Demonstrace, chuligáni a spol.

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Vzhledem k dnešním událostem v Praze zakládám toto vlákno. Ať se vyhneme pleveleni jinde. Nechám to tu otevřené jak na přehmaty demonstrantů i silových složek státu. Případně jak se v případě pripletení se k podobné události vyhnout potížím. Též i na vlastní názory a debaty.
V případě duplikace podobného vlákna prosím adminy o shovívavost, případně o sloučení.

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. Martin P.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od bacil »

Já bych to zrušil, nač dávat našim nepřátelům (neziskovkám) munici.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

I když jsem tohle vlákno navrhoval, bacil má pravdu. Nedomyslel jsem. Chtěl jsem jen říct, že to byla směšná manifestace síly na někom, kdo o to bez vyprovokovani nestál. Bude důležitý sledovat, jestli podobný konfrontační tón zvolí pořádkové jednotky i na ostatních demonstracích. Můžeme diskutovat o věci v souvislosti s dalšími akcemi. Že to byla připravená demonstrace síly potvrzuje způsob použití vodního děla, téměř úplné uzavření prostoru, aby se demonstrace nemohla rozejít dřív, než "zákrok proti ultras", kteří si nezačali, proběhne. No máme se na co těšit. Neví někdo, kdo tomu velel?
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od FMJ »

Nemám problém s tím, pokud dá někdo najevo nelibost k postupu odpovědných v rámci COVID. Osobně doufám ve spravedlnost, až se budou skládat účty.
Mám problém s bandou dementů (madam klekající si před OT, která vzápětí zkouší pošetile baseballkou umlátit kliku brány), kteří se pletou vyjádření nesouhlasu s deficitem bitek při fotbalových nepokojích.....
Směšná manifestace? To jako chceš co? Aby dostali natvrdo gumoléčbu obuškama, pepřákem, neletální municí? Věř mi, že vodní dělo je o dost humánnější, než cokoliv jiného. Nezačali? Jak to víš? Pokud jedu demonstrovat, nejsem takový debil, abych akci kompromitoval tím, že si na ni donesu pyro, nebo jakoukoliv evidentní zbraň...... Nemám iluze o tom, že všichni s IQ nad 80 tušili, jak ta akce dopadne....
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Já vůbec neřeším, kolik a kdo dostal nebo dal. Snažil jsem se jen říct, že akce včetně zásahu proběhla podle plánu. To mi vadí. Že se najde pár hloupých vrhačů kostek, je oprávněný předpoklad hraničící s jistotou. S tím lze počítat. Když si vezmu přípravu na rizikové zápasy, tak se udělá cokoliv, aby se pořádkové síly vyhnul zákroku. Tady to vidím opačně.
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od FMJ »

Opravdu není čas na nasazení antikofliktního týmu, to by se rovnalo odrovnání těch poldů do karantény. I mentálně retardovaná žížala musela predikovat, že se to díky pár lidem ze strany "demonstrantů" zvrhne. Je problém v tom, že na to PČR byla nachystaná? Bohužel, vzhledem k tomu, kdo akci svolával, bylo jasné, že se nebude jednat o poklidný a nenásilný protest.
tom384
Příspěvky: 460
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od tom384 »

Babis tusi ze jak se bude ekonomicka situace zhorsovat (a ona bude), tak se budou nejzasazenejsi casti spolecnosti radikalizovat.Tohle je pokus o to utnout to uz v zarodku. Rict jasne ze kdo bude blbnout tak dostane pres drzku. Je potreba si uvedomit, ze velka cast lidi fungovala v sede ekonomice a ta ted vzala za sve. Tehle skupine lidi zacinaji dochazet prostredky a nevidi reseni. Mozna to nebude dlouho trvat a budem tady mit Portland jak vysitej.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Re Tom384. Tak nějak to vidím taky, jako malý exemplární příklad. Teď jde o to, jestli tenhle trend vydrží. Upřímně, říznout do takovéhle politicky nevyhraněné party neneslo žádné politické riziko. Jsem zvědav na zítřejší sumarizaci zadržených a skutků kladených za vinu.
Udělám co musím
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Paul »

Že se něco takovýho bude dít jsem vůbec nepostřehnul, zatímco předešlé demošky proti rouškám avízoval kde kdo asi 2-3 tejdny předem. A proč si zrovna tihle vybrali Prahu a Staromák nějak nechápu. Je zajímavý, že když jedou vlakem na zápas, v celým vagónu jich je dohromady tak 10, s tím, že každý má sedačku pro sebe a naproti němu sedí dva cajti. A teď se jich sjede do hlavního města několik desítek nebo stovek? Navíc, když jim hrozí násobně horší tresty.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Paul »

Nekteří policajti jsou nějak k nerozeznání https://www.youtube.com/watch?v=w7_G2Ek2xuI
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od golem »

Paul: "Nekteří policajti jsou nějak k nerozeznání https://www.youtube.com/watch?v=w7_G2Ek2xuI"... mohl bys mi nějak přiblížit, co jsi tím chtěl říct?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Paul »

Že člověk, který odjíždí policejním autem nemá insignie police a vypadá jako rádoby chuligán co byl nakoupit hadry v Tescu. Pokud se někde pohyboval na scéně a dělal bordel, asi by to byl zajímavý materiál.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

Přesně. A dál bych tímhle směrem neřešil. Jak na začátku říká bacil : Já bych to zrušil, nač dávat našim nepřátelům ( munici
Sledujme navrhované tresty, vyjádření politiků a hlavně trend zásahů pořádkovych jednotek, potažmo vnitra.
Znovu opakuji, že nemám problém, když někdo dostane za uši, zvlášť když vezme na policistu kámen, nenosí hromadně roušku etc.
Jde o to, jestli tato demonstrace síly byla ojedinělým divadlem. Že k tomu vůbec nemuselo dojít, a správně bez jasného úmyslu vnitra ani nemělo, bych nerozebiral.
Udělám co musím
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od MarS »

Je přece zásadní rozdíl mezi konáním demonstrace za běžný situace a v nouzovým stavu. Pokud vim, tak je možný shromaždovací právo úplně zakázat. Tady byla dobrá vůle jim tomu nebránit, ale za jasně definovaných podmínek, tedy že nebude docházet k porušování krizových opatření. No a pokud tohle nebyli schopný splnit, demostrace byla oficiálně ukončená a ani potom nereagovali na výzvy k rozpuštění a nadále byla porušována nařízení vlády, tak co jinýho dělat?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od hrd »

Vzpomínám, jak hlásili za komančů, toto shromáždění nebylo povoleno, a pak to rozprášili. Bylo to také jasné porušení zákonů, co mohli dělat? Jestli nebylo menší zlo ty lidi nechat vyřvat a pak rozejít, bylo fakt potřeba nasazovat vodní dělo a těžkooděnce, tím tomu šíření Covidu jako zabránili?
Ale nebyl jsem tam, tak je možné, že jim křivdím a zákrok byl potřeba, aby demonstranti všechno nerozmlátili a nezapálili.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od dracekvo »

No mohli do té vody přidat desinfekci.
Takzvané 2v1.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od MarS »

Já myslim, že to bylo vyhodnoceno a provedeno adekvátně současnýmu stavu věcí. Dát jasnej signál, že zákony tu pořád platěj a nebude se trpět jakýkoliv ohrožení vnitřní bezpečnosti v době, kdy hrozí kolaps zdravotnictví. Nic víc, nic míň. Byly porušeny krizový opatření v nouzovým stavu, následovala po zásluze "odměna". V normálním režimu neni důvod k podobným zákrokům, tady ano. Jakkoliv jsem vládou znechucenej, tak ukázaly aspoň nějakou kompetenci to tu udržet pohromadě.
Muj názor, komunismus jsem nezažil, tak nevim, jestli to je přes čáru.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od Germanik1 »

To nemá s komunisty nic společného. Byla to v zásadě naplánovaná masírka. Samozřejmě v daném momentě byl zásah v pořádku a dobře jim tak. To neřeším. Plán vyšel. Berme to jako bod 0 pro řešení všech hromadných porušení zákona do budoucna, jako měřítko.
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od FMJ »

To Paul:

Snažíš se naznačit že polda v civilu se na něčem podílel jen proto, že to řekl obtloustlý chlap, který stál celou dobu poblíž policejních sil, daleko od centra dění? Nenapadlo tě, že prostě přišel auto přeparkovat? A že nebyl viditelně označený.....no, nemusí být, oni jsou i policajti "v civilu". Fakt mám rád podobně šířené vykonstruované domněnky a nepodložená tvrzení..
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Demonstrace, chuligáni a spol.

Příspěvek od hrd »

Skupina lidí chtěla demonstrovat svou nespokojenost, svůj názor. A dostala přes držku. V tomto případě se s jejich názorem nijak neztotožňuji, ale to není pro mě podstatné. Příště to totiž může dopadnout klidně na mě, až půjdu demonstrovat třeba proti oteplování nebo proti povinným imigračním kvótám. Odkaz na komanče byl myšlený tak, že vždy se najde nějaký zákon, který to odůvodní. S tím nikdy neměl problém žádný režim.
Jen v tomhle konkrétním případě nevím, jestli tam třeba něco nezačali demolovat apod., to už bych to na ně pak vypustil i já.
PS: dracekvo: jestli to bylo i s dezinfekcí, pak jo, pak to beru :-)
PPS: provokatéři z řad policie se dříve už na akcích vyskytli, ale to samozřejmě neznamená, že byli i na této poslední.
Odpovědět