnutí HON (https://hnution.cz/o-nas) a ne chuligáni

"Na Staroměstském náměstí v centru Prahy se v neděli odpoledne sešly více než dvě tisícovky lidí, včetně zhruba pěti až šesti stovek fotbalových rowdies." (https://tydenikpolicie.cz/pri-stretech- ... -200-lidi/)

Tady policistka je také zřejmě člen antikonflitkního týmu (jako muž, který nasedal do auta) - https://www.facebook.com/10001217629506 ... 404807992/
Naposledy upravil(a) Paul dne 19.10.2020 17:11, celkem upraveno 1 x.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Typuju že demonstraci se dokáže vyhnout i hluchoněmej na vozejčku s IQ 70.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Wdog »

Nejde o to se vyhnout demonstraci, ale o to, vyhnout se následné vodoléčbě a gumoléčbě. Až do okamžiku jejího oficiálního zákazu na místě (rozpuštění) byla tato demostrace legální.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Členové antikonfliktniho týmu jsou docela výrazně označeni. Určitě si označení nesundávají před ukončením opatření. Tedy neměli by
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od FMJ »

To Paul: záleží na tom, které veby čteš. Já četl ty, kde se svolávali hools zkus třeba tady http://hooligans.cz/ a hledej příspěvek z 15.10. Mno....čili svolavatelů bylo evidentně více, což?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Paul »

To bylo myšleno ironicky, každopádně chlapík co nastupoval do auta dle mluvčí PČR člen takového týmu byl, neměl vůbec nic. Vestu si prý sundal předtím než nastupoval do auta, ale vidět nikde není.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Paul »

FMJ: ano svolávatelů zřejmě bylo více, pak teda ve větě "demonstraci svolávali ostravští hools" chybí slovo "také", jinak to vypadá, že to celé orgranizovali chuligáni. Odpovědnost nese HON, kterej si to zaregistroval, pokud budou pokuty za porušení různých nařízení, půjde to na jejich triko.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Wdog »

Paul píše: 19.10.2020 17:28 To bylo myšleno ironicky, každopádně chlapík co nastupoval do auta dle mluvčí PČR člen takového týmu byl, neměl vůbec nic. Vestu si prý sundal předtím než nastupoval do auta, ale vidět nikde není.
Oprava rádia Jerevan: "dotyčný policista nebyl členem týmu anti-konfliktního, nýbrž týmu konfliktního, a před nástupem do auta si neodložil rozlišovací vestu, ale zbývající dosud nehozené dlažební kostky."
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Rafael »

Skoro Historická okénka:
Jsem si tak vzpomněl na např. tady:
Screenshot_2020-10-19-18-08-50_20201019181120558.jpg
*
*

A na zážitek mého bývalého spolupracovníka který se v OV kdysi přimotal do nějaké proticikánské demonstrace. Nechtěl o tom blíž mluvit. Ač mě to hodně zajímalo moc jsem nenaléhal.
Pochlubil se jen tím, že strávil noc v policejní cele.
Přimotal se v podnapilém stavu mezi dav když šel domů. A nechtěně vrazil do nějakého holohlavce který ho ihned napadl a na zemi zpacifikoval.
"Nech mě být, já jsem s vámi, ale i tak jen procházím. Jdu domů!"
-"Ale my nejsme s vámi..."

A bylo to.
*
Kolik ho ten nocleh stál nevím, jen jsem si ve sprchách všimnul, že má na sobě nějaká jelita a že se jeho finanční situace, nikdy nebyla dobrá, rapidně zhoršila...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Tknmv19 »

tak to video co nic nedokazuje, video facebook zcela zbytecne smazal..na novinkach to video taky zmizelo (asi po 3 h) :angel zde dalsi osoba co tam byla: https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/38 ... chody.html
Odpovědět