Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Biochemist píše: 02.01.2021 8:29 2 Ivana: Proč píšeš do Pfizeru, můžeš začít googlem. Dnes najdeš o každé chemikálii hromadu informací po internetu, včetně MSD (bezpečnostní list látky s toxikologickými informacemi). Jen často je to v angličtině. Všechny ty dlouhé názvy v závorce lipidy jsou opravdu lipidy - látky podobné tukům, které tvoří obal té RNA. Pokud tě některá ze složek zajmá konkrétně, tak si o ní informace můžeš dohledat. Pokud jim nerozumíš, tak trochu nechápu, proč ti přijde komentář nějakého anonymního nicku na fóru hodnověrnější, než stanovisko x regulačních úřadů, kde je aspoň pod hodnocením rizik někdo podepsaný. Já tam nic závadného nevidím.
Googlem jsem samozřejmě začala a nenašel mi nic moc užitečného.
Já věřím, že ta vakcína je bezpečná. Ber to tak, že potřebuju argumenty v podobě ověřitelných fakt pro někoho ze svého okolí. Zatím mi tenhle způsob fungoval, ale nesmí to být jen "Říkám ti že je to bezpečný".
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Izrael očkuje proti koronaviru rychlostí, která bere dech. Poučí se z toho Velký Vakcinátor Babiš?
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... babis.html

...Stát Izrael už má naočkovaných (vakcina Pfizer a BioNTech) přes milion obyvatel. To stihl od 20. prosince.
...Poslední den roku bylo v Izraeli očkováno 153 430 lidí. ... v zemi, která má 9,3 milionu obyvatel, dokázali za den v 325 centrech očkovat přes 153 tisíc lidí.
Jen v obřím centru na Rabin Square v Tel Avivu to bylo kolem 5000 osob.

...jsou otevřeně zveřejňována čísla o vedlejších účincích vakcinovaných osob.
Z prvních 650 tisíc osob byly v Izraeli zdravotní problémy zaznamenány u 652 lidí, tedy u 0,1 procenta. To jsou ale jen ti, co je nahlásili lékařům. Vážnou reakci měly desítky osob, dva lidi zemřeli (podle lékařů vakcínu sice dostali, ale zemřeli na jiné chronické nemoci, další údaje hovoří o 4 mrtvých). Zhruba polovina očkovaných uvedla, že v místě vpichu cítila bolest, 100 lidí hlásilo bolest v různých jiných částech těla, 83 uvedlo, že se cítili velmi slabí a unavení, 39 se točila hlava a 26 osob po vakcinaci zvracelo. Dále kolem třiceti lidí uvedlo, že mají „neurologické“ příznaky a přes dvacet nahlásilo horečku. Čtrnáct lidí mělo alergické reakce.
Zásadní zpráva tedy je, že se to vůbec nijak neliší od jiného běžného očkování jinými vakcínami.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Biochemist »

2 Ivana: A co si jako představuješ? Toxikologické studie? A najdeš je přesně pro tu kvalitu jaká je ve vakcíně, nebo čekáš, že je jen tak pro srandu hodiny hledat? A k čemu ti budou nějaké toxicity, když nevíš kolik toho ve vakcíně je. Maximálně se dozvíš, že chlorid sodný (ta sloučenina bojové otravné látky, pamatuješ?) je víc jak 2x toxičtější než takovej ethanol, takže je to vlastně nebezpečná věc. Navíc když jsou podvržené posudky regulačních orgánů po celém světě, tak přece budou podvržené i ty studie, takže leda si jdi do zverexu koupit myšky a hurá na testy toxicity.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Mě by úplně stačilo prostě jen vědět, co ten který dlouhý chemický název znamená a na co v té vakcíně je.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PaF »

Ono Ti to prakticky k ničemu nebude. Jde o to, co udělají kombinace těch látek, jak se budou v řetězci reakcí chovat v interakcích apod.
Ta biochemie je sviňa. Víno samotné, pohoda. Pivo samotné, pohoda. Whisky samotná, pohoda. Zelená samotná, pohoda. Všechno dohromady, prů..r. :rofl
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Bude mi to k tomu, abych uměla smysluplně odpovídat na podobné blbosti jako je fridex.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Biochemist »

Ivana píše: 02.01.2021 19:59 Mě by úplně stačilo prostě jen vědět, co ten který dlouhý chemický název znamená a na co v té vakcíně je.
Ale to už jsem ti já i jiní psaly. To v závorce lipidy jsou složky lipidového obalu, které dílem chrání mRNA a dílem zajišťují splynutí toho váčku s membránou cílové buňky (tj. nahrazují proteinový obal viru). Některé jsou přirozené (...-fosfocholin, cholesterol), jiné jsou umělé, zvolené tak, aby ten váček splynul s membránou té buňky. A ten dlouhý název umožní člověku s chemickým vzděláním jednoznačně určit o jakou molekulu se jedná.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Biochemist: Dík. Takhle to už můžu naservírovat.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Změny textu u WHO viz obrázek dole, co je stádní imunita - https://www.who.int/news-room/q-a-detai ... d-covid-19
Minulý rakouský ministr vnitra Herbert Kickl před Vánoci v rozhovoru v televizním diskuzním pořadu prohlásil, že očkovat se rozhodně nenechá. Stávající lidovecko-zelené vládě vyčetl komunistické diktaturské postupy při omezování svobod a že chce obyvatelstvo degradovat na pokusné králíky farmaceutických koncernů. Pravicový opoziční politik dále poukázal na skutečnost, že farmaceutické firmy (Pfizer) se zřekly odpovědnosti ale zisků nikoli, a apeloval na vládu, aby zodpovědnost (za nežádoucí účinky) za farmaceutické firmy přejala, když prosazuje očkování.
https://www.eurabia.cz/Articles/44711-e ... cham-.aspx
Přílohy
who definice imunity - zmena cerven - listopad.jpg
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Joe Azbest »

Znepokojivý počet zdravotníků v USA odmítá očkování proti covidu

Washington - Přestože počet obětí s covidem-19 v USA rychle stoupá, překvapivě vysoké procento lékařů, zdravotníků a dalších pracovníků v přední linii boje proti koronaviru váhá s očkováním, anebo ho přímo odmítá. A to navzdory jasným vědeckým důkazům, že jsou vakcíny bezpečné a účinné, napsal Forbes.

Zdravotníci a pracovníci v přední linii dostali přednostní možnost očkování. Nedávný průzkum nadace Kaiser Family Foundation ovšem zjistil, že 29 procent zdravotníků s přijetím vakcíny váhá. Odvolávají se přitom na obavy z možných vedlejších účinků či nedůvěru k vládním ujištěním, že je vakcína bezpečná.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/znepo ... du/1977901?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

A to navzdory jasným vědeckým důkazům, že jsou vakcíny bezpečné a účinné, napsal Forbes.

Román 1984, George Orwell:
... Mysl mu sklouzla do zmotaného světa doublethinku. Vědět, a přitom nevědět, uvědomovat si plnou pravdu, a přitom pronášet pečlivě vykonstruované lži, udržet současně dva názory, které se vzájemně vylučují, vědět, že jsou protikladné, a věřit v oba; používat logiku proti logice, odvrhovat morálnost, a přitom ji vyžadovat,

Orwellovým jazykem: Oldthinkers se špatně vyrovnávají s tím, že v rámci newspeaku některá stará slova získávají nový význam. V rámci podvojného myšlení (doublethink) se tito iodeozločinci uchylují k závadovému myšlení (thoughtcrime) a odmítají pokrok.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od hrd »

Článek na téma očkování na d-fensovi. Pár věcí, o kterých jsem nevěděl (Ferguson, Pandemrix).

http://dfens-cz.com/racionalni-nekonspi ... a-ncov-19/
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Martysedlak »

Jde někde zjistit kolik se denně v ČR očkuje? Kolik máme naočkováno celkem?
Mě docela zaujal přístup Izraele. Vyhodnotili si, že rychle očkování je cesta a jedou bomby.
U mě tento přístup vyvolává závistivé pocity. V únoru bych tam mohl dostat vakcínu, u nás se možná budu moci registrovat :oops:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bivoj »

Já si myslím, že vláda začne řešit očkování až v okamžiku, kdy běžný Pepa a Máňa s hrůzou zjistí, že bez očkování je v létě nepustí ani do toho jejich oblíbeného Chorvatska, nedejbože kamkoliv jinam, kde už budou mít většinově proočkováno. V ten okamžik začne neuvěřitelný řev stáda. A Babiš si nebude chtít pokazit (ehmm, teda jako by to už šlo více) obraz "zachránce národa", zejména kvůli volbám hned po prázdninách.

Možná mu to Prchal vtluče do hlavy i dříve. Ale nevěřím, že s přístupem EU k nákupu vakcín se na nás dostanou nějaké rozumné počty, které by umožnili očkování v jakkoliv rozumných číslech. A s přístupem vlády že dojde k nějakému masivnějšímu proočkování a to ani těch, co by hodně chtěli...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

bivoj, ano, až Pepa a Máňa zjistí, že bez digitálního, očkovacího průkazu je nepustí ani do kina ;)

Výsledkem spolupráce nejen technologických skupin má být mobilní aplikace, do níž by si jedinci mohli stáhnout potvrzení o testu na koronavirus, ale i průkaz o očkování či jiné digitální dokumenty. Aplikace by člověku umožnila účastnit se hromadných akcí - živých koncertů, sportovních klání či filmových festivalů. Zároveň by sloužila jako propustka na hranicích států a letištích. Jedním z hlavních iniciátorů digitálního zdravotního osvědčení je ženevská nezisková organizace The Common Project. Pod hlavičkou organizace a Světového ekonomického fóra vznikla iniciativa jménem Common Trust Network.

aneb, dobrý den, vytáhněte mobil a zapněte NFC, ověříme vás, píp, píp, ano, máte očkování i den starý negativní test, můžete si jít zaplavat, buďte dobří

https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_maz

no není to krása? Prdel ale bude, až se vám pojebe mobil nebo vám ho někdo ukradne ;) Chtělo by to prostě ten čip no... Sorry za OT
https://thecommonsproject.org/
Přílohy
Screenshot_56.jpg
Screenshot_56.jpg (45.51 KiB) Zobrazeno 2500 x
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bivoj »

Proč hned digitálně? Ty nevlastníš toto?: ;)
IMG_20210104_230253.jpg
Mám tam zaznamenáno cca 22 očkování a kupodivu (nebo možná proto?) stále žiji...
IMG_20210104_231010.jpg
Pozn. - je tam pochopitelně i druhá strana toho očkovacího průkazu, kde je i kolonka "Jiná očkování", kde bych si mohl nechat orazítkovat ten covid... Ale nevím nevím, jak by se na to na letištích tvářili... :D :D :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Equestrian »

bivoj: přesně tak, zlatej ručně psanej očkovák, pak klekne "elektronika" a všichni budou v háji zeleným :)

To já ještě tenhle starej očkovák nezažil, za mých mladších let jsem měl (ještě někde mám) takovej modro bílej ve velikosti A5 sešitu a v roce 2019, když jsem se nechával přeočkovat na "všechny možný dobroty", jsem vyfásnul tenhle krásnej "mezinárodní" , tož, to už by na letišti zkousli ne? :)

BTW: Teď koukám, že během toho roku 2019 jsem během třičtvrtě roku podstoupil 5 vakcinací, samozřejmě to jsou ruzný kombinace, jelikož jednovalentní vakcíny jsou téměř k nesehnání. Samá troj, čtyřvalentní a kupodivu, (nebo snad díky bohu?) tu stále jsem..
Tak a teď všichni ze skupiny Antivax, konspirátoři a odpírači vakcín do mě :) :)
Přílohy
1288011983_avenier-ockovani-prukaz.jpg
1288011983_avenier-ockovani-prukaz.jpg (21.52 KiB) Zobrazeno 2431 x
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Do těch papírových si to razítko a podpis udělá v podstatě kdokoli kdykoli. Dnes to nesloužilo k prokázání očkování jako spíše pro sekundární evidenci a možnou kontrolu termínů. Mezinárodní navíc pro potvrzení očkování proti žluté zimnici a s tím se asi moc nepodvádělo. Na Covid by to ale padělaly miliony lidí.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Equestrian »

S těma staršíma souhlasím, tam se to vedlo asi vážně jen kvůli datumu, ale když vezmu třeba ten mezinárodní, tak tam je o informaci na víc a to číslo šarže. Nechci tady blábolit, ale neměla by mít každá vakcína svoje "unikátní" číslo z výroby? Jelikož u každé vakcince mám vždy nějaký kód a ten si asi těžko vymyslím z hlavy. No ikdyž, asi by k tomu ještě musela být nějaká "elektrická" evidence přímo na jméno, protože když se nad tím zamyslím, tak by klidně mohli mít jedno číslo dva lidi, pokud to bude jen na papíře (není to jak ověřit) jestli ten jeden se očkoval na jméno nebo ne.

Nebo jak je to s těma číslama u konkrétních lahviček? Pokud tady je někdo znalejší.
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Odpovědět